Co se děje se zbožím, které se neprodá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hadramashmatra
31 příspěvků 07.02.14 13:10
Co se děje se zbožím, které se neprodá?

Docela mě to zarazilo, už dřív. Prodejci se všemi silami snaží prodat ve slevách i věci, co vypadají jak hadr na podlahu, ale ta nadprodukce v obchodech je doočímlátící. Co se s tím děje? Pochybuji, že jde vše do outletů, případně se to posílá na bohulibé účely. Spalovna? :-(

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Goku
410 příspěvků 07.02.14 13:13

Co se děje s věcma nevím, ale hrozně mě rozesmál váš nick :-D.

Hadramashmatra
31 příspěvků 07.02.14 13:16

Ach, děkuji. Četla jsem kdysi nějakou knížku, ve které si hrdinové vykládají vtip: jak se řekne hindsky uklízečka? hadramašmátra :-)

stes  07.02.14 13:20

Sekáče?

Karoleenah
2322 příspěvků 07.02.14 13:49

Mně připadá, že do outletů toho jde hodně, i v některých sekáčích se občas najdou věci ve více kusech s cenovkama. Možná si nějaké neprodané věci za nižší cenu můžou odkoupit i zaměstnanci…? Protože vím o minimálně třech řetězcích, ze kterých se věci ze starších kolekcí daly sehnat „oklikou“, nové s visačkama, za zlomek ceny. Jeden z těch řetězců to ale v ČR nedávno zabalil, tak to nebude úplně legální praktika zřejmě. :D

merunka89  07.02.14 14:27

Zalezi jestli jsou to tzv brand names, ty jdou po sezone to levnych retezcu, jako je Marshall's, T.J.Maxx, Ross and Duffy, s a nebo na web lines jako je Overstock.com. Pokud se neprodaji ani zde, tak jdou vetsinou do srotovacich masin, protoze moc designeru asi nerado vidi jejich znacky na bezdomovcich a nebo jdou do tzv. Clothing Bank.
Levnejsi obleceni, jde bud do ruznych charit a Salvation Army a nebo se prodavaji do ruznych rozvojovych zemi lb za 0,25 -0.50 centu. Jsou i fabriky, ktere lacino skupuji tyto obleceni a delaji z nich hadry na cisteni masin, ruzne podlozky pod koberce a nebo lacine industrialni koberce. Z vlastni hlavy to nemam, guglila jsem pro Vas :-)

editovala jsem gramatiku…

razorblade_reloaded  07.02.14 20:38

Ja vzdycky myslela, ze to jde do detskejch domovu

Inara
4 příspěvky 07.02.14 20:57

@merunka89 Díky, moc zajímavé. Také jsem nad tím přemýšlela. Můj tip byly outlety, ale těch neprodaných hadrů jsou určitě obrovská kvanta.

Sekáček
73 příspěvků 07.02.14 20:59

A já vždycky myslela, že to na chvíli sundají z věšáku a další sezónu to pověsí zpátky…

merunka89  07.02.14 22:13

@Sekáček :-) :-)

Kay_Adams
1612 příspěvků 07.02.14 22:23
@Sekáček píše:
A já vždycky myslela, že to na chvíli sundají z věšáku a další sezónu to pověsí zpátky…

A občas ešte prerazia visačky a nahodia vyššiu cenu.
Trustory.
Nadnárodný reťazec, k videniu v ČR&SR.
Sezónne sa zo zváža z pobočiek do centrálneho skladu, tak sa to narve do plastových vriec, prečká medzisezónu a vracia sa to.

Ak sa vám teda zdá, že ste niečo také videli už pred 1-3 rokmi, možno je to ten istý kus ;)

Dadoo
5533 příspěvků 08.02.14 10:31

Část jde do skladů Armády spásy! Také reklamované oblečení.
Viděla jsem na vlastní oči i s cedulkama z řetězců.

pecka79
2011 příspěvků 08.02.14 10:49

Nejaky cas som pracovala v jednom obchode v Londyne.Vzdy na konci sezony, ked sa veci nepredali, poslali sa do centralneho skladu. Potom sa opat vratili do predaja, cena bola zlacnena, lebo to bola stara kolekcia. A ak sa tovar opat nedarilo predat, manazer predajne upravil ceny tak, ze sa vacsinou vsetko predalo. Turisti boli schopni za libru, dve kupit aj nieco vyzerajuce ako handra na podlahu, ved to bude darcek pre niekoho z UK (zial)-aspon tak to tvrdili, ked sa pri plateni vytesovali, ako lacno nakupili.

splitty
131 příspěvků 08.02.14 11:28

Před pár lety byly všude zprávy o tom, jak H&M a Wal-Mart neprodané oblečení/boty/do­plňky prostě rozestříhají a vyhodí - takže některé řetězce to asi řeší také takto.

lone
15 příspěvků 08.02.14 14:49

Přijde mi, že někdy se ty věci přešívají, dozdobují dle následujících trendů, protože u některých tak strašně zkombinovaných materiálů a nevkusných ozdob (nýty, mašle, flitry), které vídám, mě jiné vysvětlení nenapadá:-)

Radley
55 příspěvků 08.02.14 17:01
@pecka79 píše:
Nejaky cas som pracovala v jednom obchode v Londyne.Vzdy na konci sezony, ked sa veci nepredali, poslali sa do centralneho skladu. Potom sa opat vratili do predaja, cena bola zlacnena, lebo to bola stara kolekcia. A ak sa tovar opat nedarilo predat, manazer predajne upravil ceny tak, ze sa vacsinou vsetko predalo. Turisti boli schopni za libru, dve kupit aj nieco vyzerajuce ako handra na podlahu, ved to bude darcek pre niekoho z UK (zial)-aspon tak to tvrdili, ked sa pri plateni vytesovali, ako lacno nakupili.

A takto přeceněné zboží následně objeví čtenářky MP a s blaženým úsměvem a slzou v oku si jej odnášejí domů, aby je pyšně vystavily v rubrice Co jsem si dnes koupila pod titulkem „za ty peníze jsem to tam nemohla nechat“.

pecka79
2011 příspěvků 08.02.14 17:20

@Radley Podla mna je to individualne.Aj ja nakupujem vo vypredajoch (vid moj klobuk za 2 eura v spominanej rubrike),no pri kazdom tovare si zvazim, ci to ma zmysel kupit alebo nie.Ak vec uz pri kupe vyzera ako handra, nekvalitne, znicene, resp. nie je to moj styl, nekupim to len preto, lebo to ma dobru cenu. Nepotrebujem mat predsa satnik plny handier za par eur. A tak asi vacsina rozmyslajucich ludi:-)

real.blond
6688 příspěvků 08.02.14 20:39

Zajimalo by me, co se deje s neprodanym zbozim LV, Dior, Hermes.. :D

MP Maggie
991 příspěvků 08.02.14 20:46

@real.blond Posílají mi to.

real.blond
6688 příspěvků 08.02.14 20:52

@MP Maggie a nechcete neco preposlat me? Klidne za nejaky poplatek :D

Příspěvek upraven 08.02.14 v 20:58

real.blond
6688 příspěvků 08.02.14 20:53

@MP Maggie jinak se ke mne doneslo, ze zamestnanci LV maji moznost na konci kolekce zbozi za nizsi cenu odkoupit.. Ovsem si myslim, ze je to spis UL :D

MP Maggie
991 příspěvků 08.02.14 20:55
@real.blond píše:
@MP Maggie a nechcete neco preposat me?

To je určitě řečnická otázka, že?

lioncity  08.02.14 21:08

@real.blond, 100% vim, ze neprodany LV se nici. Zbozi nikdy nejde do slev a jednotlive kolekce (tj. ne klasika) se posilaji zpet a… jednou jsem se o tom bavila s obsluhou na nejakem jejich vecirku. Ostatni znacky nevim, nedivila bych se, kdyby to bylo podobne.

lioncity  08.02.14 21:09
@real.blond píše:
@MP Maggie jinak se ke mne doneslo, ze zamestnanci LV maji moznost na konci kolekce zbozi za nizsi cenu odkoupit.. Ovsem si myslim, ze je to spis UL :D

Taky si myslim.

real.blond
6688 příspěvků 08.02.14 21:16

@lioncity no mne to vykladal nejaky „odbornik“, jakoze fakt.. Ze maji zamestnanci smesne ceny..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit