Co se svetrem, aby "neelektrizoval"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bri
144 příspěvků 07.12.12 21:15
Co se svetrem, aby "neelektrizoval"

Dobrý večer, chci se zeptat, máte nějaký fígl na to, aby svetr „neelektrizoval“? Svetry peru v Ecoveru nebo v pracím prostředku na vlnu z DM a teď v zimě mi všechny eletrizují a některé se na mě „lepí“ (nevím, jak to jinak popsat). Dělají mi to i starší svetry z umělotiny, ale i ten nový kašmírový :-( Děkuji za rady

Reakce:

zwedavka
699 příspěvků 08.12.12 10:24

Aviváž

bri
144 příspěvků 08.12.12 10:37

A v té aviváži mužů vymáchat i ten kašmírový svetr nebo obleceni z merino vlny?

šedivá myš
24 příspěvků 08.12.12 11:22

Elektrizování nebo „lepení“ na tělo je protivné, takže v aviváži máchám skoro všechno, včetně kašmírových svetrů. A jaké překvapení, funguje to :-) Někde jsem četla, že aviváž poškozuje některá vlákna, ale nepamatuju si už, o jaký materiál šlo. A je mi to jedno.
Používám aviváž určenou pro citlivou pokožku, nemám s ní problém, i se mi zdá, že voní méně protivně než jiné.

smrtonoška  08.12.12 11:41

Doporučuje se aviváž na kašmír (a vlnu celkově) nepoužívat. Záleží asi od kvality a odolnosti materiálu, já jsem vlněný svetr do aviváže strčila a přežil to. Ale u svetru ze sekáče za pár kaček nejsem tak opatrná, kdyby to byl nový svetřík za 2 litry, tak bych se bála ho i namočit :D

bri
144 příspěvků 08.12.12 12:53

@smrtonoška taky jsem si říkala, že to risknu, protože se stejně nedá nosit, jak lepí. Ten kašmírový svetr mám z bazaru, ale i když stál málo, tak bych se s ním nerada rozloučila, protože je neskutečně jemný a krásný :-)
Co mám vlněné věci (podvlíkačky a tričko), tak u nich to není tak hrozné a jsou nové, stály dost, takže u nich to riskovat nebudu.

Jinak aviváž už nějaký ten rok nepoužívám, takže budu muset nejdříve koupit.

Linie
1752 příspěvků 08.12.12 21:49

Máchám v aviváži vše /nemám sušičku/ a vše je jemné a neelektrizuje. Máchat se musí i hedvábný šifon! ještě před šitím, protože jinak se hrozně lepí na sebe. Možná na to má i vliv vlhkost vzduchu?

JarkaJar
432 příspěvků 10.12.12 15:57

Já mám trochu jiný ale podobný problém: Když pracuju na počítači a pak sáhnu na kovovou kliku dveří, pravidelně dostanu ránu od statické elektřiny. Přitom svetr nosím vlněný, v létě bavlněné nebo směsové oblečení. Nevím, jak to udělat, abych nebyla taková elektrická.
Edit: nesahat na klávesnici, která je z plastu. Bohužel neproveditelné.

Příspěvek upraven 13.12.12 v 08:23

Helena8
26 příspěvků 12.12.12 21:02

@šedivá myš
aviváž by se neměla používat termo a sportovní prádlo, ne?
a také jsme někdy četla, že má negativní vliv na zářivost barev, ale sama to nemám vyzkoušené.

chinin
2788 příspěvků 13.12.12 15:54

Aviváž má negativní vliv na pružnost vláken, proto je velice nevhodné používat ji na spodní prádlo, plavky apod. Dále může aviváž poškodit některé speciální úpravy tkanin - různé nepromokavé membrány etc.

Kokoska1  14.12.12 23:02

Zvlášť pro sportovní oblečení, které má odvádět vlhkost, se aviváž nedoporučuje - např. spodní trička z moiry se tím znehodnotí. Tedy nosit se dají, ale tu vlastnost už nemají. V prodejně mě na to vysloveně upozornili - aviváž prý úplně změní strukturu toho speciálního vlákna, které je schopné odvětrávat.

šedivá myš
24 příspěvků 14.12.12 23:28

@Helena8 Jasně, sportovní prádlo a je tím notoricky známé a taky se to u něj na cedulkách výslovně uvádí. Ovšem například na určité běžecké a turistické ponožky se zas aviváž doporučuje, jsem teď ale líná to hledat.
Jak psala chinin, to o tom spodním prádle, byl zřejmě ten údaj, co si nepamatuju.

Váš příspěvek

Šaty pro Melanii Trumpovou

Svět napjatě očekával, jaké šaty si nová první dáma USA oblékne na... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit