Červánkové šaty

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dragowlin
262 příspěvků 02.01.13 12:47
Ćervánkové šaty

Milé pekelnice a pekelníci,
na peklo chodím ráda a často, ráda prohlížím galerii a obdivuji odvahu dam i pánů. Přesto jsem dnes přesvědčila sama sebe, že musím jít s kůží na trh i já, protože potřebuji nutně poradit (omlouvám se, že vypadám jako šafářův dvoreček, ale vypadám tady relativně normálně- nejsem moc fotogenická).

V září jsem se rozhodla, že si nechci pujčovat šaty na svůj maturitní ples. Nechala jsem si je ušít u švadleny podle svého návrhu a přání. Jednoduché šifónové šaty inspirované popelčinými červánkovými. V návrhu bylo i rokajlový živůtek, který jsem si měla pošít perličakmi sama. Sice 70 hodin práce po nocích, ale je hotov a dokonce podle mých představ! Dokonce jsem sehnala i boty, které se mi k šatům líbily. A teď? Už jen šperky. A já jsem v koncích. Můžu mít na hlavě stříbrnou čelenku „jakoby s krajkou“ (mám ji na hlavě, ale chytře je otočená směrem k oknu, takže nejde vidět), na krku můžu mít růžovou kuličku a na ruce stejný typ náramku.
Další menší problém jsou mé brýle. Výrazné černé se ke mně hodí každý den, ale docela se bijí s šaty. Škoda že jsem slepá jak krtek a čočky nenosívám (plánuji si pořídit jednodenní). Nechat/nenechat?

Myslíte, že by tyhle šperky stačily? Nebo něco výraznějšího? Moc děkuji za jakékoliv rady. Chtěla bych být na svém maturitním plese pěkná :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

aailyyn
807 příspěvků 02.01.13 12:51

Za mě čelenku ano, náramek ano, řetíze určitě ne. Brýle mi připadají strašné.

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.01.13 12:57

@Dragowlin
souhlasím s @aailyyn : řetízek určitě ne a brýle jsou k těm šatům dost jako pěst na oko. zkusila bych určitě čočky, ale jestli na ně nejste zvyklá, můžete s nimi mít nepříjemnost :-(
a jste tedy šikovná a navíc odvážná, ta výšivka je moc pěkná :-)

BriElle
4 příspěvky 02.01.13 12:57

OMG! Smekam, ta vysivka je uzasny kus prace!

llolla
2102 příspěvků 02.01.13 12:59

Řetízek bych si asi nebrala, čelenku jo. Možná by stálo za to ji ještě vyfotit extra. Moc mi není jasný, proč byste si neměla brát brýle. Zvlášť, když bez nich nevidíte. Já jsem si je na svůj maturák nevzala (ale tehdy jsem je moc často nenosila, takže ke mně „nepatřily“)- z marnivosti. Pak nepoznáte lidi u vedlejšího stolu a pořád mhouřit oči taky není ideální. Jinak se mi šaty moc líbí, určitě vám to bude slušet=)

Příspěvek upraven 02.01.13 v 13:21

MUDr.Lant
389 příspěvků 02.01.13 13:01

Musím vás pochválit za výšivku.
Náramek a čelenka vypadají dobře, řetízek bych vypustila. Možná bych zkusila vlasy vyčesat nahoru.
K brýlím - je to vaše součást a moc se mi na vás líbí, nedovedu si je od vás nějak odmyslet. Pokud budete chtít zkoušet kontaktní čočky, tak vám doporučuji, abyste si udělala tak týdenní nácvik předem, není totiž nic horšího, než vyrazit první den s čočkami někam, kde chcete být za královnu, nikdy totiž dopředu nevíte, jak vám budou čočky sedět, zda vás po nich nezačnou bolet oči/hlava, jak s nimi budete vidět a pod.

Dragowlin
262 příspěvků 02.01.13 13:03

Čelenku asi vyfotím, pokud bude foťák :) Brýle jsou potíž. Mám jen jedny. S 6 dioptriemi (nepoznám už pořádně člověka ze 2 metrů) a každým sklem za 15 stovek si nemůžu odvolit, jako studentka více :( Čočky jsem nikdy nezkoušela, ale plánuji to, protože brýle se skutečně nehodí k šatům.

Fretkodlak  02.01.13 13:09

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:40

llolla
2102 příspěvků 02.01.13 13:10

@Dragowlin
Já bych ty čočky nelámala přes koleno (navíc se taky musí nějak objednat dopředu, není to hned). Prostě brýle potřebujete, všichni to vědí a znají vás s nima. I z jedné fotky mám pocit, že se k vám hodí, že k vám tak nějak patří. Kdybyste měla rovnátka, taky si je na jeden večer vyrvete?

MUDr.Lant
389 příspěvků 02.01.13 13:14

Berte ty brýle opravdu jako přednost, myslím si, že bez nich byste byla šedou myškou v červánkových šatech.

Příspěvek upraven 02.01.13 v 13:19

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.01.13 13:14

@Fretkodlak
ano ano, živá květina, růžová růže :-) doporučuji předem namočit do horké vody (aranžérský trik, pokud je už hodně rozvinutá nebo dokonce uvadající), pak omotat navlhčenou vatou a to celé izolepou (když není zahradnická páska) a schovat do účesu. růže pak vydrží dlouho a neuvadne.

Dragowlin
262 příspěvků 02.01.13 13:14

Přirovnání s rovnátky mne rozesmálo :D A ano, bez brýlí mne nikdo nezná. Vlasy nějak do drdolu jsou v plánu. Na tu jednu fotku jsem je jen stáhla gumičkou dozadu :)

Dragowlin
262 příspěvků 02.01.13 13:16

Tip na růži @Fretkodlak a @Jiná Realita moc děkuji! Skvělý nápad :)

Bugatti
4052 příspěvků 02.01.13 13:17

Ta výšivka a potažmo celé šaty jsou nádherné a moc vám sluší! Na krk bych nic nedávala, do drdolu živý květ v některé z barev korálků.

mikita.miki
1931 příspěvků 02.01.13 13:40

Já bych ponechala brýle, kvůli maturáku nějaké bezobroučkové kupovat nebudete, to zcela chápu. vlasy si vyčešte a nechte je následně splývt, nedávsla bych nějaký přísný drdol, spíš z drdolu nechat nějaké lokny na záda, vlasy máte krásné.
jako,,šperk,, mě ještě napadl náramek z živé květiny, jaký prý nosívají na svůj maturák americké dívčiny. bylo by to hezké, neokoukané, zdobné a nic dalšího už byste nemusela řešit

llolla
2102 příspěvků 02.01.13 13:42

@mikita.miki
Myslíte corsage? (nebo jak se to píše) Tu dává holce kluk, co tam s ní jde, pokud vím=)
edit: koukám, že se to dá psát i foneticky- korsáž…

Fretkodlak  02.01.13 13:44

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:41

mikita.miki
1931 příspěvků 02.01.13 13:45

No vidíte, jak se to jmenuje sem nevěděla, ale googlila jsem,,náramek z živých květů,, a tam se přes obrázky jde proklikat i k českým floristickým obchodům, které to nabízejí. já po tom jednoho dne musím, prostě musím sáhnout. až jednou, ve světlých zítřcích porodím, odchovám, odkojím a takový ty ocrcávky kolem, koupím si jednoduché šaty a k nim takový náramek a nechám se vyvézt někam na ples :-D

llolla
2102 příspěvků 02.01.13 13:45

@Fretkodlak
Já bych byla spíš pro světlince růžovou, nebo jinou barvu tý kytky. Tohle je moc „žvejkačkový“=)

z_dediny
1034 příspěvků 02.01.13 13:46

Jste velmi šikovná, ta výšivka je dokonalá. Šaty vám sluší. Brýle by sice k nim mohly být méně výrazné, ale s tím se teď nedá nic dělat, nové brýle jsou pořádná pálka. Ten náramek je OK, řetízek by se asi tloukl s výšivkou. Jen jedna věc mě dost ruší - ty camfoury vlasů. Máte jemný obličej, tím ho zasklíváte. A taky se bijí s ramínky šatů. Možná to ale je jen úhlem pohledu na fotce a v reálu to vypadá dobře. V každém případě - přeji pěkný ples a úspěšnou maturitu.

sekaclady  02.01.13 13:57

@Fretkodlak na druhé fotce s drdolem a květinou je to moc hezké.. i ty brýle vypadají teď jinak.. ty lokny podél obličeje se mi nelíbily ani na Popelce..tenhle účes vám moc sluší a na plese budete stejně krásná jako ona..

bertulka  02.01.13 14:16

@sekaclady taky mě napadla Popelka :-) Mně se na ní ty " cancoury" z vlasů líbily, ale ona je měla stočené do takových loken, jestli se nepletu, nevisely rovně dolů. Jinak šaty jsou nádherné. Moc vám sluší. Výšivka je excelentní. Také se mně líbí tvar ramínek, že to nejsou jen ty tenké provázky nebo stejně široké pruhy látky. Jen pozor na boty, tyto měla dcera na plese a jsou hodně tvrdé, takže určitě ne naboso!
Edit :a nezapomeňte úsměv na tváři a rovná záda :-)

DanielaS
4603 příspěvků 02.01.13 14:22

Mne se s brylemi libi. Vlasy vcetne praminku po stranach bych stahla do drdolu, ne utazeneho, ale obsahujiciho vsechny vlasy. Bez celenky, bez nahrdelniku a s „necim“ na ruce - klidne s tou zivou kvetinou. Protoze bryle jsou moderni a saty klasicke (potlesk za rucni praci, vy se ve svete neztratite), naopak bych to vydavala za zamer: hipsterka v cervankovych satech, kvalitni rucni piplacka, ale zas to tak neprozivam, viz bryle a nekomplikovany uces. Tak nejak.

Dragowlin
262 příspěvků 02.01.13 14:30

Diky moc za reakce. Rovná záda to je základ @bertulka! Na to dávám pozor. Hrbení se v krásných šatech tak vypadá opravdu každý hned hůř. Jelikož nemám moc peněz, natožtak na kosmetičku, nebo kadeřnici (jako na kadeřnici mám, ale ne na jedno načesání) tak si budu účes dělat sama. Nějaký jednduchý, střízlivý, a to s tou živu růží se mi moc líbí :)

Navíc snad to může být mírné povzbuzení lidí, co nejsou při penězích, protože látka na šaty byla za 1000 Kč, ušití přes známost za 800 (včetně zipu apd.), korálky nakoupeny za 200 (15 berev) a hromady zůstaly do zásoby (což je skvělé). Takže šaty mne vyšly jako průměrné vypujčení šatů v našem mrňavém zlínském kraji - a zůstanou mi :)

Khajka
506 příspěvků 02.01.13 14:34

@Dragowlin Jste velmi šikovná a taky praktická ;-) A jak píšete, ono to někdy ani nemusí moc stát a parádu to udělá velkou, šaty Vám velmi sluší a věřím, že na plese budete rozhodně k nepřehlédnutí!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit