civčení, posilování apod.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katy
91 příspěvků 30.10.11 10:39

milé pekelnice, tak jsem pod zdejším vlivem chvilku brouzdala po omlazeni.cz, trochu jsem prošla diskuzi v sekci formování postavy nebo tak nějak a vyloženě mě dostalo, že někdo chodí do posilovny 5-6× týdně…já se teda musím do cvičení trochu nutit, čistě pro údržbu, jsem štíhlá a v podstatě spokojená. ráda bych slyšela vaše názory, postřehy…prostě jak to máte vy - jak často cvičíte? jaký sport? a jaké jsou výsledky?

Reakce:

Elwing
26 příspěvků 30.10.11 10:52
Musím se přiznat, že ze začátku jsem se taky musela hodně přemáhat, abych vůbec někam chodila. Ale nakonec jsem se rozhodla a 1× týdně chodím na step aerobik a 1× týdně na salsu ( kterou mám spíš jen jako zábavu ) ale musím říct, že je to dostačující. Alespoň pro mě, protože se jen snažím zpevnit svaly.
No, chodím tam zhruba 2 měsíce a začíná to být lehce vidět, takže mám radost. :-) Ale 5-6× týdně být v posilovně mi přijde jako blbost, hlavně z toho důvodu, že svaly potřebují 48 hodin na regeneraci. Ti lidi už musejí být fanatici, jinak si to nemůžu vysvětlit. :-)

belle de jour
96 příspěvků 30.10.11 10:57

Katy, takoví lidé existují, já měla spolubydlící, která chodila do posilovny 7 dnů v týdnu a 2× denně. Mě se nejvíc osvědčila obyčejná chůze (chodím kam můžu pěšky i po městě) a kolo a v zimě lyže. Jednoduché a nejlevnější.

seznam.mih  30.10.11 11:16

Já teda chodím 2× týdně na fitbox. Zatím jsem nenašla jiné cvičení, při které by mi bylo tak dobře a neměla pocit, že vyplyvnu plíce, zhubnu a ještě si vybiju přebytečnou energii :) ještě jednou týdne někdy zajdu na port de bras, když se chci protáhnout a když je nálada, tak zajdu na jumping, ale nedělá mi to moc dobře na záda …

anicka  30.10.11 12:42

Kedysi som chodila na aerobic (step, tanecny a podobne), ale uz ma to nejak nebavi… Tak som teraz zacala zas cvicit v posilovni, 2-3× do tyzdna. Vysledky, tykajuce sa svalov, je vidiet uz za par tyzdnov (akoze zacnem mat pocit, ze tam nie je len tuk, ale aj nieco pevnejsie :-)), a co sa tyka ubytku tuku, k tomu sa snad dopracujem za par tyzdnov, konecne sa dokopavam k tomu, aby som si poriadne davala pozor na stravu :-)

Lenka M.  30.10.11 13:51

Ja som pred pár mesiacmi nabehla na režim, že chodím 4× do týždna behať / štýlom, že som si vytýčila 1 km vzdialený bod a behám tú istú trasu tak dlho až sa mi podarí dobehnúť tam a naspať bez pauzy :), potom pridám 500m a tak dalej :D / Na behaní ma hrozne baví, že každý deň človek presne vidí ako mu rasite kondička a silnejú svaly..Že po pár dňoch vidí, že už dobehne dalej, že toľko nefuní..A 3× do týždňa cvičím doma s činkami na ruky, brucho a chrbát + pretahovacie cvičenia :) Je to zadarmo a funguje to, čo je pre mňa smerodatné :)

Alena Cechova  30.10.11 16:45

Chodím všude pěšky, doma cvičím jógu. Jednou týdně jdu na zumbu, občas si jdu zaplavat. Stačí mi to, ale já jsem spíš štíhlá, takže výsledky vlastně žádné, jen dobrý pocit.

MP Pafka
185 příspěvků 30.10.11 17:24

Nejlepší je každodenní svižná chůze a nepoužívat výtah (jen výjimečně). Ještě mám ráda jízdu na kole, běh, břišní tance a domácí posilování. A jednou bych se chtěla naučit cvičit jógu. Jsem štíhlá (lidé říkají až hubená), za to můžou geny, nepřejídání se a právě pohyb. Myslím, že dnes je tolik sportovních odvětví, že si každý vybere, co ho baví.

MP Coraline
119 příspěvků 31.10.11 17:38

Já chodím teď pravidelně na bosu, břišní tance a jumping (trampolínky) - od každého jednou týdně. Trampolínky občas vyměním za spinning, někdy přidám i zumbu. Obecně sporty dost střídám, ráda zkouším pořád něco nového. Ty první tři teď ale vedou - bosu je perfektní na kondičku a zpevnění, jumping je sranda a břišní tance jsou prostě krásné:)… ačkoliv zadýchat se u toho, nebo druhý den ,,cítit" bříško u toho taky jde. Jinak já jsem typ člověka, který sportuje odmala, do konce střední školy i závodně (aerobik), a sportem nezhubnu ani kdybych se na hlavu postavila. Jen je to fajn pro zdraví, a taky naplácaná sportující vypadá o hodně líp než naplácaná nesportující, co si budeme povídat. A je mi fakt líto lidí, kteří mají k pohybu odpor, a to nemyslím nijak pejorativně… Sama si moc dobře pamatuji, s jakým odporem jsem chodila ještě na základce 3× týdně na volejbal, jak jsem pořád vymýšlela, proč nemůžu, co mě zas bolí:), to samé hodiny tělocviku a to nechutné běhání. No a dnes jsem našla sporty, které mne baví a je to pro mne droga - neumím si představit týden bez sportu. A sem tam si jdu i s chutí zaběhat nebo zahrát ten ohavný volejbal:).

seznam.mih  31.10.11 17:48
Coraline ha detto : Já chodím teď pravidelně na bosu, břišní tance a jumping (trampolínky) - od každého jednou týdně. Trampolínky občas vyměním za spinning, někdy přidám i zumbu. Obecně sporty dost střídám, ráda zkouším pořád něco nového. Ty první tři teď ale vedou - bosu je perfektní na kondičku a zpevnění, jumping je sranda a břišní tance jsou prostě krásné:)… ačkoliv zadýchat se u toho, nebo druhý den ,,cítit" bříško u toho taky jde. Jinak já jsem typ člověka, který sportuje odmala, do konce střední školy i závodně (aerobik), a sportem nezhubnu ani kdybych se na hlavu postavila. Jen je to fajn pro zdraví, a taky naplácaná sportující vypadá o hodně líp než naplácaná nesportující, co si budeme povídat. A je mi fakt líto lidí, kteří mají k pohybu odpor, a to nemyslím nijak pejorativně… Sama si moc dobře pamatuji, s jakým odporem jsem chodila ještě na základce 3× týdně na volejbal, jak jsem pořád vymýšlela, proč nemůžu, co mě zas bolí:), to samé hodiny tělocviku a to nechutné běhání. No a dnes jsem našla sporty, které mne baví a je to pro mne droga - neumím si představit týden bez sportu. A sem tam si jdu i s chutí zaběhat nebo zahrát ten ohavný volejbal:).
Ten odpor je spíš o překonání. Jednu dobu sjem taky měla odpor k jakémukoliv většímu pohybu a žrala jsem prostě nechutně moc. Dostala jsem se na 85 kilo při výšce 157, funěla jsem do schodů jak stádo slonů, nebylo mi dobře, byla jsem furt v depresi… potom, co jsem objevila pohyb, co mě baví (no pohyb .. spíš mlácení a kopání :D) jsem se do toho vrhla a voiá, zhubla jsem zatím 6 kilo od prázdnin a bylo by toho víc kdybych mezi tím nebyla nemocná a kdybych se právě nyní nestěhovala do vlatsního hnízda :) a cítim se o mnoho líp. Cítím, že zvládnu i nemožný, mám lepší náladu, když běžím, tak potom tolik nefuním, jako předtím (ale furt funím dost :D ) a jako bonus mi je teďka většina věcí velká, i když se mi zdá, že zhubnout pět kilo není moc …
Chce to prostě pohyb, co bude člověka bavit.

MP Coraline
119 příspěvků 31.10.11 19:41

seznam.mih: No právě, o tom to je…gratuluju:). Ono stejně jako každé zboží má svého kupce (někdy bohužel:D), tak pro každého člověka existuje sport/pohyb, který ho bude bavit a naplňovat…jen ho najít a neošklivit si to předem, což bohužel dost lidí dělá a o mnoho se ochuzuje.

Elwing
26 příspěvků 31.10.11 22:15

U mě ten odpor ke sportu dělá především tělocvik ve škole. Nesnáším běhání na čas, neumím skákat do dálky, přes kozu už vůbec ne. A když si na vás ještě učitelka zasedne, kde tu chuť sportovat potom máte brát. :-)
Ale souhlasím s Coraline, že každý si musí najít něco, co ho bude bavit ( a i já to přes všechnu tu nechuť zvládla )

MP Coraline
119 příspěvků 01.11.11 05:39

Elwing: No to právě dost často bývá v tomhle ten tělocvik fatální, už je to tu probrané někde vedle, ve vlákně o obezitě myslím. Já to na střední řešila tak, že jsem se z těláku ulejvala…to víte, každé tři týdny zánět nosohltanu, v půlce třeťáku mononukleoza, no to už nemůžu do konce života sportovat, panečiteli :D… Nevymýšlela jsem si, ale že mám přesto 4× do týdne trénink aerobiku, na který jdu i nemocná, to už jsem mu neříkala… Můj názor je, že by měl být propracovanější systém mimoškolních sportovních kroužků, které by spolupracovaly se školou a vykazovala by se docházka…děti by měly o ty dvě hodiny kratší školu, ale povinně volitelný kroužek. To, že dá tělocvik dětem všestranné sportovní vzdělání, je podle mě blbost. Běhat jsem se naučila až sama v 18 letech. Z výmyku mám jedině trauma a když vidím tyč, mám knedlík v krku. Volejbal umím jen proto, že jsem ho hrála v kroužku mimoškolně. Takže asi tak.

Janulkaa11
1 příspěvek 05.08.15 07:58

Zdravím začala jsem se stravovat zdravě a jsem překvapená kolik je zdravých a chutných potravin! :-) Poslední dobou jsem si hodně oblíbila různé oříšky a semínka a nejvíc mi učarovaly chia semínka, říká se jim taky strava běžců pro svoji výbornou energetickou hodnotu a živiny, které obsahuje. Tady o nich píší http://bodyshape.cz/…eminka-chia/ tak mrkněte třeba vám taky tak zachutnají jako mě. :-)

LorelaiH.
2998 příspěvků 05.08.15 11:33

@Janulkaa11 asi před týdnem jsem ten zázrak dostala darem a úplně se mi navalilo, když se v mléce změnily do gelové struktury, která od pohledu připomínala jikry. Ble :/

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit