Chvályhodné obchody aneb kde rády nakupujeme

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

girl.or.element
360 příspěvků 14.05.12 21:00
Chvályhodné obchody aneb kde rády nakupujeme

Jaké jsou vaše oblíbené obchody? a proč? :) Kamenné, internetové? .. Je zde hodně stížností na prodejny, tak ted z druhé strany - jaké jsou ty oblíbené :)

Reakce:

Bowle  14.05.12 21:13

já jsem zatím spokojená jen s drogerií :D obchody v našem městě jsou naprosto nedostačující :(

Harmonika
244 příspěvků 14.05.12 21:23
Orsay

Já ráda nakupuju v Orsay. Vždycky, když potřebuju něco elegantnějšího, ale zároveň pohodlného, nakoupím právě tam. A nemusí to být vlastně elegantní, třeba džíny mi od nich sedí (neodstávají vzadu v pase) kdežto v jiných krámech mám problém. Orsay mám prostě ráda, i když pro někoho je to jen další řetězec typu CaA, atd., zkrátka žádná „high fashion“, ale já díky tomuhle obchodu pomalu ale jistě asi půl roku měním šatník z džín, mikin a triček z Terranovy na ten elegantnější styl, což je u mě úspěch. Jsem spokojená.
Nakupuju v MB a to, že už mě tam slečny prodavačky znají, jsou ke mě milé, vysledovaly, co se mi líbí, samy mi hlásí novinky, co přišly a co by se mi teda mohlo líbit, poradí mi (popravdě), zkrátka je to takový už osobnější přístup, který mám ráda a který vzniká, když někam chodíte časteji, tak si vás zapamatují (jako třeba v oblíbené kavárně nebo baru). Nedávno mě samy upozornily, že mají ve slevě společenské kalhoty, čehož bych si nevšimla, pač jsem šla za účelem koupě šatů. ;) Zdraví mě, když mě potkají ve městě, nebo mě vítají větou „už jste u nás dlouho nebyla“, je to milé a v jiném obchodě jsem se s tím nesetkala (a to si nemyslím, že jsem bůh ví jak zapamatovatelná) a právě tohle třeba u mě dělá hodně, že tam prostě chodím nakupovat ráda. Nebo mi i poradí barevnou kombinaci, kterou bych sama od sebe nevyzkoušela a nekoupila…

LadyPapajka  14.05.12 21:37

Oblibila jsem si poslední dobou calliope v arkádách. Ale casto v ostatních obchodech koukám po akcích spíš než po ostatním oblecení, zvlást když neco sháním déle, třeba celou zimu sháním svetry a na jaře jsem koupila za 250 ve výprodeji:)

JarkaJar
432 příspěvků 14.05.12 21:41

Obchody v mém městě jsou taky naprosto nedostačující. Lépe řečeno ve čtvrti, kde jsem zaměstnaná. Město je Praha a čtvrť je Staré Město, kde zůstaly už jen dva obchody „pro lidi“(jedno řeznictví+uze­nářství a jedno papírnictví) a ostatní jsou obchody pro movité zahraniční návštěvníky, kde láhev obyčejné vody stojí 30 korun a obložená bageta přes 50 a kopeček zmrzliny myslím 25. Taky je tam dost krámků se suvenýry, většinou ne zrovna vkusnými. A davy lidí. Pokud jsem někoho nadzvedla, musím hned napsat, že to myslím spíš humorně. Ovšem, můžeme si nakoupit o dvě čtvrti dál, neříkám, že ne. Jsem náplava, i když to už je dávno, co jsem se kvůli zaměstnání naplavila. Vím, jak špatně se nakupuje v menších místech, třeba v tom městyse, odkud pocházím. Chtěla jsem jen naznačit, že ani život v Praze není zase takové hejsasa hopsasa.

Doulinque
65 příspěvků 14.05.12 21:50

Souhlasím s Harmonikou. Ne, že by mě teda prodavačky zdravily na ulici :). Ale pro mě je to asi nejlepší obchod z té cenově nižší kategorie. Navíc, pokud jste členkou Orsay klubu a nakupujete tam často, můžete využívat slevové poukázky, které chodí jako dárek k narozeninám - to potěší vždy :) Co se týká výběru oblečení, tak vždy, když tam jsem, něco bych si vybrala. Stylově se mi tam oblečení moc líbí, jen to zpracování by mohlo být kvalitnější, hlavně některé materiály. Ale určitě se dá vybrat. Líbí se mi, že se tam člověk může obléknout od hlavy až k patě, včetně moc hezkých doplňků (ale kabelku bych si tam asi nekoupila).

Harmonika
244 příspěvků 14.05.12 22:26

@Doulinque
Na ty slevové poukázky a Orsay klub jsem úplně zapomněla. To je další věc, která si mě získala. Nakupovat tam chodím tak jako tak a pokud tedy jednou za čas po dosažení určitých bodů můžu mít nákup o stovku lacinější díky slevové poukázce, jedině dobře. A automatická slevová poukázka na každé narozeniny je příjemný dárek. A přesně jak říkáš, nakoupit se tam dá, od kalhot, přes sukně, elegantnější trička, svetříky až po doplňky. Cenově je to pro mě též přijatelné.

ultraviolet
21 příspěvků 14.05.12 23:15

Jen hadříky? :) Tenhle u mě aspiruje na nejoblíbenější, uvidím jestli se mi to potvrdí: http://sklizeno.cz/…ase-prodejny
Z prodejen oblečení už slevové/členské karty asi nabízejí všechny, už jsem rezignovala, nechala si je vnutit, a občas (byť zřídka, nedá se utrácet jen za hadry) slevy využiju - Esprit, Triumph, Reserved, s.Oliver, Peek & Cloppenburg. Z ne-hadrových a přitom pořád do „módy“ spadajících přidám do seznamu oblíbených (internetové) Lily Lolo, Lush a podle všeho brzo přibude Heymountain, tj. všecko přírodní, na zvířatech netestovaná kosmetika, přitom výborná.
Btw (a tudíž omluvený off-topic), zakladatelku prosím o opravu té hrubky v názvu :)

Sibyla
2639 příspěvků 15.05.12 01:27
@JarkaJar píše:
Obchody v mém městě jsou taky naprosto nedostačující. Lépe řečeno ve čtvrti, kde jsem zaměstnaná. Město je Praha a čtvrť je Staré Město, kde zůstaly už jen dva obchody „pro lidi“(jedno řeznictví+uze­nářství a jedno papírnictví) a ostatní jsou obchody pro movité zahraniční návštěvníky, kde láhev obyčejné vody stojí 30 korun a obložená bageta přes 50 a kopeček zmrzliny myslím 25. Taky je tam dost krámků se suvenýry, většinou ne zrovna vkusnými. A davy lidí. Pokud jsem někoho nadzvedla, musím hned napsat, že to myslím spíš humorně. Ovšem, můžeme si nakoupit o dvě čtvrti dál, neříkám, že ne. Jsem náplava, i když to už je dávno, co jsem se kvůli zaměstnání naplavila. Vím, jak špatně se nakupuje v menších místech, třeba v tom městyse, odkud pocházím. Chtěla jsem jen naznačit, že ani život v Praze není zase takové hejsasa hopsasa.

Mluvíte mi z duše: jsem rozený (odstěhovaný) Pražák a na Starém městě pracuji. Je to rusácká hrůza, jedna pračka peněz vedle druhé. Češi tudy chodí jen když musí. Najít ve vnitřním městě třeba elektro nebo švadlenku znamená mít vnitřní informace.
Jo, a kopeček zmrzliny stojí 40, to byste byla z laciného kraje!

MUDr.Lant
389 příspěvků 15.05.12 07:17

Já jsem velmi spokojena s Pietro Filipi, tam si kupuji nadčasové kousky, které vydrží opravdu dlouho, mají propracované střihy a kvalitní materiály. Když si chci udělat radost, koupit si něco, co za dva roky nebude až zas tak v módě a nechci ublížit své peněžence, jdu do Orsay.Málem bych zapomněla na Reserved, kde se dají také koupit zajímavé kousky.
Ale ve všech obchodech platí, že je potřeba se důkladně koukat a zvažovat, zda je materiál a kvalita zpracování adekvátní ceně.

JarkaJar
432 příspěvků 17.05.12 09:52
Pro Sibylu

Vy mi taky mluvíte z duše. A to řeznictví/uze­nářství, o němž jsem se zmiňovala, je podle mého názoru důkazem, že nemusí platit „v turisticky zajímavé zóně se musí razantně zvýšit ceny v obchodech, protože bychom si jinak nevydělali.“ Možná majitelé ochodů uvažují tak: „pro Němce, Rakušany, Italy to je pakatel, tak proč bychom nezvýšili ceny na dvoj- nebo trojnásobek.“ To řeznictví/uze­nářství po cestě od Máje na Betlémské náměstí jako jeden z mála obchodů zde prodává za „normální“ ceny, navíc prodavačky (a asi pan majitel, který tam taky prodává, jmenuje se myslím Pospíšil), jsou ochotné, rychlé, vlídné a zákazníky si pamatují. A hlavně mají bohatý výběr čerstvého zboží. Navíc se tam dají koupit i třeba koláče a další. Pravda je, že v posledních několika letech od jara do podzimu začali prodávat vody a limonády za vyšší ceny pro turisty, ale ostatní zboží si drží „normální“ ceny. A v krámě je pořád plno.
Takhle bych si představovala dobrý obchod.

viera666  17.05.12 10:35

Peek and Cloppenburg. A obcas nieco v Mango, Zara a na boticky Humanic.

Sekhmet
1918 příspěvků 17.05.12 12:41

Nedám dopustit na Marks&Spencer, Van Graaf na Václaváku a Pietro Filippi. Ze sportovní módy Lacoste a Tommy Hilfinger.

Sekhmet
1918 příspěvků 17.05.12 12:42

Jo a boty: Gabor nebo Paul Green či Peter Kaiser - vše v obchodě na rohu Vodičkovy a Lazarské, Praha 1

slecnalucka  17.05.12 20:15

Van Graaf- jak se tam pohybují ceny a jaký stl se tam najde? jsem studentka a tak přeci jen mám omezený rozpočet…

paploska
4 příspěvky 17.05.12 20:48

ja som tiež vždy uprednostňovala pietro filipi ( no kvalita mierne klesá, najmä svetríkov…) a tak už asi dva roky nakupujem na 90% cez e-shopy a super je bananarepublic a občas kúpim dobré a lacné veci od GAP (bananarepublic­.gap.eu. )americká stránka banany má ešte lepší výber a super botky, ale mrknite aj na http://www.houseoffraser.co.uk/ super výber a kúpite naozaj čokoľvek :-)

drENT
593 příspěvků 18.05.12 03:21

Oblečení ráda nakupuju v Marks&Spencer (tam mimo to i jídlo), obzvlášť jejich slevový koutek stojí za to, dají se tam najít pěkné kusy za hubičku. Dřív jsem měla v oblibě H&M, ale to v poslední době hrozně zhadrovatělo; to samé Promod - od té doby, co se mi po prvním vyprání vytahal svetr za tisícovku do podoby beztvarého pytle, tam chodím cíleně jen prohrábnout stojany se slevami. Jinak své dvoje nejoblíbenější šaty mám, zabijte mě, z C&A; oboje mám asi rok, nosím je a peru poměrně často a stále drží barvu i tvar.
Zde několikrát zmiňovaný Reserved mě kupodivu většinou nechává chladnou. Nicméně tam ale ráda nakupuju pro svého muže (je to ještě mlaďoch a na každodenní chození v kvádru má čas).
Málem bych zapomněla na můj milovaný Gate. Kvalita dost proměnlivá, ale oblečení je originální, úplně jiné, než v ostatních obchodech. A taky poměrně levné.
Jinak nedám dopustit na Lidl. Ráda tam chodím jak pro potraviny (menší výběr, ale kvalitní), tak pro oblečení - bohužel se na něj ale musí chodit cíleně podle letáku, mají ho tam nárazově. Není to žádná haute couture, spíš oblečení na doma a na sportování. Ještě jsem se ani jednou nezklamala - od ponožek a spodního prádla přes pyžama, trička, tepláky. Všechno drží, nic se nepáře, trička se nekroutí.

zelena
156 příspěvků 18.05.12 19:35

Neviem či sa to sem hodí, ale nechcem kvôli tomu zbytočne zakladať novú tému.
Potrebovala by som poradiť nejaké dobré obchody s topánkami v Brne. Žiadne reťazcové ako Humanic, Tamaris, Bata a pod. Skôr nejaké menšie rozhádzané niekde po meste, kde majú kožené topánky. Díky moc.

tekmar  18.05.12 20:29

Rada nakupujem v e-shopoch, dokonca aj moj oblubeny obchod - Mango, navstevujem radsej na nete, nez aby som sa tlacila v obchode. Je tam sice drahsie postovne, ale ked mam toho viac, oplati sa to. A este casto nakupujem vo Vero Mode.

eveK
333 příspěvků 18.05.12 21:09

Naše drahé město(30000 obyvatel) je zoufalství, je zde NewYorker a pár pidiobchůdků, kde je to hnusné a předražené. Takže nezbývá než cestovat. Mám docela ráda Orsay, Lindex, MaS. Měla bych ráda i jiné, ale finanční limit je neúprosný.

Niqvist
37 příspěvků 19.05.12 11:49

Oblečení nakupuji hlavně v Desigualu, semtam FF, Orsay..V Plzni chodím do malého Tesca do outletu a super.Boty preferuji z Humanicu, sem tam Obuv.cz.

Sekhmet
1918 příspěvků 19.05.12 12:16

slecnalucka: Je to různé, vyplatí se tam chodit, když mají slevy. Koupila jsem tam např. vlněnou sukni za 600,–Kč /původně přes dva tisíce/, nebo kabát za 8.000,–Kč /původně přes 20.000,–Kč/. Jinak je cenově dražší, specializuje se na „lepší“ značky /ovšem tomu zas většinou odpovídá kvalita/. Mně se líbí, že jak jednou zaplujete do kabinky, nemusíte z ní vyjít, dokud nemáte vybráno. Prodavačka vám přinese jinou barvu, jinou velikost, nebo sama upozorní, že by měla od tohoto kratší verzi, či pro vás lepší střih. A když si vyberete, dá vám to rovnou k pokladně /do ruky dostanete jen lísteček od toho zboží/ a vy můžete vybírat dál, aniž byste sebou po obchodě vláčela další hodinu již vybrané zboží.

slecnalucka  19.05.12 12:42

DĚKUJI :) určitě se btam někdy zajdu podívat. Ten servis bude skvělý! děkuji moc za odpověď. A styl oblečení? Miluji krajky, květiny, sukně, šaty i podpatky ale přeci jen je mi 16, tak jestli bych tam našla i něco pro mě… co myslíte?

Korona
6 příspěvků 19.05.12 21:32

V ČR už nenakupuji skoro nic.Německo je za humny a ceny,výběr,servis nesrovnatelné..

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit