Chci se naučit pořádně šít (Ostrava)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dd2866
32 příspěvků 20.12.14 12:59
Chci se naučit pořádně šít (Ostrava)

Dobrý den.

Začínám se šitím. Jsem takový lehce pokročilý začátečník. Šila jsem hodně retro (padesátkové) šaty z bavlny - plátna, ale ráda bych postoupila na vyšší úroveň. Chtěla bych se naučit šít klasickou konfekci z klasických materiálů, úpletů, žerzejů, všívat kryté zipy, aby byly opravdu kryté… Košile, kalhoty… Mám obrovské problémy s výběrem oblečení v obchodech, což je dobrou motivací. Ale nevím, kde a jak začít.

Zkoušela jsem střihy z Burdy, ovšem neumím je správně upravit, aby mi sedly na tělo (nekonfekční postava). Zkoušela jsem hledat kurzy, ale většinově to bylo hodně peněz a paní, které je vedly, se chlubily galerií, za kterou bych se jako lehce pokročilý začátečník styděla. Dojíždění na kurz do Prahy není možné technicky ani finančně, jelikož jsem momentálně nezaměstnaná… I když jsem tam našla několik vhodných kandidátů.

Nemáte nějaké tipy? Myslíte, že i kurz u švadleny, která věci nedělá pořádně by mi prospěl třeba pro úpravu střihů z Burdy, nebo jsou to vyhozené peníze?

Reklama

Reklama

Reakce:

Linie
1781 příspěvků 20.12.14 13:04

@dd2866 Zkuste se domluvit třeba na této škole: http://www.stredniskoly.cz/…0017711.html domluvte se přímo s paní, která učí šití, že k ní budete chodit soukromě.

z_dediny
1076 příspěvků 20.12.14 13:09

@dd2866 Zkoušela jste se na pracáku zeptat, jestli nemají rekvalifikační kurz na švadlenu? Pokud jste VŠ, tak by vám ho asi nezaplatili, ale za otázku nic nedáte.

Lucka_ova
23 příspěvků 22.12.14 14:48

Já jsem našla jenom kurz šití v Palkovicích a pak natrefila na dvě paní - jedna Hlučín, druhá Ostrava, ze přijedou domů a je to takový kurz na základě domluvy, co se chcete naučit. Ale jinak je to tu fakt velká bída. A to vím o více lidech, co by se chtěli naučit šít.

Reklama

Váš příspěvek

God save the Queen! Alžběta II. dnes slaví 91 let!

Dnes slaví britská královna Alžběta II. své 91. narozeniny, takže i... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Co to je Greenery a jak ji nosit?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Zelenkavá barva je k vidění úplně všude. Stala se totiž barvou roku... Celý článek

Reklama