Co na promoci, obhajobu práce?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sorpresa
8 příspěvků 17.02.12 18:16

Chtěla bych se zeptat, co správně bych si měla vzit na promoci? Dlouhe šaty? Kostým?
A co na obajobu? Kostým, krátké šaty?
Možná vám to přijde jasný… ale jsem v tomhle „začátečnice“ a fakt nevím.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Pavel
106 příspěvků 17.02.12 18:47

Něco podobného budu řešit zanedlouho rovněž, tak zde můžeme prodiskutovat i pánskou verzi :) Myslím si obecně, že na promoci to chce slavnostnější, ale denní oblečení, tzn. nikoli velké toalety a smokingy, ale spíše koktejlové šaty u žen a světlejší obleky u mužů. Jako muž se na této půdě cítím nejistý, ale kostým mi přijde u žen moc takové „bussiness“ oblečení, nicméně pokud třeba studujete ekonomiku nebo právo, tak proč ne :)
Na obhajobu si myslím, že ses zas líp hodí ten kostým.

Moir
1800 příspěvků 17.02.12 19:04

na obhajobu a státnice jsem měla petrolejový kostým se sukní, na promoci pouzdrové šaty s bolerkem

NightFury
25 příspěvků 17.02.12 21:40
Cituji Velkou knihu etikety od Ladislava Špačka (pro mě osobně nejvyšší arbitr těchto věcí):

„Promoce, podobně jako svatba, se jen vzácně odehrává víckrát v životě. Navíc, na rozdíl od svatby, je oceněním pracovitosti, nadání a píle studenta a dosažením velkého životního úspěchu. Proto se na promoci důstojně připravíme. **Oblečení volíme to nejslavnostnější a konzervativní, tedy i během dne černý oblek, bílou košili a černé šněrovací boty. **“

O oblečení pro dámu se nezmiňuje, ale předpokládám, že koktejlkami a lodičkami, malou kabelkou a slavnostním účesem se nic nezkazí. :)

O oblečení k obhajobě Špaček nepíše, ale řídila bych se pravidlem „schovat kolena, ramena a nepřehánět to s výstřihem a líčením“, pro pány potom šedý, tmavě modrý (ideálně ne černý) oblek s košilí a kravatou.
Taky mě to letos čeká, snad se mi „nepovede“ nějaké faux pas. :)

Ani  17.02.12 21:45
Já mám státnice letos za sebou, měla jsem jen slušné kalhoty a svetřík, odehrávalo se to v těch nejhnusnějších mrazech. Zbytek na tom byl podobně - kalhoty, halenka/košile, sako/svetr.
Na promoce to vidím na koktejlky. Ale beru to teda jako nepříjemnou povinnost (čtěte kravinu, radši bych si diplom vyzvedla na studijním), nikoli slavnostní událost. Takže pánskému doprovodu doporučím jen kalhoty a sako, neoblekové.

MP Motyka
29 příspěvků 17.02.12 23:22

Taky se na jaro chystám. A vidím to na sako a pouzdrovku při obhajobě a státnicích a na nějaké střídmé a elegantní šaty při promoci. Při prvních událostech vlasy moc řešit nebudu, nechám jak normálně jsou abych nebyla zbytečně nervní, že vypadám podstatně jinak a na druhou akci mám nacvičený hladký drdol. Kéž bych měla ujasněný i ty další věci k zakončení studia tak jako co si vezmu na sebe ;).

navona
21 příspěvků 18.02.12 12:44

Ani, veď na tú promóciu nemusíš, keď nechceš ;) Ja som na svojej tiež nebola a diplom som si vyzdvihla potom na študijnom.

MP Janka
373 příspěvků 18.02.12 18:54

Taky to budu na jaře řešit. Na promoci budu mít černobílé koktejlky s bolerkem, ale co si vezmu na obhajobu netuším. Obhajovat budu na konci června, takže bude asi horko, sehnat pouzdrové šaty s mím poprsím by byl asi nadlidský úkol. S oblečením budu mít asi větší problém než s tou samotnou obhajobou (hotový fungující výrobek se obhajuje snad dobře)…

marca
437 příspěvků 18.02.12 21:24

Měla jsem světlé šaty, a protože mají výstřih na zádech tak bolerko s dlouhým rukávem. Šaty na promoci má smysl řešit jen pokud člověk nedostane talár. Pak doporučuju plavky :)

Zoe
316 příspěvků 20.02.12 10:09
Psala jsem už na podobné téma asi před 3/4 rokem, tak se omlouvám, jestli se budu opakovat.

Absolvovala jsem několik promocí se svými syny a neteřemi a myslím si, že nejvhodnější styl pro ženy a dívky je ten, co je blízký byznys-stylu. To znamená užší sukně ke kolenům, decentní šaty, kostýmek, kostýmkové šaty, případně sukně nebo kalhoty s halenkou. V decentní barevnosti, v pokud možno kvalitním materiálu, nepřiliš výrazné šperky či bižuterii.
Problém často bývá v penězích. Studentky, jejich rodiče či maminky na mateřské nemají dost peněz a je jim líto utrácet za slavnostní oblečení, které třeba pak už nevyužijí. Pokud šťastnou náhodou nepomohou sekáče (třeba sukně se tam dají najít docela pěkné), tak potom je každá dobrá rada drahá.

MP Pafka
185 příspěvků 20.02.12 11:51

Na obhajobu i promoci jsem měla halenku a pouzdrovou sukni. Na promoci jsme měli taláry, takže to ledasco schová. :-) Ale chce to něco slušného.

MP Ava
248 příspěvků 20.02.12 14:29
Co na promoci jsem tu už kdysi dávno také řešila celkem intenzivně. Mj. si pamatuji, že mě někdo upozornil, že prom dress nejsou šaty na promoci :)
Myslím, že na obhajobu patří kostýmek, ať již kalhotový nebo se sukní. A uzavřené lodičky. Při nejhorším, když není na kostýmek a není ani k samostatné sako, které by se dalo použít, tak alespoň vhodná košile klasického střihu, nejlépe s dlouhým rukávem. Prostě business styl. Obhajovala jsem v zimě a obyčejné zimní kozačky nebyly výjimkou, stejně jako halenka nebo basic šaty se svetrem a ještě šálou kolem krku. Dost děs. Po pánech se chce také oblek a polobotky, tak i dámy by se měly snažit.
Na promoci naopak, podle mě i podle ostatních, co mi sem tenkrát psali, něco slavnostnějšího než business styl. Ale zároveň důstojného. Takže žádná mini, korzety, špagetová raminka, flitry atd. Šaty jsou podle mě nejlepší volba.

MP Pafka
185 příspěvků 20.02.12 14:47

Obyčejné kozačky, halenka nebo basic šaty se svetrem? To ještě není nejhorší, džíny nebyly?

MP Ava
248 příspěvků 20.02.12 15:35

Tak to zas ne. Ale myslím, že okopaný křusky z venku stačí…

Ani  20.02.12 15:47
Jo, proto jsem si brala na obhajobu kalhoty. Pod nima se lodičky od kozaček skoro nepoznají. A myslím, že jít v mínus dvaceti v lodičkách je šílenství, přezouvat se ve škole kvůli takovému detailu taky.
A nemyslím si, že by byl pěkný svetřík, třeba véčkový s koukajícím límečkem, o moc horší než sako.

MP Ava
248 příspěvků 20.02.12 16:22

Já na první obhajobu, kdy bylo navíc i dost sněhu, v lodičkách přišla. Na druhou jsem si vzala taxík. Myslím, že obě varianty se jednou či dvakrát za pět let dají zvládnout.

DanielaS
4599 příspěvků 20.02.12 16:37

Na promoci jsem si poridila svetly kalhotovy kostym (behem ceremonie vse schovano pod talarem), za studentske penize a v casovem presu kolem statnic z toho byla C&A polyesterova nouzovka.
Na statnice jsem nic zvlastniho neshanela, sla jsem v beznem zkouskovem obleceni (sede kalhoty s puky, kosilova halenka, bylo vedro a byli jsme jen dva obhajujici, zkousejici dorazili velmi lezerne).

MP Monny
480 příspěvků 21.02.12 10:38

Já měla státnice před 3 týdny, v minus 20 stupních kdy mi nejelo auto. Takže jsem si dala svetrové tmavě modré šaty s černým páskem a pěkné kozačky a bylo to. Jsem tmavovlasá a působím arogantně, takže když si dám černý kostým, jsem totálně antisympatická, hřejivost svetru myslím dodává podvědomně hřejivost i mně. Asi kdybych jela autem, byla by volba jiná, ale takhle jsem hlavně nechtěla cestou zmrznout :)
A na promoce máme sice talár, ale vzhledem k tomu, že mě pak čeká rodinný oběd na mou počest, tak budu mít šaty a sako.

Zoe
316 příspěvků 21.02.12 14:16
pro Pafku: ..džíny nebyly?
Před lety v zimě, v Brně na promoci mé neteře sice džíny nebyly, ale byly jiné hrůzy: sukňový kostým o číslo menší (manžel čekal, kdy slečně ulétne knoflík u saka), letní květinové šaty, dlouhé plesové šaty s flitry, černé kalhoty s tygrovaným tričkem aj.

MP Pafka
185 příspěvků 22.02.12 07:58

Teď jsem si vzpomněla, u nás na promoci džíny byly - u jedné z návštěvnic. Však jsem taky měla promoci v Pekle. :-) Ale tak hrozné to nebylo, většina lidí byla oblečena slušně.

ajuna
106 příspěvků 24.02.12 11:01

Já jsem na státnice i promoci měla ušité čokoládově hnědé pouzdrové šaty a k nim světle béžové sako stejné délky…jestli jste viděli film po čem ženy touží, tak v jedné scéně má hlavní hrdinka světle modrou variantu toho co jsem si nechala ušít
Jinak tam byla slečna v kalhotovém kostýmu, další v dlouhých kalhotách a halence, jedna měla třičtvrťáky a halenku, slečna v červených koktejlkách a další v tmavězelených dlouhých plesových šatech…fakt všechno možné…naštěstí džíny nee

teresaK
55 příspěvků 24.05.12 07:49

Nevím jestli je tahle diskuze ještě aktuální, ale právě se rozhoduji co si vzít na státnice (popř. rovnou i na promoce), které mám v červnu. Bude vedro, takže bych chtěla vynechat černý kalhotový kostým. Bohužel si nejsem moc jistá při výběru šatů, které obvykle nenosím, ale nějaké slušné bych si už pořídit chtěla. Je možné, aby byly šaty vzorované? Tím nemyslím vyloženě letní šatičky s kytkama, ale spíše něco takového 

Tento typ - sukně a našitá halenka - se mi moc líbí, ale nejsem si jistá jak moc je přípustné mít ji na tak oficiální příležitosti, jako jsou právě státnice. Myslím, že by mohly vadit i odhalená ramena, že? Jako student mám bohužel dost omezený rozpočet a raději bych proto měla šaty, ke kterým již nemusím kupovat sako. Prosím, poraďte! Nejlépe nějaké šaty z běžně dostupných kamenných obchodů (HM, Bershka…) tak do 1000 kč. Děkuji moc :)

1-2-3  29.05.12 09:17
Předávání maturitního vysvědčení

Dobrý den,
nechci zakládat novou diskusi a téma je myslím podobné:
co za oděv byste doporučili/y na slavnostní předávání maturitního vysvědčení pro: a) maturantku b)matku maturantky c) vyučující?
Akce se většinou koná dopoledne či odpoledne na radnici nebo v divadle apod.
O svém oblečení docela představu mám, nepotřebuji úplně poradit, jen by mne zajímaly různé názory, postřehy, připomínky.

1-2-3  29.05.12 09:38

Ještě jeden konkrétnější dotaz - myslíte, že černé krajkové šaty ke kolenům s černou podšívkou by mohly jít?
A boty - asi by měly být uzavřené, ale zajímal by mě váš názor na otevřené či dokonce páskové boty na podpatku (bude červen), jsou absolutně nevhodné k takové příležitosti?

Nokle
3 příspěvky 29.05.12 10:40
Pro kluky

Kluci to mají mnohem jednodušší, vezmou si kvádro, já mimochodem mám ještě kvádro z tanečních, které mi naštěstí ještě sedí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit