Co nosit s postavou typu jablko (Y)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jasminebell
4 příspěvky 23.05.16 21:10
Co nosit s postavou typu jablko (Y)?

Ahoj pekelnice 
Tohle vlákno jsem založila, protože na hlavní stránce MP se ne a ne dočíst tipy pro tuhle postavu. Ada skončila s hruškou a do jablka se nežene. Takže tohle vlákno je pro nás, co máme užší boky, širší ramena a větší prsa. Když jsme štíhlé, máme výhodu, že sukně a kalhoty ve výprodeji na nás vždycky zbydou (ve velikostech 34 a 36). A když přibereme, tak hlavně v těch prsou a na břiše (no a jsou z nás jablka, kouličky na hubených nožkách). S touhle postavou se snažím hezky oblíkat už od rané dospělosti a největší problém je sehnat vhodné šaty. Když vezmu svou velikost, prsa do ní nenacpu. Když si koupím šaty větší, prsa mají pohodu, ale dole to celé odstává a plandá a nesedí. Nejhorší nepoměr mají šaty z Orsaye. Ty krásné, s červeným vzorem, které Ada nedávno koupila, by se mi taky líbily. Ale když si je obleču, nemůžu dýchat. Jak ráda bych nosila nabírané sukně a vypasované živůtky. Jen nevypadat v něčem takovém jako selka. A jak to máte vy? Máte nějaké tipy, kde se teď dají koupit šaty se vhodným střihem, pro jablečnou postavu? Nebo nosíte radši kalhoty? Šijete si?

Reakce:

isko
511 příspěvků 27.05.16 13:53

Nikdo neodpověděl… ono se to tady nedávno probíralo ve vláknu „Pro lidi, co tápou v módě“, zhruba od str. 300, tak se zkuste podívat tam:

http://www.modnipeklo.cz/…nkovani/300/

Na hlavní stránce pekla inspiraci nehledejte, myslím, že to je moc vysoká dívčí.

Olinka
2582 příspěvků 27.05.16 14:53

Občas tu některá „hruška“ vzdychne, jakou my „jablka“ máme strašnou výhodu, že máme ty krásné hubené nohy!
Pravda je taková, že obléci typ jablko, aby vypadalo k světu, to není jen vyšší dívčí, ale obhajoba habilitační práce. Samozřejmě spodek netřeba řešit, úzké kalhoty či sukně bez problémů. Ale co nahoru? Když si dáte něco přiléhavého, vylezou špeky či břicho. Když si dáte něco volného, je z vás krabice, kde halenka od (výrazných) prsou padá rovně dolů. Vůbec nejhorší jsou empírové střihy, které mají skrýt větší bříško - jediný efekt je, že vypadám ještě těhotněji :-)) Docela fajn je přiléhavý vršek a na to rozepnuté sako či svetřík, jenže to se taky nedá aplikovat vždy. No a samozřejmě žádné zastrkávání vršků do kalhot či sukně.

isko
511 příspěvků 27.05.16 15:19

No on je třeba řešit i ten spodek. Když si vezmete dolů něco úzkého a přiléhavého, tak potom vypadáte jako mrkev.

crazydaisy
864 příspěvků 27.05.16 18:47

Jsem Y a základ je pokud možno držet váhu. Vše se nabaluje od břicha nahoru + paže. Můj obvod ramen mi i v době největší vyhublosti mí muži záviděli :-D. Nejlepší asi je přiléhavý vršek s výstřihem do V, klidně hlubším. Rukávy zásadně jen co nejvíc přiléhavé a když jsou pěkné paže, tak i hodně vykrojené bez rukávů. Spodek není problém, ale hlavně nic nabraného do pasu, žádná guma atd. V pase by mělo být co nejmíň materiálu. Docela dobře vypadají i rovné bundy lehce pod pas, chce vychytat tu správnou délku, aby koukaly už jen nohy. V empírovém střihu, jak píše @Olinka, jsem vypadala jako těhotná krabice už i v pubertě, když jsem nevážila zdaleka ani 50kg. Prostě ten obvod hrudníku tam je :-D.

dost_bot
2070 příspěvků 29.05.16 23:21

Ano, jak žensky obléci ramena širší než má většina mužů? Když k tomu mám i prsa, fakt prsa? Těžko, hodně těžko…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit