Co je to ten color blocking?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.11.11 07:27
Přátelé, nevím, co je to color blocking. Chápu to jen velmi matně, uvítám vysvětlení!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Eiwen
134 příspěvků 19.11.11 07:37
Barbucha ha detto : Přátelé, nevím, co je to color blocking. Chápu to jen velmi matně, uvítám vysvětlení!
Kombinace kontrastních barev z opačných stran barevného spektra (obvykle). Hlavně, aby těch barviček bylo hodně a byly hoodně kontrastní. (ale kombinace tmavě modré s tyrkysovou se mi i celkem líbí :)
Předminulou sezonu módní (na západě), minulou sezonu módní u nás.
http://www.gocitygirl.com/…_catwalk.jpg
http://justgat­heringthoughts­.files.wordpres­s.com/2011/05­/colour_on_co­lour.jpg
http://data.whic­dn.com/images/10440046­/5739818963_56b4e521b9_z­_large.jpg?1307175­480

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.11.11 07:48

Eiwen díky! Tak to jsem si myslela, ale nebyla jsem si jistá.

Cinkitoo  19.11.11 12:30

Zkrátka je to přesně to, z čeho mě maminka na ZŠ posílala převléknout se slovy: „Vypadáš jako od kolotoče.“ :)

Frankie
213 příspěvků 19.11.11 12:45

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:55

zelitschko  19.11.11 12:48

já jsem colourblocking oblékala ještě když jsem nevěděla, že něco takového vůbec existuje - prostě proto, že se mi to líbilo :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.11.11 15:42

I mě se líbí. A omlouvám se za chybu ve spellingu:-)

zelitschko  19.11.11 16:13

já jsem udělala chybu ve spellingu :)

seznam.mih  19.11.11 16:16

neudělala jsi chybu. Colour je britská angličtina a color americká … nebo obráceně? .)) Prostě obojí je správné ;)

seznam.mih  19.11.11 16:17

Teda omlouvám se - Neudělala jste chybu. Si nějak nmůžu zvyknout, že ste tady háklivý na to vykání a tykání …

zelitschko  19.11.11 16:25
no vida, nová věc k angličtině :) a myslím, že color musí být britská, tak to bylo ve slovíčkách :)

btw: pokud to je příspěvek v přátelském duchu, nevadí mi tykání, jakmile se do mě někdo začne navážet (co si budeme povídat, i když já se do někoho začnu navážet), tak důsledně vyžaduju vykání :)

seznam.mih  19.11.11 16:29

No já jen, co jsem četla, tak něolika lidem by vadlo, kdybych hnd začala vykat, tak se toho raději budu držet ..

zelitschko  19.11.11 16:31

ok, držme se vykání, na tomhle blogu se s ním nic nezkazí ;)

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.11.11 17:00
Holky, mě klidně tykejte. Já vykám jen proto, že je mi to blbý hned tykat, ale vás obě seznam.mih a zelitschko si už tady na MP pamatuju, tak co kdybychom si potykaly?
Spelling: Color asi bude britská, tu já nějak lépe znám a asi bych instinktivně použila britský tvar. Ale ve spellingu si nevěřím.

Ani  19.11.11 17:07

Ne, je to naopak. Všechny -our tvary (není to je color) jsou britské, kratší -or je americké. Pro mě osobně je bližší americká, seriály a filmy a web mě naučily víc než škola.

Katie12
42 příspěvků 19.11.11 19:50

a zpět k tématu: ono už to moderní neni? upřímně já mám různé kombinace barev ráda a ráda to nosím i teď. když je to oblečení kvalitnější jako tady v těch odkazech, tak na tom nezkazím nic ani příští sezonu ne? já totiž to co je moderní zrovna teďka zas tak moc nesleduju. inspiruju se porůznu

zelitschko  19.11.11 21:51
Barbucha: taky si vás obě pamatuju, takže ahoj :D

Katie12: možná že už to moderní není, ale já to nosila i předtím, než to začalo být moderní, tak v tom budu v klidu pokračovat. ;)

A.C.
153 příspěvků 20.11.11 11:07

„Kolorblokuji“ již dlouhé roky, jsem jsem nevěděla, že je to celý módní směr. Většinou jsem ta příliš barevná paní :))) V zimě to moc nejde, ale po zbytek roku se docela vyřádím.

The sheep
30 příspěvků 20.11.11 11:17

teda s tim color x colour jste mě zmátli já to vždycky věděla a teď se mi to plete i s francouštinou a nevím jak to nepsat :D

Katka_xx
20 příspěvků 20.11.11 12:42

Hlásím se do klubu kolorblokujících, taky jsem většinu dní ta hodně barevná, ještě navíc většinou s praštěnými náušnicemi nebo náhrdelníkem. Někdy se mi ale nechce ráno přemýšlet, pak mám den ve stylu šedé myši, ovšem téměř vždy s nějakým potrhlým výrazným šperkem. Vnímám že letos je to v českých módních časopisech více prosazované než jiné roky, ale ona se móda dost vrací a navíc se mi zdá, že už není tak diktující jako bývala, nebo si z ní s rostoucím věkem možná tolik nedělám hlavu :-)
Jinak jazyková vsuvka: „colour“ - britská angličtina, „color“ - americká angličtina („la couleur“ - francouzština). V takové té mezinárodní angličtině (tj. nerodilí mluvčí) si to ale píše každý jak chce, obojí je správně.

seznam.mih  20.11.11 12:51

Dobrá Barbucho a Zelitchko takze zdary dary :)
Tak mě teda color blocking chytil letos. Byla jsem zvyklá, aby mi všechno tak nějak ladilo a u CB si můžu hrát s barvičkama, aniž bych vypadala divně :) ovšem taky to není jen tak :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.11.11 16:38

Já mám právě pocit, že CB není jen kombinování barev, co jsem vypozorovala, tak to jsou většinou větší barevné plochy (např. tedy kytičkovaná sukně není CB, ať jsou barvy divoké jak chtějí) a že barvy jsou takové syté… Ale proto jsem právě založila toto vlákno, nemám v tom jasno. Já chodím oblékaná celkem barevně, ale právě CB to zřejmě není. Budu to muset napravit, moc se mi to líbí:-)

Katie12
42 příspěvků 20.11.11 16:42

já to mám třeba takhle: mám takový lososový kostýmek, který moc ráda nosím a k tomu vždy hodím kontrastní halenku (mám jednu takovou pěknou žlutou, pak tyrkysovou) hlavně celoplošně jednobarevné a k tomu navleču už neutrální silonky boty a kabelku a vypadá to pěkně. taky to chápu tak, že kytičkatý, puntíkatý, … hadříky v tomhle nekorunujou :)

Ani  20.11.11 16:46

Barbucha: ta podstata je jednoduchá - právě díky velkým blokům jedné čisté syté barvy ty kombinace a kontrasty nejlépe vyniknou. Je to tak trochu v duchu čistého moderního designu a minimalismu.

GreatSusan  20.11.11 16:51

taky bych rekla, ze to neni proste jen barevne obleceni, ale velke plochy jasnych a relativne kontrastnich barev, napr. sukne v jedne, halenka v jine barve plus doplnky v doplnkove, decentni barve. Prakticky proveditelnejsi varianta je treba vsechno cerne plus jasne barevne boty nebo taska. Proste z toho musi byt zrejme, ze kombinujete „bloky barev“ a ne, ze mate na sobe ruzne barevne obleceni ladicich barev. Imho se na to hodi obleceni jednoducheho a jasneho strihu a malo doplnku typu korale, naramky a serepeticky, protoze jinak to muze pusobit papouskovsky a roztristene.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit