Čo považovať za kvalitný materiál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mišulc
14 příspěvků 20.02.13 10:32
Čo považovať za kvalitný materiál?

Možno je táto téma pre väčšinu z vás zbytočná, ja by som ale napriek tomu potrebovala poradiť. Nedávno som sa niekde na MP dočítala, že oblečenie s prímesou visózy je použiteľné len na pár nosení. Preto by ma zaujímalo, akým všetkým materiálom by bolo vhodné sa vyhýbať, aby po niekoľkých málo praniach nebolo oblečenie žmolkované, pokrútené, vyťahané alebo naopak zrazené a pod. Aké sú vaše skúsenosti? Uprednostňujete prírodné alebo syntetické materiály?

Reakce:

Bugatti
4052 příspěvků 20.02.13 10:51

Všechny materiály mohou být kvalitní i nekvalitní. Viskóza sama o sobě neznamená, že se bude jednat o nekvalitní materiál, který se bude žmolkovat nebo vytahovat. I vlna či hedvábí je kvalitní a nekvalitní. U přírodních materiálů je rozhodující nejen délka a jemnost vlákna, ale také zpracování. I polyester může být kvalitní, i když já sama jej nepreferuji.
Důležitý je i účel, co se z materiálu ušije a k jakým příležitostem se to bude nosit. Chce to trošku zkušeností a látky si „osahat“, i když abych řekla pravdu, dnes je to docela těžké, protože většina řetězcových oděvů je z málo kvalitního materiálu, takže na ty kvalitní si není moc kde sáhnout.

marmota-b
529 příspěvků 09.03.13 07:08
@Bugatti píše:
Důležitý je i účel, co se z materiálu ušije a k jakým příležitostem se to bude nosit. Chce to trošku zkušeností a látky si „osahat“, i když abych řekla pravdu, dnes je to docela těžké, protože většina řetězcových oděvů je z málo kvalitního materiálu, takže na ty kvalitní si není moc kde sáhnout.

Z tohohle hlediska je rozhodně dobré obcházet secondhandy. Tam se občas na něco vysoce kvalitního narazí… a navíc vzhledem k obvyklé obnošenosti někdy ty vysoce nekvalitní už poznáte i na pohled. Takže časem získáte docela cvik, a když se ze začátku nevede, ta investice nebývá tak velká…
Tip, který jsem před chvílí psala i do jiného vlákna: podle mé zkušenosti jsou úplety obvykle kvalitnější, když z rubu i z líce vypadají stejně. Tenký hadřík s „hladce“ a „obrace“ stranou, ještě nota bene s příměsí elastanu, se obvykle rychle vytahá.
Jiný tip, který jsem četla někde jinde: když je celý oděv ušitý jen overlockovými stehy, je vyšší pravděpodobnost, že je to odfláknuté (a tím pádem nejspíš bude odfláknutý i materiál, že).

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit