Česká republika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  23.11.11 10:15

Začínám být stále více rozmrzelá a smutná, že tu každej kritizuje Českou republiku a všechno, co je v ní. Málokdy najdu v příspěvkách něco, co by povzneslo naši zemi. Jen tu čtu, jak je všechno tady špatný a tak.
A tak vás vyzývám lidičky, abyste napsali aspoň jednu věc, kterou máte v ČR rádi a které si popřípadě ceníte víc, než v jiných zemí.
Já mám ČR ráda, ať je sebehorší, protože je to moje domovina a mám tu zde lidi, které mám ráda a nemyslím si, že je opravdu všechno tak špatný, jak říkáte.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 23.11.11 10:19

Fungujici verejna doprava. Kdo nadava na ceske vlaky a autobusy, nevi, co vlastne ma.

GreatSusan  23.11.11 10:27

pohostinnost a ochota pomoct v nouzi. taky fernet stock. opekani burtu na ohni. schopnost improvizovat. humor, pokud ho neni prilis.

GreatSusan  23.11.11 10:29

stat na Jestedu a koukat do kraje, nekdy v lete navecer…

DanielaS
4603 příspěvků 23.11.11 10:29

Dostupnost (logisticka i ekonomicka) kulturnich akci.

DanielaS
4603 příspěvků 23.11.11 10:31

Ochota ke komunikaci bez ohledu na vek a pohlavi diskusniho partnera. Vseobecny rozhled.

fiesta
104 příspěvků 23.11.11 10:31

Kultúra, história, nádherné pamiatky, bohaté ľudové zvyklosti, príroda.

GreatSusan  23.11.11 10:33

smazak s tatarkou. hospody v zapadlych vesnicich v pohranici.

hedvika
275 příspěvků 23.11.11 10:40
Českou republiku bych nerada opouštěla, co se mi líbí nejvíc je asi náš jazyk. Zvukově se mi velice líbí. Pak se mi líbí česká příroda, jedna z nejkrásnějších na světě, Pak mám ráda svoji práci, která je dnes už skoro jen ryze české dědictví, alespon v takove technologii, jak jsem se ji naučila já, ale ktera to je, tu psat nebudu, to uz by kazdy vedel, ze jsem to vazne ja :D

Eiwen
134 příspěvků 23.11.11 10:40

Kavárny, divadla, brněnské rozjezdy, jazyk a Kofola.

seznam.mih  23.11.11 10:42

Kofola :D no jistě tu já miluju ;)) smažák s tatarkou jedno z mých nejoblíbenějších jídel :D a úplně nejlepší, když si ke smažáku s brambory dám sklenic točené kofoly :)) oooh :)))

Mori  23.11.11 10:47

Jazyk! Mně to tak chybí, moct mluvit bez toho, aby se člověk bál, že příští slovo nebude vědět.
Přírodu máme pěknou. A vůbec viz GreatSuzan.
Přítel nedá dopustit na českou vážnou hudbu.

sasha
171 příspěvků 23.11.11 10:48

jazyk a humor a mozno to nikto nepochopi, ale aj muzi

23.11.11 10:52

Dloho jsem na mp nebyla, a jsem velmi překvapená, jak se změnilo. :( Ty stesky nad strašnou úrovní čr se mi také nelíbí. Ale myslím si, že jsou to pouze stížnosti lidí, kteří vyrazí jednou za čas na nákupy a pak srovnávají Albert v Horní Dolní s KADEWE v Berlíně. Neuvědomují si, že obyčejní lidé nakupují také v mnohdy ušmudlaných Hoferech, obsluhují je prodavačky, které se po 10 hodinách za kasou v sobotu večer také neusmívají…
Co se mi líbí na čr a čeho si tu lidé neváží, protože ani neví, že to mají, je bezpečnost! Už několik let žuji v Izraeli, tak vím, o čem mluvím. Povinná služba v armádě,pravidelný nácvik cesty do krytů, kontrola auta(kufru) při vjezdu do jakéhokoliv nákupního střediska, výlety mateřských školek za doprovodu ozbrojených vojáků… To není stížnost, jsme rádi, že takováto opatření máme, a cítíme se díky nim v bezpečí, ale je skvělé, že v čr to je to jiné. Nikde to není ideální…

kiwi  23.11.11 10:54

Pivko i Kofola!
A posezení (v dobrém slova smyslu) v rovnostářské společnosti, kde u jednoho stolu se družně baví instalatér s lékařem…

DanielaS
4603 příspěvků 23.11.11 11:06

Shrnu dva predchozi postrehy do jednoho: bezpecnost v brnenskych nocnich rozjezdech. Tady proste neexistuje, aby zenska (mladsi 50 let! V sukni!!!) jela sama vecer MHD. Nepisu v noci, protoze v noci MHD jednoduse nejezdi vubec.

DanielaS
4603 příspěvků 23.11.11 11:07

Kultura animovanych pohadek.

ZetKa
289 příspěvků 23.11.11 11:18

Party kamarádů. Jak píše kiwi (ačkoliv píše o posezení, ne tak úplně o partách), bývají v nich lidé z rozdílných vrstev, a přesto to nějak funguje.
Grilování na zahradě bez toho, aby se to muselo několik týdnů plánovat a vše muselo být přesně tip top a stálo to majlant. Prostě pohoda.
Černý humor, občas švejkování (ale to skutečně ne vždy a ve všem).

23.11.11 11:18

Nemyslela jsem tento druh bezpečnosti, to je asi problém všech velkých měst, ale fakt, že člověk ví, že autobus s mými dětmi na cestě do školy neexploduje, po práci se budu mít kam vrátit domů, a ne, že můj dům byl zasažený raketou, můj muž se nevrátí ze služby v armádě… V kavárně v čr se nemusím rozhlížet, zda je někdo neobvykle oblečený a přemýšlet, jestli nemá na sobě výbušninu…
Pravda, problémy s kriminalitou tu nemáme Jak jsem již psala : nic není ideální. Ale čr je přesto krásná země.

MP Ava
248 příspěvků 23.11.11 11:20
S rodiči jsme trávili letní dovolené v ČR, nikoliv v zahraničí. Díky tomu jsem si zamilovala opravdu hodně věcí - hrady, zámky, české hory, jižní Čechy, Pálavu, Prahu, Vysočinu… sjíždět Vltavu se zastávkami na orosené pivo, procházky podvečerní Kampou, podzimní sbírání hub, posezení u vína ve sklípku, koncerty v Českém Krumlově… nic z toho bych nechtěla opustit. Humor, někdy hodně černý a to já ráda, liberálnost, tradice, kulturní nabídka.
Bohužel nic z toho nesouvisí s odíváním a ani není příliš zásluhou stávajících generací. Tam to prostě inspirativní není.

Co se mi naopak nelíbí v současné české společnosti, je pravicový extremismus. Souvisí samozřejmě s hlubšími problémy, ale tento projev jakési politicko-ekonomicko-společenské krize (kterou bych tak krizově neviděla, jak se o ní mluví) mě děsí nejvíce. 

belle de jour
96 příspěvků 23.11.11 11:28

Taky jsem delší dobu pryč a čím déle jsem pryč, tím víc mám ČR ráda. Miluju český situační humor, to, jak u nás voní vzduch na jaře, české polévky, prostá jídla : jako např. čočku, bramborový salát, staré černobílé filmy, české pohádky, ČT2 :), letní posezení u ohně a u špekáčků, českou šikovnost ( čeští muži a jejich schopnost opravit cokoli - to se nedá vůbec srovnat s tím, co je tady), prostě doma je doma a já už se těším, jak budu za nějakou dobu zpátky.

23.11.11 11:37

Mezi věci které v čr mijuji a tady mi chybí patří Vánoce, vánoční atmosféra, sníh, i ten rozbředlej, mrznoucí prsty, škrabání oken u auta, večer osvětlená okna od vánočních stromečků, kapr..... a taky mi chybí vepřový maso, nikdy jsem nevěřila, že něco takového řeknu-napíšu:)

MP Meri
1322 příspěvků 23.11.11 11:39

Chleba!

MP Ann
215 příspěvků 23.11.11 11:59

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:24

Oldyn
5026 příspěvků 23.11.11 12:03

Jarní pestrost a vůně, Jára Cimrman, hudba, TGM a první republika vůbec, šikovnost řemeslníků, chytrost vědců, krásu koní, kostkový cukr, historii, slovo maminka, mateřská na roky, né měsíce jako v Anglii, humor a vtip za každé situace, literatura, jazyk, utopenci.......mám toho hodně, ale lidská blbost je jen jedna.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit