Čínské e-shopy a blogy:)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampeliska5
44 příspěvků 11.06.14 21:54
cinske eshopy a blogy :-)

Vazene pekelnice, rada bych tu otevrela tema ceske blogy a spoluprace s ruznymi eshopy. Nejak nechapu smysl ceskych blogu a zverejnovani outfit postu zalozenych ciste na spolupraci s cinskymi eshopy. Je mi jasne, ze blogerky maji od cinskych eshopu ty veci zadarmo, ale o to nejde. Jde spis o to, ze je to na kvalite jejich outfitu poznat a ze se vubec neresi jakesi eticke otazky, ktere jsou s takovym prodejem spojeny. Vim, ze cinske eshopy nejsou s kvalitou a umistenim vyroby o nic horsi nez H&M nebo Zara, ale tyto retezce alespon podlehaji nejake kontrole a tlaku ze strany zakazniku, plus zamestnavaji spoustu lidi tady v Evrope (prodavacky, pronajem obchodu, reklama, ucetni, finance, logistika). Vadi vam to taky? Koukate na to, kde bylo zbozi vyrobeno? Preferujete kvalitu pred kvantitou? nebo je vam to jedno? Neni lepsi mit cca 50 kvalitnich a nadcasovych kousku v satniku nez plne skrine hader z Ciny? Prijde mi ze Evropa trpi „nenazranosti“, glorifikovanim konzumu a ze se zapomina na stare „mene je nekdy vice“.

Reakce:

bára.brněnská
563 příspěvků 11.06.14 23:33

Tajně si přeji, abych měla velikost 32-36, abych mohla oblečení objednávat z čínských eshopů. Při své současné velikosti však objednávám jen gadgets a různé nepotřebnosti do bytu.
Spolupráce českých blogerek s Čínou mi víceméně nevadí. Věřím sice v určitou ochranu národního trhu, ale zároveň si myslím, že politika emarg a cel v současném českém pojetí je často velmi účelová ;)

KatkaHlad
11 příspěvků 14.07.16 18:16

Mě mrzí, že evropská móda se neumí tolik prosadit a uspokojit všechny cenové kategorie a velikosti dam… Nechápu fotky holek, co si objednájí z Číny L, vezmou to na sebe a jsou smutní, že jim to je malé… Tak snad se trochu svět hne a podpora i Českých výrobků by nebyla na škodu. Teď jsem kupovala sukni za 350 kč vyrobenou v ČR a kvalitou se vyrovná asi pěti od čiňanů. Klidně Vám pak písnu značku :) když budete chtít.

dagino
483 příspěvků 14.07.16 20:01

Čínske eshopy, ale aj mnohé naše eshopy s čínskym tovarom sú jeden veľký daňový a colný podvod, ktorému normálny dovozcovia nemôžu konkurovať.

nolita  14.07.16 21:37

@KatkaHlad jako že je tak kvalitní, jako pět jiných made in china? no tak to asi tu značku ani nechceme, co s takovým hadrem?

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit