České seriálové peklo?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LorelaiH.
2998 příspěvků 03.10.12 13:36
české seriálové peklo?

Milé pekelnice, zajímalo by mě, jak to máte s českými seriály? Je pro vás seriál sprosté slovo nebo jej berete jako relax po náročném dni, kdy u něj prostě vypnete mozek? Já se přiznám, že jsem se docela těšila na Obchoďák. A to nejen proto, že nakupováním trávím jako každá z vás nějaký čas, a zvolené prostředí mi přišlo atraktivní. Bohužel mě docela zklamal, stejně jako Ententýky, což jsou podle mě recyklované Přešlapy. Takže mě zajímá váš názor:-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reakce:

Bara06
1993 příspěvků 03.10.12 13:48
Gympl :c)

.

Příspěvek upraven 31.05.16 v 10:56

Khajka
506 příspěvků 03.10.12 13:52

Taky jsem si říkala, že by Obchoďák mohl být zajímavý, ale po shlédnutí prvního dvojdílu jsem usoudila, že větší kravinu už jsem dlouho neviděla. Jak je možné dostat do dvou hodin tolik nerálných situací „ze života“? Tedy asi kromě toho, že obchod s oblečením si dnes otevírá skutečně každý, i když nemá nejmenší ponětí o tom, co prodává a jak se má prodávat… Přišlo mi, že to jediné z toho je smutná realita :(

Khajka
506 příspěvků 03.10.12 13:53

@Bara06 Na Gymplu ulítávám taky a taky kvůli Ondrovi ;-)

Bara06
1993 příspěvků 03.10.12 14:16
Dokonalý svět
  • ten se mi taky líbil. Byl mimořádně pěkně obsazenej a správně praštěnej. Akorát ho, myslím, dávali docela pozdě, tak jsem viděla jen pár dílů.

Mahtiel
443 příspěvků 03.10.12 14:24

Současná produkce…Gympl, Dokonalý svět, Soukromé pasti…Musím říct, že mě seriály Primy nikdy nechytaly..Dřív jsem na Nově koukala i na Ordinaci, ale z tý udělali opravdu komedii…Ovšem má serálová láska je daleko za hranicemi Čech…MASH, to je moje :)

jumbee  03.10.12 14:26

Nemáme televizi. Seriály si občas stahuju nebo pouštím z DVDček, ale jen zahraniční.

Jetthro
1129 příspěvků 03.10.12 14:48

Novejsi ceske serialy jsou strasna zumpa (VKV, ordinace a podobna sorta). Vlastne kdyz o tom tak premejsim, tak cela ceskojazycna televize je dost priserna. Jediny na co se da koukat je prima cool, maji u me body za serialy s titulkama.

Soňa3  03.10.12 14:52

Za čisté peklo považuji současné seriály Primy a seriály České televize z devadesátých let Místo nahoře, Život na zámku, apod. Seriálům Primy jsem nikdy neporozuměla, podivní lidé, podivná výprava, podivně zašedlý obraz. Na zmíněný Dokonalý svět jsem koukala, protože byl opravdu vtipný. Na Ordinaci už nemám chuť koukat, protože některé figury tam se opravdu chovají tak, že v normálním životě už by seděli v léčebně nebo v cele. Nové seriály letošního podzimu mě zcela minuly, myslím, že existují zajímavější prostředí, než všechny ty gymply, základky a spol. Bohužel, na rozdíl od kriminálek u nás opravdu není žádný scénárista, který by napsal nějaký chytlavý scénář k seriálu, všechny počiny posledních 10 let končí s trapností po první řadě (pokud tedy vynechám soap opery typu Ulice - už by mohla skončit a Ordinace - už by mohla skončit).

Mylady2
12409 příspěvků 03.10.12 14:53

@Jetthro to vůbec nevím ze mají seriály s titulkama;-) to je skvělé! Co dávají?

mujercita  03.10.12 14:56

Myslím, že poslední český seriál, který jsem systematicky sledovala, byla první repríza Majora Zemana, zajímalo mě, jak se to bude jevit s odstupem času. Už pár let nemám televizi a nemám pocit, že by mi něco unikalo.
Koukám na Doctora Who a odvozené seriály, viděla jsem jednu nebo dvě série Supernatural, a pár dílů Life on Mars, anglickou verzi, první řadu Hry o trůny. Myslím, že jsem na nic nezapomněla

Lady Carneval
92 příspěvků 03.10.12 15:02

Nedá se na ně koukat ani u žehlení. Libily se mi Četnické humoresky. Když reprízují nějaký starý jako Cirkus Humberto, Rodinku, Chalupáře apod, klidně si je k tomu žehlení pustím. :-))

Pirek
6778 příspěvků 03.10.12 15:33

Třicet případů majora Zemana, Okres na severu, Žena za pultem, Muž na radnici, Inženýrská odyssea, Chlapci a chlapi, Plechová kavalerie, Dobrá Voda, Velké Sedlo, Druhý dech a hlavně Chalupáři, toť podle četnosti reprízování česká klasika non plus ultra.

Karin
3401 příspěvků 03.10.12 15:37

U nás koukáme pravidelně asi jenom na Vyprávěj. Jinak sem tam skouknu nějaký díl Futuramy, Simpsonových, Teorie velkého třesku a tak podobně. Nemám čas ani chuť koukat na něco pravidelně, sledovat den co den něčí vymyšlené osudy. Jo, jeden čas jsem denně sledovala Ulici, asi rok, to jsem prožívala krušné životní období a „řešit“ cizí problémy, byť vymyšlené, byl pro mě takový relax… ale po nějaké době jsem si uvědomila, že už je to spíš otrava, nuda, pořád to samé, pořád nějaké problémy, a když skouknu nějaký díl z těch nových seriálů, tak mám pocit, že je to nachlup to samé. Řeší se problémy, o kterých je scénárista přesvědčený, že jsou jako vystřižené ze života, vedou se neuvěřitelné kecy, které šustí papírem… Ale totéž můžu říct o amerických detektivních seriálech typu Kriminálka Miami, Kriminálka Las Vegas, Kriminálka New York a já nevím jaká ještě kriminálka, taky pořád to samé a taky všechno na jedno brdo.
Mám ráda hlavně starší české věci, seriály i filmy. Třeba teď Sňatky z rozumu, to je něco. Ale taky nestihnu každý díl. Budu si to muset pořídit na DVD :-)

continuity
5851 příspěvků 03.10.12 15:39

Ja jsem docela smutna, ze jsem prepasla Expozituru. videla jsem dva dily a oba dva jse mi zdaly nadstandardni.

Za posledni leta treva prvni serie Zdivocele zeme nebyla vubec spatna. a tedy jako oddechovka Comeback rulez!

Ireth
5 příspěvků 03.10.12 15:41

Na seriály typu Ordinace mám tak trochu alergii :-). Líbil se mi již zmiňovaný Dokonalý svět a každý pátek sleduju Vyprávěj. Bohužel většina součastných seriálů, které běží v TV je odpad…

Já První  03.10.12 15:42

Z českých seriálů znám jenom Terapii, jinak nic. Televizi nemám 10 let.
Dívala jsem se ještě přes web na primácký seriál o reprodukční klinice, jak se to ale jmenovalo…
Když už seriál, jedině americký. Česká produkce je dle mého soudu čistý odpad a nedá se na to dívat ani jako na parodii, tak blbé to je.
Edit:…a ta Terapie není ani původní český projekt, že.

defilenaiguille
2677 příspěvků 03.10.12 15:43

Na seriály mám možnost koukat jen přes internet, takže je tp bez registrace pouze TV Prima. Byla jsem zvědavá na nové seriály, ale větší šílenost než je Základka (opravdu to má být komediální seriál?) jsem nezažila, nevydržela jsem ani celý první díl. Na Obchoďák jsem se těšila, líbil se mi nápad využít prostředí obch. centra, ale už jsem nepochopila proč třeba ředitelka obchoďáku kecá do tržeb soukromníků (spodní prádlo, kavárna). Má ji zajímat jen to, jestli platí nájem. A herecké výkony jsou tam hrozné. Nechápu, proč je tolik obsazovaná Tereza Kostková, když hraje všechno stejně (Obchoďák, Cesty domů). Další účastnice (slovo herečky se zdráhám použít) jako ta Slovenka v roli Simony a ta, co hraje sestru ředitelky, mají horší projev než děti při školní vánoční besídce. Takže jsem zůstala věrná jen VKV, které jsou stejně nepravděpodobné jako jiné seriály, ale na (ne)herecký projev paní Žádníkové jsem si už za ty roky zvykla :-D
Když se chci podívat na opravdové herce, tak si pustím DVD Chalupáři, Taková normální rodinka, Majora Zemana… Jediný „nový“ seriál, u kterého jsem se opravdu bavila byl Comeback. Správně ujetý, vtipné dialogy.

uu  03.10.12 15:53

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 12:43

Mylady2
12409 příspěvků 03.10.12 15:55

@uu tak proč asi? Za komančů se prej všeci měli líp;-)))))
Já sledovala tak max Život na zámku (s babičkou)

waw
336 příspěvků 03.10.12 16:09

Mým favoritem je Dexter, jinak sleduji ještě Vyprávěj. No a Friends, které si pouštím jako zvukovou kulisu k různým činnostem, viděla už jsem je asi tisickrát a většinu textu umím zpaměti.

mujercita  03.10.12 16:19
@uu píše:
Teď v sobotu dávali Láska z pasáže, což jsem neviděla předtím nikdy, a to byla fakt hrůza.

Já mám pro tenhle film trochu slabost. Nelíbil se mi, když byl nový, ale teď mi to strašně připomíná dobu, kdy jsem sama přišla do Prahy do školy, nedávno jsem koukala na pár ukázek, protože jsem potřebovala připomenout nějaké dobové reálie, a byla jsem z toho celá naměkko. I moje bývalá kolej tam hraje :-)

seznam.mih  03.10.12 16:25

The big bang theory, Jmenuji se Earl, Dexter, Comeback, expozitura, kriminálka Anděl…

jsou seriály, na co ráda kouknu, pokud is vyjímečně pustím televizi, a jsou seriály, které n ejlépe musím vidět na jeden zátah, jinak nemůžu spát. To se ale většinou jednalo o Dorama (japonské/korej­ské/Thaiwanské/a­sijské drama. Většinou kombinace komedie s romantikou)

Robena
1257 příspěvků 03.10.12 16:26

Pouštím si na netu VKV, když nemůžu usnout. Funguje to dokonale. Když jsem měla špatné období, sjížděla jsem ty seriály v noci snad všechny a k tomu jsem hrála karty. Děkuji tímto všem tvůrcům!

Goku
410 příspěvků 03.10.12 16:27

Z českých seriálů jednoznačně vedou Četnické humoresky. A jsou dost vysoko na mým žebříčku i mezi těma zahraničníma. Z „komančských“ seriálů, jak už zmínila defilenaiguille Chalupáři a Taková normální rodinka. Jinak mám ráda usácké (Městečko Twin Peaks, Futurama, Stargate) a hlavně anglické seriály (ze starších Jstě, pane ministře/premiére, Černá zmije a Červený trpaslík a z novějších IT Crowd). Sledovala jsem například i Glee nebo Chůvu k pohledání.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit