Co je pro Vás "babkovské"?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pink_lemonade01
86 příspěvků 19.07.12 12:21
Co je pro Vás "babkovské"?

Přiznám se rovnou, že toto téma mě napadlo v souvislosti s dotazem, který na Vás mám. Nejde mi vložit do poradny fotka, takže bych se ráda zeptala zde a proč při té příležitosti nerozvinout téma:)
V sekáči jsem si doslova za pár korun koupila podobné boty, jsou téměř totožné, jen celé v červeno vínové barvě, broušená kůže. Měla jsem představu, nosit je na podzim k šedé, vlněným věcem atd. Kamarádka mi na ně řekla, že jsou takové „babkovské“, obuté o něco lepší, ale žádný hit. Vynechejme prosím polemiku, že i babičky se mohou oblékat moderně. Ano, samozřejmě, ale všichni víme, co je tím slovem myšleno. Takže první dotaz, nosily byste tyhle boty, nebo je vyhodily? A druhá otázka, co je pro Vás nenositelné, protože byste si v tom připadala jak vlastní babička, popřípadě stará - mladá?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 19.07.12 12:24

Já bych je nenosila, ale je to strašně subjektivní:-) no…mokasíny se mi na ženách líbí, ale prostě bez podpatku…

saryvary
664 příspěvků 19.07.12 12:30
@Pink_lemonade01 píše:
Přiznám se rovnou, že toto téma mě napadlo v souvislosti s dotazem, který na Vás mám. Nejde mi vložit do poradny fotka, takže bych se ráda zeptala zde a proč při té příležitosti nerozvinout téma:)
V sekáči jsem si doslova za pár korun koupila podobné boty, jsou téměř totožné, jen celé v červeno vínové barvě, broušená kůže. Měla jsem představu, nosit je na podzim k šedé, vlněným věcem atd. Kamarádka mi na ně řekla, že jsou takové „babkovské“, obuté o něco lepší, ale žádný hit. Vynechejme prosím polemiku, že i babičky se mohou oblékat moderně. Ano, samozřejmě, ale všichni víme, co je tím slovem myšleno. Takže první dotaz, nosily byste tyhle boty, nebo je vyhodily? A druhá otázka, co je pro Vás nenositelné, protože byste si v tom připadala jak vlastní babička, popřípadě stará - mladá?

Mně se líbí strašně moc, přesně tenhle styl mám ráda a nosím ke kalhotům. Ovšem nevím, jak vypadají ve Vaší barvě.

Ziné
82 příspěvků 19.07.12 12:37

Líbí se mi a myslím, že budou i pohodlné. Jestli bych je nosila, to nevím… Asi bych se také bála, že budu vypadat moc „babkovsky“.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 19.07.12 12:37

Díky za reakce, barva je tmavě červená, řekla bych, že mnohem hezčí, než ta na fotce. Ještě jsem zapomněla napsat, že je mi +- 30.

saryvary
664 příspěvků 19.07.12 12:41
@Pink_lemonade01 píše:
Díky za reakce, barva je tmavě červená, řekla bych, že mnohem hezčí, než ta na fotce. Ještě jsem zapomněla napsat, že je mi +- 30.

Mi je přes čtyřicet, takže by se dalo říct, že už v babkovském věku jsem :-), ale já takové boty nosím už od mládí. Je to takový kompromis mezi plackami a lodičkami a myslím, že jejich nošením nic nepokazíte.

Curlygirl
1901 příspěvků 19.07.12 12:41

Je mi zhruba stejně let jako zakladatelce diskuze a podobné boty nosím celkem často a nemyslím si, že vypadám babsky. Ani mi to nikdy nikdo neřekl, spíš mi jsou vytýkany jiné věci. Valná většina mých bot jsou kožené kvalitní mokasíny.
Jakýkoliv kus oblečení může ve finále vypadat babsky, když se blbě zkombinuje, nebo je-li někdo baba sám o sobě :-) Edit: doplňuji, že „baba“ je pro mne termín nezávislý na věku, vyjadřuje postoj k světu a sobě samému a manifestuje se i směrem ven např. v oblékání.

Příspěvek upraven 19.07.12 v 12:49

Robena
1257 příspěvků 19.07.12 12:49

Babkovske - toto slovo ma evidentne pejorativni pridech (a navic je tu zrejmy negativni vztah spolecnosti ke starym zenam) takze babkovske je to, co se mi nelibi. A muze to byt cokoliv, zastera, chanelovsky kostymek, kvetak na hlave, halenka s fizi, sukne do puli lytek…To mohou take byt „babkovske veci“ - nosila je moje babicka a byly modni. Myslim, ze se vasi kamaradce proste nelibi a babkovitost je pojem ciste relativni.

Curlygirl
1901 příspěvků 19.07.12 12:57

@Robena Ano, přesně. Jak jsem psala výše, nemyslím si, že je to myšleno pejorativně vůči starším lidem. Bezpochyby existuje 20ti letá holka, co má babské oblečení, když má sešlapané křusy a nevzhledný vyblitý hábit na sobě. Oproti tomu stařenka, která je oblečená úměrně věku, dbá o sebe v rámci možností a má smysl pro vkus, je pro mě dáma.

GreatSusan  19.07.12 14:45

@Pink_lemonade01

Myslim, ze babkovske muze byt temer cokoliv a temer vsechno muze byt i nebabkovske, zalezi jen na kombinaci. Babkovsky vzhled vznika pro me strachem kombinovat, snahou mit vsechno tak „jak se to ma“, urcitym „prizdisr…m“, absenci cehokoliv jen trochu originalniho, prumernosti, snahou nevybocovat, fadnim vkusem a urcitym typem mentalniho stari.

K temhle botam si umim predstavit treba silnejsi puncochace se vzorem (treba copanky nebo tak neco, ne barevny vzor) a nejake lehce retro saty s „halenkovym“ vrskem a se sirokou vlajici sukni par cm nad kolena z lehke latky, treba ze zorzetu. To by mohlo byt docela nebabkovske. S usedlym kalhotovym kostymem nepadnouciho strihu, unavenym vyrazem a igelitkou s nakupem se to razem zmeni v babkovsky vzhled.

Choucas
150 příspěvků 19.07.12 15:00

Já teda mnohem více než „babkovost“ používám usedlost. Moje sestra nazývá můj vkus babičkovským (rozumějte úplně vše, co nosím :D) zato ona je coool (musí být zaručeně dle mládežnické módy).
Pod pojmem babkovské boty si spíš představím boty s různými „průstřižky“ a takovou divnou špičkou, typické pro vietnamské tržnice (obrázek se mi nepodařilo najít).

Sibyla
2639 příspěvků 19.07.12 15:03

No, ano… jsou to boty, jaké by se líbily mé mamince, která už je babičkou. Občas mi nabízí některé ze svých, a já je právě pro jejich usedlost odmítám.

Já_a_Kačí
60 příspěvků 19.07.12 15:09

Ahoj, botky jsou to zajímavé, já preferuji pohodlnější obuv, ve které se mi dobře řídí, ale proč ne, rozhodně jich nevídáš stovky, už tím jsou zajímavé.

A co je pro mě babkovské? Jednoznačně styl postavy Amy F. F. z The big bang theory. V tom bych tedy nevylezla ani jako v převleku :) A co mě v současné době fascinuje až dráždí, jsou takové ty obrovské umělohmotné brýle, které nosí mladé holky, takové ty beze skel. Ty zas považuju za dědkovské.. Ale proti gustu…

Mimochodem, u nás po parku chodí jedna neskutečně elegantní stará paní, vždy perfektně nalíčená, s drdůlkem a i shrbená a s chodítkem je to opravdu až nadpozemsky pozitivní, veselá, šmrncovní, nádherná bytost. Taková „baba“ bych taky chtěla jednou být :)

zooz
14 příspěvků 19.07.12 15:24

Tak zalezi, k comu ich budes nosit a ako…ak k bezovej polyesterovej sukni do pol lytok a kvetovanej bluze tvaru trolejbus, tak si rovno mozes ist nechat urobit trvalu aj s mahagonovym prelivom. skus skombinovat s nejakymi smrncovnymi, klasickymi a nadcasovymi kuskami (jeansy do tejto kategorie nepatria), ja som sa o nieco pokusala na polyvore, je to hodne „slusacke“, ale babkovsky to snad neposobi

gate su clenkove chino…napriklad

lipo
303 příspěvků 19.07.12 22:05

Pokud se to dobře zkombinuje, tak určitě v pohodě. Spíš mě zaráží jedna věc, koupila jste si je předpokládám proto, že vás oslovily, líbily se vám. Kamarádka něco řekne a vy s tím jdete do pekla, jestli je to teda dobrý nebo ne, tady někdo řekne jo, někdo ne, podle čeho se nakonec rozhodnete? Musely by všechny příspěvky v podstatě anonymních lidí tady vyvrátit babkovitost těch bot, aby to převážilo něco, co řekl člověk, kterého znáte osobně? Stačila by na to nadpoloviční většina? Je to úplně jedno a boty stejně nakonec zůstanou na dně skříně?
Toto není nějaká invektiva, nechci se do nikoho navážet, to bych mohla jít seřvat celou poradnu. Myslím, že je to spíš obecný fenomén ženského myšlení. Sama ten pocit dobře znám, něco si koupím a mám z toho radost, než mi někdo, na kom mi záleží tu věc setře. Pak už se na ni nemůžu ani podívat. Ale tak to přece nemá být, kurňa, to je snad fuk, co kdo řek, ne? (a to myslím i na sebe)
Taky je možný, že kamarádka závidí:).

seznam.mih  19.07.12 23:28

Když mi něco připadá babkovský, tak v tom vidím něco, co vídávám spíše na starých, či starších lidech a na mladé holce to bude vypadat, jakoby ty věci podědila po prarodičích a stejně tak je kombinovala. Nevím, jestli ty boty jsou babkovské, či ne. Nelíbí se mi hranaté a špičaté špičky. To už je ale o preferencích. Pokud se Vám líbí, tak je noste a kašlete na to, co říkají ostatní. Vy se v tom musíte cítit dobře a sebejistě, že vám to sluší.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 19.07.12 23:43

Babkovské, usedlé… je podle mě oblečení, které má nositelku zakrýt a „zneviditelnit“. tj. to není žádný jednotlivý konkrétní kus oděvu či obuvi, ale celkově beztvará bezbarvá kombinace, např. široká dlouhá halena a beztvará dlouhá sukně či kalhoty, rozšmajdané boty, ideálně igelitka (a v chladnu šusťáková bunda) k tomu. vzhled bez jakýchkoliv aspirací na líbivost, ženskost a styl.
samotné boty jsou neutrální a možná trochu staromódní, v kombinaci s pěkným ženským oblečením a hlavně pěknou živou ženskou uvnitř nemůžou být špatné:-)

Šošana  19.07.12 23:46

Já mám zase dojem, že babkovské nebabkovské, každé boty, kostýmek, kalhoty etc. dotváří nositelka tím, jak věci nosí. Že je to trochu polotovar, u kterého pak záleží, s jakou samozřejmostí a grácií ho nositel „servíruje“ okolí. Takže celkový dojem ovlivníte vy sama, až v botech a určité kombinaci vyrazíte.
Něco může být staromódní na pohled, ale úžasné v akci.

Šošana  19.07.12 23:47

@viktorka_od splavu Koukám, jak jsme se shodly! Obě najednou jsme psaly variaci na stejné téma :-)

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 20.07.12 00:19

@Šošana To mě potěšilo:-)

Letefa
716 příspěvků 20.07.12 08:33

@Pink_lemonade01 já bych byla v klidu, dokud si nezačnete kupovat boty typu jako na obrázku, ty JSOU babkovské :-) ty Vaše jsou moc pěkné, pokud je dobře zkombinujete.

Madlenka007
17 příspěvků 20.07.12 08:44

Mi se náhodou tenhle styl zdá super, hrozně se mi v takových botech líbila Katie Holmes, když byla v Praze…

Pink_lemonade01
86 příspěvků 20.07.12 08:58

@zooz Vidíte, já džíny skoro nenosím, ale zrovna k těmhle botám by mi docela šly nějaké tmavě modré, cigaretového střihu, s vlněnými ponožkami, které zmínila @GreatSusan a nějakým vlněným vrškem.
@lipo Víte já ty boty nekupovala s tím, že bych z nich byla nadšená, právě naopak. Docela dlouho jsem se rozhodovala, byla jsem se na ně podívat asi 3× (což taky o něčem svědčí, že je nikdo nekoupil), nakonec je zlevnili tak, že jsem si řekla, že za těch sedmdesát kaček si je vezmu, protože jsou kožené a mají zajímavou barvu a pro mě ideální výšku podpatku. Koupila jsem je s tím, že buď se mi je podaří s něčím nakombinovat a pak super a nebo ne a někomu je věnuju nebo se na ně budu půl roku dívat a pak vyhodím. Kdybych z bot byla celá vedle, tak věřte, že by mě negativní názor kamarádky vůbec nerozhodil, na oblečení nemáme stejný vkus a docela dost mého oblečení se jí nepozdává. Tady se ptám proto, že chci znát názor ostatních, velmi vítám tipy, co k nim, protože ledacos by mě samotnou třeba nenapadlo. Nakonec osud bot závisí na tom, jestli se mi podaří k nim nakombinovat oblečení tak, aby se mi to celé líbilo a abych se v tom cítila dobře. Takže podle toho se budu nakonec rozhodovat:)

anniette
159 příspěvků 20.07.12 09:09

Nelíbí se mi ten podpatek… Nemám ráda tyhle špalkovité podpatky, boty působí humpolácky a nevyváženě - subtilní špička a špalek pod patou.. Tyhle boty by se mi líbily, kdyby to byly klasické mokasíny, tj. bez podpatku. Boty Katie Holmes se mi líbí moc, ale to je úplně jiná liga, podpatek je daleko užší a celkově ta bota vypadá vyváženě a elegantně. Upřímně řečeno se mi vůbec nelíbí ani třeba boty na klínku. Asi jsem prostě konzerva. :)

kolasice
138 příspěvků 20.07.12 09:44

Nejsou babkovské (viz příklad zooz a Madlenky007). Berte to jako výzvu… (Nebo vyfoťte ty vaše, ať se můžeme vyjádřit konkrétně:)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit