Co k šatům v barvě petroleje?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eveK
333 příspěvků 09.05.12 13:20
co k šatům v barvě petroleje?

No dnes jsem si na svatbu (ne vlastní) koupila hezké modré šaty a doma jsem zjistila, že jsou spíš petrolejové. Jsou pod prsy přestřižené, za krk, holá záda, sukně rozšířená v délce těsně pod kolena. Byly velmi velmi levné a tak je hodlám použít, vzhledem k omezenému rozpočtu. Máte nějaké nápady ohledně barvy bot a kabelky a šperků? Jo a taky zřejmě použiju přes záda a ramena šál, který už mám a budu ho barvit, ale zatím taky nevím jak. Inspirujte mne prosím. Díky

Najdete v encyklopedii: Petrolejová barva

Reakce:

trnk
295 příspěvků 09.05.12 13:39

Myslím, že žlutá by byla pěkná - záleží na odstínu jestli bledá nebo ostře žlutá. Nebo bílá, ale to je asi fádní.

MUDr.Lant
389 příspěvků 09.05.12 15:17

Záleží, jak moc chceš na svatbě razit či nerazit. Myslím, že hezkými černými lodičkami či sandály nic nezkazíš, ale taky to nebude žádné terno. Žlutá by byla asi krásná, ale netuším, jak se shánějí hezké žluté společenské boty a bíla - ta je rezervována spíš pro nevěstu, bála bych se, že bude hodně razit.
Hezká bude dle mého názoru béžová, taková hodně nenápadná, ale záleží na odstínu šatů.
Viz. odkaz: http://www.prozeny.cz/…-petrolejova

continuity_neprihlasena  09.05.12 16:07

no taky jsem si letos poprve koupila petrolejovou sukni a dorazela jsem do prodavacek (s miminem v naruci), dokud mi nenasli ladici vrsek, protoze jsem vedela, ze doma nic nemam.

sla bych klidne do bezove nebo tmave hnede a ozivila to tou salou a treba necim do vlasu. ta by mohla byt pudrove ruzova nebo merunkova - ale to fakt zavisi od odstinu. ale moje sukne s merunkovou kosili vypada krasne, je to teda uz skoro colorblocking, ale ladi to oku.

cerna nevim, ja nemam rada tmave barvy kombinovat s cernou, pusobi to ponure. ale jestli jsou saty svetle, tak taky dobry. zavisi taky, co mas doma ve skrini.

Sibyla
2639 příspěvků 09.05.12 18:53

Mně se k petrolejové líbí červená - v malém množství: střevíčky, pásek, náusnice, náramek. Na všední den bych si klidně vzala bižuterii - ne blýskavou, ne napodobeniny - ale na svatbu by to chtělo pravý korál. Jinak souhlasím, že NE černou nebo jinak tmavou: petrolejová je pasivní barva, snese povzbuzení. Nehledě na příležitost - host na svatbě nemá být ponurý.

Ems
1482 příspěvků 09.05.12 19:48

Co třeba zlatá, ta se suprově hodí k zelené a k té petrolejová nemá zas tak daleko navíc se nebudou doplňky v této barvě těžce shánět. Nebo třeba z těch žlutých odstínu bych dala na hořčicovou je sice tlumenější ale zato nádherná.

Nulatko
3 příspěvky 09.05.12 20:52

Já ráda tuto barvu nosím s jasně červenou nebo s fialovou a myslím si, že to není špatné.

Katio
196 příspěvků 09.05.12 22:13

A co boty, kabelka v takové té přírodní světlé barvě kůže (nevím, zda je to ta slavná koňaková?).
Něco podobného. Mně se líbí ty dvoje retrobotky, zvláště ty s černým lemováním a mašličkou.

Sépia
334 příspěvků 09.05.12 23:44

K petrolejovej ti pôjdu skvele jesenné farby, tie tlmené. Napríklad kukuričná žltá, horčicová, tlmená oranžová, egrešovofialová, baklažanová, avokádovozelená, hrdzavohnedá, karmínovočerve­ná…hodia sa k nej aj kakaová, čokoládová

scarlete
404 příspěvků 10.05.12 14:22

ahoj taky myslím že žlutá - odstín podle toho co bude přesně ladit k šatům, čokoládově hnědá nebo nějaká béžová případně kombinovaná s hnědou - viz boty výše.
Do úplně výrazných barev jako červená už bych asi na svatbě nešla, bude to hodně zářit a to by se možná nevěstě nemuselo líbit :-)

Cinkitoo  10.05.12 22:12

Žlutá by mohla být hezká, ale hezké žluté boty k sukni/šatům jsou letos k nesehnání. Podstoupila jsem měsíční martirium a nakonec jsem si musela vymyslet jiné barevné kombinace.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit