Co jste si kdy koupily a děsně Vás to štve

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

budox
619 příspěvků 15.05.13 07:20
Co jste si kdy koupily a děsně Vás to štve

Stává se Vám občas, že si nadšeně něco koupíte, nemůžete se dočkat, až to doma vyzkoušíte a tam pak přemýšlíte o náhlé poruše mozku, co jste při nákupu prožily?
Mně se to bohužel stává pravidelně na dovolené nebo služ. cestě, nevím proč, v cizím městě na mně vždycky přijde touha koupit si něco mimořádného a pak přemýšlím co s tím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

eriam
364 příspěvků 15.05.13 07:51

Zrovna včera,,šla jsem se kouknout do sekáče a neměla jsem na to moc času ( velká chyba ) a paní prodavačka zrovna nanášela nové zboží. Nabídla mi letní propínací šaty, tak rychle do kabinky, vypadala jsem v nich docela dobře, tak jsem zaplatila a šla. Večer jsem je doma oblékla a zjistila, že barva na mě nic moc, ale hlavně jsem v nich vypadala jak Madla z Horní-Dolní. Za hodinu už jsem je ale měla prodané ( známá z nich byla nadšená. )Takže to dopadlo dobře, jinak by se jednalo o další hadřík převalující se v šatně z jednoho regálu do druhého. Rychlé nákupy pro mě většinou dopadají katastrofálně a doma si pak říkám, že jsem v obchodě měla asi zkrat mozku.

Pirek
6778 příspěvků 15.05.13 08:11

Akorát s čokoládou, a tam jsou to spíš výčitky svědomí až po požití. Jinak jsem naštěstí málo majetná na to, abych mohla takové nákupy provádět pravidelně, spíš něco téměř nenositelného dostávám od babičky, ale na vodu nebo na zahradu se to unosí.

cibetka 1  15.05.13 08:26

Robotický vysavač. Musela jsem ho mít, všichni nadšeně áchali, po dvou vyzkoušeních letěl z domu, čemuž se všichni spokojení divili. Dnes mi zase dávají zapravdu všechny recenze. To byly skutečně vyhozené peníze.
A jako nepoučitelná opět úklidová věc - profesionální stroj na vytírání. Sice vytírá dobře, ale než abych ho vytahla, naplnila atd, tak mám vytřeno postaru. Tak ho používám jednou za čtvrt roku a stejně nerada. Omluvou mi může být jen to, že vytírám někdy i několikrát denně 140 m2, hořejšek nepočítám, tam psi nesmí. Ale vždy, když jdu do technické místnosti, padne na něj zrak a vidím ty šílené peníze.
Litinový hrnec Staub, bohužel jsem si nevšimla, že má plástvové dno, které vymyslel nějaký vědec, co neuvařil ani vajíčko. Ačkoli všechny litinové hrnce fungují na jedničku, tento, ačkoli nejdražší, je jen na parádu.
Z oblečení mě nemrzí nic, kdyžtak to unosí někdo jiný.

budox
619 příspěvků 15.05.13 08:45

@Cibetka
kromě hadrů mně uplně nejvíc štve ( a to bylo asi před deseti lety) nákuo Chanelu N 5, to jsem měla DÁMSKÉ období a chtěla jsem opravdu něco extra. Už v parfumerii se mi nelíbil, ale všichni tvrdili, že se musí rozložit, že do toho dorostu… I po letech mi voní jako zvadlý asparagus na hřbitovních věncích

Jetthro
1129 příspěvků 15.05.13 09:09

To se mi stava (nebo spis stavalo) s botama :) Ted uz teda fakt zapinam mozek nez neco koupim a dokonce uz funguju i jako cervena stop kontrolka pro mou drahou mama, ale pred par lety, kdy jsem jesta byla odrostly pubertak hledajici styl, jsem vzdycky rodice ukecala na nejaky boty a pak jsem je samozrejme nenosila protoze jsem zjistila, ze nemam co k nim :D

KlaudieS
1640 příspěvků 15.05.13 09:28

Přestože nakupuju dost impulzivně, ještě nikdy jsem ničeho nelitovala, teda co se oblečení týče. To spíš jídlo - vždycky si koupím něco dobrého za odměnu (za zkoušku, za prezentaci, za celodenní učení) a pak toho lituju - že sem si mohla koupit něco levnějšího, že sem to radši mohla ušetřit na např. náušnice a eštěže akorát z toho přiberu :D.

DonChichot  15.05.13 09:29

Přiznávám, že nenakupuju nic složitého a většího. Já bych si nikdy nedokázala koupit auto. Je to tak frustrující, když porovnáváte jednotlivé parametry a pročítáte recenze a pak z toho máte hlavu jak pátrací balón a máte pocit, že jste stále na začátku a nevíte nic. Spotřebiče a vůbec vybavení domácnosti kupuju velmi nerada a odhodlám se k tomu až ve chvíli, kdy skutečně není zbytí. Přenechávám toto manželovi, jeho to řekla bych i baví.
Zato hadry, kosmetiku, boty, dárky, v tom jsem mistr. A tam jsem toho nakoupila zbytečně hodně. Ale nemrzí mne to, jelikož všechno udám, co nespotřebuju. Kosmetiku ne, tu bez milosti vyhazuju, když mi nesedne. Beru to jako daň za poznání. Už jsem se naučila ale nekupovat podezřele levné značky, protože mám zkušenosti s tím, že tzv lepší kosmetika aspoň neškodí.
A velmi ráda chodím na Jarmark prodávat své věci, některé jsem třeba ani nikdy neměla na sobě, to se pak nad sebou zamyslím. Jinak záchvatovité nakupování u mne jednoznačně souvisí s cyklem a je symptomem PMS. Takže mne to asi brzy přejde?

DonChichot  15.05.13 09:31
@budox píše:
@Cibetka
kromě hadrů mně uplně nejvíc štve ( a to bylo asi před deseti lety) nákuo Chanelu N 5, to jsem měla DÁMSKÉ období a chtěla jsem opravdu něco extra. Už v parfumerii se mi nelíbil, ale všichni tvrdili, že se musí rozložit, že do toho dorostu… I po letech mi voní jako zvadlý asparagus na hřbitovních věncích

Já ho mám a voní mi :-) Ale je pravda, že není úplně líbivý.

Robena
1257 příspěvků 15.05.13 10:15

@budox @DonChichot Jednou jsem se pred manzelem zminila, ze bych chtela zkusit Chanel 5…Asi uz tusite, ze od te doby me neustale zasobuje. Pomooooc! Uz jsem mu i rekla, ze staci, ale on si natolik zafixoval tu puvodni informaci…

Kokoska1  15.05.13 10:33

Zrovna včera jsem vztekle mrskla na dno skříně svetr z Lindexu (šedočerné pruhy, vpředu cípatý). Při nákupu se mi líbil, asi jsem měla vlčí mhu kombinovanou se zatměním mozku.

budox
619 příspěvků 15.05.13 10:36

@Robena
To jste na tom pořád dobře,, to můj manžel si před dvaceti léty napsal do diáře mé míry, aby mi mohl kupovat dárky, já nemám sílu ho upozornit, že minimálně pas už dávno neplatí :o)
chlapi zkrátka jedou na první informaci

modina
20 příspěvků 15.05.13 10:36

Když mám nakupovací náladu (a dostatek financí), tak celá rozzářená vyrazím na nákupy, pak zjistím, že nikde nic a koupím si něco na truc… a pak si nadávám, protože mi to leží někde ve skříni, naštěstí to bývájí věci za pár stovek…a pak jídlo :D ‚budu se stravovat zdravě‘ si říkávám - ale pak nálet v obchoďáku na regál čokolády a brambůrků a pak si doma nadávám…

celebrian
521 příspěvků 15.05.13 10:37

Tohle se mi ještě nikdy nestalo. Nenakupuji moc impulzivně, někdy, když nejsem schopná se do 5 minut rozhodnout, tak to nechám na pokladně, že mi to zamluví do večera. Ovšem párkrát se mi už stal opak, že jsem litovala, že jsem si tu danou věc nekoupila.

budox
619 příspěvků 15.05.13 10:39

@ modina tak s jídlem problém nemám, sice, když nakupuji hladová nakoupím kvanta jídla, ale s třemi chlapy to není problém

Alizon
1233 příspěvků 15.05.13 10:40

Tak urcite by se nasly vetsi blbosti, ale momentalne me stve vyhozenych 130 eur za lodicky - kdyz jsem se nechala v obchode prodavacem ukecat, ze mi 38 z nohy pada a mam si vzit 37,5. Bohuzel jsem pri prvnim noseni zjistila ze jsou mi opravdu hodne tesne, coz je v kombinaci z vysokym podpatkem kombinace vrazedna.
Takze do prace jsem dokulhala, mrskla je vztekle do skrine a premyslim co s nimi, protoze se mi od nich podarilo ztratit uctenku, takze je nevymenim.
A s botami delam podobne psi kusy porad - hlavne si porad kupuju boty s vysokym podpatkem ve kterych potom stejne nechodim a stoji mi v botniku.

Kokoska1  15.05.13 10:42

@Alizon Jestli jsou boty kožené, zkuste ten vytahovací sprej.

Alizon
1233 příspěvků 15.05.13 10:44

@Kokoska1
Vytahovaci sprej neznam. Diky, vyzkousim to.

Kokoska1  15.05.13 10:45

Tohle:

Už jsem to tu někde jednou psala - po nastříkání do boty to udělá pěnu, chce to hned obout, nejlíp v tlustých ponožkách a chodit v tom. Několikrát zopakovat. Mně to párkrát pomohlo, ale byly i případy, kdy bota byla vytrvalejší než já a nedala si říct.

bestia
2296 příspěvků 15.05.13 10:48

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 16:20

Zebra33
2038 příspěvků 15.05.13 10:53

Mivam casto opacny problem - ze se tak dlouho rozhoduju, jesti si nejakou vec mam nebo nemam koupit, az si reknu, ze ne, protoze to nepotrebuju/stoji to moc penez, a nekoupim si to. No a pak si samozrejme vycitam, ze jsem si tu vec nekoupila (a jak na potvoru jsou pak uz vsechny exemplare samozrejme prodane).

panvi
249 příspěvků 15.05.13 10:55

Drahé jídlo, neudržím se a koupím třeba bagetu za 50 i když vím, že bych se za ty peníze najedla mnohem lépe a zdravěji.

A taky Dermacol tónující krém, koupila jsem si můj odstín (paní v drogérii poradila), ale na denním světle byl úplně žlutý, tak jsem si koupila trošku jiný (opět paní v drogerii poradila) a stalo se úplně to samý :D Takže mám doma dvě plná balení, kdo by chtěl.

Matka Vlčice  15.05.13 10:55

Nic mě nenaštve tak, jako kalhoty koupené za 700 a více (nebo třeba 1600), které se buď vytáhnou po prvním nošení (zatím mi to udělaly 3 kusy), takže jsou obratem povýšeny na kalhoty „na zahradu“ - rozuměj, při rytí záhonů člověk může vypadat jak sedlák s vytahanými koleny a randulcem na zadku, nebo se rozpadnou po 6 měsících nošení (zatím 1 kus). Z toho důvodu už kupuji kalhoty pouze v secondhandech a většinou je tam spousta kalhot s širokými nohavicemi, které mají jen lehce snížený pas, tak jak se to nosilo v první rocích nového tisíciletí a který mi vyhovuje, které si doupravím dle současné módy (ze širokých bootcut nebo skinny), stojí mě to 80 kč za kalhoty a hodinu práce.

Druhá věc, která mě vytočí, je kabelka či peněženka, která ztratí tvar po dvou měsících používání a rozjedou se jí švy (příště si místo peněženky za 500 v Deichmannu, která je pravá kůže - Cindy to říkala, koupím zase tu s delfínkem u vietnamců za 80 kč, ta mi vydržela pět let.

A třetí je svetr, který se sežmolkuje po třech opravdu šetrných vypráních - a to je vždycky sázka do loterie.

Neuvážené nákupy „vyjímečných“ věcí mi nevadí, udělám si radost, zkusím to, a pak to pošlu dál přes Aukro.

Příspěvek upraven 15.05.13 v 11:02

Sicilianwidow
505 příspěvků 15.05.13 10:55

U mě to jsou nákupy v depresi - potřebuji se něčím rozveselit, tak vyrazím do sekáče. Naštěstí jsou položky za max. 200. Nejvíc mě pak na tom štve, že se toho musím nějak zbavit, takže prodat a je s tím další práce.
A pak taky musím chodit nakupovat sama, max. s kamarádkou. Když jdu občas s mamkou, tak ta mě vidí v kraječkách a volánech, pak mě donutí si ty slaďoulinké šaty aspoň zkusit (neznáte moji matku, když řeknete ne, tak vám z ní praskne hlava - dokáže se i 60× za sebou zeptat „A proč?“) a ačkoli v tom vypadám jak klaun Šáša, tak do mě začne rýt, že to mám skvělé, že si to musím koupit. Když řeknu, že ne, tak bude další dva dny uražená a bude mi to vyčítat. Takže ve výsledku raději investuju to kilo nebo dvě, aby ona byla spokojená a já byla ušetřena jejich výlevů. Beru to jako investici do našeho vztahu.

Karoshi
344 příspěvků 15.05.13 10:56

Hrozně mě rozčilují plavky, které jsem si minulý rok koupila v F&F, měli tam takový výprodej, že jsem nemohla odolat - jeden díl tuším kolem stovky? Jenomže mám velikost 42, ve které tam samozřejmě nic nebylo, takže jsem si koupila spodní díl 40 (třeba trochu zhubnu a jak s tím budu ve vodě tak se to vytáhne…) a vrchní dokonce 38 (no co, mám malá prsa, to bude v pohodě…). No jako vecpu se do nich, ale co si budeme povídat, dvakrát esteticky to nevypadá :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit