Článek o pekle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PStrasidlo  14.06.12 23:00
Článek o pekle

Ahoj, dala jsem si dneska do googlu módní peklo a pod odkazem na tuhle stránku na mě vybaf i tenhle článek. http://www.maudhomme.cz/…vdove-peklo/

Co si o tom myslíte? Trochu mi to teda otevřelo oči…

Petra

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

GreatSusan  14.06.12 23:07

Hezky napsane a trefne.

Šošana  14.06.12 23:09

Že vkusovod je Jan Tomeš.

RenaLange  14.06.12 23:11

@GreatSusan
zase jste to napsala za mne.

guinejskeprase  14.06.12 23:36

@RenaLange
Chodím na peklo už pěkný pár let a za celou dobu jsem viděla pouze to, že Ada na těch anonymních fotkách demonstruje základní chyby z hlediska oblékání. Rozhodně nikoho neuráží (leda lidi bez špetky sebereflexe) a už vůbec se do nikoho nenaváží skrze tělesné dispozice a podobné věci. Nechápu, jak můžete chtít někoho poučovat o jakési etice (nebo čem vlastně) a přitom ho sprostě a uboze urážet.

guinejskeprase  14.06.12 23:43

Myslím si, že nedostatek respektu vládne na obou stranách. Ano, můžeme respektovat to, že holt někdo chce nosit kalhoty o tři čísla menší, tanga vyhřezlá až po lopatky a seksi topík s mohutně lezoucí podprsenkou. Na druhou stranu by ale tito lidé mohli respektovat, že ne každý má potřebu zírat někomu až do „kasičky“ nebo že na takový outfit není v divadle nikdo zvědavý.

Hlavně si ale myslím, že tu někteří stále nepochopili, o čem Peklo vlastně je :)

Andrássy  14.06.12 23:44

.

Příspěvek upraven 15.06.12 v 02:52

Atlacoya
2146 příspěvků 15.06.12 01:21

Zajímavé stránky, zujal mě třeba tento článek: http://www.maudhomme.cz/…tomie-krasy/

Jituliina
99 příspěvků 15.06.12 06:11

Souhlasím s tím článkem na 100%. Každý má právo na svou módu a na svůj názor. Na peklo chodím, abych se dozvěděla něco o módě, protože mě to zajímá. A taky se mi nelíbí jízlivá kritika všech a všeho. Podle mě je ta kritika často povedena nedůstojným způsobem. A navíc si myslím, že ne každý, kdo tady kritizuje jde světu příkladem dle svých zásad. Docela se mi líbí myšlenka nějaké diskuze, ve které bychom sdílely své skutečné outfity. Měly/i byste na to odvahu? Nechat se „zkritizovat“?

teresaK
55 příspěvků 15.06.12 09:47

Díky za odkaz na stránky - určitě pročtu víc článků.

A anonymní příspěvek o tom že Ada fotí na ulici „nešťastníky“? Ježiš lidi, vždyť to už je debata o ničem. Nikdy jsem z jejího chování (rozuměj stylu psaní a jak na mě působí) nevypozorovala nějaké urážky. Pokud je někdo při těle tak Ada nenapíše „ta je tlustá jako prase, jak na sebe může narvat ty těsné kalhoty“, ale „člověk by měl vybírat velikost oblečení úměrně k postavě“. Člověk musí vzít rozum do hrsti a ani tu módu nebrat tak vážně. Vždyť ani Módní peklo nikomu nediktuje co se smí a nesmí nosit. (Omlouvám se, vím že se to tu probíralo tisíckrát, jen jsem právě dopila první ranní kafe a jsem bohužel aktivní.)

@Jituliina Nápad s diskuzí nad vlastními outfity se mi líbí. Odvahu nechat se zkritizovat mám od té doby co jsem zjistila, že mým největším kritikem jsem já a většině mého okolí se mé oblečení líbí a sneslo by i trochu výstřednosti. Nevím jak vy, ale já mám ve skříni spoustu kusů oblečení, které nevytáhnu protože na něj „nemám koule“ :D a pokud by mi někdo řekl, že jsem blázen a tohle mám rozhodně nosit (či rozhodně vyhodit) tak jsem vděčná :)

Jituliina
99 příspěvků 15.06.12 10:03

@teresaK taky bych ocenila konstruktivní kritiku svého oblečení :) počkám na reakce ostatních a případně diskuzi založím :) s kůží na trh!

LadyPapajka  15.06.12 15:47

Já teda nevím. Jít s igelitkou místo kabelky, s ponožkama v sandálech atd, mi přijde asi jako když někdo mlaská, srká a jí rukama v luxusní restaurai. Může mít svůj styl až do nebe, ale stejně bude vypadat jak buran.

ooola
129 příspěvků 15.06.12 16:29

Ach jo, už zase stokrát omleté kecy - zlí oškliví zaprdění Češi, oni neví co se nosí ve světě a neusmívají se v MHD a ještě si dovolí navzájem se kritizovat…omg, čím se tenhle přiblblej článek liší od toho, když někdo kritizuje lezoucí podprdy?
U kritiky na módním pekle se alespoň pořádně zasměju

rice
348 příspěvků 15.06.12 18:51

Prosím vás, jak můžete tvrdit, že Ada nikoho neuráží, že se nenaváží do tělesných proporcí a že píše něco o volbě oblečení úměrné velikosti??? Vždyť základy pekla jsou postavené na slovníku jako žumpa, vulgarismech a ponižující kritice. Kdyby si tady nemohl každý anonymně prohlídnout fotky lidí, co padli za oběť Adině foťáku a pořádně si posílit sebevědomí tím, že je aspoň v duchu zdrbne, tak by se zdejší stránky plácaly někde na dně internetu. Tak si to přiznejme. V opačném případě mi to tu bude připadat jako v maloměstském kurníku, kde se všechny budeme navzájem ujišťovat o vlastní dokonalosti a kultivovanosti a přitom se budeme vysmívat vybraným terčům…eh.

Ani  15.06.12 19:21

Já mám pocit, že to moc řešíme. Když si o někom pomyslím „její postavu bych chtěla mít“ a o dva dny později čtu na účet stejné osoby „tlustý zadek a hnusné křivé nohy“… nezavděčíme se všem. Jsou extrémy, kterým je dobré se vyhnout, určitě také máme každá lepší dny a horší dny. Při vzájemné kritice bychom se absolutně neshodly.

LOUSA  15.06.12 19:55

Ade takýto článok oči neotvorí, ostane rovnako zaslepená ako doteraz…hlavne pokým tu bude mať zástup pätolízačov…čudujem sa, že vie kľudne spať. Ale to takéto bezcitné nátury dokážu…

katango
1356 příspěvků 15.06.12 20:14

Hlavně že vy přetékáte laskavostí a citem…

seznam.mih  15.06.12 20:17

Dotaz: Co má laskavost a city společného s módou?

Nyxx
512 příspěvků 15.06.12 20:51

Tak jsem článek přečetla a zamyslela jsem se. Rozhodně nemůžu souhlasit s tvrzením, že před revolucí tady oblékání a módu nikdo neřešil. Dále jsem si uvědomila, že vlastně jsem ochotná respektovat ponožky v sandálech, igelitky a ostatní „nešvary“ jako součást stylu. Kámen úrazu vidím v tom, že autor článku srovnává kolekci módního návrháře, který nad oblečením přemýšlel, s lidmi, kteří příliš nepřemýšlí nad tím, co nosí. Taky si občas několik dní nevšimnou, že to, co nosí, je špinavé. Několikrát jsme se mohli tady v Pekle setkat s názorem, že to a to v té a v té kombinaci vypadá vlastně docela dobře. Náš styl vyjadřuje určitý individuální postoj. Zdá se mi, že většina lidí na fotkách v Adiných článcích z ulice dává najevo rezignaci. Nezbývá se než ptát, na co všechno Ti lidé ještě rezignovali. A rovnou říkám, že kdyby to byla jen móda, asi bych nad tím vůbec nepřemýšlela.

volfish
903 příspěvků 15.06.12 20:54

@Nyxx souhlas.

cashmere
57 příspěvků 15.06.12 21:13

Čo si o tom myslím!! Že treba používať vlastnú hlavu a urobiť si na všetko vlastný názor. A hlavne, brať to s rezervou, aj Módní peklo, a vybrať si to, čo vyhovuje Vám samotným, lebo nikomu sa nezavďačíte. Začať od seba, a makať na sebe, aby bol človek spokojný a sebavedomý, lebo v tom je sila aj krása osobnosti. Žiadne šaty to nezachránia (ale pomôcť môžu :) ).

katango
1356 příspěvků 15.06.12 22:27

Mne by zcela uspokojilo, kdyby nějaká ta smutná ponožka zjistila, že je ještě příliš mladá a příliš si sama sebe váží na to, aby chodila jako bezdomovkyně. To bych pokládala za nezpochybnitelný přínos MP ke světovému míru.

volfish
903 příspěvků 15.06.12 22:37
@katango píše:
Mne by zcela uspokojilo, kdyby nějaká ta smutná ponožka zjistila, že je ještě příliš mladá a příliš si sama sebe váží na to, aby chodila jako bezdomovkyně. To bych pokládala za nezpochybnitelný přínos MP ke světovému míru.

Vidíte, a já si myslím, že nás tady pár takových opravdu je.

katango
1356 příspěvků 15.06.12 23:01

@seznam.mih Předřečník/ce napsal/a nějakou blbost o absenci citů; moje reakce je/byla zcela adekvátní.

GreatSusan  16.06.12 00:24

@katango lepsi bude, kdyz to napisete plzenskym dialektem

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit