Chůze "bosky"

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hed
48 příspěvků 30.03.13 19:55
Chůze "bosky"

Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala, jestli někdo provozujete chůzi na boso. Nemyslím tím doma, ale venku - v přírodě/měs­tě/parcích/… A nebo, jestli jste uvažovaly, že byste začly.
Přijde Vám to zdravé (jak fyzicky, tak duševně)? Považujete člověka, který si to štráduje městem bosky za neetického, pohoršujícího okolí nebo je Vám to jedno, či ho dokonce obdivujete? Myslíte, že bosé nohy „špiní“ jinak sladěný outfit? ;) Vydaly byste se bosky někam mimo domov?
Podělte se o své zážitky… :)

Já osobně venku bosa chodím - s kamarádkou - začly jsme kvůli sázce, kterou jsme (jak jinak) prohrály a musely chodit venku bosky. Už nám to zůstalo a jsme za to velmi vděčné, jelikož je to velmi osvěžující a pohledy lidí nás upřímně baví.. Kolikrát nás někdo zastavil a ptal se, proč jdeme bez bot a my mu odpověděly, ať to zkusí, že je to velmi příjemné. - Někteří jen mávli rukou a s pohoršenými výrazy odešli - jiní si boty sundali a šli (musím říct, že většinou to byli cizinci, ale nic proti čechům :D).

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

JedovatéHádě
350 příspěvků 30.03.13 20:01

Občas jsem bosky šla a bylo to příjemné, okolí ale koukalo dost divně. Jinak bosky bych chodila jen tam kde je to očividně čisté, a bezpečné-samozřejmě :) ale když si mám vybrat, jestli si nohy rozederu od bot, nebo to dojdu bosky, když už jdu domů, tak beru jednoznačně bosou verzi.

Martini90
159 příspěvků 30.03.13 20:07

Chodím bosa ráda, ale v Praze si to fakt netroufnu ani v parcích. Takže maximálně někde na zahradě :)
Jen jednou jsem kvůli zlomenému podpatku šla několik ulic po kočičích hlavách jen v silonkách. Bylo to příjemné, ale furt jsem koukala pod nohy, abych na něco nešlápla.

gudrun  30.03.13 20:09

Jo kdyz me bolej z podpatku nohy tak je sundam. Pak taky bosa na chalupe a doma pac nikdy nemuzu naji backory. Jo a nekdy na kaminkach a takove rohozce u dveri, pac to krasne masiruje nohy. A jeste jednou mi ukradli v baru boty.

Příspěvek upraven 30.03.13 v 20:11

stric
762 příspěvků 30.03.13 20:10

Ve městě mě to nikdy nenapadlo. Jinak ano, ráda

VenusInFurs  30.03.13 20:11

Nooo takhle… jako ve městě bych to asi radši nepraktikovala. Ale někde v přírodě, na trávě, písku - proč ne. A předpokládám, že myslíte v létě, ne teď v tomhle počasí ;-)
Osobně by mě ale asi nenapadlo koukat na někoho divně jen proto, že jde bosky. Je to jeho věc.

Fretkodlak  30.03.13 20:15

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:01

Audrey.Piper
412 příspěvků 30.03.13 20:17

Tak metrem bych bosa nejela, ale tady u nás ve čtvrti (na procházku se psem, k babičce) chodím na boso skoro celé léto.

Barbuchaa
211 příspěvků 30.03.13 20:28

V přírodě ano, nadšeně. Zdravé je to určitě :) Stejně tak doma papuče prakticky nenosím. Když jsem ve městě, v létě si občas lodičky nebo sandálky zuji během posezení v parku někde na lavičce, ale po městě bych bosky nešla, o pohledy kolemjdoucích mi ani tak nejde, spíš mám strach, na co všechno se tam dá šlápnout.

Jo, když jsem pracovala v call centru a měla na sobě silonky a lodičky, tak jsem se zouvala pravidelně (měli jsme tam koberec). Když pak bylo potřeba někam rychle přeběhnout, tak sice kolegové divně koukali, ale pak si na mě zvykli…a někteří se začali vyzouvat taky :)

eless
1060 příspěvků 30.03.13 20:46

Dobrovolne by som naboso asi nechodila

Příspěvek upraven 25.08.13 v 08:05

lioncity  30.03.13 20:57

Jedine na plazi, kolem bazenu a spol. Ve meste mi to pripada vylozene nechutne, staci mi, jak nekdy (bohuzel) nohy vypadaji v lete po noseni sandalku. Predstava, ze v tom sajrajtu nekdo slape dobrovolne mne osobne zveda zaludek. Samozrejme ale, me nohy to nejsou, takze at si kazdy (ne)nosi co chce.

misial
1394 příspěvků 30.03.13 21:01

Po trávě chodím bosky moc ráda. Po doma nejraději nenosím ani ponožky a papuče razantně odmítám. Po cestě jsem šla tedy jen v době nejvyšší nouze (krvavé nohy od podpatků), a vím, že to moc příjemné nebylo - štěrk. Kdybych někoho bosky ve městě potkala, bylo by mi to sympatické.

Kdybych si byla jistá tím, že na nic hnusného nešlápnu, chodila bych boso i v tom městě. Jenže jsem na kamínky docela cíťa, třeba v řece mi většinou vadí.

Mým největším výkonem v tomto ohledu bylo zatím sezutí bot a následné ponoření do vody v kašně na hlavním olomouckém náměstí - lidi se dívali divně, měla jsem postříkanou celou sukni, ale bylo to tak hrozně příjemné!
A asi nejpříjemnější zážitek byl, když jsem asi dva týdny v září bydlela v bytě se starou, schozenou dřevěnou podlahou. Bylo tak teplo, že jsem nosila jen šaty, svetřík a baleríny. Ten pocit, kdy jsem běhala po tom sešoupaném dřevě a pak vlezla do vychladlých kožených balerínek si živě pamatuju ještě teď. Hrozně si takové věci užívám, už se těším na čerstvou trávu :)

gudrun  30.03.13 21:08

Jo a jeste chodim v lete naboso do bot( tenisek atd). Az obsedantne nesnasim ponozky. Kdyz treba jen trochu couhaj brrr..

eveK
333 příspěvků 30.03.13 21:15

Já to miluju. Doma chodím bosa na zahradě nebo na cestě, do ostrého terénu si netroufám. A ve městě většinou cestou z tahu s podpatkama v ruce. A nejlepší je to po dešti brodit se loužema a blátíčkem.

eriam
365 příspěvků 30.03.13 21:18

Škoda že naše ulice nejsou čisté. Chůze bosou nohou blahodárně působí na celé tělo, ale přinést si domů nalepenou žvýkačku, vajgla, psí cosi, to fakt nechci. Takže jen v přírodě.

Letadýlko
102 příspěvků 30.03.13 21:23

Bosky nechodím. Teda párkrát jsem to zkusila v trávě, když byla od rosy, ale nějak to nešlo, furt jsem hlídala, do čeho šlápnu :D. Ale před rokem jsem dělala přijímačky na školu. Měla jsem na nohách boty na podpatku a před sebou hodiny čekání a stání, až přijdu na řadu před komisi, tak jsem se zula. Ostatní holky na mě koukaly jak na magora, ale to mi bylo fuk. Spíš mě ty jejich pohoršené pohledy bavily.

Fretkodlak  30.03.13 21:28

.

Olinka
2582 příspěvků 30.03.13 21:28

Ráda chodím bosa u nás po zahradě, kde vím, že nemůže být na zemi nic nebezpečného, potažmo možná někde v parku a samozřejmě na pláži. Mně ale hrozně vadí, když stoupnu na něco nepříjemného, takže jsem opravdu opatrná a v neznámém terénu se této libůstce raději vyhýbám.
Ještě na gymplu jsem takhle chodila v létě bosky ze školy, bylo to perfektní, protože mám věčně studené nohy a ty teplé chodníky jsou na ně hotovým balzámem. Nicméně nohy jsem od špíny drhla ještě hezky dlouho. A když si představím, jak bývá v sobotu ráno „v álejích nablito“, tak už bych si to fakt nelajzla. Ale „čistá špína“ někde v přírodě mi nevadí.

Letadýlko
102 příspěvků 30.03.13 21:32

@Fretkodlak no, z mého pohledu je docela rozdíl šlápnout do psího lejna botou a holou nohou :D. A pokud jde o sklo, botě pravděpodobně neublíží, ale holé noze pravděpodobně jo. Takže si myslím, že opatrnost je na místě.
Ale nevím, nemám zase takovou praxi, možná někdo zkušenější má větší přehled :-D.

Fretkodlak  30.03.13 21:37

.

Letadýlko
102 příspěvků 30.03.13 21:43

@Fretkodlak Jo ták. Tak jistě, člověk chuťovky přeskakuje aj obutý, jen dejme tomu ve spěchu opatrnost klesá, nemyslíš? :D. A i obecně. A někdo na to zvýšené koukání pod nohy nemá čas, náladu, energii, mozkovou kapacitu… tak něco.
Takže když shrnu objevnou myšlenku, se kterou jsem chtěla přispět do této závažné diskuze.. mezi mírou obutosti a opatrností při chůzi panuje nepřímá úměra. Čím je člověk obutější, tím menší opatrnost a naopak. Menší míra obutosti přináší vyšší opatrnost při chůzi.

Fretkodlak  30.03.13 21:50

.

ndrea
57 příspěvků 30.03.13 21:51

Dvakrát jsem šla bosky domů ze školy kvůli puchýřům na patě, ale paranoidně jsem hlídala každý krok (a několikrát kličkovala kolem rozsypaného skla), to bych radši dobrovolně neopakovala. Naproti tomu v létě v kempech u moře chodím bosky i mimo pláž, jako naschvál ale člověk občas někde musí překonávat štěrk, to pak je blbých pět metrů i na několik minut :D

Hed
48 příspěvků 30.03.13 22:02

@Fretkodlak Koukám, že máte úplně stejné názory, jako já :D Taky si chůzi vychutnávám :)

Letadýlko
102 příspěvků 30.03.13 22:04

@Fretkodlak Tak pro mě třeba by to opravdu relax nebyl. Spíš další stres. Bo boty toho fakt snesou víc, než moje nohy (tolik k tvé první otázce :-))..ale to už jsem říkala. vlastně mám pocit, že potřetí recykluju jednu a tutéž myšlenku :D.
Ale jako nouzovku to chápu, taky jsem nedávno měla chuť se zout, protože mě už tak bolely nohy z bot. Jenže to byl zas chodník plný mokrého pseudosněhu. Ale za jiných okolností - proč ne, že.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit