Co místo balerín?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teetee
499 příspěvků 01.09.12 15:29
Co místo balerín?

Často se tu kritizují baleríny všeho druhu. Nadhazuji proto jednoduchou otázku do diskuze: Jakými placatými botami nahradit balerínky?

Modelový příklad - kolegyně nemůže nosit podpatky ale musí dodržovat určitý dresscode. Řeší to balerínami (k sukním, šatům, však si to umíte představit). Do čeho byste ji obuli?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Rabbit-Heart
644 příspěvků 01.09.12 15:42

Ale můžou být baleríny, ale musí trošku vypadat. Většina holek nosí baleríny z NewYorkeru nebo něco podobného s papírovou podrážkou, to nemůže elegantně vypadat nikdy. I baleríny se vyrábí s mini podpatkem a ten jim hned přidá na kráse. Třeba takové Repetto baleríny - ty jsou podle mě elegantní (a až budu velká, koupím si je :) ). Nebo třeba něco takového či takového . Smím se zeptat na konkrétní důvod, proč kolegyně nemůže mít ani malý podpatek? Placaté boty přece ničí nohy také.

miichalka
78 příspěvků 01.09.12 15:48

Tak ono jsou hlavně baleríny a baleríny. Když některá, nenapadá mě vhodné a slušné slovo, považuje tohle za společenskou a slušnou obuv, tak je jasné, jak to bude vypadat. Myslím si, že kvalitnější baleríny, například tyto se už za adekvátní obutí dají určitě považovat. Nebo slušné a dobře kombinovatelné boty mi přijdou i tyto - také splňují „bezpodpatkový“ požadavek. Nebo k šatům či sukni zvolit něco jako balerino - mokasíny .

teetee
499 příspěvků 01.09.12 15:59

@Rabbit-Heart Tak ale tohle jsou přece pořád „baleríny“, ne? Samozřejmě poznám kvalitní od těch z New Yorkeru, ale zajímá nás spíš úplně jiná alternativa. Některé z kritizovaných bot z Inspirace rozhodně nebyly zadarmo a stejně byly špatně.

Podpatky nemůže mít kvůli dříve zlomeným kůstkám v chodidle (přenesení váhu na špičku dlouhodobě bolí) ale to není důležité. Lidí s podobnými problémy je určitě víc.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 01.09.12 16:03

@teetee Ono u nich podle mě nešlo o cenu, ale o to, jak vypadají. Vložila jsem sem ukázku těch balerín, které jsou podle mě už něco mezi balerínami a lodičkami na nízkém podpatku, jako alternativu toho, co vídáme obvykle. Ale třeba oxfordky, nějaké polobotky nebo mokasíny, jak vkládala @miichalka, jsou taky vhodné. Nevěděla jsem, že kolegyně nechce baleríny vůbec. Ale kdyby přece jen, ty se špičatou špičkou vypadají obecně elegantněji (podle mě).

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 18:00

Ted s dost rozmohly tzv. loafers (snad to pisu dobre)- i kdyz mam pocit, ze jsou tady odjakziva a ted se jim tak jen zacalo rikat. http://www.google.cz/search?…|26;d|aGtm4wsV17nTJM:
I mezi nimi by se daly najit varianty odvidajici vasemu dresscodu…
Edit: i oxfordky se daji najit elegantni. Zalezi na tom, jak moc prisny dresscode mate…

Příspěvek upraven 01.09.12 v 18:26

lidkamik
11 příspěvků 01.09.12 18:17

Já sice s botama více méně bojuju, ale co něco takového? 

teetee
499 příspěvků 01.09.12 18:24

@lidkamik ty se mi líbí :) Takže: odkud jsou a mají je i v hnědé? celkem by se mi hodily do sbírky

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 18:29
@lidkamik píše:
Já sice s botama více méně bojuju, ale co něco takového?

Takove jsem nosila na svoje prvni vystoupeni, kdyz mi bylo asi 5=] ted uz bych si je nevzala, ale to je otazka vkusu, pochopitelne…

lidkamik
11 příspěvků 01.09.12 18:34

@teetee Já jsem je našla tady: http://www.arno.cz/…icky-5430-76 V hnědé je asi nemají, ale můžete zkusit prošmejdit. Já budu podobný styl shánět někde u „ťamana“, protože cenová relace je jaksi mimo můj rozpočet.

lidkamik
11 příspěvků 01.09.12 18:38
@llolla píše:
Takove jsem nosila na svoje prvni vystoupeni, kdyz mi bylo asi 5=] ted uz bych si je nevzala, ale to je otazka vkusu, pochopitelne…

Já jsem spíše hledala něco vhodného k sukni i ke kalhotám. Nejradši bych něco jako balerinky s páskem přes kotník, protože ty obyčejné mi padají, ale nic takového jsem zatím nikde neviděla. A pokud viděla, tak nebyly v 41. :(

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 18:42

@lidkamik
Jasny, chapu. Ja to myslela tak, ze to neni muj styl, ale celkem pekny jsou=] jen pozor na ty „tamanske“ protoze takovych tam sice maji spoustu, ale vsecny vypadaji desne, lacine a kolotocarsky (i kdyz samozrejme u ctenarky MP se predpoklada takova mira soudnosti, ze by si na sebe neco takoveho nevzala)

Gerlinda
6 příspěvků 01.09.12 18:43

Par let zpatky jsem koupila boty, ktere tedy z neznalosti oznacuju jako „balerinky“. Jsou na malem klinku, pod patou tak max. 2,5 cm, špičku mají jen mirne kulatou, vypadaji docela dustojne, pohodlne jsou, diky podrazce, ktera neni slupickova, ani ma klenba netrpi.

Ceresa
465 příspěvků 01.09.12 20:32

Za sebe doporucuju oxfordky, jdou jak se sukni, tak uzkymi kalhotami…

majam
271 příspěvků 01.09.12 21:59

@Rabbit-Heart nedělejte mi to :-))) to první botky ve vašem odkazu jsou nádherný, zjistila jsem, že je asi strašně nutně potřebuju ufff

Rabbit-Heart
644 příspěvků 01.09.12 22:12

@majam I'm so, so sorry :D Ale stojí jenom necelých 40 liber, to zas není taková pálka za kvalitní koženou obuv ;)

majam
271 příspěvků 01.09.12 22:19

@Rabbit-Heart no právě :-)já vím a ještě jsem tam našla jedny ve slevě jen za 16 liber, a ty taky nevypadaj marně ufff

albireo
27 příspěvků 02.09.12 10:41

Podla mojho nazoru sa v meste bez balerin celkom neda obist. Pre kvalitne modely, co nohu neotlacia a poskytnu primeranu oporu doporucujem vyskusat napr.Geox alebo Ecco.

Superstar
67 příspěvků 02.09.12 12:11

Třeba ke kalhotám bych místo balerín volila nějaké hezké mokasíny. K sukni či šatům už se ale moc mokasíny nehodí…Na obranu balerín musím říct, že se mi v nich velmi dobře řídí. Takže je nosím jako přezůvky do auta :-)

lucyinthesky
7 příspěvků 03.09.12 10:35

Já si teď pořídila tyto „baleríno-mokasíny“ a nemůžu si je vynachválit. Jsou jednoduché, pěkné a hodí se jak ke kalhotám, tak k sukni. (Na noze samozřejmě vypadají mnohem lépe než na obrázku.) Sice to asi stále spadá do vaší kategorie baleríny, ale bohužel mě nenapadá žádná lepší alternativa. 

Ziné
82 příspěvků 03.09.12 11:41

Já s balerínami vůbec problém nemám. Mám dojem, že zde jsou kritizovány baleríny právě proto, že nemají podpatek. Pokud má kolegyně zdravotní problém s nošením podpadků, tak v podstatě jinou možnost nemá. Ano, ještě může nosit oxfordky nebo mokasíny, ale ty v kombinaci se sukní také kdovíjak elegantní nejsou. Baleríny se mi tedy zdají jako nejlepší volba.

chinin
2788 příspěvků 03.09.12 15:17

Už jsem psala dříve v jiné diskuzi, že ne každý může nosit podpatky, jsou situace/období/pop¬ř. je to na vždy, kdy se žena musí podpatků/klínků zcela vzdát. Někdo třeba potřebuje kvůli nemocným kloubům, následkům úrazů, bolestem páteře apod. nosit „ploché boty“. Vhodná výška podpatku/ploché boty se liší zdravotní problém od problému. Proto osobně nemám ráda ve zdejších diskuzích (typicky v Co jsem měla dnes na sobě) velmi rozšířené rady: „vyměňte baleríny za..“.

Myslím, že v určitých situacích jsou KVALITNÍ BALERÍNKY optimálním řešením. K formálnímu oblečení se sukní/šaty mě osobně žádná vhodná alternativa „placatých bot“ nenapadá. Proto chápu, když např. potkám v divadle upravenou ženu v malých černých s večerní kabelkou a v decentních balerínkách… Samozřejmě, že většina těch, které nosí baleríny, k tomu nemá přímo zdravotní důvody, ale třeba je prostě „jenom“ z podpatků bolí nohy.. Asi se všichni shodneme, že kvalitní boty jsou základ, proto bych zde za každou cenu netrvala na onom „pro krásu se musí trpět“. (Tím neobhajuji kecky nebo hnusosandály do města, jenom si prostě myslím, že odmítat boty bez podpatků vždy a všude není úplně ok.)

Jak už bylo napsáno shora, „jsou baleríny a baleríny“. Když píši o „kvalitních balerínkách“, myslím tím boty s tvarovanou stélkou, která podporuje klenbu, a pořádnou podešví (např. Gabor, Ara, Clarks, Ecco, Hoegel). Balerínky s tenkou „papírovou“ podešví (typicky z obchodů s oblečením) lze nosit pouze s vhodnou vnitřní ortopedickou“ vložkou.

licyl
11 příspěvků 14.08.13 23:18

Mam otazocku. Chystam sa na svadbu ako svadobny host. Mam prichysane kremove lodicky na 8cm podpetku. Bohuzial som si zlomila malicek a zatial ich neobujem. Nejako tapem co obut. Jedina vec co zvladnem bezbolestne nasadit na nohu su mekke baleriny. Co by se voli miesto nich? Aby to vyzeralo elegantnejsie. Saty mam puzdroveho typu, nad kolena, cervej farby. Mekke baleriny mam na mysli konkretne take nieco: http://www.pediped.cz/…e-Rouge.html

chinin
2788 příspěvků 15.08.13 00:04

@licyl
Pokud kvuli zdravotnimu problemu neobujete elegantni lodicky, popr. vas v nich zlomeny prst hodne boli, vezmete si nejake pohodlne boty v nenapadne barevnosti (napr. nude, powder apod.). Malicek jsem zlomeny nemela, takze netusim, jestli snesete alespon nizky podpatek - pokud ano, pak se zkuste podivat po „balerinkach na mini-podpatku“ (ci mini-klinku) - typove viz prvni dve fotky v teto diskuzi, ktere vlozila @Rabbit-Heart (tento typ bot mivaji napr. znacky Hoegel, Gabor). Pokud nesnesete ani nizky podpatek, zvolte subtilnejsi a elegantnejsi typ plochych balerinek - typove viz treti fotka v teto diskuzi, kterou vlozila @Rabbit-Heart, popr. i balerinky z vami vlozene fotky (mohu doporucit napr. znacky Hoegel, Gabor, Clarcs, Ara). Zadne boty bez podpatku, ktere by vypadaly elegantneji nez baleriny, neznam. Rozhodne vam ale doporucuji boty predem poradne vyzkouset, chvili se v nich projit apod., abyste vedela, ze v nich vydrzite.

Edit:
P. S. Samozrejme boty celokozene (svrsek i vnitrek boty), aby se vam trochu prizpusobily na noze.

licyl
11 příspěvků 15.08.13 08:02

@chinin dakujem za reakciu. Problem vo vecsine balerin je, ze su pevne a nevojde sa mi tam spicka. Bez zlomeniny mam nohu cez prsty sirsiu, nez vecsina vyrabanych bot. Zo zlomeninou, to pridalo skoro 1cm na sirke ;-(.
Tak budem skusat a skusat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit