Cizi v novém městě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zarat
40 příspěvků 05.03.16 16:13
Cizi v novém městě

Mile pekelnice, MP čtu už dlouho a teď jsem se odhodlala také založit diskuzní téma- s největší pravděpodobnosti mě v příštích měsících čeká stěhování do nového města a jak se to blíží, mám čím dal tím větší pocit „hadrovych kolenou“, proste začínám byt dost nervózní a nejistá. Manžel ma specificky obor práce, máme dvě dcery- 3,5 a 5 let a stěhovali jsme se kvůli jeho práci už několikrát. V nutnosti přestěhovat se není tedy až tak velký problém (i když samozřejmě taky, v místě, kde žijeme teď, se mi i dcerám líbí, jsme tady spokojeni), ale spis jde o to, kam se budeme stěhovat. Pro nás je to druhy konec republiky a i když jsme žili i na vícero místech v zahranici, tak je to, troufám si tvrdit, svym způsobem velmi specificky druhy konec republiky. Jedna se o sever Cech, konkrétně město Litvínov. V rámci „námluv“ mého manžela do nove práce jsme v poslední době byli ve městě už dvakrat a místo toho, aby mě návštěvy uklidnily, spis jsem jenom nervóznějsi. Po setkání s místní „honoraci“, která mě tedy dost vyděsila (arogance, předvádění jak z béčkoveho filmu) prosím mile pekelnice, znale místních poměru, o pomoc- kam zajít, kde se je možné bavit i s dětmi, kroužky, aktivity ap, kam se chodí bavit místní normální lidi, kteří si nehrají na mafiánské polobohy… Budu rada za každou zkušenost, tip, a také za vaše zážitky, jak vy jste se vyrovnávaly se situaci, ze jste ze dne na den cizinkami v novém městě.

Přivítám moc duševní podporu ale hlavně také vaše zkušenosti a postřehy, jak co nejlíp ustát to, ze se už brzy ze mě stane nováček v cizím navíc malém městě.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Zarat
40 příspěvků 05.03.16 16:16

Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale už jsem proste rozhozena. Včera jsme se byli podívat, kde na 90% budeme už za chvíli žít a nějak se mi do toho vůbec nechce.

defilenaiguille
2677 příspěvků 05.03.16 19:15

Když jsem dočetla k místu „na druhý konec republiky“, tak si říkám, to ještě není tak hrozné, Mariánské Lázně nebo Valašské Klobouky není zas tak špatné. Pak jsem dorazila k Litvínovu… Musíte bydlet přímo v Litvínovu nebo může manžel dojíždět? Pokud by byla možná druhá varianta, tak vám spíš doporučím buď od Jirkova na západ a nebo naopak od Bíliny na severovýchod. S Mostem byste si moc nepomohla. Pokud tato varianta není možná, tak doporučuji se pokusit s Litvínovem smířit a nebrat to jako životní křivku. Mám kamarádku, která pochází z nejsevernější části Normandie a tady v provensálské vesnici trpí (spoluobčané, velká vzdálenost do civilizace atd.). Každým dalším rokem brblá víc a víc. Když jsem se v rámci ČR přestěhovala za prací do jiného města, kde jsem nikoho neznala, zaměřila jsem se na to, co mě bavilo - kino, kultura, příroda. Vyrážela jsem na procházky za poznáváním města (ještě menší než Litvínov). Pokud jste na turistiku, tak máte nedaleko krásné České středohoří, které vám může vynahradit tu okolní krajinu. Řekla bych, že fakt, že máte děti, vám může v seznamování dost pomoci. Budete si hledat práci? To vám může pomoci v začlenění. Ale tohle všechno určitě znáte, když se nestěhujete poprvé. Takže můžu jen znovu říct - pokuste se s tím vnitřně smířit, jinak budete trpět. Hodně sil!

Zarat
40 příspěvků 05.03.16 21:55

Dekuju, toho se prave taky trochu bojím, abych si to sama jeste neztezovala svym myslenkovym „smogem“ v hlavě. Pokusim se na to divat nejak pozitivneji, i kdyz zatim to jde ztuha. Ty Marianske LAzne nebo Klobuky bych brala hned

Zarat
40 příspěvků 05.03.16 22:02

Puvodni odpoved se mi podarilo smazat, tak jen dopisu, ze bydlet budeme přímo v litvinove, bydlení je bonus od zamestnavatele. Do práce bych sla rada, zatím jsem s holkama prevazne doma a pracuji jen nárazove na projektech, ktere bylo mozne dělat víceméně z domova a pouze v případě potreby byt fyzicky jednou dvakrat do tydne na par hodin v kancelari, tahle moznost teď ale padá. S hledáním prace na severu se bojim, ze to bude trochu orisek. Urcite se chci s detmi zapojit do krouzku, jsem rada aktivní, ale zatim nam tady trochu „tlačili“ jen mazoretky a krasobrusleni

DanielaS
4603 příspěvků 05.03.16 22:07

A jak dlouho tam budete? Jestli jste se uz stehovali nekolikrat, mate treba nadeji, ze za rok budete zas jinde, tak to berte jako exkurzi do jineho sveta a nepropadejte chmuram.

Zarat
40 příspěvků 05.03.16 22:18

@DanielaS to je prave tak trochu ve hvezdach, na jak dlouho to bude… Kdybych věděla ze to bude jen na ten jeden rok, brala bych to spis jako tu exkurzi do jiného světa, jak říkáte. Ale vypada to spis na dva tri roky a starsi dcera tam začne chodit do skoly, takze chte nechte tam budeme muset proste nejak víc zdomacnet a zapadnout. Coz je pro mě občas trochu narocnejsi, jsem takovy samorost…

DanielaS
4603 příspěvků 05.03.16 22:24

Nenechte se semlit. Pres deti se poseznamujete chtic nechtic. A aktivity s detma nemusi byt nutne organizovane, zvlast s takhle malyma, ze dve rodiny vaseho typu se urcite najdou a uz mate smecku deti, se kteryma vyrazit v sobotu do lesa.

(Ja vim, ze to neni tak jednoduche, se snazim vas rozveselit.)

defilenaiguille
2677 příspěvků 05.03.16 22:34

@Zarat
Ty mažoretky budou nejspíš místní snobárna, ale na druhou stranu se to může dcerám líbit. Pokud vím, tak jsou to nejen klasické mažoretky s hůlkami a bílými kozačkami (ty se hrozně špatně shání :-) ), ale jsou to i roztleskávačky na zápasech. Kromě krasobruslení by mohly také hrát hokej, kamarádčiny dcery nechodí na krasobruslení, ale hrají hokej (od malička je učili bruslit).
Ani tři roky nejsou věčnost, přímo v Litvínově jsem nejspíš nikdy nebyla, ale znám třeba Most nebo Teplice, není to zas až taková tragédie, jak to na první pohled vypadá :-)

Zarat
40 příspěvků 06.03.16 07:26

@DanielaS mate pravdu, kdyz tak zmizím někam do lesu, děkuji podpora pomohla

monel
648 příspěvků 06.03.16 19:04

@Zarat snažte se to brát pozitivně, v novém městě začínáte s „čistým štítem“, když žijete někde celý život, ještě i vaši rodiče a prarodiče, dostanete často nějakou -i nepravdivou „nálepku“, a té se těžko zbavuje, takhle máte před sebou krásný čistý nepopsaný list, přeju hodně štěstí a buďte svá, přátelé se určitě najdou…

SweetPotato  06.03.16 19:08

@Zarat
Ty mažoretky bych předem nezavrhovala. Já na to vždycky koukala jako na prapodivný anachronismus, ale pak jsem měla možnost trochu nahlédnout, a zjistila jsem, že se tomu většinou věnují s nesmírným nasazením a celým srdcem.

Cupíto
49 příspěvků 06.03.16 22:33

Myslím, že to nakonec tak zlé nebude ;) Do Litvínova jezdíme celá rodina poměrně často, protože tam žijí manželovi rodiče. Je pravda, že pokaždé (a to už tam jezdím 13 let) jsem šokovaná tím, jak by to vlastně bylo krásné město na krásném místě, nebýt toho, co tam komunisti „vybudovali“. Nejvíc fajn je to, že za pár minut jste v přírodě tak hezké, že pokud nekoukáte zrovna směrem na chemičku, tak máte pocit, že jste někde na v lese na Šumavě.

Karin
3401 příspěvků 07.03.16 20:15

Severní Čechy znám jen z výletů, ale podle mě je tam nádherná krajina. Kdybych nefotila, tak tam bych určitě fotit začala.
S lidmi se člověk musí nějak srovnat, na hodnocení je vždycky dost času, třeba to nebude taková trága, jak se zdá na první pohled…

Lenka M.  07.03.16 20:38

@Zarat Držím vám palce a nevešajte hlavu. Tiež sme s manželom už mnohokrát zmenili adresu a tiež sme sa ocitli na druhom konci republiky. A povedala by som, že vy ste na tom s Litvínovom ešte dobre:)Naozaj­..Pravda je, že som niekoľko mesiacov po večeroch plakala kam som sa to dostala. Ale človek si nájde to pekné-príroda, príjemní kolegovia a to musím povedať, že som mala pocit že tu snáď nemože žiť nikto aspoň trošku normálny. Uvidíte, že to vidíte čiernejšie ako to v skutočnosti je.
A možnosť bývať napríklad v tom Ústi by som veľmi zvažovala. 30km nieje žiadna hrozná diaľka aby manžel nemohol dochádzať, a vám s deťmi by to poskytlo širšie možnosti.

Zarat
40 příspěvků 08.03.16 08:20

Děkuji všem za morální podporu, opravdu pomohla. Příspěvek jsem psala den po seznámeni se s místními „vyvolenými“, a byla jsem z toho, mírně řečeno, v panickem šoku. Souhlasím, ze město, respektive část okolí, neni až tak ošklivá, naopak Krušné hory jsou krásné, a já jsem lesochodec, určitě bude kam vyrážet na výlety. Manžel bude hodně vytíženy v práci a na me zůstane gro toho, co s dětmi. Starší navíc s největší pravděpodobnosti začne v Litvínově chodit do školy… A tady je ten kamen úrazu. Po setkání s místními jsem pochopila a bylo mi to i dost srozumitelne naznačeno, ze je to ve městě opravdu silne o tom, kdo je ve správne partě a kdo se chce vyclenovany, ten si neskrtne. Takze buď vyjete s vlky, nebo vás sezerou. S tím jsem se, v takovéhle míře, jeste nikde nesetkala, a to už jsme s mužem kvůli jeho práci prošli opravdu různé stace. Kdyby šlo jen o me, jak jsem psala, jsem takový samorost, a ze se se mnou dámy nebaví nebo me drbou, je mi už tak nejak vcelku jedno, umím si s tím poradit. Jde mi o dcery, aby nebyly vyčleněny kvůli „hrozné“ matce a kam s nimi na různé aktivity… Toho zmiňovaného hokeje bych se u holek bála a té alternativy s krasobruslením se zas obavám hlavně kolem lidi, kteří se kolem pohybuji. Hlavní blok v hlavě mám tak momentálně řekneme z určitého specifika místních, kteří se pohybuji kolem zájmových a sportovních kroužku ve městě, všechno je hodně spojeno s politikou respektive napojeni na místní bafunare a papalase… Takové Palermo po Česku zaseknute v divokých devadesátých letech. Tak si aspoň postesknu tady, i kdyz bych s tím možná měla jít spis do vlákna Stížnost na cokoliv

Giulietta  08.03.16 08:28
@Zarat píše:
Kdyby šlo jen o me, jak jsem psala, jsem takový samorost, a ze se se mnou dámy nebaví nebo me drbou, je mi už tak nejak vcelku jedno, umím si s tím poradit. Jde mi o dcery, aby nebyly vyčleněny kvůli „hrozné“ matce a kam s nimi na různé aktivity…

Nebola som nikdy v Litvínove, ale je to 25000 mesto a Vy ste sa stihla zoznámiť už so všetkými a odsúdiť vlastné celé město?
Držím Vám palce, ale myslím, že to budete mať ťažké, ste príšerný snob. A ja by som vyberala deťom aktivity podľa ich záujmov a nie podľa toho čo sa hodí.

Giulietta  08.03.16 08:38
@Zarat píše:
Kdyby šlo jen o me, jak jsem psala, jsem takový samorost, a ze se se mnou dámy nebaví nebo me drbou, je mi už tak nejak vcelku jedno, umím si s tím poradit. Jde mi o dcery, aby nebyly vyčleněny kvůli „hrozné“ matce a kam s nimi na různé aktivity…

Nebola som nikdy v Litvínove, ale je to 25000 mesto a Vy ste sa stihla zoznámiť už so všetkými a odsúdiť vlastné celé město?
Držím Vám palce, ale myslím, že to budete mať ťažké, ste príšerný snob. A ja by som vyberala deťom aktivity podľa ich záujmov a nie podľa toho čo sa hodí.

Pinot Noir
8544 příspěvků 08.03.16 09:06

Teď jsem teda napnutá jak malý gatě: ten Litvínov je něco jako stát ve státě? Je něčím tolik odlišný od jiných měst této velikosti? Nebo proč se tu tak řeší? @Zarat Upřímně, vaše obavy se mi zdají zbytečné, nebo spíš dané zbytečnými předsudky, a musím souhlasit s @Giulietta, vaše vyjadřování vyznívá značně snobsky :(

lioncity  08.03.16 09:08

@Zarat to jako snobske vubec nevnimam, ale je fakt, ze ja jsem tady za snoba byla oznacena x krat :-)

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 08.03.16 09:09

@Pinot Noir @Giulietta litvinov neznam, ale kdo jednou nakoukne necemu takovemu pod poklicku, pochopi. neodsuzujte, cemu nerozumite.

Giulietta  08.03.16 09:13

@lioncity Lenže o tebe viac ako silne pochybujem, že by si dala syna na společenské tance a dcéru na box, len preto, aby zapadli medzi miestnu honoráciu.
@viktorka_od splavu Ešte tam ani nie je a už odsúdila všetkých a vetko.
Ale idem radšej do inej témy, ľudia ako @Zarat posobia na mňa depresívne.

Pinot Noir
8544 příspěvků 08.03.16 09:16

@viktorka_od splavu Mně zas přijde nefér odsoudit celé město a všechny obyvatele po prvním setkání se zlomkem z nich.

Zarat
40 příspěvků 08.03.16 21:15
@viktorka_od splavu píše:
@Pinot Noir @Giulietta litvinov neznam, ale kdo jednou nakoukne necemu takovemu pod poklicku, pochopi. neodsuzujte, cemu nerozumite.

To je přesně ono… Díky, pochopila jste o co mi šlo. Ale nemá smysl do toho více zabredavat, ani to rozebírat, byla to chyba tohle téma vůbec otevírat. Nejsem snob, prave naopak jsem těmi snoby byla konfrontovana. Litvínov je kastovní město daleko víc než Bombaj, aspoň za ten rok, co jsme se prave s Indii mohli seznámit. Ale nechci se ani obhajovat, ani vysvětlovat co je pro některé nevysvetlitelne

Zarat
40 příspěvků 08.03.16 21:18
@Giulietta píše:
@lioncity Lenže o tebe viac ako silne pochybujem, že by si dala syna na společenské tance a dcéru na box, len preto, aby zapadli medzi miestnu honoráciu.
@viktorka_od splavu Ešte tam ani nie je a už odsúdila všetkých a vetko.
Ale idem radšej do inej témy, ľudia ako @Zarat posobia na mňa depresívne.

Pokud zrovna na vás působím depresivne, beru to jako pochvalu. Víte, módní peklo čtu od jeho počátku, diskuzi sleduji poslední dva roky a do vašeho viděni světa, jak ho popisujete a komentujete, opravdu nezapadám.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit