Co cítíte při pohledu na peklo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Huhn
44 příspěvků 28.09.12 15:30
Co cítíte při pohledu na peklo?

Ráda bych se vás zeptala, co přesně cítíte, když vidíte někoho, kdo splňuje definici módního pekla. Nebavím se teď o situaci, kdy se někdo nevhodně oblékne např. do divadla nebo na jinou příležitost, kde jsou dané určité standardy. Jde mi o MHD, obchody, pěší zóny. Ráda bych vynechala i osoby, které jsou oblečeny vulgárně, tedy slečny s půlkou zadku na očích či pány s odhalenou chlupatou hrudí či obrysem penisu v kalhotách. Myslím tím tedy pohled na někoho s ošoupanými sešlapanými džínami, v sandálech s ponožkami, s fakeovou kabelkou, nesourodým stylem, trekovým oblečením a batohem a podobně.

Skutečně by mě zajímalo, jak ve vás někdo takový může vzbuzovat negativní emoce. Já jsem za sebe ráda, když někdo vypadá „sockoidně“, protože a) já působím ve srovnání s ním o to lépe a b) ten člověk tím jak vypadá oslabuje pozici módního diktátu.

Proč vám přesně takoví lidé vadí? Pochopila bych, kdyby se jednalo jen o určitou škodolibost, kdybyste se těmto lidem s chutí vysmáli, ale z článku zde v Pekle a reakcí v diskuzích mám spíše pocit, že vás to osobně nějak uráží.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

katango
1356 příspěvků 28.09.12 15:36

Včera jsem čirou náhodou sledovala obutí dam i pánů. Je normální, aby cca 90% z nich mělo na nohou tzv sportovní obuv, většinou bílé barvy? Ačkoli si slušné boty evidentně mohli dovolit? Mně jich na jednu stranu bylo líto, že se dobrovolně tak zpizdili, na druhou stranu jsem měla zlost, protože dělají Čechům a Češkám špatné jméno, aspoň to plytké módní. A estét ve mně plakal.

mujercita  28.09.12 15:37

Tak například mně takový člověk vůbec nevadí a až tady jsem zjistila, že se to považuje za největší zločin hned po vytunelování národní banky.
A co se týče mužů s odhalenou chlupatou hrudí, mně se stýská po 70. létech, kdy to bylo v módě ;)

LadyPapajka  28.09.12 15:47

@katango Taky sem si toho všimla. A ne sportovní jakože tenisky puma, které jsou vedené jako módní. Ale opravdu ty, co vypadají jako na běh. Nějak to taky nechápu, přece existují i pohodlné boty stejní cenové relace, co vypadají trošku slušně. Dámy, páni, staří, mladí, oblečení sportovně nebo „elegantne“ s kabelkou a kabátem a k tomu boty na běh. Nerozumím tomu.

Mylady2
12409 příspěvků 28.09.12 15:48

Cítím se krásnější ;-D

LadyPapajka  28.09.12 15:48

@Mylady2 ANO:D To je přesně ten pocit:D

Calis  28.09.12 15:52

Mě vždycky tak maximálně napadne, „no potěš, koště“.

kimnie
411 příspěvků 28.09.12 16:09

Někdy mi to hned zvedne sebevědomí. Někdy mi to je líto, obzvlášť když vidím někoho, komu to peklo fakt škodí. A někdy prostě jen zírám.

seznam.mih  28.09.12 16:10

No mě spíš napadne, že je škoda, že si nedali víc práci sami ze sebou, že mají hezký obličej/vlasy/o­či/postavu a kazí to něčím uniformním.

Dneska, když jsem jela nakoupit jídlo, tak jsem potkala dvě slečny, které měli identické tašky značky Adidas takolvé ty bakelitové bílé tašky, co jsou teďka v módě mezi mladými a naprosto stejné černé conversky. Jedna z nich byla oblečená víc „módě“ - legíny, nebo punčochy (nedokážu určit, co to bylo přesně) a k tomu takovou mikinu nijak tvarovanou v délce těsně pod zadek na gumu a ta druhá byla v klasické džína mikina a ledabyle sepnuté vlasy do bobíka a ta více „módně“ naladěná zase měla ty vlasy rozpuštěné a tak upravené, že to ve mě vyvolávalo spíš dojem mastné hlavy. Obě měly zvláštní líčení, kdy obě měly světlé modrošedé oči a k tomu divně tmavé široké obočí (ale upravený) a prostě to na nich vypadalo divně tak tvrdě a přitom každá je zcela jiná - jedna měla promelírované blond vlasy (ta džínová) a ta druhá měla tmavé hnědé vlasy (ta s mastnou hlavou)
prostě obě vypadaly hrozně podobně, ale přitom každá jinak a obě mi nelahodily mému oku…

Martini90
159 příspěvků 28.09.12 16:14

Kvůli práci je možné mě v MHD potkat ve skoro až hadrech (postarší džíny, obyč triko a ošlapané kecky) s dírami a fleky, protože v práci nějaké té nehodě zabránit nedokážu (pro vysvětlení, věnuji se chemii a plášť není žádná výhra, spíše naopak). Takže v tomhle ohledu bývám dost tolerantní. Ať si každý nosí, co se mu zlíbí a co je mu pohodlné. Spíš se pozastavím nad někým, kdo má na sobě něco, co evidentně není ve správné velikosti, ale nepohoršuje mě to. Jen nedokážu pochopit, jak může být holce pohodlné být narvaná v o číslo menší sukni, ve které sotva udělá krok, a naopak má podprsenku o několik čísel větší. A co nepochopím nikdy, je běžecká obuv ke všemu a kamkoliv (to i padnoucí džíny bez děr a cingrlátek jsou vhodnější na mnohem více akcí).
Mnohem hůře „snáším“ nedodržování určitého dress codu a pravidel etikety. Když někdo přijde na zkoušku v džínách, tak se stydím, že s někým takovým studuji.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.09.12 16:15

Já jsem v tomto jako Samantha ze sexu ve městě, která se obklopená krásnými lidmi sama cítila krásnější. A pěkně oblečené ženy mě inspirují minimálně k tomu, abych na sebe lépe dbala. Taková ta soutěživost. Nemyslím, že je na tom něco špatného, naopak. Člověka to posouvá dál.
A vyhrát proti malé konkurenci, to mě nikdy netěšilo.

GreatSusan  28.09.12 16:17

Mne je to v podstate jedno, at si kazdy nosi co chce, kdyz se v tom citi dobre. Nekdy je mi nekterych spis trochu lito, kdyz treba vidim hezkou holku, ktera se snazi, ale proste nevi jak na to a tak trochu se zohyzdi. Mozna je to povrchni, ale u vetsiny to beru jako urcitou informaci o tom, „co je to za cloveka“ - je mi jasne, ze nekdo, kdo pusobi jako vandrak muze byt profesorem a pani, ktera vypada jako bordelmama muze byt hodna babicka, ktera predcita detem ze sousedstvi, ale holt saty delaj cloveka a kdyz na me nekdo uz svym zjevem pusobi divne, tak mi treba neni na prvni pohled sympaticky. Tim nechci rict, ze ty lidi nejak soudim nebo odsuzuju, jen ziskam dojem, ze s nima nemam nic spolecneho.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.09.12 16:18

@Martini90
A co se v práci převlékat? Že se vůbec ptám, že. Určitě bude 10 důvodů, proč to nejde.

Ayleah
69 příspěvků 28.09.12 16:20

Necítim nič
nijako ma pohľad na takého človeka neuráža a už vonkoncom sa nevytešujem z toho, že ja vyzerám lepšie, preboha..

maximálne si pomyslím, že sa mi jeho oblečenie nepáči alebo že by mu viac pristalo niečo iné

uu  28.09.12 16:21

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 12:54

Martini90
159 příspěvků 28.09.12 16:24

@MP Barbucha Samozřejmě, že to lze (sice jen na záchodech, ale to by nevadilo). Zkoušela jsem to, ale je to dost otravné, hlavně protože ne vždy bývám v laborce celý den v kuse, ale jsem tam třeba dopoledne, pak mířím jinam, pak se zase vrátím. Taktéž by se vám chtělo 6× za den převlékat?
Jen abych to ještě uvedla na pravou míru, není to tak, že bych takto chodila denně. Ani zdaleka.

Eireenfly
55 příspěvků 28.09.12 16:24

Před pár lety jsem si udělala víkendové kurzy stylistiky, vizážistiky a typologie barev - touha ženám pomáhat zakrývat nedostatky a vyzdvihovat přednosti, aby každá mohla být krásná. Párkrát sem někomu ze známých a rodiny udělala návrhy toho co by měli nosit, jenže lidi nejsou schopný si kritiku ani připustit natož že by se řídili základními radami. Místo toho sem si už tehdy měla vypíchnout oči, protože to co za poslední dobu vylezlo do ulic je horší než moje šusťáková souprava z Polska a tenisky na platformě z tržnice co sem hrdě nosila na druhém stupni základní školy. Prostě mě to uráží a tak si to v hlavě komentuju, no. Asi sem nemocná…

Příspěvek upraven 28.09.12 v 17:35

blacken
2320 příspěvků 28.09.12 16:29

Taky mě to nijak nepohoršuje, pokud to nesmrdí… Spíš když tak někde sedím a nudím se, tak zkoumám kolemjdoucí - ale maximálně si něco pomyslím. Víc mě znechucuje zápach, kašlání bez ruky/kapesníku před pusou, popotahování, plivání kolem a neoholené podpaží…

Martini90
159 příspěvků 28.09.12 16:30

@uu Chjo, to byla trochu nadsázka - jedná se třebas o džíny, které už mají nejlepší léta za sebou (tj. jsou trochu vyšisované na stehnech od častého nošení), bavlněné tričko kvality alá HM a má na sobě cca dvoumilimetrovou trhlinku. Samozřejmě, že pokud je flek či díra patrný na první pohled z dálky, letí daný kus do koše.

Já První  28.09.12 16:56

Já si toho ani nevšimnu, jsem dost sebestředná - spíš se starám jen o sebe. Abych už někoho zaznamenala, musí se hodně vymykat, třeba mít 150kg nebo být vysoký/á přes 2 metry a tak. No a zápach a tyhle věci. Jinak je mi to v zásadě fuk, stejně špatně vidím. Víc mi vadí zvukové projevy, jsem totiž velmi citlivá na hluk, takže nepříjemný hlas, protivná hlasová kadence, falešný zpěv, blbá melodie v telefonu - to mám chuť trhat.
Když už si toho na někom všimnu, spíš si to ani neuvědomím nebo si řeknu, že má blbej den zrovna. Znám to, já někdy lezu z domu ve stavu, kdybych si sama sobě dala almužnu. Nemám prostě den ani náladu. Stane se.

Já První  28.09.12 17:01

Minulý týden jsem stála ve frontě v Tescu za paní, která měla připnutý umělý ohon! Všimla jsem si toho jen proto, že byla oblečená velmi nepřiměřeně - zezadu bych jí hádala dvacet, zepředu jí bylo aspoň 60. A ten ohon na tom prolysalém zbytku kštice, toho jsem si všimla. Musela jsem pak požádat svou přítelkyni, aby mi neváhala říct, až se začnu také nepřiměřeně strojit. Tak jsme si to slíbily vzájemně.

Rosalyn
925 příspěvků 28.09.12 17:10

Necítím nic. Pokud jejich oblečení nesmrdí, ale to se většinou neděje.

razorblade  28.09.12 17:25

Mela jsem jednoho kolegu, kterej nosil uplne priserny okopany kecky a nebo svitive zeleny spinavy crocsy… necitila jsem nic, jen jsem mu furt cumela na nohy… to jeho obuti pritahovalo muj pohled jako magnet. ale nesoudila jsem ho, spis jsem mela chut ho pomuchlat… byl to mily a hodny clovek, jen proste tu modu neresil:)

Ems
1482 příspěvků 28.09.12 17:32

Mě to neuráží, je mi z toho smutno. Člověk by měl být odmalička veden k tomu, že má nějak vypadat, pro mě je to prostě součást výchovy a slušného vychování. Žijeme ve světě, kde vám sice každý bude namlouvat že jde hlavně o to jaký ten člověk je, ale první dojem je svině - a to jak člověk vypadá nejenom, že o něm něco vypovídá ale i ovlivňuje reakci okolí na něj…

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 28.09.12 17:33

Mi přijde, že oděv vypovídá něco o člověku. Pokud je někdo oblečen nedbale, nesmyslně v kombinacích, a nevypadá jako žena/muž, ale jako spíš nějaký utrápený ušmudlaný individuum, je mi prostě smutno. Protože takový jsou ty lidi i uvnitř.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit