Čo s obnosenými vecami?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Acrobaleno
948 příspěvků 22.07.12 14:15
Čo s obnosenými vecami?

Dnes som robila generálku skrine a tie veci, ktoré už nebudem nosiť poputujú na charitu. No našla som zopár kúskov, ktoré by bolo škoda vyhodiť. Sú to staré plesové šaty, taká zvláštna látka - šušťavá a lesklá. Pred 10 rokmi to bola veľká móda. A podobný štýl som videla tu v pekle - ako pekelné stužkové šaty. Tak som rozmýšľala, či by sa nedali prerobiť. Na sukni je dosť látky a vršok, kvázi korzet má zaujímavé čipkové aplikácie, ktoré by sa dali použiť. Len môj problém je ten, že neviem na čo by boli vhodné. Ako som už spomínala, látka je lesklá, „slávnostná“ a je tmavej tehlovej farby. Čo by ste odporučili nie práve šikovnému začiatočníkovi? Hlavne niečo jednoduché. A čo robíte s použitými a nenosenými vecami vy?

Chcela by som z toho spraviť niečo nové. Možno top alebo niečo podobné.

Reakce:

FoxInTheBox
278 příspěvků 23.07.12 21:33

To by asi chtělo ty šaty nafotit. Jak látku (taft?), tak střih.

Jinak tu „slavnostnost“ plesových šatů určitě srazí rozdělení na sukni a vršek a nošení obojího s jinými kousky. Záleží na tom, jak ti která část šatů padne. Minimálně dlouhá sukně z takové látky by byla asi na slavnostn příležitosti s jednoduchým elegantním vrškem výborná.

Pro obecnou inspiraci doporučuju projekt New Dress a Day . Slečna se rozhodla strávit rok tak, že vydá na oblečení 1 dolar denně. Koupila vždycky v sekáči (později už dostávala poštou od fanoušků) šílené nenositelné šaty za dolar a přešila. Nejlíp procházet stránky od začátku, teď už ten projekt skončil a jede se jen tak na volno :)

Bugatti
4052 příspěvků 23.07.12 23:25

@FoxInTheBox Na mne to působí dojmem, že slečna udělala z nepadnoucích hadrů o něco méně nepadnoucí hadry. Připadá mi to jako ztráta času. Možná by bylo lepší naučit se pořádně ušít pár základních kousků (třeba i z již použité látky) a zkombinovat to s kousky ze stávajícího šatníku. Chápu, že mladé slečny teprve hledají svůj styl, ale vždy je lepší mít pár kvalitních kousků než plné skříně nesourodých nekvalitních hader.

Jetthro
1129 příspěvků 23.07.12 23:55

@FoxInTheBox Ty jo, no napad je to urcite zajimavej a ja teda navic cenim i slecninu sikovnost, vzhledem k tomu ze ja koncim u zasiti diry a prisiti knofliku a moje kariera svadleny skoncila nekdy v 10 letech kdyz jsem se pokousela sit si nejaky hadry na barbiny :)) ale vesmes mi ty oblecky prijdou hrozny pred i po, hlavne je na tom strasne videt jak je to nekvalitni material..ale par veci se mi celkem libilo, treba nekde na zacatku presity vanilkovy sako.

Bugatti
4052 příspěvků 24.07.12 00:16

@Jetthro Nemyslím si, že je slečna šikovná… ty hadry jí (většinou) nepadnou a nesluší ani po úpravě. Přešívat levné hadříky nemá smysl, ale pokud je materiál kvalitní bavlna, vlna nebo hedvábí, stojí to za recyklování. Z dob dávno minulých s tím mám bohaté zkušenosti a jsem ráda, že dnes nutně nemusím kdeco recyklovat, přesto to dělám, protože je mi líto kvalitního materiálu. Polyesterové hadříky nevalné kvality za to ale nestojí.
Kvalitní, ale flekaté tričko z bavlny jsem nabatikovala a nosím na zahradě. Světlé flekaté kalhoty jsem úspěšně nabarvila v pračce a nosím též na zahradě nebo do lesa. Z šatů, které jsem roztrhla, jsem přešila sukni. Na jiné tričko, které mělo flíčky u výstřihu, jsem našila maličké barevné knoflíčky jako ozdobu a nosím doma nebo na zahradu. Na vlněnou vestu, kterou jsem roztrhla u výstřihu, jsem naaplikovala háčkované kytičky ve stejné barvě jako je vesta. Koženou rukavici roztrženou kousek od okraje na hřbetě jsem zašila a na to místo našila kožené mašličky, vyrobené z liché rukavice (druhou jsem kdysi dávno ztratila). Šaty, které byly původně dlouhé, jsem přestřihla a udělala z ních sukni a top. Z letní bavlněné sukně, která měla skvrny, jsem ušila nákupní tašku. Z flekatého bavlněného ubrusu jsem udělala utěrky, několik hedvábných šál, které ztratily glanc, jsem natrhala na dlouhé pruhy a z nich uháčkovala šátek přes ramena… a spoustu dalšího. Já mám průpravu z dob, kdy v obchodech nic nebylo.

Ani  24.07.12 00:40

Je tam tedy několik věcí, u kterých jsem si řekla wow. Třeba:

Nebo (i když není její):

Tohle také považují za nositelné, tohle kdyby to bylo jen projmuté bez druhé barvy, tohle šlo už na začátku…

Prostě něco je hodně dobré, něco rozpačité, něco prostě nositelné. Když vezmu v úvahu, z čeho občas vychází, tak má můj obdiv. Holka má asi hodně ráda výzvy :)

Patane
43 příspěvků 24.07.12 10:56

Když udělám generálku ve skříni, tak oblečení roztřídím do třech kategorií.

1)Oblečení, které jsem měla moc ráda, si nechávám a uložím na půdu. Je to z čisté nostalgie, ale prostě jej nedokážu vyhodit… Dá se pak skvěle využít na nějakou retro akci:)

1. Oblečení, které je stále hezké, protože to byl většinou neuvážený kup, to schovám a prodám. Tak jednou do roka se s někým spojím a vyrazíme na bleší trh, kde se mi podaří většinu rozprodat
  2. Oblečení, které nespadá do žádné ze dvou kategorií házím do toho speciálního kontejneru.

Přešít oblečení mě nikdy nenapadlo, nebo jsem asi nikdy neměla kus oblečení u kterého by to stálo za to. Jsem malé postavy, takže dlouhé šaty jsem nikdy neměla a u koktejlek by asi nějaká výrazná změna stejně nešla.

FoxInTheBox
278 příspěvků 26.07.12 22:26
@Bugatti píše:
Nemyslím si, že je slečna šikovná… ty hadry jí (většinou) nepadnou a nesluší ani po úpravě. Přešívat levné hadříky nemá smysl, ale pokud je materiál kvalitní bavlna, vlna nebo hedvábí, stojí to za recyklování.

Nemusí se všechno líbit, spoustu věcí bych taky použila jinak - Marissa většinou udělá z dlouhých šatů (spousta materiálu) nějaký top k džínám, přitom by to šlo i zajímavěji.
Ale baví mě sledovat, jak se ta která věc může proměnit, co se v ní všechno dá vidět. Zajímají mě fotky postupů, jak na to šla. A připadá mi to jako dobrý trénink, jak se k věcem stavět kreativně.

Možná to bude i tím, že jsem dobu, kdy se „povinně recyklovalo“ (protože nic nebylo) kdeco, nezažila. Sice taky pořád přešívám, ale spíš proto, že mě to baví, že na moji vysokou postavu něco nepadne a nebo prostě proto, že chci, aby věci dostaly novou šanci. Tak nějak v duchu nevytváření zbytečného odpadu.
Když se mi dostane do ruky něco, co je i třeba z obyč materiálu, ale něčím mě zaujme, tak si pohraju. I kdybych to pak nenosila deset let, ale měsíců nebo týdnů.
Je fakt, že nejsem typ, co by měl jednu věc v šatníku půl života, spíš potřebuju pořád obměňovat.

Bugatti
4052 příspěvků 26.07.12 22:40

@FoxInTheBox Já jsem dřív taky potřebovala obměňovat. Dneska už to dělám tak, že pořídím velmi kvalitní základní věci v neutrálních barvách a pohraju si s doplňky tak, abych v tom stejném oblečení pokaždé vypadala jinak. Nepotřebuji mít patery společenské šaty, stačí mi hedvábné malé černé, které doplním jednou stříbrošedým a podruhé fuchsiovým sakem, příště hedvábným plédem, na letní koncert klasické hudby háčkovaným plédem, jindy vlastnoručně háčkovanými krajkovými rukavičkami nebo kanzaši květem. Striktně se řídím pravidlem tří, to znamená tři příležitosti a tři roční období, kdy se oděv dá vzít (a tři věci, které už v šatníku mám).

Dorenika
464 příspěvků 17.12.12 16:33

Ja mam asi nejaku poruchu ale ja oblecenie nevyhadzujem iba ak z nich odrastiem a to ich dam sesternici alebo ich nejak nenavratne znicim a to su na doma…inak vsetko skreckujem

chinin
2788 příspěvků 18.12.12 23:29

@Bugatti
Mam slabost pro originalni doplnky a vase několik hedvábných šál, které ztratily glanc, jsem natrhala na dlouhé pruhy a z nich uháčkovala šátek přes ramena me skutecne zaujalo. Nechcete se pochlubit fotkou? Prosiiim.

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.12.12 09:02

@FoxInTheBox
Ráda Vás tu opět vidím:-)

valery
1579 příspěvků 03.04.13 23:39

Docela zajímavý nápad…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit