Chápou lidé váš vkus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rebecca Smile
137 příspěvků 15.07.12 01:03
Chápou lidé váš vkus?

Já osobně se často potkávám s „problémém“, že na mě lidé často nevěřicně zírají. Ráda se oblékám i výrazně i elegantně, často se s nažím dodržovat módní trendy (letos - plisované sukně, espadrilky, prodloužená saka pánského stříhu, svetry ve stylu pončo apod…). Právě když jsem si oblékla svou tolik oblíbenou plisovanou sukni barvy Navy a v délce MIDI…na mně lidé velice nechápavě zírali a na slavnostním zakončení maturit, jsem se stala centrem pomluv svých drahých spolužaček. A o mojí modro-černé peplum minisukni, která mi sahá asi do půli stehen, všichni říkají, že je příliž odvážná a že by se na peplum věci vůbec nedali…Já si na to vše již celkem zvykla, ale přeci jen mi vadí zabedněnost většiny lidí, kteří si myslí, že život se točí kolem tepláků, 3/4 - ťáků, vytahaných triček, neladících doplňků (pokud vůbec jsou) a kabelek a triček s nápisy Versace, Dior, Prada apod… (nebo případně Verssacce, Prade, Dioro). Jaký pohled na to máte vy? Líbí se vám, když vidíte někoko, kdo uměřeně vybočuje ze stereotypu, nebo to považujete za peklo? Rádi sami vybočujete z řady, nebo se snažíte splynout s okolím?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Rabbit-Heart
644 příspěvků 15.07.12 01:28

Já jsem svým stylem vždycky vybočovala z řady a vždycky jsem to brala jako své plus - i když, jak se tak zpětně dívám na své modely třeba ze střední, nechápu, jak jsem v tom mohla chodit :D Snažím se být originální, promítnout do svého stylu něco ze sebe a snad se mi to daří - nedávno mi jeden kluk polichotil, že prý jsem „taková artová“ :) Poslední dobou inklinuju spíš k elegantní módě, ale nedělá mi problém nazout si občas steely (a myslet si, že je to známka punku). Proti kecům ostatních jsem imunní - smutné je, že kecá hlavně moje mamka, ostatní mě spíš chválí. I já se ráda podívám a případně pochválím toho, kdo nad svým outfitem očividně přemýšlí a má to šmrnc :)

bonomi
25 příspěvků 15.07.12 02:06

Tak já nemám žádný nápadný styl, že by se za mnou lidé nechápavě otáčeli. Nosím košile, trička s límečkem a buď černé nebo hnědé kalhoty (čisté, nebo i s nějakým vzorem). Na tom není moc co chápat. Pokud na vás blbě koukají, jsou 2 možnosti. Buď vám to nesluší, nebo naopak a ty slečny závidí. Asi bych se spíše přiklonila k druhé možnosti. Většina lidí nemá odvahu vzít si na sebe nápadný model, a když to nemůžou mít oni, tak jak si to můžete dovolit vy, že jo? Tak co udělají, aspoň vás zdrbnou, ať si o sobě moc nemyslíte a vrátíte se na jejich úroveň, přecejen pak budete menší konkurence. Co jsem tak vypozorovala, tak většina lidí, kterým to nesluší, jsou právě oblečení tak, aby co nejvíce zapadli. Naopak ti, kteří se oblečou nějak nápadněji bývají i pěkně sladění a je na ně hezký pohled. Jo a já se snažím lehoučce vybočovat, ale na nic extravagantního si netroufnu.

lilip  15.07.12 09:41

Já se jich neptám a když někdo něco komentuje (obvykle tchýně), tak to přecházím ignorací a debatu nerozvíjím.. Jen když muž opakovaně říká, že mi něco nesedí, prozkoumám, nemá-li pravdu.

runningfox  15.07.12 09:54

Nevím, nikoho jsem se neptala. Ostatně je mi fuk, jestli na mne někdo civí, já tak špatně vidím, že si toho ani nemůžu všimnout.

Sibyla
2639 příspěvků 15.07.12 10:02

Naopak. Já nechápu jejich styl, pokud to styl je. A jestli se někomu nezdám, je mi docela fuk. Zřídka, velmi zřídka vidím na někom outfit, který bych chtěla - a to pracuji v centru Prahy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.07.12 10:09

Jednou se mi stalo, že jsem přišla za známými do hospody a sesypaly se na mě otázky ´Z jakého plesu jdeš?´
Jinak nemám pocit, že by na mě někdo civěl, pokud ano, beru to z té lepší stránky - líbím se mu/jí.
Moje maminka měla po narození mého prvního dítěte záchvat, že bych se měla začít oblékat sportovně (nosit trička a tříčtvrteční kalhoty a tenisky), to bylo jedenkrát co mi zkoušela mluvit do oblékání. Kromě puberty.

klubo  15.07.12 10:17

Nedávno mě v mých retro šatkách v tramvaji opovržlivě sledovala taková paní. Už bych si skoro začala říkat, jestli už to fakt nepřeháním, ale pak jsem si uvědomila, jak vypadá ona: špeky jen částečně vcucnuté do slimek, jež končí těsně nad kalhotkami (vzadu pod kalhotkami), sexy topík s mladistvým sexy nápisem a sexy dekoltem… omlazující sexy melírek - v culíčku, bižu tipuji na obchod vše za 29,–, botky, kdysi žabky, nyní deformovaná placka z čehosi růžového, volně zavěšená na palci… na rozdíl od mně, v davu zcela nenápadná! A určitě by jí nikdo nehádal 40!

Madlenka007
17 příspěvků 15.07.12 10:29

Tyjo, já mám pocit, že tu někdo vykradl moji skříň :-D…Vždycky dělám jakože mě to nezajímá, ale je jasný, že to člověka zamrzí…asi budu dobře oblečený lidi víc chválit, abysme si nepřipadaly (myslím spíše holky) jako vyvrhelové :-D

katango
1356 příspěvků 15.07.12 10:33

@klubo Přesně!

Acrobaleno
948 příspěvků 15.07.12 10:35

Mne je to úplne jedno, či ma chápu alebo nechápu. Nezaoberám sa tým. A mám rada, keď sa na mňa dívajú, či už nechápavo alebo nejak inak negatívne. Aspoň nie som šedý priemer.

Harmonika
244 příspěvků 15.07.12 10:56

Líbí se mi, když někdo uměřeně vybočuje ze stereotypu, tím, že není pekelný, ale je jen prostě mimo průměr a uniformitu. Vždycky mám radost, pokud někoho takového potkám.
Pak se mi také líbí když třeba vidím pokérovanou holku s asymetrickým účesem nebo dredy a k tomu ladí i oblečení. Na první pohled vidím, že jí to vše komplet sedí a patří to k ní, že má svůj styl, což v duchu ocením a neznamená to, že bych právě tahle chtěla chodit oblékaná. Možná jí to spíš v duchu závidím, protože jsem povahou nikdy nebyla rebel a bohém a tito lidé mě doteď určitým způsobem přitahují.
Se mnou mívali lidi problém za mého hippie období, v Praze dobrý, ale v MB jsem slýchávala poznámky typu: „Se chystáš na maškarní“. Ano, při pohledu zpětně jsem byla pekelná, ale bylo to jiné peklo, než lezoucí podprda apod. Byl to prostě styl, hledání sama sebe, do určité míry revolta.
Dneska se mnou lidé problém nemají, nejhorší to bylo při přechodu z tenisek do elegantna, kdy se mě v práci ptali, jestli mám odpo rande, či jdu večer do divadla nebo snad na pohovor. Teď už si zvykli, že chodím často elegantněji, než je do mého typu práce nutné.
Občas stejně v MB vídám udivené pohledy, viz můj příspěvek v jiné diskuzi, kdy naše průmyslové město nemohlo skousnout námořnicky modré punčocháče k jinak jednoduchému outfitu. Často mi tyto udivené pohledy dělají radost, že si řeknu něco ve smyslu „sláva, nezapadám do řady, jsem vidět“, ale přitom to z mé strany není ta násilná revolta či prvoplánová snaha o to být vidět, ale určitá hrdost na svou jinakost (za kterou jsem se dlouho styděla a vnímala ji negativně).

seznam.mih  15.07.12 12:37

Lidi asi koukají, nechápají, ale berou mě takovou, jaká jsem. Prostě „no já bych si to neoblékla, ale k tobě to sedne“

Rabbit-Heart
644 příspěvků 15.07.12 13:05
@seznam.mih píše:
Prostě „no já bych si to neoblékla, ale k tobě to sedne“

Ha, to taky slýchám často :D

GreatSusan  15.07.12 13:53

Jestli nekdo chape muj vkus nebo ne je mi uplne sumak, nikdy jsem se tim moc nezabyvala. Na druhou stranu - pokud mam na sobe neco napadnejsiho, tak vetsinou sklizim pochvaly (i od cizich lidi), takze z toho soudim, ze se jim muj vkus libi. Rekla bych, ze je dobre, kdyz je clovek dostatecne sebekriticky a dokud si neni na 100% jisty, ze je neco ok, tak je lepsi danou vec neoblekat. Tim se daji ty nevericne pohledy docela eliminovat. Nektere modni vystrelky musi byt opravdu dobre kombinovane, aby pusobily sveze a zajimave, hranice k tomu, aby pusobily malicko usmevne je vetsinou dost tenka, takze ta sebekritika je opravdu na miste.

azavina
27 příspěvků 15.07.12 14:40

Já nemám vyhraněný styl či vkus, spíše se nechávám inspirovat z přehlídkových mol, časopisů, blogerů a ulice, pokud se mi to prostě líbí. Nemůžu si dovolit nakupovat každý měsíc hadříky, které si přeju a co se týká sekáčů, tak jsou v mém okolí mnohdy dražší, než všechny obchody, takže bohužel to, co bych chtěla nosit je poněkud odlišnější od toho co nosím teď (čistý průměr s občasným příjemým výkyvem), ale postupně přebudovávám, částečně i díky vlivu MP. Naučila jsem se, že pár kvalitních a kombinovatelných kousků dokáže pozvednout i zcela obyčejný outfit a na tom stavím a dokupuji postupně. Častokrát se nechávám inspirovat i lidmi okolo. Naštěstí žiju v místě, kde kult modráků není zase tak dominantní, takže mám šanci vidět i spoustu krásně oblečených lidí, na které někdy dokážu jen obdivně koukat.

Ani  15.07.12 14:42

@GreatSusan To bych musela chodit nahá :) Já si nejsem jistá v ničem nikdy.

Jinak jsem se jednou bavila s bratrem, který je diametrálně odlišný. Řekl mi, že se mu nelíbí, jak se oblékám, ale že mám styl, a to se cení. To mě potěšilo hodně.
Ještě asi rok před tím se mě ptal, proč nosím tu sukni přes kalhoty. Odpověděla jsem, že se mi to tak líbí. Tím jsme téma vyčerpali :)

MP _Samantha
79 příspěvků 15.07.12 18:56

Příspěvek Barbuchy mi připomněl jeden můj zážitek. Měla jsem sraz s kamarádkou u místní hospody (menší vesnice), měla jsem malé černé, taneční boty, smaragdově zelený svetřík + nějakou kabelku a šperky, ty už si nevybavuju. Pohledy štamgastů jsou asi jasné, ale dokonce i ona kamarádka se mě ptala, kam jako že jsem tak vystrojená. Škoda, že nedodala „jako na ples“ nebo něco podobného. Protože na ples jsem opravdu šla. Stejně jako ona - v džinových kraťasech, pod tím černé punčocháče, nějaké triko a kecky. Aha. Nebyla jediná, kdo se divně díval, přitom jsem si nepřipadala nějak přehnaně vyšňořená. Zajímavé je, že většina mužů u mladých byla schopná přijít alespoň v košili a oblekových kalhotách.

A teď už k tématu: jsem mix různých „tmavších“ stylů, občas kombinuju s výstředními doplňky. Jako třeba před dvěma dny na Masters of Rock: sukně žlutozelené zvýrazňovačové barvy - i když tyhle barvy se letos v obchodech objevily, byla jsem docela středem pozornosti, ale kde jinde se vyřádit, když ne na festivalech a podobných akcích? Na běžné nošení bývám už o něco umírněnější než v pubertě, takže už může být i mamka s babičkou víc v klidu, názory a nechápavé pohledy cizích lidí už mě naštěstí nenervují. Snažím se to brát jako pochvalu anebo si připadám hrozně drsně, alternativně a nepochopeně :D Pokud na mě bude blbě zírat holka ve vybledlých, o číslo menších džínách, ošklivém triku a keckách a podobně, rozhodně si kvůli tomu nepůjdu hodit mašli. O to víc si pak vážím pochval na různých tématických akcích a od lidí, které považuji za dobře oblékané, inspirativní a originální. A pravda je, že tito opravdu většinou chválí…
(Doufám, že nedostanu moc červených ramínek za samochválu :D)

MP _Samantha
79 příspěvků 15.07.12 18:56

Rabbit-Heart: to nás bude asi víc :D

madline
55 příspěvků 15.07.12 19:18

Stylem asi moc nevybočuju, ale z 99% nosim sukni a velmi casto taky boty na jehle. Pracuju v zahranicni firme, a i kdyz mame dress code, da se rict, ze tam lehce vybocuju, protoze sukni nosi malokdo a podpatky (jehly) skoro nikdo. Casto se mi dostane zavistive poznamky „ty jsi zase stylova… to je nove???“ :)
Nekdy taham dziny, triko, tenisky, ale obvykle jen kdyz jdu nakoupit nebo jedu na cviceni, jinak mam rada zenske elegantni obleceni, jsem zenska, tak nebudu travit zivot v kalhotach :(

cholerka
25 příspěvků 15.07.12 19:44

Tak já se teda přiznávám, že se často neudržím, a prostě civím, když se mi něco líbí. Mám ráda když jsou ženy elegantní, extravagantní a originální. Je to jako prohlédnout si v parku hezký záhon, nebo dívat se na roztomilé dítě. A tím teda všem vybočujícím z davu vzkazuju že civím, protože jim to sluší.

MP _Samantha
79 příspěvků 15.07.12 19:57

Cholerko, to je ale možná dobře. Předpokládám, že na vás jde poznat, že civíte v pozitivním slova smyslu. A on mnohdy zaujatý pohled nebo lehký úsměv obrovsky zvedne náladu a sebevědomí, nemusí to být přímo slovní pochvala.

lilip  15.07.12 20:42

@cholerka tak to taky civím a se zálibou a kdyby se náhodou dotyčná zarazila či na mě zazírala taky, klidně jí to řeknu. Několikrát jsem to i udělala.

Roseline
2319 příspěvků 15.07.12 21:14

Můj šatník obsahuje kousky v elegantním, romantickém a retro stylu.
Pár výrazných šatů mám (retro), ale ty nenosím denně.
Ze stereotypu vybočuji spíše svým stylem než extravagancí. A těší mě pohled na hezky oblečené lidi v jakémkoliv stylu.

To, že se někomu nelíbí můj styl, chápu. Kdyby se všem líbilo to stejné, byla by to docela nuda.
Ale nechápu, když některé osoby posuzují můj charakter. To, že jsem hezky oblečená a upravená přece neznamená, že jsem namyšlená a povrchní. Případně, že denně trávím hodiny před zrcadlem, myslím jenom na „šminky a hadry“ a nic jiného mě nezajímá.

Rebecca Smile
137 příspěvků 15.07.12 22:03

@Roseline Přesně! Většina lidí si myslí, že když jsme hezky oblečené, tak jsme buď buhví jak bohaté, namyšlené, povrchní a hloupé. Přitom to není vůbec pravda (kolikrát :-) - ale existují i vyjímky :-)). prostě jenom chceme být hezké, zajímavé a líbit se sobě a okolí.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit