Co k maturitě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maxie7
53 příspěvků 12.03.13 18:50
Co k maturitě?

Za chvilí mě čeká maturita a potřebovala bych poradit co se k ní hodí vzít na sebe (nemyslím písemné, kde to je jedno)? Dají se vzít i šaty nebo je lepší mít sukni a košili? A sukni jakou? Úzkou nebo může být i řekněme volnější? A nahoru bílá košile nebo může být i nějaká jiná halenka (nemám košile ráda)? A jaká boty? Případně silonky a nějaké špekry nebo doplňky ano x ne??

Ráda bych znala vaše tipy a názory, je to docelá důležitá událost.

P. S Ještě bych se chtěla zeptat jaký je rozdíl mezi malými černými a koktejlkami?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

kayav  12.03.13 19:35

Můžete mít šaty, můžete mít halenku a sukni, můžete mít halenku a kalhoty. Co byste mít neměla jsou velké výstřihy, příliš zářivé barvy a příliš vysoké podpatky. Prostě si vemte něco, abyste nepohoršovala učitele a sama se v tom cítila přiměřeně dobře.
Já osobně jsem měla bavlněnou madeirovou halenku, balonkovou sukni ke kolenům a boty s uzavřenou špičkou na malém klínku. Maturovala jsem ale na oděvní škole, kde prostředí nebylo až tak formální, jako třeba na gymplu, tak na tom taky záleží.

Martini90
159 příspěvků 12.03.13 19:51

Já volila u maturity tmavě modré pouzdrové šaty bez výstřihu, délka ke kolenům. Tělové silonky, černé lodičky a černé sako navrch.
Volila bych takový ten business styl - kostýmek s halenkou, nebo jen kalhoty s halenkou, příp. sukně, šaty apod. Možností je spousta. U sukně šatů bych nebrala kratší než k těm kolenům, s výstřihem též opatrně. Spíše tmavší barvy, nic vyzývavého, křiklavého.
I líčení volte spíše jemné, umírněné.

A nemohu si pomoct, zarazila mě věta „nemyslím na písemné, kde to je jedno“. To jako vážně? My šli ve formálním jak na písemnou, tak i na klauzurní práce (závěrečný test z veškerého učiva střední školy v daném předmětu).

darkLilith
46 příspěvků 12.03.13 19:52

Volila bych něco decentního (což rozhodne nemusí znamenat „usedlé“) a zároveň pohodlného (není nic horšího než muset myslet na „škrtící“ šaty a nebo se na potítku opravdu potit kvůli nevhodnému materiálu). Hodí se kalhoty i sukně (ta asi nejlíp tak ke kolenům), jde o to, v čem se cítíte líp. A dobře padnoucí halenka a sáčko. Silonky normální tělové, boty pohodlnější hodičky (žádná kopyta). Decentní šperky proč ne:-) Chce to v klidu si vyzkoušet víc variant, neunáhlit se.
Mé maturitní oblečení bych asi moc nedoporučovala, protože onehdá jsem měla černé kalhoty a výrazně (i když tmavě) růžovou halenku a černou kravatu:-)

maxie7
53 příspěvků 12.03.13 19:57

No my na písemné jinak oblékaní chodit nemusíme (jasně že nepůjdu v odrbaných riflích nebo růžové mini) nebo já aspoň nevím, že by tam tak maturanti chodili, lepší oblečení je až na ústní, ale inspirovat se z minulých let se mi moc nechce protože jsem viděla i spoustu „nekonvenčních“ věcí, které se asi vážně nehodí. My klauzurní práce nemáme ani praktické zkoušky ani obhajoby.

Barbuchaa
211 příspěvků 12.03.13 19:58

Taky mě to čeká a řeším podobný problém, hlavně mám ústní části tři a každou jiný den, takže potřebuji vhodných modelů víc. Pro mě je priorita, aby vršek neměl velký výstřih a aby nebylo vidět, že se potím, to taky na náladě nepřidá.

Zatím mám nachystané jedny šaty (vypadají jako černá pouzdrová sukně vysoko do pasu s lehce vzorovanou halenkou), pak úzkou černou sukni s peplum topem. Ani jedna varianta není až ke kolenům, ale myslím, že to není až takový průšvih, když je střídmější zbytek. K tomu úplně klasické černé lodičky, náušnice, černou menší koženou kabelku zabavím mamce. Ještě musím pořešit sako a nějakou pěknou halenku na zbývající outfit :)

llolla
2102 příspěvků 12.03.13 20:01

@Martini90
U nás se k písemce (slohu) chodilo vždycky „normálně“, společensky jen na praktickou a ústní.
@maxie7
Já měla šedou sukni pod kolena s růžovými proužky a růžovou košili a asi černé lodičky, to už se nepamatuju. U vršku hlavně ne moc velký výstřih a sukni bych volila podle toho, že v ní budete hlavně sedět- tak abyste pak nemyslela na to, že vás někde škrtí a nemusela si ji pořád potahovat ke kolenům=) Silonky spíš jo (v dubnu se to dá vydržet), šperky bych asi nechala doma (pokud musí být tak jen jeden výraznější, ale spíš něco decentního).

Martini90
159 příspěvků 12.03.13 20:15

@maxie7 @llolla Aha. U nás právě se drželo formální oblečení i u písemných. Ročníky před námi tak chodili, my neměli v úmyslu se toho nedržet, takže jsme přišli téměř všichni oblečení ve společenském. Kdo ne, ten „jako buran“ přišel i k ústní.
Měla jsme za to, že je to tak nějak všude, a ejhle jsme asi výjimka.

Roseline
2319 příspěvků 12.03.13 20:17

Můžete mít všechno, šaty, sukně, kalhoty. Oblečení bych volila spíše do business stylu. Takže se vyhnout kouskům (hlavně u šatů), které jsou vyloženě letní volnočasové nebo naopak večerní.
Rozhodně nezapomenout silonky, i kdyby ten den mělo být vedro. Boty uzavřené (nejlépe lodičky).
Jinak já jsem měla úzkou černou sukni, tmavě zelenou halenku s černou krajkou a černé lodičky.

Roseline
2319 příspěvků 12.03.13 20:36

Pokud se dobře pamatuji, tak u naší maturitě se většina držela průměru.
Akorát jedna spolužačka měla večerní saténové šaty, které působily značně nevhodně, a jeden spolužák přišel normálně v džínách.
Nevýrazné, průměrné, decentní odívání je podle mě u zkoušek nejlepší. I u maturity jsem měla nějaké přísedící (a na vysoké je to ještě častější), které jsem viděla poprvé až u zkoušky. A co si budeme povídat, oni Vás neznají a první dojem si vytvoří i na základě oblečení. Učitelé se samozřejmě snaží být objektivní a nepředpojatí, ale pokud si na zkoušku nakráčí slečna, co vypadá, že jde přímo z noční šichty, tak si prostě nějaký názor udělají.
Například mnou zmiňovaný spolužák maturitu neudělal - tedy džíny za to samozřejmě nemohly, on to měl celé jako velký machr „na háku“, tedy jeho přístup k maturitě vyjadřovalo i to, jak se oblékl (a vím, že oblek doma měl, když jsme jako třída chodili do divadla nebo na ples, tak byl v obleku).
Takže tím jsem chtěla říct, že svým oděvem vysíláte signál - proto si myslím, že je lepší vypadat pokud možno neutrálně, aby si mě neznámý zkoušející nezačal hned škatulkovat.

Matmys
1597 příspěvků 12.03.13 20:42

Doufám, že stejnou pečlivost věnujete i maturitním otázkám, ďouče.
Aby Vás sice ve velké parádě, ale s velkou parádou, nevyprovodili :)

Roseline
2319 příspěvků 12.03.13 20:53
@maxie7 píše:
P. S Ještě bych se chtěla zeptat jaký je rozdíl mezi malými černými a koktejlkami?

Koktelky bych definovala jako krátké společenské šaty jakékoli barvy.
(Pozor: krátké neznamená mini, ale ke kolenům!!!)
Malé černé proslavila Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho - ty její byly jednoduché, klasického střihu.
Dnes se jako malé černé označují v podstatě všechny formálnější šaty černé barvy, různých střihů, různých stylů, s výraznými prvky.
Pokud se mýlím, tak mě prosím opravte :-)

Roseline
2319 příspěvků 12.03.13 20:58
@Matmys píše:
Doufám, že stejnou pečlivost věnujete i maturitním otázkám, ďouče.
Aby Vás sice ve velké parádě, ale s velkou parádou, nevyprovodili :)

Snad ano :-) Ale je dobře, že slečna přemýšlí dopředu nad tím, co si oblékne.
Já jsem si třeba k maturitě nic nového nekupovala, ale pokud slečny nemají vhodné společenské oblečení doma, tak je lepší, když si ho opatří včas. Teď má přece jenom čas, kdyby řešila nakupování týden před zkouškou místo učení, tak je to podle mě horší.

Enefa
63 příspěvků 12.03.13 21:09

Mám jen jednu velkou radu – oblečte se formálně vkusně a s ohledem na teplé počasí v květnu. Náš gymp fungoval jako skleník, takže jsem se málem upekla, než jsem to měla za sebou a to jsem na tuto problematiku předem myslela…

bestia
2296 příspěvků 12.03.13 21:14

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:08

maxie7
53 příspěvků 12.03.13 21:16

@Matmys Doufám že ano :D poctivě se bifluju co den to maturitní otázka, do svaťáku tímhle tempem to stihnu v pohodě :D větší starost mi dělají přijímačky :/
@Roseline No právě, nechci to nechávat na poslední chvíli a přece jen, vzhled a výzor je tady dost důležitý. Doma mám jen jedny dlouhý plesový šaty v římským stylu (ty bohužel nee :D ale jinak jsou boží) a dvoje takový jakoby malé černé jedny mají ale nahoře v oblasti prsou krajku a krajkové jsou i silnější ramínka, takže ty se asi nehodí, druhé snad jo, vypadají jako delší (ke kolenům) úzká sukně až pod prsa s takový tyrkysovým vrškem (snad jsem je popsala objektivně :D ) ale jelikož budu maturovat minimálně 2 dny, ne-li 3 tak potřebuju trošku víc variant.

Matmys
1597 příspěvků 12.03.13 21:19

@maxie7
No tak potom to půjde.
Jak jste již jistě 1000× slyšela - maturita je fraška.
(to bude první, co řeknete, až jí složíte) :)

bestia
2296 příspěvků 12.03.13 21:23

.

maxie7
53 příspěvků 12.03.13 21:34

@bestia Tak u nás jak u kterýho učitele :D třeba češtinář je v pohodě :D ale dějepisářky se bojím :/ loni to nedala klukovi co se dostal na práva na Karlovku (takže asi uplně blbej nebyl :D)

Jinak všem moc děkuji za rady, až budu přesně vymýšlet co, příjdu se zase zeptat :D

indyka
625 příspěvků 12.03.13 21:36

Oblečte se především podle počasí. V mé škole byla v zimě větší kosa než venku a v létě větší horko než venku, a v těch tmavých kalhotách a blůze s dlouhým rukávem jsem v květnu celkem trpěla. Můžete mít i kalhoty, i sukni, slušnou halenku, ale dbejte na to, at vás u maturity nerozptyluje drkotání vlastních zubů :-D

bestia
2296 příspěvků 12.03.13 21:40

.

maxie7
53 příspěvků 12.03.13 21:47

@bestia Tak já doufám, že to všechno zvládnu, myslím, že nejsem nepřipravená a dějepis je v podstatě jednoduchej, zvlášť když máme atlasy, ale i tak, takové to semínko pochybností ve mně bude do okamžiku než uvidím to maturitní vysvědčení :D

KajčaLiška
79 příspěvků 12.03.13 23:23

Můžete mít šaty, sukni nebo kalhoty. Vršek - košile nebo halenka. Jen jeden tip - já jsem měla košili s dlouhým rukávem a nedoporučuji, bylo horko. Spolužačka si nechala ušít kalhotový kostým s vestičkou, záviděla jsem jí ho :-)

Yla
81 příspěvků 13.03.13 00:48

Zrovna dneska mi kluci ve škole tvrdili, žena písemnou se může v riflích. Já mám k maturitě toho: béžové šaty bez výstřihu a ke kolenům, modrou a černou pouzdrovku také ke kolenům a dvě šifónové halenky, obě mají mašli u krku. Lodičky na středním podpatku… Hlavně něco, v čem se dá pohodlně sedět a nemusím se pořád hlídat

Příspěvek upraven 13.03.13 v 12:57

pabylka
880 příspěvků 13.03.13 10:28

Ja teda neviem, ale zdá sa mi dosť jasné, že k maturite (ani k písomnej) sa jeden nedostaví v beženom oblečení, v ktorom odiera lavicu po celý rok. Je to formálna záležitosť, tak by sa k tomu malo pristupovať. Nechcem nejak mentorovať, ale to Vám v škole nepovedali? Alebo doma? Je to síce už nejaký piatok, čo som maturovala, ale tieto veci sa pokladali za samozrejmé. Dress code nie je striktne vyžadovaný ( je jedno či máte nohavicový kostým alebo blúzku a sukňu), oblečte sa slušne a primerane ( žiadne leginy, rifle, výrazne krikľavé farby, hlboké výstrihy a prehršle bižuterie…) a zároveň aby ste sa sama cítila pohodlne.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit