Co se vám zdálo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oveeec
1368 příspěvků 17.01.16 15:08
Co se vám zdálo?

…kdyby někdo měl potřebu vyprávět ten trhák, co se mu na dnešek zdál :) A nechtěl u toho koukat na nepřítomné pohledy ostatních a poslouchat roztržité „Fakt, jo?“. Ale vážně. Zajímalo by mě, co se komu zdálo zajímavýho, strašidelnýho, smutnýho, smutně krásnýho nebo srandovního. Už jsem to téma chtěla založit před časem, kdy se mi zdálo něco fakt zvláštního a významnýho, ale ráno se stalo pár věcí, který si vykládám za znamení, že to nemám nikam psát, že to je naše osobní věc. Tak jsem to neudělala a píšu teď:

Zdálo se mi dneska, že pozoruju měsíc, tak obrovskej, že když zaostřím, rozeznám na něm zelený kontinenty. A někdo mi povídá, že to je špatný znamení, že když je měsíc takhle blízko, znamená to, že spadne na Zemi a bude konec světa. Tak jsem se dala do běhu, ale něco mi pořád říkalo, že přece měsíc je velkej jako Země a že přece nikdy nemůžu utéct dostatečně daleko. Tak jsem začala očekávat smrt (asi zavalením) a našla jsem přitom něčí rodinu, která mě vzala mezi sebe, tak nás tam v takový malinký chaloupce to zavalení měsícem očekávalo asi patnáct, cizí lidi a ta rodina a pár mých kolegů a cítila jsem i v tom ohrožení smrtí krásnou pospolitost. Jsem blázen? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

Karja
4767 příspěvků 17.01.16 15:44

Tak mě se zdálo v pátek, že jdu na ples - běžnej městskej ples, kde se chci vyspat s princem Williamem (ten se mi ve skutečnosti ani nelíbí).V tom snu to bylo podáno jako jasná věc, že se spolu vyspíme, jenže já jsem na tom plese dostala menstruaci o týden dřív, takže z toho nic nebylo a ještě tuto nehodu spoustu lidí vidělo.
Jsem normální? Já myslim, že rozhodně ne:-D!
Jo a na plese jsem byla včera, a třeba se to tak celý mohlo stát, ale zkazilo se to hned ze začátku, princ William nepřišel!:-D

Lachenauerin
544 příspěvků 17.01.16 16:10

Pche, mě v noci na včerejšek škrtil švagr (kvůli tomu, že jsem při odchodu z návštěvy v jeho bytě nemohla najít boty a tašku). Nejdřív tedy bouchal hlavou o stěnu s tím, že on to čekal, že se mnou „zase“ budou problémy, pak mě škrtil, pak mu hlava zmizela (najděte si, pokud je libo, „manekýny“ od Giorgia de Chirica, tak přesně vypadal), pak mu zase hlava „naskočila“, vilně mě vzal za ruku a řekl: „Víš, co ti teď dávám?“
„Ne,“ hlesla jsem já.
„Mor,“ uchechtl se on.
A já ječela, čímž jsem probudila manžela.
Jinak mám se švagrem velmi dobré vztahy. No, v tom snu toho bylo víc zajímavého, až archetypického, ale nechci to rozepisovat do bůhvíjakých podrobností.

monolith
12 příspěvků 17.01.16 16:24

Tak mně se zdají sny většinou o zmatcích, autobusech, vlacích, dojíždění, zapomínání kabelky, nestíhání atd., ale na pátek se mi najednou zdálo, že jsem se málem vyspala s někým v poslední době hodně slavným.

Akitaken
4960 příspěvků 17.01.16 16:51

Fakt vás to zajímá? Ale psychiatra na mě nevolejte, jo?
No, tak mě honil tyrannosaurus rex. Zahnal mě někam na historický náměstí plný podloubíček, kde jsem se schovala do obchodu prodávající batikované hadry.
Tak místo mě sežral malého blonďatého kluka, kterému nějaký chlap v poslední minutě strčil červený vystřelovací deštník, aby ho uvnitř dinosaura otevřel a tím ho zabil.

V tuto chvíli jsem se hrůzou probudila, a když se mi znova podařilo usnout, sen bohužel pokračoval. Tyrannosaurus už mě zase honil, tentokrát někde uvnitř nějaké továrny (?), kde byly úzké klikaté chodby. Byla jsem holčička, spolu se mnou utíkal ještě nějaký kluk, žena a muž. Měli jsme na sobě žabky a plavky a ten muž nám říkal, kam v té chodbě máme stoupat, aby nás nezasáhly trysky vystřelující Coomassie blue (kdo neví, co to je, mrkne sem: https://en.wikipedia.org/…illiant_Blue). Nakonec jsme doběhli někam do sprch, kde ta žena zjistila, že má na noze modrou barvu. Ten muž nám řekl, že tady se můžeme osprchovat a vyčurat. Tyrannosaurus se nacházel v chodbě za námi, zjevně ho Coomassie barva několikrát trefila..
pak najednou střih, jsem zase venku na tom náměstíčku, utíkám pryč z toho obchodu s hadrama, a když se ohlídnu, tak tyrannosaurus je přiskříplej ve vratech a abych věřila tomu, že je fakt mrtvej, tak mu visel jazyk z tlamy a levé oko měl vypadené z důlku (možná i to pravé, ale to vidět nebylo).
Poté jsem se opět probudila a radši šla do práce.

Akitaken
4960 příspěvků 17.01.16 16:54

Dvakrát se mi taky zdálo, že jsem zdrhla od oltáře.
Měla jsem moc krásnej účes, ale naprosto příšernej make-up alá geisha. A když si uvědomila, že si mám brát někoho cizího (ženicha jsem neviděla, ale jeho příbuzný jo, úplně neznámý lidi), tak jsem se sebrala, a šla jsem domů. Když jsem strkala klíč do dveří, objevila se ta vizážistka, co mi dělala účes a ten gejší ksicht a řekla mi: „Vy jste utekla od oltáře.“ Já na to: „Jo.“ „Protože máte ráda někoho jinýho.“ řekla ona. „Jo.“ řekla jsem já a tím to skončilo.

Nejradši mám lítací sny, bohužel se mi zdají zřídka.

Tulipe
117 příspěvků 17.01.16 16:58

Minulý víkend se mi zdálo, že se synem jedeme lyžovat, projíždíme pomalu nějakou vesničkou a najednou tam stál velký tučňák. Celá nadšená jsem zpomalila, ukazovala jsem ho synovi a tučňák mezitím přešel silnici, přišel k mému staženému okénku a pokusil se mě klovnout!

Tak nevím, co bych našla ve snáři za vysvětlení :) Měla jsem zatím tučňáky celkem za sympaťáky :)

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.01.16 17:17

:-) zrovna jsem si dnes říkala, že musím někam napsat svoji opakující se noční můru, protože to asi chce terapii.

poslední dobou se mi zdává čím dál častěji.
není pokaždé úplně stejný, ale základem je vždy vysoký dům, třeba panelák, kde jdu po schodech nahoru. schody se často směrem vzhůru zužují. vždycky jsou plechové, drží ve zdech jen na šroubech a při chůzi se celé schodiště otřásá a vibruje. pak dojdu do úseku (už hodně vysoko), kde buď část schodiště úplně chybí, nebo přímo přede mnou spadne dolů do hlubiny, nebo případně jakoby visí ve vzduchu a je třeba na další část schodů přeručkovat. v tom okamžiku si vždycky uvědomím, že mám hyperhidrózu a strašně se mi potí ruce a že by mi to klouzalo a spadla bych dolů, načež mě zavalí pocit zoufalství a proberu se.

Morrighan
1299 příspěvků 17.01.16 18:06

Sny si většinou nepamatuji, ale nedávno se mi zdála taková uhozenost. Pracovala jsem jako brigádník v nějaké vesnické lékárně a přišla holka, že chce antikoncepci, tak jsem volala vedoucí (která tam nebyla), jestli to té slečně můžu prodat (vypadala velmi mladě). Ale šéfová to nezvedala, tak jsem vyšla ven, že jí najdu. Mimochodem, ta příroda kolem byla fakt krásná xD No…a pak jsem viděla skřety, kteří útočili na vesnici, a začala jsem utíkat. V jednu chvíli jsem viděla rytíře v modré zbroji, a tak jsem běžela k nim a víc si nepamatuju…asi moc čtu fantasy. Tenhle sen měl design jako Pán Prstenů, krásná příroda a takový ti velcí skřeti xD

Réza4  17.01.16 20:42

Mně se sny moc nezdají a většinou zpracovávám to, co se stalo přes den a bývají dost realistické. Ale vrací se mi lítací sen - lítám tak, že ve vzduchu plavu prsa a je to báječně rychlé a vždycky si říkám, proč nelítám pořád, když je to tak jednoduché a pohodlné. Ale když vyletím nad koruny stromů nebo nad domy, tak se začínám bát a letím níž. Je to moc příjemný sen, mohl by se mi zase zdát:o)

Lenka M.  17.01.16 21:12

Mňa vo snoch pravidelne niekto vraždí. V poslednej dobe sa mi už asi 6× sníval nachlp ten istý sen. Idem po ulici k našemu paneláku a asi 40 metrov od domu si všimnem, že ma niekto sleduje. Rozbehnem sa a on tiež, pri vchode sa nemožem trafiť kľúčom do zámku-to sa mi podarí až keď je ten niekto na dosah. Rýchlo vbehnem do výťahu, počujem ako za mnou uteká po schodoch. Vybehnem a búcham na dvere nech ma rýchlo pustia dovnútra a mama vždy otvorí presne v momente keď ma dotyčný dostihne a bodne do chrbta. Čudné je, že si vždy na začiatku hovorím „hmm takže už je to tu zase, zase ma bude naháňať, zase to nestihnem a zase sa moja mama bude musieť pozerať ako umieram“ plus ten pocit, že chýbalo tak málo a bola som v bezpečí.

A kedykoľvek sa mi sníva o mojom nebohom otcovi začne to tím, že mu skoro až naštvne poviem „Ty si predsa mŕtvy tak čo tu robíš?“A pritom mám sny s ním najradšej a som ozaj šťastná, že ho vidím, tak neviem čo to má znamenať.

Ready
160 příspěvků 17.01.16 21:43

Mně se zdálo o bývalém, moje mladá láska, já skoro dítě, on dospělý muž…takovýto na co se krásně vzpomíná :-) Občas se mi o něm zdává, vždycky je to láska jako trám a ráno se vzbudím a doufám, že jsem nemluvila ze spaní.

Ready
160 příspěvků 17.01.16 21:44
@Lenka M. píše:A kedykoľvek sa mi sníva o mojom nebohom otcovi začne to tím, že mu skoro až naštvne poviem „Ty si predsa mŕtvy tak čo tu robíš?“A pritom mám sny s ním najradšej a som ozaj šťastná, že ho vidím, tak neviem čo to má znamenať.

To se mi stalo párkrát, když mi umřela máma (bylo mi 20). Pak sen, že jí vidím, že jde domů a první reakce - ježiši, ale já tady už bydlím s chlapem, kde bude bydlet ona?
A pak ráno výčitky, že jsem nebyla ráda, že jí vidím a že je živá…

Brunhilde  17.01.16 21:45

Jak se dívám na Mad Men, zdají se mi sny v angličtině. Včera jsem z našeho obýváku vyhazovala asi 15 lidí s notebooky a s kufry, kteří se tam usadili a nechtěli odejít :-)

MP Maggie
991 příspěvků 17.01.16 21:52
@Ready píše:
a ráno se vzbudím a doufám, že jsem nemluvila ze spaní.
:-) jo jo, darmo mluvit

KoraKora
2294 příspěvků 17.01.16 21:57

@Jiná Realita já jsem si to říkala taky. Mně se poměrně často, naposledy dnes v noci, opakuje sen s výtahem. Jedu neznámým výtah nevim do jakého patra, ale poslední to není. Ten výtah přejede to patro do kterého jedu (i když nevim které) a nezastavuje v žádném dalším. S jistotou vim, že pokud nezastaví, dojede až ke střeše a pak se zřítí dolů. Sen konci v různých fázích. V nejhorsim případě v momentě, kdy narazí. A to už mám od dětství.

KoraKora
2294 příspěvků 17.01.16 22:01

Ještě by mě zajímalo, proč si sny pamatuju když se vzbudim, pak dejme tomu ještě dopoledne, ale po poledni už nevím nic, ať se snažím sebevic si vzpomenout. To se týká takových těch normálních. Ty děsivé nezapomínám.

Ready
160 příspěvků 17.01.16 22:06
@KoraKora píše:
Ještě by mě zajímalo, proč si sny pamatuju když se vzbudim, pak dejme tomu ještě dopoledne, ale po poledni už nevím nic, ať se snažím sebevic si vzpomenout. To se týká takových těch normálních. Ty děsivé nezapomínám.

Já třeba někdy ráno nevím, ale během dne se stane něco, co mi to připomene… Ale když si ráno pamatuju, tak je to intenzivní, včetně třeba těch citů, pak to opadá…

Lachenauerin
544 příspěvků 17.01.16 22:07

K těm opakovaným snům: Nemám sice opakovaně úplně stejný sen, ale vracejí se mi, a to už drahné roky, určité motivy.
Např. už asi 20 nebo 25 let musím znovu chodit do školky, případně maturovat z matiky, bloudit nebo utíkat před „nepřáteli“ v určitém komplexu budov, jejž znám opravdu jen ze snů a pomalu bych ho už mohla i nakreslit (i když mi, i v těch okamžicích snění, velmi vzdáleně připomíná někdejší realitu).
A jeden za všechny: Velmi často se mi snívá, že čekám ve frontě někde v cukrárně (pokaždé ovšem v jiné a v jiném dějovém kontextu), kde mají mimořádně krásné zákusky (přitom jinak na sladké vůbec nejsem, spíš na slané, ale ty zákusky jsou tak půvabné, jak asi mohou být vážně jen ve snu, že se prostě nemohu udržet); a než na mě přijde řada, než si stihnu objednat (nebo třeba i objednám, ale už neochutnám), tak se v tom snu pokaždé „něco“ stane, příp. se probudím. A to už mám taky min nějakých 20 let, možná déle, několikrát ročně. A už bych tedy fakt ráda ochutnala.

Ready
160 příspěvků 17.01.16 22:08
J
@Karja píše:
Tak mě se zdálo v pátek, že jdu na ples - běžnej městskej ples, kde se chci vyspat s princem Williamem (ten se mi ve skutečnosti ani nelíbí).V tom snu to bylo podáno jako jasná věc, že se spolu vyspíme, jenže já jsem na tom plese dostala menstruaci o týden dřív, takže z toho nic nebylo a ještě tuto nehodu spoustu lidí vidělo.
Jsem normální? Já myslim, že rozhodně ne:-D!
Jo a na plese jsem byla včera, a třeba se to tak celý mohlo stát, ale zkazilo se to hned ze začátku, princ William nepřišel!:-D

Výborný :-D

Mně se takhle zdálo o Jakubu Prachařovi, v době, kdy ještě nebyl tak profláknutej, taky se mi nějak nelíbil, neřešila jsem ho.. A sen, že ho miluju, že on mě miluje, že bude svatba, on jak děsně zbožňuje moje děti, no prostě láska jako trám, tam bylo úplně všechno.

KoraKora
2294 příspěvků 17.01.16 22:10

@Ready tak to máte obráceně. Já rano a pak ještě třeba pár hodin vim co to bylo za sen a pak najednou nic. Je to docela deprimujici. Jako bych třeba zapomněla kde jsem byla vcera.

Ready
160 příspěvků 17.01.16 22:11
@Lachenauerin píše:
K těm opakovaným snům: Nemám sice opakovaně úplně stejný sen, ale vracejí se mi, a to už drahné roky, určité motivy.
Např. už asi 20 nebo 25 let musím znovu chodit do školky, případně maturovat z matiky, bloudit nebo utíkat před „nepřáteli“ v určitém komplexu budov, jejž znám opravdu jen ze snů a pomalu bych ho už mohla i nakreslit (i když mi, i v těch okamžicích snění, velmi vzdáleně připomíná někdejší realitu).
A jeden za všechny: Velmi často se mi snívá, že čekám ve frontě někde v cukrárně (pokaždé ovšem v jiné a v jiném dějovém kontextu), kde mají mimořádně krásné zákusky (přitom jinak na sladké vůbec nejsem, spíš na slané, ale ty zákusky jsou tak půvabné, jak asi mohou být vážně jen ve snu, že se prostě nemohu udržet); a než na mě přijde řada, než si stihnu objednat (nebo třeba i objednám, ale už neochutnám), tak se v tom snu pokaždé „něco“ stane, příp. se probudím. A to už mám taky min nějakých 20 let, možná déle, několikrát ročně. A už bych tedy fakt ráda ochutnala.

:-))) chudáčku, přeju, ať se vám to jednou povede :-)

Já taky mívám sny o maturitě z matiky!
Když jsem šla na gympl, tak nás s tím strašili, že bude povinná matura z matiky. No a pak nám jednou němčinářka říkala, že o maturitě se nám bude zdát celý život. Smála jsem se tomu. A teď se mi opravdu tak jednou za půlrok určitě zdá, že jdu do školy na tu maturitu, přesně to oblečení co jsem měla na sobě, tou cestou…a čeká mě matura. Buď z matiky nebo něčeho jinýho, to je jedno, ale já vím, že jsem se neučila a mám nerva. Zvláštní je, že jsem pak dělala ještě troje státnice na vejškách, ale o tom se mi už nikdy nezdálo…

Ready
160 příspěvků 17.01.16 22:15
@Akitaken píše:
Dvakrát se mi taky zdálo, že jsem zdrhla od oltáře.
Měla jsem moc krásnej účes, ale naprosto příšernej make-up alá geisha. A když si uvědomila, že si mám brát někoho cizího (ženicha jsem neviděla, ale jeho příbuzný jo, úplně neznámý lidi), tak jsem se sebrala, a šla jsem domů. Když jsem strkala klíč do dveří, objevila se ta vizážistka, co mi dělala účes a ten gejší ksicht a řekla mi: „Vy jste utekla od oltáře.“ Já na to: „Jo.“ „Protože máte ráda někoho jinýho.“ řekla ona. „Jo.“ řekla jsem já a tím to skončilo.Nejradši mám lítací sny, bohužel se mi zdají zřídka.

Taky se mi to zdálo asi třikrát, vždycky se tam nějak záhadně pomotají chlapi mého života a já si nikdy neberu toho pravého, ale ex nebo exex…A je mi líto mého muže, že tam stojí a kouká, tak prostě řeknu, že ne a odcházím…

SweetPotato  17.01.16 22:22

@Lachenauerin
Sny o návratu do školy se mi taky vrací celé roky. Před maturitou jsem ve snu musela na rok zpátky na ZŠ, na vysoké zpět na gymplu. Teď mne to vrací tak různě, někdy až do školky (ale je to školka spíš mých dětí než moje.) Ale po počátečních rozpacích jsou tyhle sny naštěstí příjemné, jako bych v nich měla šanci napravit dřívější chyby či neúspěchy.
A pak mám ještě sny nákupní. Ocitám se někde v úžasném obrovském obchodě nejčastěji s oblečením (v devizové cizině třeba) a mám výjimečnou možnost nakoupit co hrdlo ráčí. Jen čas mne tlačí. A nejde to a nejde, co se mi líbí zdálky, zblízka už ne, nebo nejsou velikosti, zboží přede mnou utíká, proměňuje se (něco podobného, jako zažila Alenka v kraji za zrcadlem). No strašně frustrující. :-)))

Aroosak
618 příspěvků 17.01.16 23:33

Asi pod vlivem migračního vlákna se mi dnes zdálo, že jsem byla v nějakém místě okupovaném ISIS. Ven se jakousi branou mohli dostat jen někteří a ti riskovali setnutí hlavy. U té brány hlídkovali členové ISIS a po každém chtěli, aby řekl Allahu akbar. Moje kamarádka se zeptala, co když to říct nechceme. ISIS s tím překvapivě neměl problém a my jsme šly… Pak se ten sen vrátil zpět do okamžiku, kdy jsme byly opět u té brány a já jsem se poblíž stojící holky zeptala, zda nás to Allahu akbar k něčemu zavazuje. Ona mi odpověděla, že ne, ale že někdo bude zavázán nám. To mi přišlo hrozně divné a čula jsem v tom něco nekalého. Takže, znovu bránou, tentokrát už všichni říkáme Alláhu akbar. Tím to neskončilo, chtěli, abychom jim každý řekl tři dívčí a tři chlapecká jména. Pouze arabská. Nakonec nás nahnali do velkého auta a začali nás rozvážet po hrozně divném městě. Bylo velmi uspořádané, nikde žádné odpadky, nikde žádní lidé. Z auta vytáhli jednu holku a předali ji komusi. V tom mi došlo, že jak jsme se staly muslimkama, když jsme řekli alláhu akbar, tak nás teď provdávají. Pak došlo na dalš holku. Z domu vyšel kluk, moderně oblečený a anglicky jí říkal, že se bát nemusím, že on studuje a zajistí, aby ona taky studovala. Měly jsme všechny radost a doufaly, že na nás čeká někdo podobný. Pak se to nějak zamotalo. Akorát vím, že jsme si říkala, co bude s klukama kteří s náma prošli tou branou. Že ty asi nebudou ženit a jako jediná pravděpodobná možnost mi připadalo, že z nich udělají členy ISIS a nasadí do války. Fakt divný sen.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit