Co se zrzavými vlasy?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Punkgirl
58 příspěvků 10.07.12 11:09
Co se zrzavými vlasy??

Už od dětství mám zrzavé vlasy. Přemýšlela jsem, jestli si barvu nechat nebo obarvit. Ale bojím se, že po obarvení ztratím kvalitu vlasů, protože jsem si vlasy nikdy nabarvila a vážně bych nerada ztratila moji vynikající kvalitu… A také bych potřebovala poradit s barvou, moc by se mi líbila černá barva, ale nevím, jak by to vypadalo na mé téměř bílé pokožce… :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

razorblade  10.07.12 11:13

@Punkgirl ja po zrzavych vlasech uz odmalicka touzila… mam na to asi nejakou uchylku (libi se mi i zrzavi chlapi:), takze vam je hrozne zavidim… proto se, prosim, nebarvete.. byla by to skoda:)

Punkgirl
58 příspěvků 10.07.12 11:14

Dík za upřímný názory

kimnie
411 příspěvků 10.07.12 11:20

Mně se zrzavé vlasy taky hrozně líbí. Tím myslím fakt přirozeně zrzavé. Když má k tomu holka i světlou pleť a klidně i pihy, tak mi přijde, že vypadá tak hezky něžně a křehce, jako porcelánová panenka :) A myslím, že se to líbí i chlapům. Takže prosím nebarvit, navíc jsem tuhle četla, že zrzek ubývá, takže jste vlastně výjimečná.

Eirean
244 příspěvků 10.07.12 11:24

Černou bych nedoporučovala, jednak na zrzce bude vypadat strašně tvrdě, pokud jste typický zrzkovský typ a hlavně - černá nejde dolů. Tedy, jde, ale za použití dost brutálních metod, které rozhodně nejsou k vlasům citlivé :)

Alikea
31 příspěvků 10.07.12 11:32

Taky jsem zrzka a v dětství jsem tím docela trpěla. Teď, (je mi 20), si to vyloženě užívám. Rozhodně nebarvit, zkoušela jsem si uhlově černou paruku a vypadalo to opravdu příšerně, hrozně tvrdě - mám smetanovou pleť a děsně se to tlouklo. Využij toho, že máš barvu, kterou kde kdo závidí ;)Hnědá řasenka, červená rtěnka a vhodné barvy oblečení dělají divy…

zoufalanevesta
51 příspěvků 10.07.12 12:36

To je věčný boj, když se totiž řekne zrzka, většině lidí se vybaví Aňa Geislerová, všichni začnou vzdychat, že co si stěžujeme, že je to přece úžasné, ale ono je to skutečně trochu nevděčná barva vlasů a celkově typ. Geislerka má výrazné rysy v obličeji, nápadné lícní kosti, špičatou bradu a velké oči, ale pokud máte nějaké to kilo, nevýrazné malé zapadlé oči, ustupující bradu a sklony k podbradku, ty pihy a zrzavé vlasy to jen podtrhnou. Se svou bílou pletí bojuju odjakživa, lidé mi hádají více kilo (bílé špeky a hlavně celulitida vypadají hůře), v létě se plížím stínem jako upír, za opalovací krémy vyhazuju nehorázné palby a stejně jdu na podzim vyříznout tři znamínka, která jsou podezřelá a kožní je doporučila poslat na rozbor :-( A o šikaně v dětství pomlčím, tolik probrečených slz kvůli mého vzhledu…
Jestli Ti mohu za sebe radit, za svůj život jsem nastřádala nějaké poznatky: zrz je pro nás skutečně nejlepší barva vlasů, ono se to nezdá, ale mám to odzkoušené - bohužel v černé jsem nevypadala jako sněhurka, ale jako Samantha z kruhu, prostě jako ze záhrobí. Za svůj život jsem vděčná, že jsem se nestala otrokem věčného barvení vlasů, nemusím řešit odrosty, finanční stránku, čas a všechno. Opravdu je to komfort - nebarvit si vlasy. Mé kamarádky jsou z barvení vlasů na palici. Dost mi ale pomohlo, když jsem narazila na jednu úžasnou kosmetičku a ta mi barví řasy a obočí. Vystihla perfektně odstín - žádná marfuša se nekonala. Až mě překvapilo, jak to podtrhlo a zvýraznilo obličej. Navíc si po ránu nepřipadám tak vyblitá. Zvýraznění obočí je skutečně zázrak, taková blbost, ale efekt je ohromný…
Nejvíce lidí mi mělo tendenci říkat: tyhle barvy nemůžeš, nebo tyhle bys měla. Jsou to takové instantní rady, škatulkování a stereotypy. Doporučuju nevyhýbat se žádným barvám, ale vše si vyzkoušet, někdy nepatrné rozdíly udělají zázrak. Třeba pudrová a nude: v některých odstínech těchto barev jsem vyblitá a na umření, ale stačí nepatrně jiný odstín a hned působím jako porcelánová panenka. Ale když jde o tak jemnou distinkci odstínů, je dobré to vyzkoušet i při umělém osvětlení, ale i za denního světla. Ale tohle je poměrně náročný požadavek, ne všude Ti to umožní…

Sibyla
2639 příspěvků 10.07.12 12:43

@zoufalanevesta To jsou výborné rady. Ano, zrz je nádherná barva, ale stejně jako u pravé blondýnky je třeba zvýraznit obočí a řasy (mám známou s téměř platinovými vlasy, která se nelíčí - vypadá, jako by prošla odbarvovačem)

Punkgirl
58 příspěvků 10.07.12 12:50

To s bílou pletí znám, kamarádky si mě dobírají že z fleku můžu hrát upířici…:D
asi tomu napomáhají bílá pleť, velké šedo-moré oči a tmavé řasy…Krom toho chci napsat, že když du do stínu, nebo šera, vlasy a oči mám hned tmavší a výsledek je fifty/fifty

razorblade  10.07.12 13:42

Co ja bych dala za porcelanove bilou plet! az budete mit plet zlutomodrou jako ja, tak si teprve stezujte:)

Karja
4767 příspěvků 10.07.12 14:14

Pokud jste se se zrzavými vlasy narodila, noste je! Zřejmě k nim máte i ladící pleť, obočí, oči. Příroda se málokdy splete. Spousta žen vám bude závidět. Málokomu přirozeně nezrzavému zrzavá barva sluší a přitom by ji chtěl. Já mám teď na hlavě taky odstín do zrz (přecházím od blond k hnědé a holt na prvé přebarvení to nejde tak hladce). A barva je to pěkná, jen ten obličej se k ní nehodí:D. Takže pokud váš ano, rozhodně to nebarvěte.

monicka
565 příspěvků 10.07.12 14:41

Já zrzkám ty vlasy vždycky hrozně záviděla :).
Můj oblíbený blog vede zrzka a ta k zrzavým vlasům nosí snad úplně všechny barvy - foreveramber.co.uk

Canavi
224 příspěvků 10.07.12 15:30

Zdá se, že jste se ještě nesetkala s barevnou typologií. Pokud chcete černé vlasy, zkuste si někde černou paruku, případně černý šátek okolo obličeje. Zjistíte, že rázem vypadáte starší, pihatější, ošklivější …

Jinou barvu vlasů mít můžete, ale aby vám seděla, je zapotřebí řídit se barevným typem.

Zrzavou barvu vlasů vám závidím :-)

scarlete
404 příspěvků 10.07.12 15:35

zdravím a přidávám se - nebarvit :-) rozhodně ne na černo. Jednu kamarádku mám, co to takto barví. Sice nevypadá špatně, ale je to tím, že k tomu dodělává zbytek - černě rámuje oči, barví obočí, no v té zrzavé ale rozhodně vypadala přirozeněji. Příroda se opravdu neplete, je zbytečné jí „znásilňovat“ pokud jste světlejší typ, tak by bylo spíš možné nějak prosvětlit, na tmavší hodit max nějaký přeliv, třeba přírodní henu, ale neodklánět se od původní barvy o několik odstínů a do jiné teploty barvy.
zkusila bych zapracovat na odstínech oblečení v barvách, které lichotí Vašemu typu - odstíny zelené, hnědé, modré, červené. i jemné tóny půjdou, ale je to o odstínech, jak píše výše zoufalanevesta. K tomu trochu zvýrazněné rty, obočí a řasy a budete hned nepřehlédnutelná
Přeji, ať ty zrzavé vlasy nosíte hrdě.

Nitty
112 příspěvků 10.07.12 19:52

Zrzavou barvu závidím a za mě říkám nebarvit, pokud z ní vyloženě nemáte mindráky :)
Jinak osobně si myslím, že k takové barvě člověk prostě musí dorůst, protože zrzavých lidí je málo a bývají středem pozornosti, ať už chcou nebo ne.
Důležité je najít si svůj styl, jak se malovat, jak líčit, co nosit (v tomhle bohužel moc neporadím, mám potíže i se svým typem :D), ale zase se to oplatí v budoucnosti :) Zrzky bývají vyjimečné a pokud se umí zkrášlit, jsou nepřekonatelné.

firefly
527 příspěvků 11.07.12 00:40

Zrzavá je krásná, nezasahovala bych do toho, je to originální a většina zrzek, které znám, jsou prostě zrzky celkově a i když se některé z nich obarvily, pořád vypadaly jako obarvené zrzky, ať měly vlasy jakékoli. Je to pokožkou, obočím… Barvení na černo, které zmiňuješ, ti nedoporučuji. Rozdíl je veliký, už za dva týdny ti budou vidět odrosty, budeš z toho nešťastná. Navíc máš určitě i světlé obočí. jasně, barvit se dá i to, ale bojím se, že by celý výsledek byl moc umělý. Píšeš, že jsi nejsi jistá výsledku kvůli světlé pokožce. To může a nemusí být v pohodě - pokud jsi zrzka se zlatavýma pihama, bude to divné. Pokud máš studeně světlou pokožku, mohlo by to s vlasy ladit a působit Sněhurkovsky… ale jak říkám, tak dva týdny, než by vykoukly odrosty.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 12.07.12 03:23

Taky se přidám ke kampani za NEbarvení :) Vždycky jsem zrzkám hrozně záviděla a kdybych nebyla vyloženě tmavý typ, obarvím se na zrzavo taky :) Můj přítel po zrzkách přímo šílí a rozhodně není sám, takže prosím prosím, nebarvit :)

Loki13
94 příspěvků 12.07.12 08:40

Ach, zrzavé vlasy, bílá pleť, pihy.. máloco mi přijde na dívce tak naprosto dokonalé - upřímně závidím. :-) No já bych se rozhodně přikláněla za nebarvení, na druhou stranu, pokud to skutečně berete jako handicap (čemuž ani nemůžu uvěřit), a myslíte, že to pomůže, tak vlastně proč ne. Ale černá mi i tak přijde příliš agresivní. Každopádně vlasy časem odrostou a pravděpodobný výsledek bude, že už si budete vaší barvy vážit a hýčkat si jí až nadosmrti (tedy do šedivění). :D

Mori  12.07.12 11:25

Černou ne-e!
Jsem jen maličko do zrz (jako dítě jsem si užila posměšky, ale pak se to nějak zalomilo a teď mám v létě tmavou blond a v zimě myší šedohněď, měděné odlesky jen v přímmém slunci), k tomu tmavě hnědé oči a supercitlivou světlou pleť (věčně s různýma flekama a vyrážkama). Černou paruku vlastním (taky jsem si myslela, že to ze mě udělá sněhurku, ale naštěstí jsem místo barvy nejdřív na zkoušku koupila tu paruku) - nosím ji jen potmě a se silným make-upem, každá nedokonalost v obličeji je tak mnohem víc vidět a se světlými řasami a obočím je to tuplem děs.
Přesto uvažuju o tmavě kaštanové nebo i čokoládově hnědé - taková teplá skoročerná by mohla vypadat docela dobře, myslím; jenže já nějak nemám na barvení vlasů trpělivost - ještě aby mě odrosty limitovaly, že s tím už zase musím něco dělat:-)

Letefa
716 příspěvků 12.07.12 12:57

@razorblade já chci být taky zrzka a mít tu porcelánovou pihatou pleť, máme to stejně! A zrzaví chlapi? No to je magnet!!!

Zrzky, važte si toho, co máte. Jste jedinečné!

razorblade  12.07.12 14:04

@Letefa joooo… treba princ Harry! nebo Ron z Harry Pottera… aaaaach!:)

Letefa
716 příspěvků 12.07.12 14:16

@razorblade ježišmarjá, to je přesně ono! William ať se jde bodnout :o)

razorblade  12.07.12 14:21

@Letefa s tou jeho pleskou:D

Letefa
716 příspěvků 12.07.12 14:25

@razorblade úplně ho vidim, za 40 let bude vypadat jako charles, ale harry, to je jiná, to bude švihák až na smrtelné lože. ojoj, to jsem se zas zasnila. ještě že ten můj má aspoň zrzavý strniště :)

Coraline
1980 příspěvků 12.07.12 14:36

A co henna? Vlasy nezničí, ale může jim třeba dát nějaký tmavší, výraznější nádech. Dá se barvit i hennou smíchanou s indigem, které je ztmaví.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit