Čím si dodáváte energii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  12.10.12 08:51
Čím si dodáváte energii?

Já vím, že některé dámy podobné off topic nemusí a že se chtějí zajímat jen o módu, ale tady se vyskytují lidé, kteří jsou na celé dny zaměstnány - ráno práce/škola, potom cvičení, pak kávička s kamarádkama, pak ještě někam běží nevím kam a dostanou se domů pozdě večer. Já měla tenhle měsíc (rozumějte od poloviny září :) ) pořád něco na práci a cítím se hrozně vyšťavená. Mým režimem bylo většinou jen vstát, jít do práce/školy a pak doma se jen čistě flákat na internetu. To od základu měním, protože takhle žít nechci, ale není to jednoduché, jak jsem si myslela a rychle ztrácím energii a chuť cokoliv dělat.
Máte někdo nějaké rady a tipy, kde berete tu energii? Pijete čaje, kávu, energetické nápoje, nebo nedejbože nějaké prášky? nebo jíte něco, co vás nakopne a nenutí vás se na všechno vykašlat a zalézt do postele?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 12.10.12 08:55

Kočky. Knížky, filmy, domácí chleba s pomazánkou z domácího tvarohu, muzika, zahrada… ale i ten internet, proč ne. Ale kočky jsou báječný dobíječ energie, hlavně na podzim a v zimě.

LadyPapajka  12.10.12 09:23

Při náročných dnech guarana. Ale nutno říct, že jsem člověk, který potřebuje svůj spánek. Nedokážu fungovat moc dobře, pokud spím 6 hodin a méně. V tu chvíli nepomáhá nikdo a nic, splnim nejnutnější povinnosti dne a jdu si lehnout.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 12.10.12 09:34

Zní to divně, ale energii mi dodává, když mám kolem sebe pořádek. Bordel v pokoji ze mě vysává vůli něco dělat. Blbé je, že než najdu vůli k tomu, abych tam uklidila, hrozně to trvá… :D

mikita.miki
1931 příspěvků 12.10.12 09:34

Poslední měsíc mám příšerný stravování. fakt příšerný a jsem hodně unavená. kdo vymyslel ten pojem mateřská DOVOLENÁ, ten se s ní asi nikdy nesetkal. čím si dodávám energii? čtením a cukerno-tukovými šoky. jíme jinak zdravě, ale jednou za čas jdeme předvádět se spolubydlící typicky odsuzovaný matky, jdeme si někam sednout, děti někde umrtvíme v dětským koutku a dáme si kafe, dvojku vína a nějakou kalorickou bobmu. ani nevíte, co tohle udělá s náladou. cukře, tuku, vstup a neuškoď. další 2 dny mám na toho tyrana i vcelku trpělivost. rozhodně to není správné, ale v tuhle chvíli jsem rezignovala na cokoliv rafinovanějšího. četba trochu umravňuje tuhle neřest, snažím se číst nejen beletrii, ale i nějakou tu duševní krmi, přesto na to mám čas až předspaním a po dvou stránkách se přistihnu, jak ležím, slintám si na stránky a mám obtisklý text na obličeji

miichalka
78 příspěvků 12.10.12 09:37

Energii získávám jak kdy - někdy mi pomůže právě to kafíčko s kamarádkami, jindy se vrátím plná energie z nákupů ( i když to spíš dělají ty nákupní úlovky), jindy si odpočinu právě při tom „nicnedělání“ na netu, někdy si odpočinu u knížky nebo filmu… Občas se mi zase stane, že po celém dni nicnedělání si připadám unavená jako bych doběhla maraton.
Chce to asi zkoušet, a hledat, co dobije Vás, a jak Vám bude příjemné trávit si svůj čas.

mikita.miki
1931 příspěvků 12.10.12 09:41

@miichalka teda, jak vás můžou nabíjet nákupy? já se i v případě úspěšné mise vrátím vyřízená jak po vysokohorský tůře. ale je pravda, že mi milosrdná paměť vyselektovala ty klidnější doby a dneska to je už holt o něčem jiném

Lála_druhá
357 příspěvků 12.10.12 09:44

Dobrá průprava na dobu, kdy budete mít náročné zaměstnání (až 10h denně), dvě děti s x kroužky každý den a rodinný domek se zahrádkou (naštěstí pidi) :D! Problém únavy řeším často a kolikrát si říkám, jak to ty ostatní matky dělají?? Nakonec se většinou ukáže, že jsou na tom stejně…
Nicméně: krátkodobě řeším tu největší únavu kávou (z „pressovače“, žádné instant), guaranou (mám i v autě takovou na cucání), energetickým nápojem. To je všecko jen na pár hodin a nedá se to praktikovat denně. Jediné, co mně osobně pomůže dlouhodobě, je spánek, spánek, spánek. Ja píše @LadyPapajka, 6 hodin denně je absolutní minimum. Ideál je 8. V nejhorším případě se to dá vyřešit „prospaným“ víkendem, ale protože pracuju i v sobotu a děti mají něco i v neděli dopoledne, tak se to málokdy podaří. Navíc zas po 10 hodinách spánku je člověk snad ještě unavenější :D

Mmch. dobré téma, ráda si přečtu i další rady a nápady. Člověk potácející se na hranici sil postrádá energii na vymýšlení nápaditého outfitu!

Pavučinec plyšový  12.10.12 09:47

@mikita.miki Nákupy mě taky ničí. S tou mateřskou dovolenou jste mi ale připomněla starou rodinnou historku: maminka se mnou na mateřské, na krku celou domácnost, hromadu plínek, kojence, co nechtěl pít, školáka, co se nechtěl učit, a do toho vstoupil do pokoje tatínek, nesl jablko a pravil: „Celej den nic neděláš a v komoře ti hnije jabko!“

Curlygirl
1901 příspěvků 12.10.12 09:50

Pravidelně cvičím, snažím se zdravě a lehce jíst a pravidelně spím (8-9h denně), tím se tomu docela dobře předchází.

Když jsem grogy, naordinuju si den sama doma, kdy polehávám, čtu, sleduju filmy.

(je mi ale jasné, že pro lidi s dětmi jsou tyto rady nepoužitelné :-)

Jinak ale jestli jste unavená zrovna teď, je to normální, ta náhlá změna teplot nikomu nepřidá.

Pirek
6768 příspěvků 12.10.12 09:53

Souhlasím s Papajkou i s Lálou, že spánek je základ. Já vstávám v týdnu v půl šesté, takže večer v deset nebo v půl jedenácté zalehnu a sbohem světe!

Jinak mi celkově pomáhá pobyt venku, a i když pracuju v samotném srdci samotné matičky Prahy, tak když se kus cesty vydám pěšky, pomůže to. Káva, čaj, čokoláda. Ale taky hudba - při práci poslouchám rádio, vlastní mp3 nebo i rozhlasové inscenace, ty oblíbené už umím nazpaměť, takže mne při přemýšlení neruší a naopak podporují psaní (píšu do rytmu:). A když je nejhůř, tak jdu na lamera, dám si dvě tři náhodné stránky, posměju se nebožákům, kteří jsou na tom ještě hůře, a hned je líp!

Jetthro
1129 příspěvků 12.10.12 09:57

Cvicenim :) asi to nekomu bude znit divne ale ja jsem po cviceni misto vystaveni jeste vic naspeedovana. Ted na podzim jak zacina bejt osklivo mam ale spis problem prekonavat lenost a dokopat se k vecem jako skola a tak :D

Acrobaleno
948 příspěvků 12.10.12 09:59

Mne vadia off-topic témy, ktoré nie sú zaujímavé. Táto je :D. Ja som čajová, takže vypijem dve 3dcl šálky zeleného čaju do obeda. To ma asi udržuje nejak aktívnu, pretože kávu nepijem a ani všelijaké „vitamíny“ nejem. Ja sa dobíjam športom a nejem ťažké jedlá a z toho duševného hľadiska sa udržujem aktívna čítaním kníh a počúvaním hudby.

zwedavka
673 příspěvků 12.10.12 10:07

Důležitá je strava s vyrovnaným glykemickým indexem . Čili často a málo a jídlo s nízkým GI.

Já První  12.10.12 10:09

Na únavu je nejlepším lékem pohyb. Varuju vás před kalorickými bombami, ty váš stav ještě zhorší, i když se vám třeba krátkodobě uleví. Obecně se domnívám, že je dobré zhubnout, protože kolikrát si taháte s sebou ta kila navíc, což jednoho ničí. Nejhorší je v tomto směru alkohol, protože pár chvilek radosti je vykoupeno hodinami mizerné nálady. A stačí i jedna dvojka denně. Ověřeno.
V posledním čísle Respektu byl článek o bakteriích v lidském těle. Podle všeho má výživa na stav i náladu jedince mnohem větší vliv, než se dosud předpokládalo. Podle toho, jaké bakterie ve vašem těle převládají totiž vypadá i váš celkový stav včetně nálady. Jsou bakterie, které prý dokážou i produkovat serotonin a pokud by se podařilo zjistit, jak si je v těle udržet a zvýšit jejich počet, nebylo by zřejmě třeba tolika antidepresiv.
Na dobrou náladu doporučuji dietu - skromnou a jednoduchou stravu, pohyb a taky Víru. Lidi, co věří, jsou na tom totiž mnohem líp i po psychické stránce. Co tak kolem sebe pozoruju, nejvíc lidi drtí přehnaná očekávání zejména v materiální oblasti, ale i takové jiste zmaterializování vztahů.

zwedavka
673 příspěvků 12.10.12 10:20

Opečovávání si těch hodných bakterií mně teda nezní moc příjemně.
(vím, že jsme plní všelijakých bakterií a spol., ale snažím se na to moc nemyslet :-) )
Ano, ta kalorická bomba je vesměs dobrotka, co má vysoký GI a po snězení bleskem stoupne cukr v krvi, člověk se cítí báječně a pak zase rychle klesne a tím vyvolá vlčí hlad a náramnou mrzutost. Čili když už mlsat, tak moučníky s velkým obsahem ovoce a s nějakou tou bílovinou, třeba tvaroh či jogurt.

Já První  12.10.12 10:23

@zwedavka
No podle všeho jsou vlastně ty bakterie takovým dalším tělesným orgánem a člověk jich má v těle asi 1 kg. Takže důležité jsou podle všeho velmi. Nakonec se zjistí, že lidová medicína s tímhle nějak intuitivně pracovala a léčila správně, i když nepochopitelně.

kacenka.smile
427 příspěvků 12.10.12 10:38

Energii nedobíjím žádným povzbuzovačem, kávu nepiju (naopak jsem po ní unavená a je mi zle), čaj si dám občas, ale spíše večer, kdy mě příjemně naladí na spánek a energydrinky nepiju vůbec, stejně na mě nějak nepůsobí. Snažím se dostatečně spát (ideálně 8h), dostatečně jíst (6 porcí denně, nevyhýbám se ani cukrům, ani tukům) a snažím se nebýt ve stresu, což je můj největší problém. A pak se snažím hodně relaxovat - pohyb a cvičení, čtení knih a další koníčky, čas strávený s přáteli nebo přítelem. To mi dobije baterky nejvíc. Pro mě je nutností se každý den vyvětrat alespoň na chvilku venku.

Pavučinec plyšový  12.10.12 10:40

Nijak se nepokouším dobíjet něčím energii. Nemá to cenu. Když se chystám k něčemu zábavnému, mám obyčejně energie dost bez ohledu na hlad či nevyspání, zatímco když na mě vyčítavě hledí nahromaděné domácí práce, pociťuji téměř smrtelnou únavu, i kdybych předtím prospala osm hodin, dala si rozcvičku při hudbě a snědla nejzdravější jídlo na světě.

celebrian
521 příspěvků 12.10.12 11:24

Dobrou náladu a duševní rovnováhu znovu získávám nejraději v kuchyni. Hrozně ráda vařím a občas i peču (ale v tom jsem dost velký začátečník). Ještě lepší pocit než mám u sporáku je ten, když jídlo mizí ve strávnících.

kimnie
411 příspěvků 12.10.12 11:26

Já se vždycky hlavně potřebuju pořádně vyspat, jinak se mnou nic není. Takže 8 hodin minimálně. Taky se musím nasnídat a vypít obří hrnek zeleného čaje. Kafe piju jen o víkendu na chuť :D

O zkouškovým je to ale úplně jiný, to se kolikrát učím celou noc, takže tam přichází na řadu kafe, někdy i red bull, čokoláda a sprchování studenou vodou. Jo a když už se fakt nemůžu učit, tak mi hodně pomáhá jít si na hodinku zatancovat, to mě vždycky hodně nabije :)

mikita.miki
1931 příspěvků 12.10.12 11:39

@Pavučinec plyšový včera přítel byl hrozně moc udivený, protože považte!!! já ve 3 ještě neměla ustláno. já mám zánět průdušek, spolubydlící včera taky padla s horečkama, takže jsem jakožto schopnější byla ustanovena jako chůva dvěma dětem a pokojská domácnosti a já si dovolila… měla jsem chuť krom slovního vysvětlení, udělit mu vysvětlení i ruční :-D inu, nakonec mě musel vystřídat na hřišti při venčení naší zvěře a myslím, že mu to stačilo jakožto argument :-D

Pavučinec plyšový  12.10.12 11:42

@mikita.miki Hihi, i kdyby zcela nepochopil (protože údajně ženské mají mít na zvládání dětí a domácnosti speciální schopnosti), tak aspoň bude příště mlčet, že?

mikita.miki
1931 příspěvků 12.10.12 11:47

@Pavučinec plyšový mluviti stříbro, mlčeti zlato :-D ale asi by mu to tak jako tak bylo na houbeles a byl by vyslán tak jako tak, ony by nás tady totiž dětičky s velkou pravděpodobností sežrali za živa, kdybychom je nevzali ven a ostatní maminky na mě nekoukaly na tom hřišti moc přívětivě, že jsem jak tuberák.
když se však vrátím k tématu, tak se většina zmiňujete o spánku - miluju ho a vskutku si ho plně vážím jakožto věci která může, ale taky nemusí být.

kackat
15 příspěvků 12.10.12 11:48

Energii mi nejvíce dobíjí cvičení, hlavně tedy běh :-) a zdravé jídlo. Pokud sním něco „těžšího“, tak mi to energii vezme. Kafe si občas dám, ale spíš jen proto, že mi chutná. Energetické drinky nepiji, je mi po nich špatně. A dostatečný spánek je pro mě základ i o zkouškovém :-).

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit