Chválíte oblečení lidem na ulici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Blair
359 příspěvků 26.05.12 17:21
Chválíte oblečení lidem na ulici?

Když např. někde venku, v obchodě, v MHD, kdekoliv potkáte někoho, kdo je hezky oblečen, neostýcháte se mu to pochválit? Už párkrát se mi stalo, že slečna/paní měla krásné šaty/boty/kabát/par­fém nebo šperk a už už jsem se chytala třeba se zeptat, kde něco tak krásného sehnala, ale ještě jsem se neodhodlala…:) Ale na druhou stranu, když někdo pochválí mě, potěší mě to. Jak to máte vy? Chválíte? Je vám to jedno? Nebo jen ostýchavě okukujete jako já? A naopak, jak zareagujete, když vás pochválí někdo jiný?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

girl.or.element
360 příspěvků 26.05.12 17:24

Záleží na situaci, když třeba jedu vlakem v jednom kupé se slečnou která má něco pěknýho, je sympatická a usmíváme se na sebe tak jí to klidně řeknu, že má krásný tohle a tohle. že bych zastavovala lidi na ulici a říkala jim, jak jim to sluší to zase neee..
Ale třeba moc ráda chválim spolužačky ve škole, kolegyně v práci, i kolegy :) Ono to člověku zlepší den a taky se tím předchází takové té „zášti“ nebo jak to říct :)
A když mě pochválí někdo jiný? to je kapánek horší pač se začnu vždycky stydět :D a nechci říct ani „ale neeenee, jdi ty“ pač to je hloupý a zas ani nechci působit namyšleně :D

lucisko
86 příspěvků 26.05.12 17:28

istou dobou som brigadovala v zmrzlinarni a ked som videla nieco pekne-nechty,super uces,oblecenie,vzdy som pochvalila.niekedy sa na mna divali jak na „uchylaka“ ale zvycajne bolo vidno,ze to tych ludi potesilo :) tak na ulici ani nie,pripadne vo vlaku,ked som cestovala do skoly…raz sa mi stalo,ze som sla vo vlaku so starsou pani,ktora mala krasne naramky na rukach,drevene,me­dene,krasne jej to „cingrlatkovalo“ a mne sa to na tych vraskavych rukach pacilo,cela bola „šik“. a tak som jej ich pochvalila a ona mi jeden z nich dala :)

katango
1356 příspěvků 26.05.12 17:35

Pokud mne někdo pochválí, tak poděkuji.

Katio
196 příspěvků 26.05.12 17:49

U cizích zatím také spíše okukuji, ale předevčírem jsem to skoro porušila. Na zastávce potkávám slečnu, má krásné botky, které by se mi hodily. A zrovna měla i úžasné šaty mátové barvy (byla medově opálená a moc jí to slušelo) - tak jsem si vychytrale říkala, že pochválím šaty a rovnou se zeptám, odkud má boty :)
Kamarádky a kolegyně chválím často a ráda, vždycky je to hrozně potěší. I když mají třeba je džíny a triko, pochválím výrazné naušnice nebo jiný detail, který se mi líbí. Většinou je moje druhá věta po ahoj: Tobě to sluší.

girl.or.element: Stačí říct děkuju, to většinou působí strašně skromně ;)

continuity
5851 příspěvků 26.05.12 17:52

obcas pochvalim lidi, ktere znam, kdyz maji neco, co se mi libi, krome tchyne, tu chvalim vzdy. ale cizi lidi ne, kdyz mne chvali nekdo cizi - nebo moje dite, povazuji to za vlezle. ale ja jsem proklatej introvert, vazne mi to vadi.

Blair
359 příspěvků 26.05.12 17:53
@continuity píše:
povazuji to za vlezle. ale ja jsem proklatej introvert, vazne mi to vadi.

No právě, toho se děsím, že je to bude otravovat a budu považována za úchyla :D

Sibyla
2639 příspěvků 26.05.12 17:55

Na ulici se neodvážím, ale když mi přijde do galerie jen trochu sladěná dáma, neváhám ji pochválit. Elegance se musí podporovat!

Maja  26.05.12 18:09

Ve škole a v malých místnostech dokážu pochválit i neznámé lidi, ale na ulici, zastávkách, na to nemám ‚koule‘, i když už jsem mnohokrát měla na mále. Většinou mám strach z toho, jak to půjde dál - pochválím paní sukni a pak spolu tiše pojedem v tom MHD a budem se na sebe přes uličku přiblble culit nebo se zase naopak pohledem vyhýbat:D
Jinak mě samotnou pochválení na ulici vždy potěší, řeknu prostě děkuju. Dřív jsem odpovídala v duchu ‚ale prosím vás, ne‘, než sem se dočetla, že to působí, jako když se člověk dožaduje přesvědčování a většího vychvalování. Chválí většinou starší paní ve vlacích a dědouškové na ulici. Dědové chválí nejvíc, což je zvláštní, vždycky jsem myslela, že pánové nevidí jednotlivosti v oblečení, ale vnímají jen ‚vypadá dobře/špatně‘, ale onehdá mi jeden pán na zastávce okomentoval krásně jednotlivé doplňky, že mi to úplně rozsvítilo den:D

ultraviolet
21 příspěvků 26.05.12 20:25

@Maja Pánové ty jednotlivosti kupodivu vidí, nedávno mi kolega (a to pracuju v IT!) pochválil lodičky :)

Občas mám chuť zeptat se nějaké kolemjdoucí, kde sehnala ty šaty / barvu punčoch / etc, ale pak si řeknu, nebudu otravovat, je mi to hloupé. Ale když si připomenu, že je to coby kompliment potěší, třeba se příště podaří. :)

Kesse
16 příspěvků 26.05.12 22:28

Já chválím jen lidi, které znám…
I když.. Jednou jsem neznámému klukovi pochválila prádlo.. :D Ještě ten den jsem s ním šla na rande… vydržela jsem s ním půl roku a už nikdy víc.. ;) :D Od té doby nikomu neznámému nic nechválím :D

Příspěvek upraven 24.06.12 v 12:48

Ems
1482 příspěvků 27.05.12 14:22

Většinou lidi které znám od vidění :D třeba ve škole nebo tak který neznám jménem. Ale včera na si o mě povídali američani :D „Hey look, she looks like B.“ Tak to hodně potěšilo (pro ty co nevědí o co go tak vygooglujte Blair z Gossipek) :D

Konvalinka
244 příspěvků 27.05.12 14:34

Cizím nechválím, jenom známým. Hlavně proto, že se stydím. Neumím pochvaly ani přijímat. Jednou se mi stalo, že jsem vystoupila z autobusu a jedna mladá žena, která vystoupila se mnou (byla nejvkusnější v celém autobusu) mi pochválila účes a brýle. Byla jsem z toho tak vyjevená, že jsem nevěděla co mám říct, akorát jsem poděkovala. Mrzí mě, že jsem ji nepochválila taky, zasloužila by si to.

lilip  27.05.12 15:41

Složím poklonu, když spolu stojíme nebo sedíme kdesi.l Zapředu hovor o parfému,o o­blečení - lidé mně také pochválí (brož, klobouk). Naposled včera mi řekl jeden pán, že když vidí ženu se takhle usmívat, hned je den hezčí. Tolik dobré pohody a nic to nestojí. Jsem clekem družná a nesetkala jsem se s odmítavou reakcí. Spíš se lidé nechávají (ochotně) strhnout.

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.05.12 15:53

Občas pochválím i někoho cizího, když mám společenskou náladu. Setkala jsem se s milým přijetím komplimentu i s takovým tím chladnějším.
Naposledy jsem řekla jednomu muži, že vypadá jako George Clooney a že mu to opravdu moc sluší. Nebylo to na ulici, potkali jsme se pracovně. A byl to cizinec, v angličtině dokážu být drzá mnohem víc:-)
Měl z toho komplimentu radost, říkal, že ho to moc potěšilo. Tak jsem mu řekla, že se nemusí bát, že jsem vdaná za muže svého srdce a ostatní muže pouze platonicky obdivuji. A on na to, že jsme na tom stejně. I on je ženatý s mužem svého srdce:-)

Pavlena
778 příspěvků 27.05.12 16:39

Na ulici moc nechválím (stydím), ale v nejaké bližší situaci - např. vedlesedící v kavárně nebo spolunakupující v obchodech chválím. Vůbec nejlíp se mi lidi chválí v obchodech s oblečením, tam mi to přijde tak nějak k věci :-)
Sama jsem už také nasbírala nějaké komplimenty, většinou od žen (o to víc si je cením).
A tedy Barbucho, jsi dobrá. Zakomplimentovat a ihned to dementovat a vyjít z toho s čistým štítem! :-)

Patane
43 příspěvků 27.05.12 17:03

Já také nechválím, většinou prostě neseberu odvahu:) Jednou jsem ale odvahu sebrala a oslovila slečnu, která měla perfektní účes. Tak jsem jí ho pochválila a zeptala se na kadeřnictví, stejně nebylo ve městě, kde žiju…
Jinak před nedávnem mě pochválila jedna paní boty a potěšilo mě to!

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.05.12 17:06

@Pavlena :-) No kdyby se mi doopravdy líbil, nejen zevnějškem, ale kdybych byla zabouchnutá, tak ze sebe nevypravím ani slovíčko:-) Teď, když jsem šťastně zadaná, je to už fakt jen sranda:-) Ale na pěkného chlapa se podívám vždy ráda.

Atlacoya
2146 příspěvků 27.05.12 17:20

Mně to chválení od kolegyň moc nesedí. Zvlášť když se vzájemně chválí obden a takové to „Tobě to dneska sluší! A že tys zhubla? Jak to děláš?“ se mi vůbec nelíbí. Zvlášť jedna, která ke mně přiběhla, že vypadám skvěle a že jsem určitě zhulba v situaci, kdy jsem naopak dost přibrala. Co si o tom má pak člověk myslet?

drENT
593 příspěvků 27.05.12 19:28

Na chválení jen tak na ulici nemám odvahu, kolegyně a kamarádky ale chválím ráda. Asi je to tak trochu česká vlastnost - uzavřenost a stydlivost. Když se mi tuhle stalo, že mi na letišti (zjevně) Američanka pochválila kabelku, moc mě to potěšilo a zauvažovala jsem, zda by nebylo hezké občas někomu takto zpříjemnit den. Bohužel mám ale (možná mylný) pocit, že si ten chválený hned bude myslet, že po něm něco chci…

Příspěvek upraven 27.05.12 v 19:36

lilip  27.05.12 19:33
@drENT píše:
Bohužel mám ale (možná mylný) pocit, že si ten chválený hned bude myslet, že po něm něco chci…
tohle je přesně to předjímání - tudíž ten druhý je v tom nevinně. CO by udělal a myslel si, je jen ve vaší hlavě.

drENT
593 příspěvků 27.05.12 19:40

@lilip Bože můj, jak já bych chtěla umět žít bez toho zpropadeného předjímání! Teach me, master!

cibetka1  28.05.12 08:47

Na ulici neznámého člověka bych určiě nechválila, byť by se mi líbil sebevíc. Mě jako introvertovi to už připadá jako zásah do intimního prostoru, samotnou by mne to také nepotěšilo, že mne oslovuje z tohoto důvodu neznámý člověk. Kamarádky, známé a i třeba pokladní v samošce, která si mne pamatuje, pochválím velmi ráda, dokonce jsem se naučila chválit i vlastní děti, ke kterým jsem vždy byla dost kritická. U vlastních dětí jsem totiž měla největší problém přijmout fakt, že si každé utvořilo vlastní styl a vkus, odlišný od mého.

efCZa
19 příspěvků 29.05.12 12:20

ach my introverti.. občas jdu po ulici a ty pochvaly ze mě už už chtějí vytrysknout… a pak nic…se stydím, no.
ale fakt je, že mě pochvala také potěší…a pak se již osmělím…ale začít chválit první…to se tady moc nenosí…

extrovert jsem pouze v oblékání… a mám také podobnou zkušenost jako už tady byla zmiňována - starší ročníky chválí více, velmi přirozeně a mile.

christinka
79 příspěvků 29.05.12 14:06

No, asi bychom se měli více chválit! Já bych kolikrát chtěla, ale neodvážím se - u cizích. Ale koho znám, toho pochválím hned a ráda ;o) Mně ale lidi nechválí ;o(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit