Co byste si vzkázaly?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šošana  30.10.12 23:00
Co byste si vzkázaly?

Zdravím všechny čtoucí ženy a dívky,

kdybyste teď, s nynějšími zkušenostmi, měly možnost navštívit samy sebe v době, kdy jste byly mladší - v době dospívání, vysokoškolských studií nebo prostě kdykoli dříve - co byste si řekly za radu? Čím byste se povzbudily do dalších let? Co byste si předaly, aby to Vaše mladé já uklidnilo a mohly jste tehdejší dobu lépe přežít nebo prožít?

Není to moje myšlenka, ale nápad se mi zalíbil na zahraničním blogu. Pokud ovládáte angličtinu a chcete se podívat, zde je odkaz: http://www.alreadypretty.com/page/5 (Already Prettypoll: Dear Young Self) Některé odpovědi tam jsou moc hezké.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

katango
1356 příspěvků 30.10.12 23:41

Vzkázala bych si: Káčo, seš pěkná a chytrá holka, mindráky pošli do brusele. Padej si léčit deprese, nech se vyšetřit geneticky, ať na tu trombofilní mutaci přijdou dřív a ty nebudeš potrácet a nebude žádná malá ani velká CMP. Jo a na medicínu nelez, jdi radši na přírodovědu. Nebo se nauč anglicky tak dobře, abys mohla pracovat jinde. A až kolem Karláku potkáš takovýho snědýho fešáka, tak se ho drž a vem si ho, bude ti s ním dobře.

gulietta  30.10.12 23:45

Odkázala by som si : Užij si prítomnosť rodičov, budú tu oveľa kratšie ako dúfaš.

Navaa
529 příspěvků 30.10.12 23:58

Řekla bych si: přestaň se stydět za to, jak vypadáš. Nech věčného pochybování. Nehrb se. Přestaň pořád přemýšlet, co si o tobě asi tak myslí ostatní, uklízet se do rohu, huhňat a kuňkat, aby si tě náhodou někdo nevšiml.

You are gorgeous, smart, and valuable human being.

Chari
541 příspěvků 31.10.12 00:09

@gulietta Přesně nad tím jsem teď přemýšlela při čištění zubů.

Atlacoya
2146 příspěvků 31.10.12 03:12

Jen jsem si vzpomněla na video „Dear 16 year old me“ (nenašla jsem verzi s titulky, pouze originál v angličtině) http://www.youtube.com/watch?…

continuity
5851 příspěvků 31.10.12 06:52

No popravde nevim, co bych si vzkazala takoveho, aby mi to pomohlo. mam dnes pocit, ze vsechno cim jsem si prosla, melo svuj smysl, nejak jsem to vzdy zvladla a neco jsem se naucila nebo mne to nejak zmenilo. byla bych se zmenila drive, kdyby to slo, ale dozrala jsem prave az krizi.

mozna jsem udelala jedno nebo dve ne uplne dobre pracovni rozhodnuti, ale to bylo stejne pozdeji.

Sibyla
2639 příspěvků 31.10.12 06:59
@continuity píše:
No popravde nevim, co bych si vzkazala takoveho, aby mi to pomohlo. mam dnes pocit, ze vsechno cim jsem si prosla, melo svuj smysl, nejak jsem to vzdy zvladla a neco jsem se naucila nebo mne to nejak zmenilo. byla bych se zmenila drive, kdyby to slo, ale dozrala jsem prave az krizi.

To máte velikou pravdu: je smysluplné neznat budoucnost a muset se s obavami a nadějemi vypořádat sama. Sama sobě bych vzkázala: nestrachuj se zbytečně. Všechno dopadne docela jinak: čeho se nejvíc bojíš, zmizí - a vynoří se, co bys nečekala. Bude to těžší i nádhernější, než sis dokázala představit.

Daisyrella
62 příspěvků 31.10.12 07:21

To je jednoduché: „Nežer tolik, budeš mít na břiše pneumatiku!!“ :D

zwedavka
673 příspěvků 31.10.12 07:43

Jseš hezká holka, 65 kg na 165 cm není obezita, ale horní hranice normální hmotnosti, takže s tím co máš můžeš být spokojená.

Cuckyna  31.10.12 08:46

Já bych si vzkázala - nestříhej si vlasy do těch asexuálních sestřihů, chovej se víc jak holka a nauč se chodit na podpatcích. celou pubertu jsem byla v džínech, 0 make up (někdy se hodil), trapné vtípky a žádný styl. A taky víc sportuj.

Pirek
6768 příspěvků 31.10.12 09:00

Dobře to děláš, holka.

abcdefg
75 příspěvků 31.10.12 09:01

Hezke tema! Ma jedina rada by asi byla: Udelej si ten doktorat ve Statech a vcas odtud utec.

menhet
51 příspěvků 31.10.12 09:03

Začni hledat informace o tom, jak se lépe oblékat, zdravě žij a jdi na jinou školu!

Curlygirl
1901 příspěvků 31.10.12 10:04

„Nesnaž se pořád si rovnat a natahovat ty vlasy, stejně se za chvílí zkroutí zase do původního stavu! Kudrnaté vlasy jsou hezké!“… kolik času já takhle ztratila, než jsem k tomu sama dospěla :-)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 31.10.12 10:13

Já bych si vzkázala „Nebuď srab!“ :)

renoarko  31.10.12 10:24

Povedala by som si niečo v tomto zmysle: „Ver si viac a pestuj silnú vôľu, máš na viac ako si myslíš, si schopná a veľa toho dokážeš“ a „Rozvíjaj vzťahy s ľuďmi okolo teba, nebudú tu večne“ a ešte „Hrozne sa obliekaš a vytrhaj si to Brežnevovské obočie“ :D

Pitelka
116 příspěvků 31.10.12 10:41

„Všechno zlé je pro něco dobré“ :-)

Soňa3  31.10.12 11:21

„Na nikoho se neohlížej a lidi, co za to nestojí rovnou posílej do zadele, těm, co za to stojí se věnuj víc. Jo a jdi na tu vejšku!“

Jinak ničeho nelituji (jenom té vejšky), některé karamboly jsou nevyhnutelné.

Soňa3  31.10.12 11:26
@zwedavka píše:
Jseš hezká holka, 65 kg na 165 cm není obezita, ale horní hranice normální hmotnosti, takže s tím co máš můžeš být spokojená.

Hm, když jsem měla v 18 letech tyto parametry, začaly mě strašně bolet kyčle, šla jsem za svou dětskou (chodilo se tam tuším do konce střední školy, takže tak do 19) a hádejte co - prý jsem tak tlustá, že mě ty klouby bolí z toho. Tak jsem se od ní odhlásila, šla k lékařcké pro dospělé a hádejte co? Doktorka mi diagnostikovala revmatoidní artritidu, pomohly tři injekce… Od té doby jsem shodila deset kilo a stále se tomu směju…

Já První  31.10.12 11:30

Vraž všechny kupóny v první vlně do elektráren Opatovice, kup si akcie ČEZu před vánoci 2009 a ve Sportce dne xy padnou tato čísla (následuje 6 cifer)
Jsem jednoduchá bytost.

TinkaH
916 příspěvků 31.10.12 11:32
@Pitelka píše:
„Všechno zlé je pro něco dobré“ :-)

Jo to je moje „životní“ heslo, ale pořád jsem nepřišla na to k čemu…

TinkaH
916 příspěvků 31.10.12 11:37

Já bych si vzházala „nic není tak strašné ja se to na první dojem zdá, zvládnout můžeš úplně vše a hlavně se vykašli na to by co by si o "tom“ mohli myslet ostatní. A buď aspoň trošku sobec. A bacha, lidi lžou"

mujercita  31.10.12 12:48

Asi nic zvláštního. Leda tak nějaké to číslo ve sportce. Ono ne že by se sem tam něco nemohlo udělat nebo zařídit jinak, ale zas kdo ví, k čemu by to pak vedlo a jestli by to skutečně bylo lepší.

Pavučinec plyšový  31.10.12 12:53

Nech si za každou cenu srovnat zuby!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit