Co děláte proto, abyste v oblečení vypadaly dobře?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 17.01.13 22:04
Co děláte proto, abyste v oblečení vypadaly dobře?

Milé dámy, chtěla bych se zeptat, co děláte proto, aby vaše oblečené postavy vypadaly dobře, ať už tedy máte na sobě pytel od brambor nebo drahé šaty. Zkrátka, jak pečujete o figuru? Děláte něco pro štíhlou linii? Posilujete? Dodržujete nějaká stravovací pravidla?
Já se přiznám, že moc spokojená se svou postavou nejsem a pak ani moc se svým oblečením. Jakmile trochu shodím, hned se na sebe dívám jinak.
Bohužel poslední dobou mi hubnutí nejde, asi přicházím do věku, kdy „špeky prostě drží“.
Jak jste na tom vy? Můžu se inspirovat?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Jetthro
1129 příspěvků 17.01.13 23:35

Podobny tema uz tu je :) http://www.modnipeklo.cz/…ostavy-1152/ ale v kratkosti odpovim: jim zdrave, celkem si i hlidam rozlozeni bilkovin a sacharidu behem dne, peclive ctu slozeni potravin. Beham, chodim do posilovny a jeste cvicim doma s aplikaci Nike Training Club (iOS, Android), ale ted pres zimu moc ne, nejak v tomhle pochmurnym pocasi nemam na domaci poceni motivaci, takze jenom 20 minut lehke jogy po ranu :)

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 18.01.13 07:54

Někde jsem četla, že největší vliv na změnu postavy k lepšímu má jídlo. Ani ne tak posilovna nebo sport, ale prostá změna stravovacích návyků a dodržování určitých pravidel (malé porce, pravidelná strava 6× denně, dopoledne více kalorické jídlo, odpoledne méně, hodně zeleniny, žádné sladkosti, žádné smažené ani fast foody, přemýšlet nad tím, co jíme, vybírat kvalitní potraviny atp.)Cvičení má určitě blahodárný vliv, ale jídlo prý dokáže více. Pořad „Jste to co jíte“ má příznačný název. Jenomže když ono je to tak těžké neustále odolávat pokušení!

majuss
94 příspěvků 18.01.13 09:18

Usmievam sa, počas chôdze nepozerám do zeme, nechodím zhrbená… robí to zázraky

xromance
76 příspěvků 18.01.13 10:23

@Silver-Edged Axe a kolik ti je? mně se tuk, který lze těžce zdolat, začal usazovat tak od 35 let :) takže abych nebyla jak mišelinka, fakt musím makat, anebo jak tvrdí Petra Janů - nežrat a cvičit… no ale nejsem nijak extra sportovni typ, v posilovně mi to smrdí, hromadná cvičení s cvičenkama mne nebaví, nejsem stabilní, abych dodržovala přesný termíny někam chodit do tělocvičny a mám tak rozlítaný život, že to prostě nelze. Takže používám tyto metody. Sezónně od března do října rychlá chůze - obuju dobré boty a jdu do lesa. Mám svou 5km trasu, takové kolečko, terén lesní cesta, pár stovek metrů asfalka, mírně do kopečka i z kopečka, chodím to sama nebo s kamarádkou, je to báječný relax, jen si hlídám tepovku, abych nešla příliš rychle, aby se nespalovaly cukry, ale tuky. Dávám to tak 3-4 krát týdně, ale když to vyjde, tak i 5 dnů po sobě, víkend pauza. Jen takovou obyčejnou chůzí se se zárukou dají perfektně odbourat ty hnusné bůčky, které máme vzadu nad zadkem, vyzkoušeno :) a taky docela dobře padá špek z břicha… Krom toho posiluju s činkama jednoručkama paže a cvičím břicho - primitivní cvičení něco jak toto http://kubulaakubakubikula.blog.cz/…-cvicit-doma

je fakt, že jsem si nechala poradit a zkonzultovala to všechno se svou fyzioterapetkou a taky se svým synem, který se od dětství zajímá o kulturistiku, abych ty cviky prováděla správně, aby to mělo význam

teď v zimě mi strašně moc chybí les :) takže chodím schody, bohužel mám v domě k dispozici jen dvě patra, takže opakovaně volně nahoru a dolů, půlhodinka mi stačí a mám fakt dost

Fretkodlak  18.01.13 10:53

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:43

PavlinkaK
96 příspěvků 18.01.13 11:06

Kupuju si správnou velikost :-) Abyste..

cibetka 1  18.01.13 12:24

Jsem také ve věku, kdy postava se trochu vzpouzí, ale jsem pes na to, abych se sobě líbila, tak denně hodinu cvičím, 2 hodiny svižné procházky se psy v každém počasí a v jídle se pokud možno vyhýbám všemu, co obsahuje lepek. Jím 3× denně, vícekrát už je to záhul na trávicí orgány, které si nemají čas oddechnout a tak mi to vyhovuje. No a zdravá strava obecně.
Nikdy bych se nesmířila s tím, kdybych se nemohla obléknout dobře. Vzhledem k tomu, že zastávám názor, že dobře znamená mít na to figuru, jinak to nefunguje, chovám se podle toho.

hasonka
29 příspěvků 18.01.13 13:32

@cibetka 1 Obdivuji vasi disciplinu!
Mate nejaky tip, jak bojovat s lenorou? Na me obcas funguje, kdyz nad vecma nepremyslim a delam je jaksi automaticky (proste si vubec nedovolim zapochybovat, ze bych do telocvicny/atd. nesla), ale ve vetsine pripadu je to tezky boj…

corrigan
2631 příspěvků 18.01.13 13:41

Je mi 38, mám dvě děti. Při výšce 170 jsem před dětmi vážila cca 58 kilo, tudíž fajn. Těsně před prvním jsem necíleně zhubla na 53 (suvenýr z Dachau), v těhotenství přibrala na 70 kg, po něm shodila na 58-60… stále dobré. Pak druhej potomek, přibrala jsem na 75, shodila opět na cca 60. Pak v důsledku klasických životních stresů přišla houpačka v rozmezí 55 až 65 kilo. Momentálně jsem na 62 kilech. Díky genům i přes opravdu odpor k jakýmukoli pochybu krom chůze vypadám dobře, zadek ani prsa se mi na jih nestěhujou. Zajímá mě, jak dlouho to vydrží, protože pro to nedělám nic jinýho než že jím méně než kdysi. To mě ovšem stojí dost sebezapření, protože jídlo a spánek jsou dvě věci, který si fakt dokážu užít a ocenit je. Mám asi štěstí. :-)
Co se stravování týče - klasické „jezte často malé porce“ mě přivádí k šílenství a nárůstu váhy, prostě to pro mě není, jím dvakrát denně a nic mi nechybí. Téměř nejím chleba, ze sladkého si dám občas - spíš výjimečně - čokoládu. Miluju jakékoli maso, jakoukoli zeleninu a ostřejší jídla. :-)

cibetka 1  18.01.13 14:00

@hasonka
Do tělocvičny nechodím, pro mne je cesta a převlékání ztráta času. Cvičím doma, zažila jsem si, že jakmile začnou večerní zprávy, tak začínám i já, sestavu mám zažitou a hodina je pryč raz dva. Muž mne chválí, jak jsem dobrá, to taky motivuje. No a psi, ti si mne vyzvednou dvakrát denně vždy ve stejnou hodinu i kdybych měla 40 horečku, tam se z toho nevyvleču ani kdyby trakaře padaly. Ale cvičení nemám na hubnutí, ale tvarování a posílení, hlavní je disciplina v jídle. To je horší, protože vaření a pečení je můj koníček, tak rozdávám, ať jsou tlustí ti okolo.

corrigan
2631 příspěvků 18.01.13 14:18

@ještěřička Záleží jak u koho. Já jsem malé časté porce vyzkoušela a akorát jsem přibrala. Teď jím dvakrát denně, výjimečně třikrát. Kolem osmé si dám kávičku, první jídlo kolem desáté, pak čaj nebo kávu a pak se najím až doma, cca mezi čtvrtou a pátou odpolední. Vydrží mi to až do doby, než jdu spát. Pokud jdu spát později a mám hlad, dám si malej kousek sýra nebo sušenku, protože hladová neusnu. Opravdu mi to tak vyhovuje. :-)

cibetka 1  18.01.13 14:29

@ještěřička
Skutečně na většinu lidí hodně porcí jídla denně nefunguje, naopak hrozně trpí slinivka a vůbec zažívání, které si s tím dost těžko poradí, nestačí strávit jedno a už mu cpeme další. Nikdy dřív lidé nejedli tak často. Ale nepopírám, že u lidí, kteří jsou zvyklí jíst opravdu hodně a kalorická jídla, může na chvíli tento režim pomocí zdravého jídla 5× denně fungovat. Ale už je tento trend překonaný.

maarcy
63 příspěvků 18.01.13 14:42
Co děláte...

…od té doby, co mi zjistili diabetes, se snažím dodržovat dietu - 5 až 6 krát denně malá porce jídla, mezitím něco na překonání pocitu hladu (třeba mrkev, kedlubna, okurka…), omezit pečivo a přílohy vůbec (ale maso už nemůžu někdy ani vidět!), pohyb - hlavně chůze a práce kolem domku a na zahradě. No a za rok to bylo skoro 20 kg, je mi 60 a to se teda hubne opravdu těžko. Tak zkuste diabetickou dietu, najdete to kdekoli na internetu.

notrends
514 příspěvků 18.01.13 14:42

@Fretkodlak to mi připomíná jak Hugo Haas který v jednom filmu na večírku říkal společnosti jak o sebe dbá: jím zdravě, piju hodně vody miniumum alkoholu, denně vstávám v 6 a cvičím tak hodinku, odpoledne hraju tenis a večer už po páté nevečeřím. samozřejmě nekouřím" Ó to jste vážně dobrý a jak dlouho už to děláte?
„Zítra začnu“
Tolik dobrých úkonů pro své tělo snad nikdo ani nedělá. Kdy doopravdy žijete? kdy jdete do cukrárny nebo na pařbu apod.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 18.01.13 14:45

@Fretkodlak Hrozně se mi líbí vaše přezdívka. Vždycky se začnu smát :-D

continuity
5851 příspěvků 18.01.13 14:45

@corrigan kava na lacno, no to je pro travici system uplne pozehnani. :D

continuity
5851 příspěvků 18.01.13 14:47

@cibetka 1 zajimave, ze diabetici, kteri maji nemocnou slinivku, to tak delat musi. a ziji casto lepe nez jejich „zdravi“ vrstevnici.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 18.01.13 14:47

@corrigan To opravdu jíte málo často. Ale pokud nehladovíte, tak je to asi pro vás dobré.

corrigan
2631 příspěvků 18.01.13 14:48

@continuity úplně nalačno je to nejdřív hrnek čaje, ale já se potřebuju nějak vzbudit a to čaj nezvládne :-)

Rosalyn
925 příspěvků 18.01.13 15:03

Káva na lačno mi nevadí, ale na prázdný žaludek nesnesu zelený nebo černý čaj (po snídani a přes den už je to v pohodě).

antees
731 příspěvků 18.01.13 15:08

Zrovna o tom jsme se tuhle s mým mužem bavili. Je fakt, že poslední dobou mám něco navíc a on to komentoval slovy „Mi je tě tak líto… " a já na to skoro až uraženě "Jak líto??“
„No přijde jaro a ty si budeš chtít obléct nějaké šatičky a já už tě vidím, jak se díváš do zrcadla a pořád koukáš na toho svého medvídka…“
„Vy chlapi to máte hold jednodušší, u vás zkrátka nikdo neřeší, že máte velké břicho, že?“ :-/

Fretkodlak  18.01.13 15:29

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:44

renoarko  18.01.13 15:46

Posilňujem, ale ja chcem skôr pribrať na váhe…

cibetka 1  18.01.13 15:55

@continuity
No slinivka neprodukuje jen inzulin, ale i jiné enzymy, které potom nestíhají.
O diabeticích jsem se nebavila, ti samozřejmě mají jiný režim.
Největší průšvih je pečivo, protože dnešní vyšlechtěné obilí má o 60%víc lepku, než před 50lety a ten je velmi alergizující. A to samozřejmě nevyjímaje celozrnné pečivo, kde jsou ještě v hojné míře zastoupeny plísně.
Je zajímavé, že jakmile diabetici vynechají mouku, uzeniny, cukry a rafinované tuky a začnou se živit ovocem, zeleninou a kvalitní bílkovinou, rychle se jim hodnoty rovnají. Většinou diabetes II typu je důsledek stravy a životního stylu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit