Červená sukně - pohovor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
quauka
1 příspěvek 25.05.15 23:32
Červená sukně - pohovor

Zdravím! Nedávno jsem začala hledat nové zaměstnání v oblasti administrativy (administrativní pracovnice, asistentka, recepční) a moje staré černé pohovorové kousky se mi zdají nudné. Chtěla jsem svůj pohovorový outfit oživit a tak jsem pátrala na Pinterestu, kde mě zaujaly outfity s červenou pouzdrovou sukní a takovou sukni jsem si tedy pořídila. Nejvíce se mi zamlouval outfit - červená sukně, bílá košile. Jenže potom jsem narazila na pár článků o vhodné volbě barev na pohovory a červená v nich byla zmiňována jako nepříliš vhodná. Jenže mě už černá, šedá a bílá nudí a říkám si, žijeme přeci v 21. století. Ráda bych znala Váš názor :)


Reklama

Najdete v encyklopedii: Červená barva


Reklama

Reakce:
 
AnoNe
870 příspěvků 26.05.15 01:04

Když nechcete černou a bílou, tak přeci nemusíte obléct rovnou sytě červenou. Je spoustu pěkných decentních barev a vzorů. Nemusíte rovnou křičet o pozornost v sytě červené barvě.

Jestli to na pohovoru bude nebo nebude vadit, je otázka na jednotlivé lidi, se kterými budete mluvit. Někomu to vadit určitě bude, někomu to bude jedno. Třeba to někdo vezme i jako plus, kdo ví. Každopádně u pohovoru bych šla do jistoty a vzala si něco, u čeho budu mít jistotu, že to neurazí nikoho. Zahodit pár pohovorů kvůli červené sukni mi přijde jako špatný obchod.

 
Pinot Noir  26.05.15 09:41

@quauka Já bych v červené pouzdrovce na pohovor šla. Červená se považuje za agresivní, takže rudé šaty nebo košili bych si nevzala, ale sukni ano. Na první pohled určitě zaujme, ale při samotném pohovoru sukně pod stolem není vidět, takže barva nemůže nikoho rozčilovat. Na pohovor do společnosti, o níž bych věděla, že má opravdu přísný dresscode a výraznější barvy nedovoluje, bych si ji samozřejmě nevzala, ale jinak v tom nevidím problém.

 
ta-scha
77 příspěvků 29.05.15 13:29

Já jsem měla červenou pouzdrovou sukni po kolena a k tomu černou košili na pohovoru na poměrně konzervativní pozici do velké společnosti a vzali mě. Musíte sama zhodnotit, jestli outfit nepůsobí vulgárně, ale naopak sebevědomě a jak se v něm cítíte. Pokud se celkově upravíte elegantně a decentně (včetně make-upu), pak vás v rozhodnutí podporuji.

 
ajatar
562 příspěvků 29.05.15 17:31

.


Reklama

 Váš příspěvek

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek


Reklama