Co děláte pro udržení pěkné postavy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

charlotte007
8 příspěvků 20.08.12 19:44
Co děláte pro udržení pěkné postavy?

Zdravím všechny pekelnice :-) diskuze projíždím už nějaký ten pátek a konečně jsem se dokopala k tomu se na MP zaregistrovat a tak hned přidávám téma k diskuzi. Nevím, jestli tu toto téma už teda není. Móda není jen o oblečení, make-upu, doplňcích a upravených vlasech. K tomuto dotazu mě mimochodem inspiroval i článek "Mám 165 kg a připadám si krásná…
Takže, co děláte pro svoji postavu vy, pekelnice? Držíte nějakou speciální dietu, jíte zdravě nebo naopak se o svůj jídelníček moc nestaráte? A jak jste na tom s pohybem? Cvičíte pravidelně, děláte nějaký sport..?
Já sama se svou postavou problém nemám, naši mě odmala vedli ke sportu, takže pohybu se rozhodně nebráním, víc než cvičení však preferuji dlouhé procházky, kolo, plavání, sem tam spining… Večeřet se snažím jen zeleninu, piju většinou vodu, jinak veškeré jídlo vařím doma, polotvary nekupuji. Sem tam ale mám nějaký ten hřích v podobě čokolády či zákusku, dokonce si výjimečmě dám něco v kfc nebo u číńana (ale opravdu jen výjimečně).. Chuť na sladké se snažím zahánět ovocem..
Nepatřím k vychrtlinám to ne, ale myslím, že mám normální postavu, tlustá rozhodně nejsem, nohy mám štíhlé, jediné, ale moje problematická parti je břicho..není to hrůza, ale malý špíček tam je..Takže, co děláte, pro pěknou postavu vy? Ocenila bych zejména rady, jak se zbavit břicha?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reakce:

Rosalyn
925 příspěvků 20.08.12 19:54

Jako základ mám dobré geny. V současnosti nesportuju, jen chodím pěšky, když to jde. Můj jídelníček je takový všelijaký - snažím se jíst zdravě, většinou vařím doma. Ale denně hřeším - ať už naslano nebo nasladko. :-)

Coraline
1980 příspěvků 20.08.12 20:08

Já se nesnažím udržet postavu, chtěla bych zhubnout, ale v praxi už nějaký ten pátek spíš udržuju :D (lepší než drátem do oka, no). S jídlem to mám podobně, vařím ze základních surovin, momentálně hodně využíváme, co máme na zahrádce od mých i přítelových rodičů, mám ráda jednoduchá jídla a mnohem víc si pochutnám na bílém jogurtu s medem, ovocem a slunečnicovými semínky, než na růžovém škrobu alá to co se vydává v krámě za jogurty. Jen pro příklad. Zároveň mám ale taky závislost na sladkém a bohužel mám právě období, kdy mě dost baví péct, což je kříž. Nejvíce mi prospívá řídit se dle hesla,,snídej sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli" - nejenom k hubnutí, ale cítím se tak mnohem lépe. Nesnáším ten pocit, když jdu spát najedená, naopak k snídani si ráda dopřeju a dvacetiminutovkou na kole do práce mi hezky slehne :D. Se sportem teď trochu stagnuju, chodím jen jednou týdně na bosu. Zato mám ale víc přírozeného pohybu (kolo, procházky) a asi to tak má být, x-krát týdně v tělocvičně budu, hádám, až se zase ochladí. Navíc se mi s menší dávkou sportu hubne trochu snáz, paradox :)

seznam.mih  20.08.12 20:10

No cvičila jsem Fitbox a chci na to opět zpátky najet, až budu mít volné korunky navíc. jediné cvičení, které mě dosud opravdu chytlo a zároveň jsem si ulevila a díky tomu jsem zhubla deset kilo :) bohužel už to pomalu nabírám zpátky, tak s tím musím začít co nejdřív.
Jídelníček je děsnej, ale mohlo to bejt horší. Buď si vařím, nebo jim u našich, nebo se najímněkde ve městě. Nejvíc si zakládám jen na snídani a na oběd. Na zbytek se musím přemáhat, abych něco do pusy strčila a kolikrát tam nedám nic a pak to dopadá tak, že žeru něco sladkého :( Není pro mě jednoduché najet na zdravou stravu a mám slabou vůli, tak mě něco musí hoodně motivovat. Tohle počasí, jak se furt mění, mi neprospívá - jsem mnohem víc unavenější a línější a žravější.
Ale pro pohyb dělám každej den to, že chodím do práce takovou štrekou a pak každej den šlapu pět pater, i když tam je výtah :D a taky nejezdím jednu zastávku, či dvě. Dojdu pěšky nemám líné nožičky :)

Akitaken
4960 příspěvků 20.08.12 20:22

Momentálně dělám to, že jezdím do práce na kole, ve větru, v dešti, v pařáku. Auto nemám, autobus je drahý.. takže ráno mám „rozcvičku“ 40 minut tam a večer 40 minut zpátky. V neděli obvykle chodím plavat. Postavu mám, řekla bych, normální. Břicho je u mě taky problém, kdybych ho měla placatější, asi bych byla hezčí :-D Na druhou.. aspoň je co vylepšovat..

Rosalyn
925 příspěvků 20.08.12 20:24

Taky nerada chodím spát s nacpaným žaludkem, ale zelenina by mi nestačila. Večeřím „normální“ jídla, spát jdu pár hodin po večeři, takže jsem v pohodě.

kacenka.smile
427 příspěvků 20.08.12 20:37

Většinu času se snažím zdravě jíst. Snažím se nakupovat kvalitní základní suroviny, vařím doma a chystám si svačinky na den venku. Jím asi 6× denně, většinou zdravě, ale pokud si dám něco nezdravého, tak si s tím hlavu nelámu. Je zdravé občas si nakopnout metabolismus nějakou bombou. Piju vodu a čaje, snažím se dost spát a nestresovat se.
Co se pohybu týká, tak moc nevydržím u nějakého pravidelného cvičení. Spíše chodím hodně pěšky, na procházky, nejezdím výtahem a vyhledávám spíš sporty a aktivity s přáteli (tenis, volejbal, kolo apod.).
Celkově jsem s postavou spokojená, i když si říkám, že se k nějakému sportu přece jenom dokopu víc a uvidím, co to se mnou udělá.

Jinak k břichu: Já rozhodně nejsem odborník přes pohyb a výživu, ale přesto se k tomu alespoň amatérsky vyjádřím. To břicho je často ovlivňováno životním stylem, hlavně sedavým zaměstnáním. Dále pak hraje roli třeba hubnutí - nezdravé hladovění nebo nedostatečný udržovací jídelníček. Člověk pak hubne „do kuličky“ jak to kdesi řekla Cajthamlová. Mně se třeba na tom, co jste napsala, nelíbí to, že večeříte pouze zeleninu. Zelenina tělu nic nedá (jen vlákninu a pár vitamínů, výživovou hodnotu má minimální). Takže radím zaměřit se na ten jídelníček, posoudit, jestli jíte dostatečně - a dostatečně většinou znamená víc, než si člověk sám myslí a než se dočte v dámských časopisech. Ale jak píšu na začátku - nejsem odborník (to bohužel ani mnozí „odbornící“), nemám patent na pravdu a třeba je Váš problém s břichem úplně v něčem jiném.

Rosalyn
925 příspěvků 20.08.12 20:44

Jen bych dodala, mít nějaký tuk na břiše je normální, takže pokud nejde vysloveně o špek, tak není třeba se tím trápit.

Akitaken
4960 příspěvků 20.08.12 21:02
@Rosalyn píše:
Jen bych dodala, mít nějaký tuk na břiše je normální, takže pokud nejde vysloveně o špek, tak není třeba se tím trápit.

Tak a teď je třeba definovat, co je ještě špek a co už ne :-)

skuran
44 příspěvků 20.08.12 21:07

Ja nedelam nic a je mi to pekne neprijemny, citim, ze tloustnu a ma postava, se kterou jsem byla spokojena, se zaobluje na tech nejmene zadoucich mistech. Bydlim nicmene v cizine v miste, kde se vazne nic delat neda - bazen tu neni, pri behu na me lide krici a hvizdaji, prochazet se moc neni kam. Ze zoufalstvi nad rostoucim brichem delam doma sklapovacky, ale to je vazne…zoufale. Nemate nejaky napad, jak se hybat doma?

Akitaken
4960 příspěvků 20.08.12 21:09
@skuran píše:
Ja nedelam nic a je mi to pekne neprijemny, citim, ze tloustnu a ma postava, se kterou jsem byla spokojena, se zaobluje na tech nejmene zadoucich mistech. Bydlim nicmene v cizine v miste, kde se vazne nic delat neda - bazen tu neni, pri behu na me lide krici a hvizdaji, prochazet se moc neni kam. Ze zoufalstvi nad rostoucim brichem delam doma sklapovacky, ale to je vazne…zoufale. Nemate nejaky napad, jak se hybat doma?

A co kolo? To by nešlo? Na břicho to samospasitelný není, ale člověk tak nějak zhubne celkově..

Šošana  20.08.12 21:25

@Akitaken Švihadlo?

Akitaken
4960 příspěvků 20.08.12 21:27
@Šošana píše:
@Akitaken Švihadlo?

Na břicho? To jsem nezkoušela :)

Šošana  20.08.12 21:30

@Akitaken Jo, třeba si ho tam položit:-)
Omlouvám se, že jsem netrefila do černého. Spíš jako hodně dynamický pohyb, kterým se vydá dost energie. Stejně nejde hubnout na objednání nějakou jednu partii. A vůbec - nepsala jste o bazénu a o běhu?:-)

Coraline
1980 příspěvků 20.08.12 21:33

@skuran A co podle videí? Zkuste Jillian Michaels, na uloz.to jich má spoustu, probírala se v Hubnoucím vláknu :).

@Rosalyn @Akitaken Asi tak, já se obávám, že už mám,,špek" :D. Víte, co mě na tom břiše štve nejvíc? Že mám docela sixpack, i si ho nahmatám, ve správným světle (rozuměj nikdy ne v takovým, kdy vás vidí i někdo jinej) se i trochu rýsuje, víte jak by to mohlo vypadat kdyby tam ten špek nebyl? :D

gulietta  20.08.12 21:33

@Akitaken toto je špek: :-)

a toto nie je špek. :-)

Akitaken
4960 příspěvků 20.08.12 21:40
@Šošana píše:
@Akitaken Jo, třeba si ho tam položit:-)
Omlouvám se, že jsem netrefila do černého. Spíš jako hodně dynamický pohyb, kterým se vydá dost energie. Stejně nejde hubnout na objednání nějakou jednu partii. A vůbec - nepsala jste o bazénu a o běhu?:-)

Psala.. zhubnuly mi nohy (ty to nepotřebovaly), hruď a obličej (tady to už vůbec nebylo potřeba :D), trochu se zpevnily ruce, ale jistá pneu stále setrvává.. po přečtení debaty o vosích pasech nevím, jestli by to sklapovačky vyléčily :-)

Harmonika
244 příspěvků 20.08.12 21:40

Necvičím (ani doma ani ve fitku, ale pokusy byly, co si budeme nalhávat), ale zejména v létě a na jaře se snažím chodit co nejvíce pěšky (z autobusáku v MB domů to mám cca 20 minut rychlejší chůze) nebo opravdu vystoupím o tu jednu zastávku dříve a zbytek dojdu.
A hodně tančím. Jsem zvyklá se tak odreagovávat, pustím si doma svou oblíbenou hudbu a minimálně 10 minut „poskakuju“ a tancuju jak blázen. Dobíjím si tím baterky. Každý den. Pokud jdu na party, vlezu na parket a slezu z něj až nad ránem (nebaví mě na mejdanech jenom sedět u stolu a popíjet, proto chodím na mejdany dost často sama, protože sama sedět u stolu bych nedala a připadala bych si trapně, ale vmísit se do davu na parketě a celý večer si jen tak tančit? Není problém. Neposlouchám ten druh hudby, kdy se tancuje v kolečku, takže v davu opravdu splynu). Tanec mě baví, je to pohyb, který mě naplňuje a pokud tento druh pohybu dělám s radostí (a že opravdu jo), věřím, že to má pro postavu i duši mnohem blahodárnější vliv než kdybych se trápila ve fitku.
V létě jím zdravěji, člověk nemá chuť na těžká jídla, jí víc ovoce a zeleniny, takže rok co rok mám v létě i o 5 kg méně než v zimě (aniž bych se o to nějak zvlášt snažila).
Vypozorovala jsem také, že od doby, co nosím podpatky, tak mám pevnější postavu. Asi je to tím, že se tolik nehrbím, automaticky zatahuju břicho a chodím rázně a energicky.
A hodně piju, ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň.

Akitaken
4960 příspěvků 20.08.12 21:44
@Coraline píše:@Rosalyn @Akitaken Asi tak, já se obávám, že už mám,,špek" :D. Víte, co mě na tom břiše štve nejvíc? Že mám docela sixpack, i si ho nahmatám, ve správným světle (rozuměj nikdy ne v takovým, kdy vás vidí i někdo jinej) se i trochu rýsuje, víte jak by to mohlo vypadat kdyby tam ten špek nebyl? :D

Haha, já si ten „pekáč buchet“ taky nahmatám.. jenže není vidět ani při nejlepší vůli a při nejhorším světle. K tomu mám krátký trup a rozdíl mezi pasem a boky je tak 10 cm.. taky si říkám, jak by to vypadalo, kdyby tam špek nebyl.. možná, že úplně stejně :)

Akitaken
4960 příspěvků 20.08.12 21:44
@gulietta píše:
@Akitaken toto je špek: :-) a toto nie je špek. :-)

Tak dobrá, mám něco mezi tím… mám teda pološpek? :D

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 20.08.12 21:46

@skuran a co cvičit doma podle nějakého videa? v hubnoucím vlákně je tu odkaz na cvičební program - nezkoušela jsem, neb by mě to asi zabilo, ale slyšela jsem pozitivní reference i odjinud.

jinak já momentálně nicmoc nedělám, což je špatně a mám zlé svědomí, ale sice ráda jím, ale taky ráda jím dobře. plus lenost a nedostatek času = často moc nejím. když to není dobré, raděj nic a vypravit se z hladu někam pro čokoládu, to si radši dám kafe:-) základem je nemít doma nic na mlsání a nenakupovat hladová. vůbec nejím sladké, nepiju sladké pití.
jím 2-3× denně, jíst často a málo pro mě znamená jíst bez přestání a to bych se fakt neunesla. ta jídla jsou ale opravdu výživná, bílkoviny, tuky, složené sacharidy, „salátek“ by mě nezasytil. ovoce/zelenina až po pořádném jídle.
poránu se snažím protáhnout plus něco na ruce, břicho, zadek. nerada vstávám, takže ne vždy se mi to daří. ale zas se utěšuju, že nadměrné cvičení přidává na objemu:-)

noitt
29 příspěvků 20.08.12 21:49

My jsme si třeba s maminkou koupily orbitrek. A je to vážně parádní věc. Člověk si může pěkně protáhnout tělo, i když venku prší, nebo se mu zkrátka nechce nic podnikat… Po půl roce jsem si tak krásně zpevnila postavu a zhubla 8 kg.

Jinak jídlo moc neřeším. Jediné, čemu se snažím vyhýbat, je smažené (což po brigádě v jednom fast foodu vůbec není problém) a sladké.

Calis  20.08.12 21:51

Jako základ mám dobré geny. Snažím se pravidelně a zdravě jíst a hlavně sportovat. Občas si zaběhat, jít na spinning, do posilovny… Nejezdím prakticky vůbec výtahem (přes den nachodím dost schodů). Pokud to jde, chodím pěšky a nejezdím MHD. Chozením místo MHD jsem hlavně začala, když chtěla mamka zhubnout a doktor jí doporučil hodně chůze. Chtěla jsem jí nějak motivovat a zůstalo mi to :).

Ani  20.08.12 21:53

Já nedělám nic. Naopak se snažím neúspěšně trochu přibrat (na zdravé BMI).
Nesportuji a nesportovala jsem nikdy, mám ráda chození, výlety, vodu apod., ale žádnou organizovanou pravidelnou činnost.
Jím docela zdravě, protože mám ráda kvalitní jídlo a ráda vařím, ale protože často nestíhám, prokládám to fastfoody. Sladkého sním také hromadu.
Celkově je v tom asi částečně genetika, částečně fakt, že i když splácám hodně tučného a sladkého, tak je to celkově v malém objemu (když si dám třeba menu v mekáči, tak jsem najedená tak na 2/3 dne).

eveK
333 příspěvků 20.08.12 22:01

Nedělám nic a taky to podle toho vypadá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit