Co děláte s dražšími věcmi, které nepoužíváte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ceresa
465 příspěvků 01.12.12 23:48
co delate s drazsimi vecmi,ktere nepouzivate?

Zdravim, chtela jsem podiskutovat, co s vecmi, ktere byly drahe, ale jsou pro vas nepouzitelne? Nejak si s nimi nevim rady. Napriklad mam radu naramku ze zluteho zlata (darky za jubilea, promoce…). Nikdy jsem zlute zlato nenosila a asi ani nebudu. Ale jsou to darky od nejblizsich, tak bych se jich asi nedokazala zbavit. Dale mam nejake drazsi kabelky, ktere nejsou mym salkem caje, ale taktez darek. Neumim totiz nekomu rict, ze se mi jeho darek nelibi, bohuzel. Jste taky takovi syslove, prodavate nehodici se veci a nebo mate nejaky napad na dalsi zuzitkovani? Btw…zlate zuby neplanuju;)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sleepy
194 příspěvků 02.12.12 01:02

Nedělá mi problém zbavovat se věcí, které se mi nelíbí nebo je z nějakého důvodu nechci, ani když se jedná o dárky. Když něco takového dostanu, tak si to nějaký čas nechám a pokusím se to používat, ale když to nejde, tak to nejde. Takovou věc je podle mě lepší poslat dál, pro někoho to může být poklad. Připadá mi, že mám i tak moc věcí a nechci se nechat zavalit spoustou zbytečností. Výjimku bych určitě udělala v případě řekněme nějaké nevkusné starožitné sošky po prababičce, zas tak bezcitná nejsem :) K nové věci, jako například k drahé kabelce, ale žádnou citovou vazbu nemám, i kdyby byla od milovaného člověka. Tyhle dárky až na málo výjimek neberu jako nějakou extra památku na někoho. K tomu mám svojí vlastní pamět, zážitky, fotky…Nepotřebuju k tomu ještě nevkusné šaty s volánky nebo ošklivé zlaté náramky.

Věcí se zbavuju různými způsoby - daruju někomu z rodiny nebo okolí, zkouším prodat na internetu, odnáším do dobročinného obchodu…No prostě záleží na konkrétním případu.

Eye
276 příspěvků 02.12.12 01:18

Pokud je to malá věc, tak si ji nechám v krabičce na památku (náramek od tety k 18. narozeninám, hodící se pro mnohem starší ženu). kabelku, kterou jsem dostala jako malá od rodičů, jsem vytáhla až nedávno. nelíbilo se mi na ní zlaté kování, teď už ji dokážu nosit dobrovolně, umím ji sladit se zbytkem outfitu a krom toho pozlacené zapínání zas jednou přišlo do módy a nevypadám moc nápadně. počkejte pár desítek let a pak prodejte šperky s přirážkou jako starožitnost :) (nadsázka)…nedokážu se pružně zbavovat věcí :( mám výčitky svědomí, když cokoliv vyhazuju nebo se toho zbavuju…

halinate
18 příspěvků 02.12.12 02:23

Šperky si nechávám. Zrovna teď nedávno jsem začala nosit zlaté náušnice, které jsem dostala k patnáctinám a deset let mi ležely ve šperkovnici. Kabelek parfémů a podobných věcí se nemám problém zbavit! samozřejmě s nějakým časovým odstupem. Když se mi nelíbí tak třeba udělají radost nekomu jinému.

MUDr.Lant
389 příspěvků 02.12.12 08:40

@Ceresa možná si do budouna situaci opravdu ulehčíte tím, když dárci šetrně naznačíte, že dárek vás potěšil, ale že to není ono. Já jsem našla odvahu a velmi šetrně to tak dělám, takže už se mi dlouho nestalo, že bych dostala něco, co se mi nelíbí. Většina rodiny k tomu totiž přistupuje tak, že mi řeknou, co mi chtějí darovat, ale že by byli rádi, když bych jim dala nějaké tipy a nebo ještě lépe, šla si to s nimi vybrat.
Myslím, že již jsem ve věku, kdy nepotřebuji mít super překvápko, ale věc, která mi bude opravdu sedět a dělat radost.
Jinak k šperkům, záleží, jak moc velkou citovou vazbu k nim máte, třeba by mohly zarotovat v rodině a třeba by je využila vaše sestra/mamka/…Mys­lím, že je škoda mít něco, co vám moc nedělá radost, když by to třeba mohlo dělat radost někomu jinému z vašich blízkých. Nevím, jak moc jsou urážliví členové vaši rodiny.
Nebo, pokud jich máte opravdu hodně, a nechcete je darovt dál, tak si najděte zlatníka, kde vám přepracují vaše zlato a nechte si z něj udělat něco, co se vám bude opravdu líbit. Bude to sice investice, ale berte to tak, že ten základ tam pořád někde bude a budete si moci pak říkat, tento prsten mám z náramku od…

ofeliet
429 příspěvků 02.12.12 11:17

Já rozhodně nejsem sysel, ale šperky schovávám. Mám jich řadu z dob, kdy stříbro nosily jen holky a stát se ženou znamenalo začít nosit zlato :-), rozuměj zlaté, jiné nebylo. Dnes žluté zlato nenosím vůbec, stabilně nosím jen 1 stříbrný prsten, který je pro mě symbolem něčeho a jinak ostatní šperky střídám dle outfitu. Přesto doporučuju šperky schovat, připadá mi krásné, že je jednou dám své dceři, třeba něco z toho vynosí a zbytek bude mít jako památku.

arwen_undomiel
72 příspěvků 02.12.12 11:17

Mně teda kupodivu mí nejbližší dávají většinou věci, které se mi líbí, nebo se zeptají, co by mi udělalo radost :-) Mívala jsem ovšem jednu pratetu, které se nikdy neobtěžovala ani s jedním, ani s druhým. Těch několik věcí, co jsem od ní v životě dostala, jsem opravdu prodala a neměla jsem s tím žádný morální problém, nevyužila bych to asi v životě (např. velká skleněná mísa zdobená vysokým smaltem apod.)

ofeliet
429 příspěvků 02.12.12 11:20

Jinak věci typu „mísa se smaltem“ jsem vesměs dala do tomboly farního plesu :-).

Linie
1752 příspěvků 02.12.12 11:25

Doma se nám hromadí věci, které nechci rovnou vyhodit, ale hodily by se do nějaké tomboly na hasičský bál.

Cesnekacka
274 příspěvků 02.12.12 13:47

Myslím, že je to unáhlené. Je spousta lidí, kteří nedostávají drahého vůbec nic, myslím, že trochu syslování by Vám neublížilo a co neunosíte Vy můžete jednou s radostí darovat. Jak víte, že se Váš zlatý náramek k promoci nebude jednou hodit nebo líbit Vaší dceři, snaše nebo vnučce? Máte jedinečnou šanci založit tradici:-) S těmi kabelkami, pokud byly drahé, určitě musí být přinejmenším kvalitní, bych také nepospíchala, třeba k nim jednou „dorostete“.

uu  02.12.12 13:56

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:31

Ceresa
465 příspěvků 02.12.12 15:41

@uu takovy „predavaci“ sperk vam opravdu zavidim. U nas bohuzel takova tradice neni. Takze ja budu leda tak schovavat to zlute zlato pro dalsi generace. Uvidime, zda to oceni:)

Ayleah
69 příspěvků 02.12.12 16:15

Také veci nemám.

uu  02.12.12 16:20

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:31

Mylady2
12409 příspěvků 02.12.12 16:32

Opravdu drahé věci dostávám pouze od svého muže a ještě nikdy se nestalo, že by to bylo něco co se mi nelíbí…;-)
Kdyby se to stalo ak bych to prostě měla doma a nenosila až bych asi zapomněla že jsem to kdy vubec dostala:-D

Eila
166 příspěvků 02.12.12 17:05

Já jsem zlato, které jsem z různých důvodů nenosila dala zlatníkovi na snubáky. Zbytek schovávám a prostě nevím co s tím… dneska už se to ani na zuby nepoužívá, tak nevím:-D

violettka
6 příspěvků 02.12.12 17:07

Hezký den, i já jsem měla „spoustu“ zlatých šperků, které jsem dostávala před 35 lety. Něco jsem unosila, něco zůstalo ležet. Nakonec to s nimi dopadlo tak, že si je nechala dcera na snubní prstýnky, ale výměnou za zlato bílé. Babička říkávala..co chleba nežere…Kabelky bych prodala nebo věnovala.
p. s.:v 80. letech mě vždycky fascinovaly kadeřnice. Ty měly zlaté prstýnky snad i na palcích:).U jiných profesí jsem to neviděla.

real.blond
6688 příspěvků 02.12.12 20:18

Drahe veci se snazim vybirat tak, aby mne brzy neomrzely a nechtela jsem se jich (nejlepe nikdy) zbavit. Protoze prece nejsem tak bohata, abych si mohla kupovat levne veci;) a hlavne kazdy ma hranici pro opravdu drahe nekde jinde. Sperky, ktere jsem drive dostala a nenosim je, napr. k 18tym narozenam, by se urcite nasly, ale nechavam si je „na pamatku“. Bylo by mi lito se jich zbavit. Ale nastesti tech nenositelnych je minimum.

Navaa
529 příspěvků 03.12.12 10:40

Mimo téma - občas mě tu v diskusích překvapuje, že červená ramínka dostávají imho docela nezávadné příspěvky. Chápala bych to u někoho, kdo by tu obhajoval své nezadatelné právo na džínovou minisukni, ale proč mají třebas Cesnekacka nebo uu tolik negativního hodnocení za to, že má jedna krásný starožitný šperk, a druhá si i nevyhovující drahé dárky raději schová, kdyby se přece jenom našel člověk, který by je ocenil? Stejně tak někdy až hysterické reakce k Adině vystoupení.

Chodila jsem často na staré Peklo, a zdá se mi, že komentáře bývaly vlídnější a diskutéři měli víc pochopení. Myslíte, že je to proto, že se zvýšil počet diskutujících, nebo jste si ničeho podobného nevšimli?

Just sayin'

Judith11
1140 příspěvků 03.12.12 11:39

@Navaa, nezdá se vám to. Je to tak.
Vysvětluji si to větší popularizací MP, tudíž obrovským přílivem nových diskutujících.
Navíc staré stránky původního MP neměly klasickou diskuzi, diskutovalo se jen pod články. Je to jedno s druhým, jestliže se tu množí stupidní diskuze se stupidními dotazy, část osazenstva zkrátka musí být stupidní.
Staré MP bylo spíše takovou více uzavřenou komunitou, dokonce i výměna názorů pod články měla svou jistou úroveň.
Ale na druhou stranu je jisté, že se to celé někam posunout muselo, což přináší právě i ty zápory.

Navaa
529 příspěvků 03.12.12 11:53

@Judith11 Děkuju za reakci. Je to škoda, ale jak říkáte, bylo to možná nevyhnutelné, když se MP začalo díky kvalitě a zábavnosti víc zviditelňovat.

A hele - už začala naskakovat negativní hodnocení. Schválně, kolik jich bude? ;)

Karin
3413 příspěvků 03.12.12 12:31

Taky mám problém zbavovat se věcí, které jsem dostala jako dárek od někoho, na kom mi moc záleží, nebo které jsou památkou na někoho takového, který už třeba nežije… Ale horší je to spíš s těmi dárky. Asi je to blbost, ale mně je vždycky hrozně líto, když se dotyčný netrefí. A nejsem schopná tu věc s klidným srdcem dát dál nebo prodat, ať je to co je to. Nevím, co je to za pitomou vlastnost…
U té pozůstalosti mi to bůhvíproč přijde trochu jednodušší, když si vzpomenu, jak jsem se zbavovala věcí po manželovi nebo po babičkách… Něco jsem rozdala - třeba knihy do knihovny, oblečení příbuzným - něco prodala, něco vyhodila, nechala jsem si pár praktických věcí, které využiju, a pár drobností na památku, a bylo to. Ale zbavit se dárku, to je pro mě fakt problém.

arwen_undomiel
72 příspěvků 03.12.12 12:52

@Navaa Přesně to je věc, kterou taky trochu nechápu. Stejně i v komentářích pod outfity, někdo třeba napíše „nevidím dobře, jestli je ta kabelka tmavomodrá nebo černá“ nebo něco podobně neutrálního a hned má pár červených ramínek :-o Se tím snad někdo jen tak baví, nebo co…

Cesnekacka
274 příspěvků 03.12.12 12:54

Vtipný je, že někdo dostane červené ramínko i za to, kolik mu je :-D

DanielaS
4632 příspěvků 03.12.12 14:22

Ony nastesti ty drahe veci jsou i male, takze se na ne misto najde. Takove ty pametni mince s Karlem IV… Si rikam, ze zlato snad vzdycky bude mit nejakou cenu, tak co si to nenechat v supliku. I kdybych deti nikdy nemela, ono se to v rodine neztrati.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Šaty pro Melanii Trumpovou

Svět napjatě očekával, jaké šaty si nová první dáma USA oblékne na... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit