Co místo baťohu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanieB
72 příspěvků 14.05.13 10:59
Co misto batohu

Dobre rano vsem!
Chtela bych nadhodit dalsi tema k diskuzi, a to odsuzovane batohy. Chodim myslim celkem pekne a elegantne oblekana, vetsinou sukne, saty, kabaty, elegantni boty, kalhoty. Co ale nezvladam, jsou kabelky. Mam hodne aktivit a kdyz jdu po praci (tahnu sebou notebook) nejdriv do jazykovky (tahnu ucebnici, slovnik, sesit) a pak do volejbalu (obleceni, tenisky, rucnik), tak se mi to vsechno nema sanci vlezt do jakekoli kabelky a proste jdu s batohem. Vim, ze je to jako pest na oko, ale jak takovou situaci resite vy? Ja jeste casto chodim celkem dlouhe trasy pesky (prace x skola x telocvicna apod), tak nezvladam tahat v jedne ruce desetikilovou kabelku s pocitacem, co mi jeste narazi pri kazdem druhem kroku do nohy. Jak to resite vy, kdyz chcete byt elegantni, ale proste musite sebou mit moc veci?
 Diky.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

vashtie  14.05.13 11:07

@JanieB LV Neverfull GM :-)

KlaudieS
1640 příspěvků 14.05.13 11:09

To Vám asi zbývají dvě věci: buď se přizpůsobit celkovým outfitem k tomu, že nosíte batoh, nebo se proti tomu obrnit a neřešit to, protože slovník a tenisky asi vážně nepojme žádná kabelka.

Leda: :D

Nebo možná by stačila co nejobyčejnější, nejlíp asi černá, sportovní taška přes rameno přiměřené velikosti…

JanieB
72 příspěvků 14.05.13 11:14

Diky za obrazky:-) Ja to zatim resim takovym cernym batohem, nevim, jestli to kdy vyresim jinak… ale mam asi velke stesti, ze neziju v Cesku, tak mi nehrozi, ze me nekdo v ulicich vyfoti do Modniho pekla jako odstrasujici pripad;-)

ajatar
557 příspěvků 14.05.13 11:16

.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 07:22

JanieB
72 příspěvků 14.05.13 11:19

Je, nejaky pekny retrobatoh by mohl byt vtipnym resenim;-) To me nenapadlo, ale zvazim to;-)

valery
1579 příspěvků 14.05.13 11:59

Baťůžky nosím kdykoli je to jen možné a když musím s kabelkou, tak na ulici zásadně křížem přes tělo, v interiéru přendám na rameno- na tu chvíli už to přežiju ;-)

antees
731 příspěvků 14.05.13 12:13

Sice to vypadá jako pánská záležitost, ale…

kappa  14.05.13 15:47

No ja to momentalne riesim beznou vacsou ciernou notebookovou taskou na plece, kde sa mi do vedlajsich priehradok vojdu ucebnice, zosity, popripade aj topanky a saty na tanecnu alebo mensi nakup. skusala som aj kozenu aktovku, ale ta je este nepohodlnejsia, nez spominana taska. Casom mam v plane kupit si nejaky pricetny mestsky batoh, aby to chrbtica tak neniesla. A uvazovala som uz aj nad kupou macbooku (nie ze by som macom fandila, ale ten pomer rozmery/vaha/vykon, hmm.. :D)
a este som pokukovala po tejto taske .

Katy_S
65 příspěvků 14.05.13 16:04

Řešila bych to malou taškou na notebook (takovou tou lehkou pouze na notebook) a k tomu vetší kabelkou na ten zbytek, případně notebookovou o něco větší, kam se vejde třeba učebnice, o to by zas ulehčila kabelce. Mně osobně přijde i pohodlnější mít dvě (jednu na rameni a jednu v ruce), než jednu obrovskou a supertěžkou.

ninočka
57 příspěvků 15.05.13 09:43

Vykašlala bych se na modu a zůstala u batohu, záda Vám jednou poděkují. Popřípadě bych koupila batohy v různých barvách, abyste mohla ladit.

LuisaLeelou  15.05.13 19:02

To jsem vážně jediná, kdo si pro podobné případy pořídil malý kufřík s kolečky???

Je to trošku jak pro letušky.. ale výběr elegantních atohů je tak žalostný, že jsem se prostě přestala snažit, navíc mi u batohů vadí, že je nemůžu postavit na zem a špatně se mi v nich hledá… Mám velký těžký ntb, věci na cvičení a často knížky, nemyslím že jsem líná, ale odmítám si tím ku*vit záda a nosit to všechno v tašce na rameni..

Kufřík na kolečkách je pohodlný nejen proto, že se dá táhnout, ale předně proto, že se dá postavit na zem a nedělám si starost, že bude jak prase… a můžu si k němu vzít jakoukoli kabelku, takže mám všechno při ruce…

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 15.05.13 19:44

@LuisaLeelou S kufrikom na kolecka absolvujem akurat tak cestu k rodicom (par stoviek km vlakom), pripadne dovolenky. Je to lepsie jak tazka krosna na chrbat, ale pre bezny provoz mimoriadne neprakticke. V MHD sa to este da prezit (ak je kufrik vyvazeny a kazdu chvilu nespadne), ale otrava je to v obchodoch (ist nakupit do Tesca, tahat kufrik, kabelku a na nos si zavesit nakupny kosik, to je vyborne. A pohlady ludi, ktorym to vsetko zavadzia…no, este lepsie), na inych povrchoch ako asfalt (tie zvuky na kocicich hlavach stoja za to), v horsom pocasi (zasvini sa to od snehu, bahna, vody a podobne)…no, a vsade, kde sa neda tahat - do schodov, na eskalatoroch, cez horsi teren. Na kazdodenne nosenie uz radsej ten batoh. Ja teda tolko veci bezne netaham, ale byt otrokom akoze-elegancie podla mna dost casto vyustuje do toho, ze je clovek akurat smiesny (zena v puzdrovke na 9 cm ihlach s kabelkou a tahacim kufrikom…)

chinin
2788 příspěvků 15.05.13 20:25

@LuisaLeelou
Jedina nejste, ale s podporou se zde moc nesetkate. Naposledy, kdyz jsem v obdobne diskuzi nadhodila moznost specialniho kufriku na ntb/spisy na koleckach (pekne a kvalitni vyrabi treba Samsonite), byla jsem malem tercem posmechu. ;-)

LuisaLeelou  15.05.13 20:30

@chinin Dekuju, ja mam prave od Samsonite a jsem s nim nadmiru spokojena… Ackoli je pravda, ze nakup v Tescu jsem s nim zatim neabsolvovala a do snehu s nim taky nejezdim, no… Ale vazne mi to prijde pohodlnejsi a to i na dlazbe nez tezky bagl nebo nedejboze taska na jedno rameno… ze je to i elegantnejsi uz je jen prijemny bonus..

chinin
2788 příspěvků 15.05.13 20:32

@MP alex
„…je clovek akurat smiesny (zena v puzdrovke na 9 cm ihlach s kabelkou a tahacim kufrikom…)“

Docela by me zajimalo, co je smesneho na vami popsane modelove zene v elegantnim (pravdepodobne business) obleceni s kufrikem, ktery se primo vyrabi na prenaseni/prevazeni ntb, spisu etc. na ruzna jednani apod. Predem vam dekuji za odpoved.

chinin
2788 příspěvků 15.05.13 20:35

@LuisaLeelou
Souhlasim s vami. Take na svuj kufrik nedam dopustit.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 15.05.13 20:41

@chinin Pripada mi to prehnane v pripade, ze sa stale rozpravame v kontexte povodneho prispevku - slecna-studentka s kopou veci, ktore potrebuje na kazdodenne prebiehanie po meste nejak uskladnit. Co sa tyka pravniciek, ekonomiek a podobnych povolani, tam je to o niecom inom samozrejme, nezazila som to, tak to nemozem posudit. Ked si po sebe citam ten povodny prispevok, tak som to tam nespecifikovala, ale predpokladala som, ze sme stale na „studentskej“ vlne :-)

LuisaLeelou  15.05.13 20:52

@MP alex Ja jsem studentka VS denniho studia… i kdyz je pravda, ze k tomu i na pul uvazku pracuju… ale pouzdrovky moc nenosim… ale jehly ano a rada :)

Ale je fakt, ze kdyz jste psala, ze jdete po praci do jazykovky a na volejbal, tak jsem vas na drzitelku ISICu netipovala… at uz v pouzdrovkach a jehlach, nebo denimkach a converskach…

indyka
625 příspěvků 15.05.13 20:56

Já to řeším tak, že si ten batoh prostě dám a většinou k tomu i kabelku. Vím, že to vypadá blbě, ale až někde najdu kabelku, do které se vejde notebook i s nabíječkou, učebnice, deštník, oblečení na pár dní (někdy přespávám u přítele a když jedu do školy, nevím, zda se vrátím dnes či pozítří) + všechny ty věci typu peněženka, telefon, kapesníky, sluchátka, láhev s pitím atd., tak bude moje. Ale zatím jsem ji nenašla, a ty mini designové batůžky jsou mi na dvě věci.

Vy tedy hledejte dál „zavazadlo“ dle svého vkusu, ale nestrhejte se zbytečně jen proto, že někdo řekl, že batohy jsou peklo.

(Přiznám se, že závidím svému příteli, co si dá do jedné kapsy klíče, do druhé telefon, do třetí peněženku a nic jiného na celý den nepotřebuje, kéž bych to také tak dokázala.)

chinin
2788 příspěvků 15.05.13 21:14

@MP alex
Ok, mne vas prispevek vyznel tak, ze jste absolutne proti temto kufrikum. Sama jsem se k nim dostala az ve sve „business etape“, ale priznam se, ze me zpetne obcas zamrzi, ze jsem o nich nevedela uz behem studii, kdy jsem take neustale pretahovala spoustu veci a nicila si zada. At se kazdy rozhodne, co je pro nej nejlepsi. Myslim ale, ze je dobre zminit vsechny alternativy.

Katy_S
65 příspěvků 15.05.13 21:25

Ty kufříky jsou dobrá věc, ale spíš pro ty, které vylezou z auta a dojdou na jednání, také ho časem plánuji, ale jezdit s tím víc po městě mi přijde nepraktické a nepohodlné.

JanieB
72 příspěvků 15.05.13 21:32

Já to zatím právě taky řeším buď jen batohem nebo batohem a kabelkou. Párkrát jsem si taky vzala takovou koženou business aktovku (docela širokou) a takovou střední až větší kabelku. Vzhledem k tomu, že tréninky (sportovní a taneční) ani kurzy omezovat nehodlám, asi se do budoucna podívám po nějakém hodně elegantním nebo originálním nebo třeba retro batohu;-) Škoda, že už nebydlím v malém městě, kde by byl člověk za pět minut doma a mohl si věci na každou aktivitu vyzvednout a zase odložit:-(

chinin
2788 příspěvků 15.05.13 21:39

Edit: tento prispevek jsem napsala drive, nez jsem precetla predchozi prispevek.

K batohu k elegantnimu obleceni mam jeden tip:
Chcete-li i s batohem vypadat elegantne, vezmete si krome nej i malou kabelku (treba do ruky nebo crossbody) sladenou se zbytkem outfitu. Je to podle me esteticke – outfit pusobi doladene a batoh je evidentne pouze funkcnim prvkem. Navic je to prakticke – venku nemusite neustale sundavat batoh, kdyz potrebujete penezenku nebo kapesnik, a ve skole, restauraci apod. muzete treba na WC chodit jen s kabelkou. Ja jsem to drive delala stejne s obycejnou cernou taskou na notebook a ani na jednani jsem si nepripadala nesladene. Osvedcilo se mi to i treba pri cestovani – v autobuse, v letadle, na nadrazi apod. jsem s sebou nemusela porad vlacet tezkou tasku se vsemi vecmi.. Nyni nosim elegantni kozene aktovky a spisovky v nekolika univerzalnich barvach a k nim samozrejme kabelky barevne sladene s oblecenim. Netvrdim, ze to musi vyhovovat vsem, jen predestiram pro inspiraci vlastni zkusenost.

kajiksuk
143 příspěvků 23.08.13 18:53

Kožený batoh z ASOS. z_subfeature=Se­mester%20of%20S­tyle

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit