Co nejšetrnější barvení vlasů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hizzy
2 příspěvky 27.02.14 20:19
Co nejšetrnější barvení vlasů

Ahoj:) Bohužel se mi stalo, že v mých 22 letech začínám šedivět. Mám velmi citlivou pokožku a na krém i barvící šampon moje vlasy reagovaly vypadáváním. Je možné, že barvení v luxusním salonu by mohlo být šetrnější? Nebo mám zkusit Hennu? Je vůbec Henna schopná zakrýt šediny? A pokud ano, jakou kvalitní Hennu hnědé barvy byste mi doporučili? Děkuji moc!:)

Reakce:

Gräfin
2634 příspěvků 27.02.14 20:22

@Hizzy zkuste projít asi deset diskusí na téma barvení vlasů, které tady už jsou. Stačí do vyhledávání zadat klíčové slovo a máte o zábavu na celý večer postaráno.

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.02.14 20:43

Henna šediny nezakrývá, jen trochu natónuje.

Hizzy
2 příspěvky 27.02.14 21:34

Ani po nekolika pouzitich?

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.02.14 21:36

@Hizzy
ne, bohužel.

poulet
57 příspěvků 27.02.14 22:57

Zkuste vyzkouset kadernictvi, kde pouzivaji Elumen barvy - http://www.goldwell.cz/…lumen-color/
Moje kadernice je pouziva a musim rict, ze vlasy skutecne nenici tolik jako normalni barvy. Jediny problem je, ze nekomu se muze rychle vymyvat.

Barbuchaa
211 příspěvků 27.02.14 23:29

Hnědá henna vám na šediny nechytne. Ale pokud byste uvažovala o černé, tak ta by chytit měla - tedy v případě, že přistoupíte k dvoufázovému barvení, viz http://www.hennalamda.cz/…zove_barveni .

MP_Emi
107 příspěvků 28.02.14 00:08

@Hizzy Záleží na tom, kolik těch šedivých vlasů máte. Henna šediny zakryje, ale obarví je na světlejší odstín než ostatní vlasy, což při malém procentu šedin vypadá většinou překvapivě dobře. Při větším procentu bílých vlasů Vám nebudou chytat dobře tmavě hnědé a černé odstíny, ale jen ty s červeným nebo rezavým nádechem. V tom případě je opravdu řešením dvoufázové barvení, kdy nejdříve barvíte červenou hennou a pak tmavě hnědou nebo černou.

Mám s barvením hennou dlouholeté zkušenosti, protože jsem také začala šedivět brzy a chemické barvy mi hrozně ničí kůži na hlavě. Teď už delší dobu používám střídavě práškovou hennu od Khadí a přeliv Henna plus (nevzalo mi to link, tak zkuste stránky organictime nebo biooo). Přeliv je velmi pohodlný na používání, ale když ho používám jako jedinou barvu po dobu několika měsíců, také mi podráždí pokožku hlavy.

Na stránkách Khadí je popsaný podrobný postup barvení včetně dvoukrokového barvení a jsou tam zveřejněné reálné fotografie a zkušenosti s barvením (to mi pomohlo při výběru odstínu).

A zkuste si pročíst i ty zdejší diskuze o barvení Hennou, nejsem jediná, která hennou úspěšně barví šedé vlasy.

Omulek
3 příspěvky 20.11.14 19:38
@Barbuchaa píše:
Hnědá henna vám na šediny nechytne. Ale pokud byste uvažovala o černé, tak ta by chytit měla - tedy v případě, že přistoupíte k dvoufázovému barvení, viz http://www.hennalamda.cz/…zove_barveni .

Mám vlasy už dost šedivé a henna mi na ně chytla báječně. Nejdříve jsem používala čistě zrzavou, pak jsem přimíchávala hnědou. Výsledkem byla nádherná mahagonová barva. Můj problém je, že mám časově hodně náročnou práci a tak zdlouhavé barvení hennou mi vycházelo cca 1× za dva nebo tři měsíce. Šedivé odrosty jsou šílený kontrast, takže hledám způsob, jak přejít na chemické barvicí šampony, kdy stačí na obarvení pár minut. Až někdy budu mít dost času, tak jen a jen hennu. Je úžasná a krásně kryje, má nádherné teplé odstíny…

hipposska
3 příspěvky 08.03.16 19:01

Dobrý večer, chci se svámi taky podělit o zážitky s barvení hennou. Ze začátku to bylo šílený, už jsem to chtěla vzdát, a vrátit se k chemické barvě. Vyzkoušela jsem jak hennu z DM tak henne color, ale bez účinku, nechytalo mi to, jelikož mám dost porézní vlasy. Poté jsem našla na internetu, že barví hennou v kadeřnictví, tak jsem neváhala a objednala se. Používají hennu Khadi, a jsem s ní naprosto spokojená :) doma už žádný bordel od zeleného prášku :D kdybby někdo chtěl tak tady jsou webové stránky www.studiomakyta.cz

arwenn
426 příspěvků 09.03.16 16:14

@Jiná Realita S tím si dovolím nesouhlasit, používám hennu dlouhodobě, odstin bordo, a sediny urcite nabarví, mám je na skráních a tak cca měsíc to vydrží. Jinak mám hodně tmavé vlasy, takže se v nich ta načervenalá ztratí. Používám Hennecolor z bioo.cz

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit