Co nosíte v kabelce

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gräfin
2634 příspěvků 03.02.13 14:29
Co nosíte v kabelce?

Než se dočkáme pořádných fotek z plesu v opeře, dovolila bych si nahlédnout do soukromí pekelnic.

Vzhledem k tomu, jak se moje požadavky v průběhu několika málo let změnily, ráda bych se vás zeptala, co musí kabelka mít bez čeho se neobejdete a co v ní nosíte?

Snad tu takové téma ještě není, aspoň jsem si na něho nevzpomněla a to si většinou vzpomenu :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

stric
762 příspěvků 03.02.13 14:33

Jednu dobu dokonce šroubovák, ale nepamatuju si, kde se tam vzal. Jinak peněženku, doklady, telefon, cigarety, zapalovač, účtenky, obvykle už poněkud neprezentovatelném stavu, učebnice, knihu na cestu, nagneťák, vodu, papíry, tužky, kapesník, pokud nezapomenu, a tak nějak průběžně všechno, co se mi nechce držet v ruce, dost často to tam potom taky hodně dlouho zůstane. Celkově by se tedy dalo říct, že v kabelce nosím hlavně bordel

Martini90
159 příspěvků 03.02.13 14:36

Ufff toho je :D
Základ (aneb bez čeho se neobejdu) je peněženka, doklady, Labello, klíče, kapesníčky, flashka a léky.
Běžně k tomu ještě nosím kalkulačku, plátěnou tašku, pudr se štětcem, obal na brýle a další drobnosti (propiska apod., v zimě rukavice).

borovnica
259 příspěvků 03.02.13 14:40

Doklady, peněženku, propisku, 2 plátěné tašky, deodorant, rtěnku, klíče, mobil, intimní potřeby a každý papírek, který cestou potkám… :-)

Gräfin
2634 příspěvků 03.02.13 14:40

Tak jsem vysypala obsah svojí kabelky a nestačila se divit, takže:

peněženka, pas, náhradní punčocháče v černé a tělové barvě, jedno nenačaté balení papírových kapesníků a dvě načatá, platíčko ibalginu, kabelková verze parfému, deodorant, diář, 3 propisky, kalkulačka, náplast, aspirin c, balzám na rty, rtěnka, kožené rukavice, žvýkačky, kartáč na vlasy, obvykle nosím ještě půllitrové balení vody, občas nějakou složku s dokumenty nebo méně často učebnici.

S přicházejícím jarem si slibuji, že budu kabelky častěji střídat, protože když tahám pár týdnů jednu pořád dokola tak v ní vzniká bordel. A není nic trapnějšího než v kabelce v přítmí najít balzám na rty, přiložit ho ke rtům a zjistit, že je to tampon

Bugatti
4052 příspěvků 03.02.13 14:42

Čím jsem starší, tím méně věcí s sebou nosím. Páteř si to žádá.

Ani  03.02.13 14:43

Peněženku, klíče, když jdu na nákup, tak ještě plátěnou tašku, když jinam tak mobil. Bordel, co se tam kupí, když ho není kam vyhodit. Velmi výjimečně kapesníčky a tyčinku na rty. A ještě výjimečněji Kindle, to jen když mám trochu delší cestu.
90% času mi stačí kabelka velikosti malého psaníčka.

Lanevra
371 příspěvků 03.02.13 14:43

Hmm, peněženka, mobil, klíče, lůj na rty, pudřenka, zrcátko, pilník na nehty, kapesníky, spínací špendlík, mp3 a to je asi všechno.

stric
762 příspěvků 03.02.13 14:44

@Gräfin To já právě nemůžu. Už několikrát mě z prekérní situace zachránil fakt, že se ukázalo, že cosi důležitého, co jsem si zapomněla vzít s sebou, v té kabelce přece jenom je nějak samo od sebe. Pořád ten bordel přendávat a myslet na to, jestli mám fakt všechno, to bych asi zešílela, při své roztržitosti jsem schopná zapomenout třeba telefon vteřinu poté, co si řeknu, že si ho musím vzít. Jo a zapomněla jsem klíče. Právě kvůli tomu binci schválně nosím takovou velkou neforemnou klíčenku, abych je rychle nahmatala a nemusela moc dlouho hrabat

NoQuestion
161 příspěvků 03.02.13 14:44

@stric šroubovák je dobrej, až se k nám dostanou ty růžový chlupatý pro ženský, budu nosit taky-vždy se hodí.

Já v kabelce nosím - jak ráda říkám - celý svůj život-kavárenskou výbavu (špička, kapesní popelník, tabatěrka, hezký zapalovač, červený lak na nehty, rtěnka, zrcátko), jídlo (většinou asi 4 svačiny-mám hlad pořád, tak aby bylo z čeho vybírat), kapesní balení olivového oleje (neustále musím doplňovat), náhradní podpatky, med v malé skleničce, mobil, klíče, peníze, půlkilový kámen ze Sahary pro štěstí, Skarabeus pro energii, kříž Anch, růženín (jo, jsem taková cigoňa:), zápisník, 28 propisek, popsané účtenky, zmačkané pivní podtácky, dvě razítka (kašpárek a prasátko)…a hrozný nepořádek.

refaella
8 příspěvků 03.02.13 14:45

Kapesníčky, tampon, klíče, mobil, labello, knížku, tašku na nákup, propisku, deštník, pudra štětěc, zrcátko, vodu, antiperspirant, parfém, krém na ruce, v létě ještě termální vodu ve spreji, hřeben a nůž, malou plastovou lžičku. Jak na to tak koukám, nosím asi všechno mimo kuchyňského dřezu :-)

Martini90
159 příspěvků 03.02.13 14:45

@stric A co si pořídit kabelku s nějakou menší kapsičkou, kam si dávat klíče?:) mně se to velmi osvědčilo.

Dahllie
2222 příspěvků 03.02.13 14:45

Tak nějak všechno :-D Diář, zápisník, peněženka, doklady, klíče, „kosmetická“ taštička (antibakteriální sprej, kapesníčky, jelení lůj, pudr, rtěnka, vlhčené ubrousky, švýcarský nůž, hygienické potřeby první pomoci, žvýkačky, osvěžující sprej do úst, hřebínek, zrcátko, prášky první pomoci, zapalovač), látkovou skládací nákupní tašku, čím dál častěji čtečku knih, láhev s vodou, krabičku se svačinou, jdu-li na delší dobu…
Naštěstí je často (klidně i několikrát denně) střídám, takže se mi tam nestihne nahromadit moc velký bordel.

Karoleenah
2322 příspěvků 03.02.13 14:47
@stric píše:
Celkově by se tedy dalo říct, že v kabelce nosím hlavně bordel

S tímto bych souhlasila. :D
Kromě nezbytné trojice peněženka-mobil-klíče mám vždycky propisku, papírové kapesníky, pokud to velikost kabelky dovoluje tak i žlutý zápisník , pak taky sluchátka k mobilu, poslední dobou i pilník a třešňový krém na ruce z L'Occitane. A hromadu účtenek, popsaných papírů a letáků… a určitě jsem na něco zapomněla.

Gräfin
2634 příspěvků 03.02.13 14:47

@NoQuestion že se vám s těmi šutry chce tahat :) Já nenosím žádný a na toto téma mě minulý týden přivedla kolegyně, která potřebovala moji kabelku posunout a divila se, že je tak těžká…nebyla, schválně jsem to zvážila, 3 kila přece nejsou žádná hrůza

Lanevra
371 příspěvků 03.02.13 14:47

@NoQuestion: Souhlasím, šroubovák je praktická věc, ale daleko praktičtější je jehlice do klobouku. Tu ani člověk nemusí hledat v kabelce, jen sáhne na hlavu, vytáhne a vbodne do patřičných partií. Jen si při tom asi trochu poškrábe hlavu no, ale to je už myslím drobnost.

Bugatti
4052 příspěvků 03.02.13 14:51

Pracovně netbook, peněženku, sešit na poznámky (z nich některé musím doma přenést do velkého diáře), několik per, mobil, balíček papírových kapesníků, čtecí brýle, plátěnou tašku na případné nákupy, klíče, rtěnku, pokud mám na sobě tenké punčocháče, tak jedny náhradní. V létě maličké balení vody, při špatném počasí lesk na obuv. Pokud jdu ven „nepracovně“, mám jen maličkou kabelku a v ní pouze klíče, mobil, balíček kapesníčků, peněženku, tašku na případný nákup a rtěnku.

stric
762 příspěvků 03.02.13 14:54

@NoQuestion Jste můj člověk. Kameny příležitostně sebrané na určitém místě nebo darované jako talisman, to občas nosím taky, ale zrovna teď myslím ne, musela bych se podívat :-)
@Martini90 Já tam kapsičky mám, dokonce tři a ještě jednu zvenčí, tam mám průkazku pro vstup do jedné instituce, abych ji určitě neztratila, protože to byl byl průšvih, a taky abych se vyhnula pozdním příchodům způsobeným čtvrhodinovým hledáním průkazky :-)
Ale do těch kapsiček dávám telefon, abych ho rychle našla, když zvoní, zapalovač, protože je moc malý, a občas něco podobně urgentního, klíče už se nevejdou, ty jsou na dně.

Jetthro
1129 příspěvků 03.02.13 14:56

U me se to lisi podle rocniho obdobi, ale zaklad co mam s sebou vzdycky: penezenka, klice, mobil se sluchatkama (dobre, to teda nosim v kapse), kapesnicky, zrcatko, krem, hreben, voda.

Jinak podle situace jeste rukavice, destnik, diar (konecne jsem se jakz takz naucila ho pouzivat), labello, propiska, slunecni bryle, mini svacinka, paralen (vetsinou kdyz si ho jednou vezmu s sebou a pak mi v kabelce zustane par mesicu nez ho zase vyndam/prendam :D).

Martini90
159 příspěvků 03.02.13 14:57

@stric Aha, tak to chápu:) Já zase nosím na dně telefon, u toho mě hledání tolik netrápí jako u klíčů (a když ho náhodou neslyším, ono se taky prd stane).

Ichy
67 příspěvků 03.02.13 14:57
Eh...

Peněženka, doklady, klíče, telefon, netbook, diář, několik propisek, kapesníky, ibalgin, Labello, deodorant… toť základ. Přidávám/ubírám dle situace.

stric
762 příspěvků 03.02.13 15:02
@Lanevra píše:
@NoQuestion: Souhlasím, šroubovák je praktická věc, ale daleko praktičtější je jehlice do klobouku. Tu ani člověk nemusí hledat v kabelce, jen sáhne na hlavu, vytáhne a vbodne do patřičných partií. Jen si při tom asi trochu poškrábe hlavu no, ale to je už myslím drobnost.

A já pořád, jaká nezbytnost mi ještě chybí! To musím mít!

top topic
949 příspěvků 03.02.13 15:09

Jak kdy, ale vždycky tam mám nehorázný bordel.

bestia
2296 příspěvků 03.02.13 15:14

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:05

Grossularia
3204 příspěvků 03.02.13 15:20

Potřebovala bych Hermioninu bezednou kabelku…

Nosím obligátní peněženku, doklady, klíče, telefon. Papírové kapesníčky, vlčené čistítko na brýle (z DM, ty balené po dvou). Látkovou taštičku, ve které mám léky, náplast, malý krém na ruce, lůj na rty, zavírací špendlík a vložku. Druhou látkovou taštičku, ve které mám zákaznické kartičky (taštičku vyndavám, když nejdu na nákupy). Látkovou skládací tašku. Malý deštník, švýcarský nůž, gelovou tužku, lahvičku s pitím, ovocné pyré v pytlíku Materne (taková ta přesnídávka, co se nejí lžičkou, ale sosá z toho sáčku:). Někdy vezmu jen pyré, protože je placaté a vejde se i do kabelek, kam se nevejde voda, a zažene docela žízeň.
Podle okolností (cesta mimo město, kam by mi nikdo nemohl přijet s náhradními) náhradní brýle - jsem bez nich úplně slepá. V létě pouzdro s nacvakávacími slunečními „clonami“ na brýle. Na delší cestu něco na čtení, buď knížku, nebo kindle.

Zajímavé, když to čtu, tak už tu Hermioninu kabelku asi mám - tohle má přece mnohem větší objem než moje kabelka :)

Mimo věci potřebné se mi v kabelce hromadí různé drobné bordeloidní věci, zejména účtenky, u nichž si nejsem hned jista, jestli jsou na vyhození.
Miluju kabelkovou očistu, v nějaký den, kdy po delší době zasvítí sluníčko, mě chytá vyklízecí nálada, miluju vyklizení kabelky, její důkladné vyklepání a vyvětrání venku a úhledné naskládání potřebných předmětů zpět.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit