Co nosíte, když prší?

Fotoalbum tématu (22) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Viktorie H.
664 příspěvků 05.05.13 19:53
Co nosíte když prší?

Poslední dobou docela často poprchává, a tak se musím tahat s deštníkem a koukat do země, abych nešlápla do kaluže… Tak mě napadlo založit tuhle diskuzi.
Co nosíte když prší? „Nepromokavé“ boty a bundu nebo vám při oblékání na počasí nezáleží? Ladíte deštník s outfitem? A co holínky? Berete je jako užitečného pomocníka nebo je zavrhujete?
Tady jsem našla nějaké obrázky pro inspiraci.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Rosalyn
925 příspěvků 05.05.13 19:59

Nenosím nic speciálního, jen přidám deštník.

Olinka
2582 příspěvků 05.05.13 20:06

Radši si beru sukni, protože nesnáším ucourané nohavice. A lakované či voděodolné boty (tedy ne semiš, ne látkové, nemyslím natvrdo gumáky). Problém mám v létě, kdy mi připadá na uzavřené boty dost teplo, ale čvachtání v sandálech taky nevyhledávám…

LuisaLeelou  05.05.13 20:10

Konečně zas jednou zajímavé téma!!! Já miluju déšť a rozhodně kvůli němu nehodlám nosit škaredé bundy a škaredé boty… Spoléhám tedy na děštník, nebo prostě na to, že trochu zmoknu, když nezmoknu moc, tak mi to nevadí, naopak si myslím, že mé vlasy pak vypadají ještě lépe.

Nicméně deštníky mám dva a oba moc ráda nosím, pokud nejsem vysloveně zpruzená, tak se naopak snažím si vyhrát a sladit je s outfitem…Jeden mám skládací jednobarevný sytě oranžový, druhý mám černobílý proužkovaný a s volánky, ten nosím teď skoro furt, často mi slouží i jako slunečník…

Ještě se těším, že si z další výplaty koupím tento:

:)

mikita.miki
1931 příspěvků 05.05.13 20:16

Dneska pláštěnku, kotníkové boty a k tomu šílené ethno kalhoty, jedny z mála, které obleču. a stejně mě zmáchalo, robátko, asi si pořídíme rybářské oblečky :-D

bestia
2296 příspěvků 05.05.13 20:16

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 16:09

Karoleenah
2322 příspěvků 05.05.13 20:19

Deštníky nesnáším, takže buď moknu, nebo pokud prší už fakt moc, mám tmavomodrý anorak Fjallraven, s lištičkou na prsou. Je původně pánský, takže je mi pod zadek a to zdrhovadlo co má být v pase mám spíš na bocích, takže jeho stažením vytvořím sukýnku, je to srandovní. Když se nehodí mít na sobě tuhle pseudopláštěnku, beru obyčejný čistě černý vystřelovací deštník, ale to fakt jen v nouzi nejvyšší…
Gumáky nevlastním a ani po nich neprahnu, akorát si v deštivý den odpustím textilní obuv.

Viktorie H.
664 příspěvků 05.05.13 20:20

Já právě potřebuji sehnat nějaký velký barevný deštník, ty malé skládácí jsou na nic. @LuisaLeelou Ty vaše deštníky jsou krásné, oba dva!

Olinka
2582 příspěvků 05.05.13 20:21

Jo, tak deštník pokud možno nenosím vůbec, mám jeden městský pršiplášť, ve kterém jsem minulký týden hezky promokla (až jsem přemýšlela, že svůj postoj k deštníkům přehodnotím, ale na cestě domů už zas nepršelo, tak jsem si to opět rozmyslela) a do přírody nepromokavou neprofukavou bundu.
Deštník beru opravdu jen ve chvíli, když čekám delší cestu venkem a neprší, ale leje.

gudrun  05.05.13 20:24

Hunters ke vsemu moznemu nejlepe k nahejm nohoum.

LuisaLeelou  05.05.13 20:24

@mikita.miki Jeee… na pláštěnky jsem zapomněla, nemám, ale chtěla bych…

Lidi, nevíte, kde se dá pořídit takový ten tradiční žlutý pršiplášť..? Myslím ten ačkového střihu, nad kolena, zevnitř měkká podšívka, nějaká umělina navrh, ale neleskne se…
Něco jako:

Kdysi jsem ho mívala, ale zpuchřel… v šatníku mi vysloveně chybí…

Příspěvek upraven 05.05.13 v 20:26

gudrun  05.05.13 20:25

A tygri prsiplast.

Roseline
2319 příspěvků 05.05.13 20:27

Nemám speciální oděv do deště.
Gumáky nevlastním, ani po nich netoužím. Volím uzavřené boty (tzn. teď na jaře nejčastěji lodičky).
Oblečení uzpůsobuji teplotě. Stejně jako @Olinka, i mně připadají do deště lepší sukně/šaty - jednak se člověk vyhne ucouraným nohavicím, a silonky uschnou velmi rychle a nemusíte potom půl dne sedět v mokrém.

Deštníky mám dva: jeden pestrobarevný, který nosím k neutrálnímu a méně barevnému oblečení, a průhledný, který nosím k barevným outfitům. Ale za nějaké módní pravidlo to nepovažuji :-)

mikita.miki
1931 příspěvků 05.05.13 20:27

@LuisaLeelou skoro stejný má můj otec jakožto pracovní, já sama ho měla, i takhle kapsy měl, nelesklý… myslím že ho měl taťka z pracovních oděvů. ještě ho dělají v khaki zelené, zkuste pohledat tímto směrem

indyka
625 příspěvků 05.05.13 20:33

Pouze přidám deštník, mám takový jasně-světle modrý. Holinky nevlastním, nedovedu si představit, že bych v nich strávila třeba celý den. Jako malá skautka, věčně se rochnící v potoce, jsem je ale milovala :-)

přez-dívka  05.05.13 20:35

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:43

chinin
2788 příspěvků 05.05.13 20:36

@LuisaLeelou
Podobne plastenky mivaji dole v Debenhams.

chinin
2788 příspěvků 05.05.13 20:43

Protoze jsem lehce uchylna na doplnky, tak i destniky vetsinou ladim k outfitu. Mam destniky skladaci (odlehcene) i holove, barevne i barevne neutralni, elegantni i casual… Rada nosim v sedivem destivem dni svetle a jasne barevne destniky, zveda mi to naladu.

Krome destniku se destivemu pocasi prizpusobuji jen tim, ze vynecham semisove boty a kabelky a zpravidla obouvam uzavrene boty.

radussskaaa
106 příspěvků 05.05.13 20:48

Já si beru vždycky tenhle deštník, alespoň mám lepší a barevnější náladu a hlavně je óbr velký :D takže na mě neprší vůbec

LuisaLeelou  05.05.13 20:57

Jop a ještě k těm holinkám… mně se strašně líbí tyto:

Bohužel jsem v holinkách nevydržela nikdy ani jako dítě, to radši hezky bosky a v dospělosti si to na nohou celý den taky neumím představit, ale jsou krásné, to zas jo… možná kdybych žila v Irsku nebo Anglii…

Nošení klasických gumáků v různých barvách a vzorech se mi na pohled hodně líbí, ale prostě nechápu, jak se v tom dá vydržet… a to někdy vídám holky, co to nosí, i když je sucho a horko… to se pak neubráním představě, co se děje v té botě uvnitř, a prostě si říkám FUJ!

bestia
2296 příspěvků 05.05.13 21:04

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 16:08

Viktorie H.
664 příspěvků 05.05.13 21:14

@přez-dívka Našla jsem to zde: http://scotch-blog.blogspot.cz/…iny-day.html
Mně se ty holínky celkem líbí, když se umí zkombinovat, já vlastním jedny, černé s bílými puntíky, ale ty nosím jen na zahradu, ke koním nebo když je mokro tak do lesa. Má někdo nápady na zkombinování? Přece jen ty jednobarené se kombinují lépe.

Jiná Realita
13791 příspěvků 05.05.13 21:18

@LuisaLeelou
ten druhý deštník!! ooooo :-) o tom se mi bude i zdát.

a po pršiplášti taky dlouho pokukuju, ale zatím jsem se neodhodlala.

já nosím hlavně sukně, nechápu, jak může někdo pak půl dne chodit s (pokud možno) džínama na půl kolen mokrýma. (vůbec nechápu, proč si je ti lidi aspoň nezaloží a radši je vyloženě tahají kalužema, to snad musí být nějaká dysfunkce vnímání).

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 05.05.13 21:24

Já si beru klobouk a montgomerák.

Lachenauerin
544 příspěvků 05.05.13 21:26

Přiznávám, já jsem v tomto naprosto hrozná. Když prší, tak buďto jednoduše zůstanu doma (jedna z výhod práce z domova), nebo si zavolám taxíka, případně prostě zmoknu (a ano, taky raději v sukni než v kalhotách).

Přispívá k tomu i to, že z deštníků mě chytá fantas. Líbí se mi neskládací, ty také občas i něco vydrží, jenže mi zase šíleně překážejí. A co se skládacích týče, nezažila jsem jediný, který by se ve větru neobrátil, nepolámal… prostě nezařval; takže to pak vždycky dopadá tak, že foukne vítr (což tedy většinou při dešti foukne) a milostivá přestane být milostivou a promění se v sakrující politováníhodné individuum se schlíplým parapletem v ruce, kteréžto posléze vztekle a za bezbřehého veselí přihlížejících spoluobčanů odhazuje do nejbližší odpadní nádoby. A to jsem párkrát vrazila do deštníku skoro tisícovku, a stejně moc dlouho nepřežil.
Takže kdybyste někdo věděl o nějakém ultralehkém, ultraskladném a ultraodolném modelu, opravdu uvítám doporučení.

Edit: překlep

Příspěvek upraven 05.05.13 v 21:32

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit