Co děláte s vlasama?

Fotoalbum tématu (629) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lipo
303 příspěvků 26.05.12 15:03
Co děláte s vlasama?

V několika článcích kdysi dávno Ada kritizovala vedle kombinace džíny triko kecky také neupravené vlasy, něco v tom smyslu, že se s nimi majitelk/ka moc nepáral/a. Já se teda se svými vlasy nepářu nikdy, abych pravdu řekla. U kadeřníka jsem byla dvakrát v životě (je mi dvacet), jednou to byl hrůzný zážitek, podruhé dobrý, ale pak to kadeřnictví zrušili a já se bojím jít jinam. Jinak se stříhám sama nebo nechám sestru. Nepoužívám žádné gely, laky, pěny nebo tak, protože to prostě neumím. Občas to vyzkouším, ale u laku mi přijde, že efekt je veškerý žádný, pěna v podstatě to samé, a k tomu se mi pak vlasy dost cuchají, gel se mi nikdy nepodaří aplikovat tak, aby se mi pak vlasy neslepily, což se dá sice rozčesat, ale pak se mi zas nezdá ten výsledek takový, aby to stálo za to. Fén používám tak pětkrát do roka,a to k sušení, nějaký účes se mi tím vyfoukat nikdy nepovedlo (a to se s tím třeba před plesem docela trápím).
Mám docela husté a asi i celkem jemné vlasy, které se samovolně vlní kam se jim zachce (takže objem mám slušný), pouze paní kadeřnice mi z nich vyfoukala opravdu pěkný účes, který držel tři dny, než jsem si musela umýt hlavu. Obyčejně mě nejvíc štvou takové ty malé vlásky, které trčí nahoru, ale ani tím gelem se mi nedaří je zkrotit.
Většinou nosím vlasy rozpuštěné, jednak asi z rezignace (když si chci udělat culík nebo drdol, trvá mi to strašně dlouho, než jsem spokojená s výsledkem, a jakmile je ten účes chvíli v provozu, něco se stane a já to radši rozpustím, protože je to nakřivo) a pak taky z bezradnosti. Myslím, že to nevypadá nejhůř, ale na škále účes/roští se to blíží k té druhé variantě.
Co děláte s vlasama vy ostatní? Kolik času a dalších prostředků do nich investujete? Jste spokojené s tím, jak to pak vypadá? Nebo taky radši nosíte klobouk? Poradí mi někdo, jak se zbavit těch choutek ostříhat to na ježka, který mi nebude slušet?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 264 Další »

Reakce:

KrisaVasilisa
4 příspěvky 26.05.12 15:13

Žádné zvláštní přípravky (kromě šamponu a kondicioneru) také nepoužívám.
Vlasy si většinou pletu do obyčejného copu případně do ponožkového drdolu, který je jednoduchý a rychlý (http://dlouhevlasy.cz/…variace.html).
Doporučuji projít stránku dlouhevlasy, určitě si tam vyberete dle svého stylu a náročnosti :)

pixie
232 příspěvků 26.05.12 15:19

S vlasy jsem na tom asi podobně, mám jich dost a jemné, takže když vylezu ven do větru, tak se mi hned jemně zacuchají. Ale většinou je nosím rozpuštěné nebo maximálně v culíku, vyfoukat to sama taky neumím. Docela se mi ty rozpuštěné vlasy líbí, je to takové přirozenější, ale občas bych si ráda vykouzlila nějaká drdol, ale na to jsem levá.
Já si myslím, že rozpuštěné vlasy nevadí, ale nesmí být zanedbané, to znamená, že by neměly být roztřepené konečky a měly by být učesané. Tím nemyslím čerstvě učesané, ale mělo by být patrné, že jsi ten hřeben vzala do ruky alespoň ráno a ne před třemi dny:) Já si češu vlasy alespoň 2× denně, ráno a než jdu spát, ale často si je projedu i během dne, vlasy si na to podle mě zvyknou a vypadají upraveněji.
Jinak používám občas tohle pro dobrý pocit.
A s touhou na ostříhání se bojuje těžko, taky tomu odolávám. Ale mám to jednodušší o to, že jsem byla dlouho nakrátko a vím, jak je těžké přetrpět to, že má člověk vlasy nijaké délky, když si to chce nechat zase narůst.

miichalka
78 příspěvků 26.05.12 15:23
Já to mám takhle:

Ke kadeřnici chodím cca jednou za dva měsíce na přistřihnutí konečků - vlasy mám cca po lopatky. Taky se mi vlasy lehce vlní, dřív mi to vadilo, ale už jsem si na to zvykla, jsem docela spokojená, a když ne, aspoň se tak tvářím.
A s úpravou to mám jak kdy - někdy to nechám rozpuštěné a kroutit to, jak se těm vlasům samo zachce, někdy vlasy vyžehlím, občas spletu do copu, jindy zase stáhnu do gumičky do obyčejného culíku nebo „drdůlku“.
Když mě to jednou za čas chytne a mám dost času na výpravu z domova, pouštím se i do jiných účesů. Ty jsem si okoukala na youtube v různých návodech, jako např. v tomto .
Z přípravků na vlasy používám běžně jen šampony, balzámy a občas laky.
Ale jak říkám - opravdu záleží na náladě, času a příležitosti, kam jdu. Ale víc, jak půl hodiny bych se s účesem vážně nedělala.
A s tím stříháním na ježka, to se musíte rozhodnout sama - ovšem pak, až budete chtít zas delší vlasy, představte si ty nervy s tím dorůstáním…

Soonka
10 příspěvků 26.05.12 15:27

Z kadeřníka mám hrůzu taky, poté, co jsem si chtěla nechat zkrátit vlasy o pár cm a skončila jsem ostříhaná téměř na ježka :D Teď mám vlasy do půlky zad a jsem s nimi spokojená. Nepoužívám na ně nic, kromě kvalitního šampónu, ale na druhou stranu je nežehlím ani nefénuju. Nosím je rozpuštěné, podle mě není nic neupraveného na rozpuštěných vlasech, pokud jsou umyté a rozčesané.

Emily.V
67 příspěvků 26.05.12 15:52

Já spoléhám na přirozený vzhled, na žádnou zvláštní úpravu vlasů nemám sílu. Mám-li parafrázovat příspěvek nade mnou, „víc jak deset minut bych se s účesem vážně nedělala“. Za ideál považuju střih, se kterým už po umytí není třeba vůbec nic dělat - a předstírám, že takový střih mám (vyrobený svépomocí).
Co používám na vlasy: Avon - řada pro suché vlasy, henna z DMka, nic víc.
Kolik času jim věnuju: jednou za týden umýt a učesat stačí.
(takže tenhle příspěvek může být pro vás i uklidněním, že vždycky je tady někdo líný, kdo věnuje svým vlasům ještě méně pozornosti než vy =)
Spokojenost: velká, v poměru s tím, kolik peněz a energie vlasům věnuju

Zajímalo by mě ale, jestli tady někdo vyřešil problém odstávajících vlásků na temeni hlavy, jak zmiňuje lipo. Možná spíš než gel by pomohl nějaký vosk na vlasy? Já jsem vyzkoušela zatím jen tohle http://www.avon.cz/…-d178104.htm a je to lepší než nic, i když se nebráním jiným doporučením.

LadyPapajka  26.05.12 16:13

Já jsem ostrihana strojkem a kdyz ne zrovna strojkem,tak to o moc delsi neni. ale mam trochu vyhodu,pac maminka je kadernice. Nemenila bych,do krátkých me doslova donutila mamka s tím,ze mi budou slušet a myslím,ze měla celkem pravdu a já jsem spokojena. Vlasy pokaždé když někam jdu musím namočit,hřeben nepomáhá a ani ho už nemám.používám profi sampon,nic víc.

evino  26.05.12 16:25

Zrejme máte pekné a prirodzené vlasy, tak sa s tým nepárajte /Ada sa s tým tiež nepára/. Čisté a lesklé = krásne.

Charlene
280 příspěvků 26.05.12 16:31

Vlasy mám do pasu, hnědé (barvené hennou). Pářu se s nima teda dost, ale nemyslím si, že by to bylo vidět :D (olejování, masky, česání jen kančákem…). S „anténkama“ mám problém taky a vyřešila jsem to tak, že netvořím vyčesané účesy. Kadeřnice se bojím také, posledně (4 roky zpět) se ani nějak přeslechla a místo „o pět centimetrů“ mi to zkrátila „na pět centimetrů“ čímž jsem přišla o 20cm vlasů a následující dva roky vypadala jak bagr (krátké vlasy jakéhokoliv střihu mi prostě nesluší).
Vlasy nejčastěji nosím sepnuté jehlicí, spletené do copu přes rameno (včera jsem se naučila cop ze 4 pramenů na vlasech, juch!), rozpuštěné navlněné z francouzského copu, ve dvou copech (vypadám děsně, ale příteli se to líbí, tak pro něj).

Příspěvek upraven 26.05.12 v 19:23

KKristýna
451 příspěvků 26.05.12 16:38

2× týdně je umyju pivním šampónem a pokaždé než vylezu z baráku, tak je rozčešu. Ke kadeřnici už v životě napáchnu, šla jsem tam jednou a jenom na truc, abych matce udělala pořádnou scénu, neboť pořád chtěla, abych si svoje vlasy do půly zad nechala „voživit.“ Že prý není moderní mít hezky vlasy a je třeba je zničit odbarvovačem. Podruhé to nezkusí, měla jsem pruhy jak zebra a normálním tónem jsem s ní nemluvila ještě dva týdny po tom.
Z účesů praktikuju obvykle francouzký cop. Případně dva

Carmiena  26.05.12 16:38

Mám také jemné a vlnité vlasy. Pokus byste si je ostříhala na krátko, tak se zvlní ještě víc a úprava bude o to složitější. Vlasy mám promelírované na blond a dlouhé po lopatky. Myji je každé 2 až 3 dny, dle potřeby, protože sportuji, je nutné vlasy mýt častěji. Přípravky kupuji jen v kadeřnických salonech, buď Wella SP nebo Sebastian. Vlasy umyji šamponem a pak použiji kondicioner, vysuším vlasy fénem s ionizací a dám trošku pěnového tužidla a vlasy natočím na větší suchozipové natáčky a nechám uschnout nebo dosuším. Jelikož mi kolem čela stále dorůstají nové vlásky, které je asi nejtěžší zkrotit do tvaru, přežehlím je. Používám žehličku s ionizací, přežehlím jen lehce na co nejnižší tepelný stupeň, někdy „zažehlím“ do vlasů lesk na vlasy. Nakonec přelakuji lakem proti vlhkosti zančky Sebastian. Nosím ráda rozpuštěné vlasy, do práce však většinou culík, protože je to praktičtější.

Blair
359 příspěvků 26.05.12 17:11

Já mám vlasy dlouhé po lopatky, v koncích lehce sestříhané a patku. Nebarvené. Používám standartně šampon a kondicionér, občas masku. Potom sérum na vlnité vlasy do konců, tužidlo (teď zrovna Heidy Heat Style) a lak. Když mám vlasy rozpuštěné tak lak od Welly na vlnité vlasy a když nějak vyčesané, tak černý taft - ten je bezkonkurenční. Fénuju občas, hlavně u kořínků nástavcem na fén (nevím jak se tomu přesně říká, ale není to difuzér) a na spaní obmotám prameny vlasů kolem látkové čelenky.

RoyalistGirl
75 příspěvků 26.05.12 17:20

Jsem na tom podobně. Vlasy mám dlouhé pod lopatky, husté, ale bohužel hodně olámané, právě proto, že se necítím dobře s culíkem (asi jsem si namlouvala, že mi dlouhé vlasy zúží obličej, ono je to spíš jedno). Zlámaly se mi teda hlavně od tašek přes rameno, u pravého ramene jsem je někdy měla i o několik cm kratší.
Ke kadeřnici už taky moc nechodím (tak od 12 do 16 mě to bralo, nosila jsem různé prostříhané cancoury, fialové voživení, vyžehlené atd.), protože kdybych chtěla ostříhat VŠECHNY ty trčící konečky, tak bych asi skončila na ježka =/
Takže většinou chodím s těmi neupravenými zevláckými vlasy a nevím, co s tím. Pěnové tužidlo, žehličku nebo lak už používám jen do společnosti. Jinak používám šampuky od Lushe a jednou za pár měsíců červenou hennu. Po ní mám ty vlasy docela lesklé a uhlazené, ale těm jednou zlámaným konečkům už nic nepomůže a nakrátko prostě nechci, nechci, nechci =(

continuity
5851 příspěvků 26.05.12 17:28

vsichni co mate alespon trochu vlnite vlasy, budte za ne radi. ja mam hrebiky - vlasy sice silne, ale rovne nez rovnejsi. jakekoliv vlny mi vydrzi par hodin a to jsem v puberte spavala na papirkach - jakestakes zvleneni vydrzelo do brzkeho odpoledne, pak byl ucet uz jenom nadychanejsi, nez obvykle.

jak se tady broji proti prostrihanym vlasum - ja se jenom smeju, protoze mam vlasu opravdu hodne, ale kdyz jsou vsechny stejne dlouhe, zlepi se mi dohromady asi tak 15 minut po rozcesani a vytvori splihle prameny, vypada to jako kstice tyden nemyta a pet vlasu celkem.

tudiz je neni pro mne jineho reseni nez kratky prostrihany uces. nastestni mi kratke vlasy slusi - dnes nedokazu pochopit, proc jsem mela asi do 25 let, dlouhe.

Rahja
164 příspěvků 26.05.12 17:45

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:44

Maja  26.05.12 17:51

U kadeřnice jsem nikdy nebyla a to je mi chlup přes dvacet. Když vidím, jak u nich dopadá okolí, bojím se, že by mi z mých vlasů nic nezbylo. Fénuju jen při nějaké příležitosti plesu atd. Žádné prostředky krom šamponu, sem tam stříknu pro regeneraci keratin. Nepoužívám ani kondiciónér, protože pak jsou zplihlé a upláclé do hodiny. Mám je po mamce slabé, velmi jemné a rovné jak hřebíky, narostou max. kousek nad ramena a pak se třepí, kroutí a vypadá to vypelichaně. Naštěstí mám zároveň dlouhý krk a obličej, ke kterému se ty krátké vlasy hodí. (Když jsem si jednou zkoušela paruky, byla jsem v dlouhých nevýrazná a utopená.) Střihá mě mamka nebo sestra a už jsem vypozorovala účes, který mi vyhovuje - krátké rovné mikádo končící jakoby u lícních kostí. Ráno to akorát učešu, konečky se mi automaticky stočí k tvářím a má to pak takový francouzský look:D Občas nabarvím hnědou hennou, vlasy trochu zesílí. Ráda bych měla vlnité, trochu kudrnaté vlasy, sedly by mi líp, než rovné, ale kdykoliv se pokusím nějak natužit, natočit, po půlhodině je to dole.

Zorča
140 příspěvků 26.05.12 17:57

Teda nevím s jakými kadeřnicemi máte zkušenosti, ale já nikdy nebyla u žádné, která by mi ostříhala vlasy víc než jsem chtěla. Naposledy mi je zkrátila dokonce míň, protože je mám prý moc hezké a dlouhé a byla by jich podle ní škoda.
Nikdo vám na hlavě neudělá pro nic za nic kokrhel. Ti lidi, co je tam mají, to evidentně chtějí.
Přijde mi to tu trochu jako zbrojení proti všem hrozným oživovacím kadeřnicím. A klepu si na čelo, že se někdo nechá ostříhat místo o pět cm na pět cm. Nemohla jste to proboha zarazit? Si tu připadám jak mezi trubkama.

Sibyla
2639 příspěvků 26.05.12 17:59

Nic moc, barvím se sama a češu si uzel. Absolutně nesnáším účesy typu každý vlásek na svém místě, vytužené do uměla.

Blair
359 příspěvků 26.05.12 18:00

@Zorča
Souhlasím, zatím jsem něměla negativní zkušenost se žádnou kadeřnicí. Když řeknu, že chci jen konečky, tak zastřihne jen konečky. Ale, že by kadeřnice někoho ostříhala pomalu na ježka místo zastřihnutí, se mi nechci věřit…

Moir
1806 příspěvků 26.05.12 18:34

Já mám s kadeřnicemi zkušenosti převážně dobré, až na dvě výjimky, poprvé jsem si nechávala radikálně zkrátit vlasy v pro mne velmi drahém kadeřnictví a zdůrazňovala jsem, že nemíním vlasy každé ráno vyfoukávat přes kartáč, tužit atd. Výsledkem byl sice účes pěkný, leč právě všechno toho vyžadující. Druhá zkušenost je nedávná, v mnou dlouho navštěvovaném učňovském kadeřnictví, kdy mne poprvé stříhal kluk. Chtěla jsem vlasy poměrně dost zkrátit, měla jsem je do pasu a konečky už byly ulámané a ošklivé, s mistrovou jsme se dohodly na délce cca do půlky zad, vepředu mírně kratší, kde to také učňovi naznačila. No a chlapec to nakonec vzal skoro do rovna, takže výsledkem byly vlasy lehounce pod ramena. Navíc byl strašně neohrabaný, pokaždé mi odrápal uši hřebenem, když uvolnil další pramen vlasů na zastřižení. A trvalo mu to neskutečně dlouho. Na učňovské jsem nezanevřela, ale od kluka se už stříhat tedy nenechám.

Coraline
1980 příspěvků 26.05.12 18:56

Mile mě překvapuje, kolik z vás nemá rádo kadeřnice. Já byla nedávno u kadeřnice po roce, a rozhodla jsem se, že odteď se snad budu stříhat sama, nebo já nevim. Kadeřnice asi potřebují sestříhávat, prostříhávat a prostě ideálně dělat takový ty moderní účesy, který vyžadujou hogo fogo péči a kvůli kterým k nim musíte za dva měsíce zase. Takový samorosty, co chtěj jednou za rok střihnout konečky a žádnou barvu, to je jim k prdu, žejo. A s timhle přístupem jsem v práci za exota, až jsem skoro uvěřila, že jsem divná :D. Jinak k tématu - o vlasy ráda pečuju. Příroda mi nadělila hodně husté a kvalitní vlasy, které si fakt říkají o to být dlouhé, považuji je za svou největší přednost (asi to zní nafoukaně, ale ať, potřebuju bejt pyšná alespoň na něco :D). Hodně se jim věnuji různými olejíčky, zábaly, maskami, češu Tangle Teezerem (fakt se s ním mnohem méně lámou). Skoro se mi nemastí, takže myju 2-3× týdně. Jinak s účesy se moc nepiplám, buď drdol, culík, nebo rozpuštěné. Myslím, že když nejsou vlasy mastné a zacuchané, nic neupraveného na těchto jednoduchých účesech není :).

blacken
2320 příspěvků 26.05.12 18:59

Tak já mám taky špatnou zkušenost - přišla jsem do kadeřnictví a řekla, že chci sestříhat vlasy - ukázala v předu ale nějak při tom padlo i „celkově“=myšleno přední linii ale až dolu, ne jen kolem obličeje - takže mi dotyčná okudlala vlasy z půl zad na kratší mikádo, kdy jsem měla vrch sestříhaný a spodek delší i v zadu - mám lehce vlnité vlasy a byla to katastrofa=takovej mulet s vytočením ven:-O… Fakt to chce říct důkladně:-D A takové ty příhody, že jim kadeřnice ostříhala vlasy moc - to jsem párkrát viděla na vlastní oči, když zákaznice řekne - vemte konce a má dobrých 5cm roztřepený chemlon, tak se nemůže divit. Nemám roztřepené konce a nikdy se mi nestalo, že by mi při zastřihování konečků vzaly víc než jsem chtěla… Problémy nastaly až s krátkým střihem, ten se málokdy povedl a nikdy mi to nebyly schopný ostříhat tak, jak jsem chtěla, to zatím zvládli jen chlapi. Nicméně ofinu na mých lehce zvlněných vlasech taky většina kadeřnic nezvládne a naposled jsem chtěla šikmou krátkou ofinu - část mi vystříhala tak nakrátko, že to vypadalo jak lysina a zbytek tak blbě, že jsem byla jak pudl po chemoterapii. Takže se stříhám sama. Kdybych chtěla zase nakrátko, investuju aspoň do prvního střihu víc a půjdu tam, kde vím, že to bude vypadat dobře. Zatím mám dojem, že největší problém je paradoxně ostříhat dobře mikádo - když mi to ostříhali dobře, nemusela jsem do toho tužidlem/lakem/fé­nem ani hrábnout, takže mými vlasy to není. Ale jakmile najdu zase někoho, kdo bude umět stříhat a kápnem si do noty, budu se ho držet jako klíště. Jen mít tu odvahu hledat:-D

Jiná Realita
13791 příspěvků 26.05.12 19:09

mno…já si většinou narazím paruku…:(

nebo taky na své tři chlupy nasadím cizí cop…

protože vlastní vlasy mám asi jako jednoleté dítě, přesně tolik a přesně tak „silné“.

paradox je, že si umím na hlavě učesat naprosto cokoli, určitě bych si sama uměla učesat i náročný historický účes, kdyby bylo z čeho. výroba drdolu, různých druhů copů apod. mi nedělá problém, problém jen je zakomponovat cizí vlasy do vlastních tak, aby nebyly vidět.

nechápu ženy, které mají vlasy a prohlašují, jak se neumějí učesat, které na své vlasy kašlou, které si je ničí žehlením a spol. netušíte, naprosto nemáte zdání, jaký megapoklad máte na hlavě, dokud o něho nepřijdete.

stříhám se sama, na co za to nic ještě utrácet, a vlasům věnuju péči asi jako hollywoodská hvězda - zábaly, masáže, olejové kůry, přírodní šampony, jinak by mi nerostly zřejmě vůbec žádné.

vlasy jsou můj životní megamindrák :/

@Sibyla píše:
Nic moc, barvím se sama a češu si uzel. Absolutně nesnáším účesy typu každý vlásek na svém místě, vytužené do uměla.
:-D pokud si učešu jen vlastní vlasy, tak přesně tak to nosím, protože jinak by mi byla vidět kůže na hlavě. mám přesně tolik vlasů, aby mi ji rovnoměrně rozprostřeny zakryly.

Charlene
280 příspěvků 26.05.12 19:11

Zorča, Blair: bohužel, na stříhání jsem nucena si sundat brýle a zrcadlo bylo na mé oči moc daleko :( navíc když kadeřnice začne na zadní straně hlavy… skutečně nejsem bystrozraká :) mluvila jsem skutečně jen o zarovnání konečků (těch pět centimetrů jsem skutečně řekla!), mírném sestříhání. Kadeřnice se mě po dokončení díla zeptala, jak se mi to líbí, já byla neschopna jakéhokoliv slova a ona spustila „No, já si hned myslela, že to takhle bude lepší, že to můžu vzít víc. Jak jste přišla s rozpuštěnými vlasy, tohle vám nepoleze do obličeje.“
Bývala jsem dost zakřiknutý tvor, jsem přesně ten typ co si nechá na hlavu na*** a ještě poděkuje :( radost z toho nemám, snažím se na sobě pracovat ale… Závidím vám dobré zkušenosti s kadeřnicemi :) a přeju jen další kladné… já už k nim nepáchnu :D

lucisko
86 příspěvků 26.05.12 19:15

ja som práve v štádiu z krátkych vlasov si idem nechať narásť znova dlhé a to sú neeeeeervy :) a ráno dllho dlho pred zrkadlom,kým to nejak učešem,pozapínam a neviem čo ešte. keď som mala krátke vlasy,stačilo prehrabnuť stylingovým fibre krémom a bolo,teraz hodne použíam lak,žehličku, všetko možné aby som mohla vyjsť na ulicu :/

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 264 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit