Co na sebe když jste XXL

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelaAndrt
517 příspěvků 23.03.13 21:32
Co na sebe když jste XXL

Dobrý večer. Je mi osmatřicet a nosím velikost 46 - 50. Ráda bych věděla, jestli jsou tady na „pekle“ další podobně stavěné dámy a jestli by měly zájem vyměnit si třeba pár tipů a zkušeností.
Kam chodíte nakupovat? Kde čerpáte inspiraci? Znáte nějaký český módní blog který se věnuje XXL módě? Co nejraději nosíte? Troufáte si na „skinny“?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Modo Diino
225 příspěvků 23.03.13 22:03

Sice nevlastním tuto velikost, ale rozhodně dbejte na to, že se není za co stydět. Rozhodně se nehalte do pytlů od brambor a dlouhých neforemných hábitů, ty jenom přidají další kila. Když se umí boubelka hezky obléknout, sekne jí to více než kdejaké padesátikilové špejli. A na skinny si klidně troufněte!

Lenka M.  23.03.13 22:11

Občas vídam naozaj podarené kúsky vetších veľkostí v Tesku - myslím, že to je značna FF True..párkrát som tam videla veci podstatne krásnejšie než zvyšok ;) O vhodnosti nosiť skinny rozhoduje hlavne ako máte kilá a centimetre rozložené a potom čo si dáte k nim-same o sebe sa nedajú zavrhnúť ani doporučiť..Držím palce v čerpaní inšpirácie!

smrtonoška  23.03.13 22:19

Nejsem XXL, ale podle mně záleží na typu postavy. Postava typu hruška si může dovolit trochu něco jiného než postava typu jablko a naopak… Jaký máte typ postavy ale neuvádíte.

Tipy na blogy například zde http://ona.idnes.cz/…-trendy.aspx?… Nevím, jestli jsou i nějaké české XXL bloggerky.

Jinak za sebe můžu říct, že je mi hrozně sympatické, když se oplácaná ženská za sebe nestydí a obléká se hezky a žensky. Základem jsou podle mně kvalitní materiály, pod kterými se nic nerýsuje (ne tenký tahavý úplet) a dokonale padnoucí střihy.

Anifly
5 příspěvků 23.03.13 23:00

Mám sice velikost tak kolem 42 ( OK i 44 někdy…), ale nákupy už taky řeším obtížně a všelijak. Většinou pak žádostí o největší velikost co má obchod k mání, případně se sama směruji na nadměrný koutek, slušný výběr na internetu má ve velkých velikostech ASOS. Ad skinny, myslím, že u všech s velikostí nad 38 je to dost tenký led. A je dobré mít někoho, kdo se na Vás podívá a řekne pravdu ve chvíli, kdy se na něj už už chystáte vydat. Možná by Vám sedly, nevím. Ale byla byste asi jedna z 1000. Sama jsem jednou v rukou obracela krásné rezavé skinny a argumentovala si pro sebe, že na stojanu jsou i mnohem větší velikosti a ženy na ulici je evidentně nosí, tak co… Kamarádka má za větu, „Ale ty jsi přece soudná,“ mou vděčnost a obdiv. To, že jsme tlusté neznamená tepláky či burku, ale trocha realistického pohledu neškodí.

Příspěvek upraven 24.03.13 v 01:12

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 23.03.13 23:12

Suhlasim s @Anifly :-) Ja mam velkost „spodku“ cca 40, ale skinny by som si rozhodne neobliekla. Ono to proste nevyzera pekne - sukna (alebo gate, ktore su mierne rozsirene dole) vyzeraju ooovela lepsie, pretoze tak nezdoraznuju stehna. Myslim, ze od urcitej velkosti je to vcelku ziadnuce u skoro kazdeho typu postavy, nielen u nas - hrusiek :-) A rozhodne to chce pevny material, vrsku aj spodku. Napriklad v C&A maju nejake oddelenie nadmernych velkosti, ale kamaratku (46-48) som odtial odmanevrovala prec, lebo rifle z tenuckeho materialu, a tricka z pruzneho upletu fakt nevyzeraju dobre, nehovoriac o absencii poriadneho strihu. Idealne je najst si dobru krajcirku a dat si nieco usit, nech to presne sedi, to potom ani netreba mat vela veci ;-)

711990
3200 příspěvků 23.03.13 23:24

Ja se vetsinu casu za XXL nepovazuju, dokud nedojde na nakup kalhot:-) ale skinny kalhotam se nevyhybam, jen volim tmave barvy a pevne materialy. Jsem ale hodne malinka, tak se to asi ztrati vic, nez kdybych mela metr osmdesat. Kazdopadne k nim zasadne nenosim podpatky, max nizsi klinek. Nejlepsi jsou rovne nohavice, rozsirenym se vyhybam, nelibi se mi mit siroke boky a jeste nohavice…:-)
Jinak doporucuju Asos, F&F a hlavne GAP. Maji teda obvykle velikosti jen do XL, ale kalhoty maji i 18…

chinin
2788 příspěvků 23.03.13 23:47

@NelaAndrt
Podstatu „problemu“ skvele vystihla @smrtonoška: „… je mi hrozně sympatické, když se oplácaná ženská za sebe nestydí a obléká se hezky a žensky. Základem jsou podle mně kvalitní materiály, pod kterými se nic nerýsuje (ne tenký tahavý úplet) a dokonale padnoucí střihy.“

Pomyslnou triadu zakladnich pravidel oblekani postavy XXL (kvalitni materialy - padnouci strihy) bych osobne doplnila o - dostatek soudnosti. Jeste vice nez u „beznych konfekcnich velikosti“ je potreba potlacit nedostatky postavy a zduraznit jeji prednosti.

Konkretni tipy zde na MP najdete napr. v techto diskuzich:
http://www.modnipeklo.cz/…ky-xxl-1713/
http://www.modnipeklo.cz/…xl-moda-951/. Jsou zde rovnez diskuze o oblekani postavy typu hruska a oblekani postavy typu jabko.

LuisaLeelou  24.03.13 01:03

Zkousela jste stranky http://www.zenaxl.cz/ … V sekci Moda a krasa nejdete urcite nejake zajimave tipy ;-)

NelaAndrt
517 příspěvků 24.03.13 09:04

Díky všem za reakce a odkazy…všechno ráda pročtu.
Já jsem typická hruška. Dřív jsem byla v horní polovině těla doslova subtilní, ale teď už mi k tomu zbytku nějak dorostlo:-)…ale pořád mám nejdominantnější zadek a stehna. Navíc mám bohužel i nepěkné nohy.
Nikdy jsem nebyla vyloženě štíhlá, ale nosívala jsem klasickou 40/42, jen vyjímečně 44. Ale po svatbě jsem, za zhruba tři roky, tak výrazně nabrala, až jsem si myslela, že je to nějaký zdravotní problém (začaly mi totiž i padat vlasy). Ale vyšetření to nepotvrdilo, tak že předpokládám, že v rámci pohodlného manželského života můj metabolismus zamával bílou vlajkou a vzhledem k tomu, že jsem s tím nic nedělala tak jsem bleskovou rychlostí nabrala.
Teď si s tím trochu nevím rady. Snažím s pochopitelně hubnout, ale je to běh na hoooodně dlouhou trať.
Nejvíc teď nakupuji v Doroty Perkins, občas v Asosu. Kalkoty hlavně v MarksSpencer. Miluju všelijaké hedvábné šátečky kolem krku. Kalhoty hlavně dole rozšířené. Snažím se i o malý podpatek, ale když už nosíte takovou váhu těla a potřebujete lítat po městě, není to už tak snadné.
Budu ráda za jakékoli konkrétní typy od ostatních podobně stavěných dam.

Ems
1482 příspěvků 24.03.13 09:17

Tak co se týče inspirace můžete se kouknout sem - http://www.curvesandconfidence.com
občas to slečná přehání, a občas jí ta soudnost chybí, ale jsou tam i některé povedené kombinace… (možná je to jen moje slabost pro černošky…:))
Pak je tu tady slečna/paní z Itálie, je krásná. Není sice XXL ale zase nemá typicky modelkovskou/blo­gerkovskou postavu… http://myvintagecurves.it
Tady je zase blog plus size modelky http://curvesarethenewblack.blogspot.cz/

• nic není českého ale inspirace se hodí ne?

chinin
2788 příspěvků 24.03.13 09:33

Konkretni tipy na oblekani postavy typu hruska najdete napr. zde:
 http://www.modnipeklo.cz/…-hruska-963/

Dale rozhodne doporucuji, procist blog pani Oravcove supervizaz.net/blog, postavy typu hruska se tykaji napr. tyto clanky:
http://www.supervizaz.net/…stavy-hri-ka-
http://www.supervizaz.net/…ynthia-nixon
http://www.supervizaz.net/…davis-hru-ka
 http://www.supervizaz.net/…ewitt-hru-ka

Pred casem jsem nekomu soukrome psala tipy na oblekani postavy typu hruska, tak to sem zkopiruji, treba vam to k necemu bude.:-)

Jeste douska k podpatkum: pro objemnejsi postavy jsou obecne podpatky vhodne (samozrejme „stabilni“) - opticky prodlouzi postavu, cimz ji opticky trochu zuzi. Podpatky jsou zadouci zejm. u postav s kratsimi nohami vzhledem k delsimu trupu a u postav s tzv. tezsim tezistem, tedy prave u hrusek.:-)

Zde tedy kopiruji nejake svoje tipy „pro hrusky“:
Obecně lze říct, že nedostatky postavy u hrušky jsou 1) širší spodní část těla (boky/stehna) oproti užšímu trupu a 2) delší trup v poměru k nohám. Základem je tedy ad 1) opticky vyvážit spodní a horní část těla a ad 2) opticky zkrátit trup.

Ad 1): ◦Na horní části nosit světlejší a výraznější barvy, vzory, zajímavé střihy, vodorovné linie (ve střizích i ve vzorech), zajímavé doplňky etc. a na spodní části těla nosit jednobarevné, tmavší oblečení (ne nutně tmavé, ale podstatné je, aby bylo tmavší, než na trupu)… ◦Nevhodné jsou topy bez rukávů, se zužujícími se ramínky, ideální jsou tzv. křidýlka, rukávky jaké máte na černé tunice s bílými proužky, různé nabírané rukávky apod. ◦Výstřihy jsou vhodné spíše vodorovné – lodičkové, obdélníkové, tzv. voda etc., nejsou vhodné véčkové výstřihy a hluboké úzké výstřihy, které opticky zmenšují poprsí. Nedoporučuji zavinovací topy a topy s efektem zavinování a dále košile s výraznou légou, zvýrazněnými členícími švy apod. ◦Důležité je opticky zachovat úzký pas!! Nevhodné jsou volné haleny a tuniky, které „ukryjí“ pas, a postava pak vypadá rovně. ◦Materiál na horní části těla může být měkký a splývavý, na dolní části by měl být pevný a tzv. držet tvar. ◦Jak jsem psala, spodní část oblečení by měla být jednodušší, méně výrazná oproti vršku. V oblasti boků a stehen by neměly být umístěny zajímavé prvky, které přitáhnou pozornost k problémovým partiím.

Ad 2): ◦Topy by měly končit kousek pod pasem, neměly by sahat až na boky. ◦Pas kalhot a sukní by měl být vyšší. Nejsou příliš vhodné bokové kalhoty/sukně, resp. není vhodné takto snížený pas zvýrazňovat.

Tip: Můžete se inspirovat i radami pro jiné typy postav než pro hrušku. Např. zvýraznění ramen řeší tzv. trojúhelník na základně. Typ trojúhelník na vrcholu (= číše u p. Oravcové) řeší, jak opticky široká a výrazná ramena potlačit, a dále, jak zvýraznit boky, typ špendlík řeší, jak potlačit mohutné poprsí,… Vy si můžete příslušné rady znegovat a načerpat tak další inspiraci.:-)

K optickému korigování postavy mě napadá ještě jedna věc – nakládání s doplňky. Důležité je třeba umístění kabelky – ta by neměla být v problémovém místě. Vhodně umístěnou kabelku máte v obou outfitech se sakem. Vhodná je také menší kabelka s krátkými uchy, která skončí cca u pasu. Vhodným uvázáním šály nebo šátku opticky dodáte objem trupu. Zajímavý náhrdelník či náušnice přitáhnou pozornost k vašemu obličeji. Naopak třeba výrazný náramek, který při stání/chůzi bude v úrovni boků, vhodný není,…

sekaclady  24.03.13 10:22

@Ems suprové blogy!!! naprostá bomba! moc se mi líbí většina modelů, zvlášť ta italka je dost dobrá! díky za tvé hledání na netu

katango
1356 příspěvků 24.03.13 10:32

@NelaAndrt No, nevím, proč byste nemohla nosit skinny. Jen je potřeba zacházet s nimi jako s legínami, takže přes ně něco delšího, což ale nemusí být pytel. Jen by bylo dobré, aby vršek zakryl nejširší části stehen - klidně až kousek nad kolena. A vrstvit - přes dlouhý vršek kratší rozepnutou vestu a tak podobně, vyhrát si s barvami. Větší velikosti najdete i v C&A.

Sailorette
1589 příspěvků 24.03.13 11:16

@chinin Chinin, chtěla bych moc Vás poprosit, jestli byste si mohla najít chvilku a napsat, co je vhodné pro postavu jablko, stejně jako jste psala před chvílí o hrušce. Mám nějaké svoje tipy, ale zaručeně bude něco, co mě nenapadlo. Občas mi připadá, že proti jablku je postava typu hrušky zlatá, ten pupek, kdykoli se víc najím a placatý zadek mě někdy fakt ničí.

NelaAndrt
517 příspěvků 24.03.13 11:37

@Sailorette No vidíte a já si zase říkám že jednoduší to mají ty jablkářky:-). Vždycky si můžete vzít mini a nahoru zkrátka něco trochu volnějšího, třeba nějakou tuniku. Ale já ten zadek a ty stehna nikde neschovám:-))))))

Sailorette
1589 příspěvků 24.03.13 11:52

@NelaAndrt Na mini nemám nohy a když si vezmu volnou tuniku, jsem v tom jak ve stanu. Každý by chtěl to, co nemá:D

NelaAndrt
517 příspěvků 24.03.13 12:05

@Sailorette Přesně tak, to vám podepíšu:-)
A kde nakupujete Sailorette?
Já mám například zoufalý problém s kozačkami. Nic nenatáhnu přes své gigantické lýtko ani za cenu totálního odkrvení dolních končetin.
Stále hledám nějakého výrobce, který by vyráběl velikosti bot nejen dle délky chodila, ale také dle výšky nártu, tlouštky lýtek atp.

Sailorette
1589 příspěvků 24.03.13 14:37

@NelaAndrt V tom Vám bohužel moc neporadím, už dva roky mám dvoje kozačky, ale ani jedny z českých obchodů. Navíc já mám spíš problém, že mi jsou kozačky krátké, nedosáhnou mi až pod koleno, protože mám dlouhé nohy. Sehnat velikost 41.5 pro úzkou nohu taky není bůhví co, plus hodně vysoký nárt, takže do bezzipových se kolikrát ani nedostanu, popřípadě boty nezapnu už okolo kotníku. Příští rok chci pořizovat kozačky nové, mám velmi konkrétní představu, takže to bude boj a doufám, že až je seženu, budu je mít několik let.
Můžu Vám jen poradit, pokud kozačky nemůžete zapnout třeba jen o jeden centimetr, kupte je a nechte u obuvníka buď roztáhnout, nebo všít do švu pruh kůže, na černých se to dobře ztratí a může to vypadat jako záměr. Ale samozřejmě si připlatíte. Nebo objednávejte online, vím, že značka E-Vie má boty pro extrémně široké lýtko, jednou jsem jedny zkoušela v sekáči a byly opravdu širokánské, na aktuální nabídku jsem se ale nedívala.

Matesa_md
6 příspěvků 24.03.13 21:29

Mohu doporučit myslím německou značku ARA, mají kozačky podle šíře lýtek. Mám lýtka hodně široká a do jejich bot se vejdu.

volfish
903 příspěvků 24.03.13 23:16

@NelaAndrt @Matesa_md přesně tak, taky mám kozačky od Ary a supr.

kappa  25.03.13 17:51

Velmi inspirativny blog je girlwithcurves

razorblade  25.03.13 20:39

@NelaAndrt ja mam 44-46 a skinny normalne nosim (taky jsem to tady od jistych bojovnic dostavala sezrat:) - sama se v nich sobe libim a cejtim se v nich fajn, coz je pro me nejdulezitejsi:) jinak co se tyce obchodu, ja mam nejradsi lindex, hm, next a kappahl. jo a zkuste se zamerit i na vyrazne doplnky! s tou se daji delat divy - treba takovej hodne vyraznej nahrdelnik skvele ozivi celocerny outfit nebo dziny s bilym trickem

gudrun  25.03.13 20:47

Doporucuji teplaky triko tenisky a behat! Chodit a neprezirat se.

waw
336 příspěvků 25.03.13 20:49

@gudrun A do práce taky tepláky, triko a tenisky? ;-) Rady dobré, ale ze dne na den to nejde..

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit