Co si myslíte o kloboucích?

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GirlfromWonderland
22 příspěvků 13.11.12 15:32
Co si myslíte o kloboucích?

Co říkáte kloboukům? Nosit, nenosit? Popřípadě jaké máte nejradši? A jestli je nosíte kdy, kde, k čemu…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Fretkodlak  13.11.12 16:06

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:31

Bugatti
4051 příspěvků 13.11.12 16:15

Nosit!

Grossularia
3204 příspěvků 13.11.12 16:23
@GirlfromWonder­land píše:
Co říkáte kloboukům? Nosit, nenosit? Popřípadě jaké máte nejradši? A jestli je nosíte kdy, kde, k čemu…

Co kloboukům říkám? Celkem nic, ale jsem ráda, když klobouky mně říkají pane;) Bohužel klobouků s touto vlastností není mnoho.

Nosím klobouky celoročně, nejraději mám letní sisalové se širší krempou, která stíní a nemusím moc nosit sluneční brýle (ty totiž nemám ráda, mám dioptrické a každá změna brýlí mě dočasně poněkud vykolejí). A nosím klobouky k veškerému civilnímu oblečení.

Pak mám „horší“ slamák na výlety a pak úplně „nejhorší“ slamák na práci na zahradě (vzniklý degradační řadou z klobouku kdysi civilního, ale už zubem času ohlodaného).

No a na chladné měsíce plstěné - mám dva, podstatně raději mám „kastrůlkový“ s úzkou krempou, protože široká krempa je nešikovná do větrného počasí a zejména do sněžení, musí se oklepávat, jinak plihne. Asi by to řešil sešikmený typ krempy, na které by se sníh moc nechytal, ale takový typ mi nesluší, jsem mrňavá a pak vypadám jak ze Sedmi trpaslíků. Musím mít klobouky „šinoucí pohled vzhůru“, to pak vypadám větší. Šikmé krempy mě zatloukají do země.

Klobouky mám mnohem raději než čepice, protože mi neuplácnou vlasy, když sundám klobouk, mám akorát na vlasech zmáčknutou linii v úrovni stužky, ale temeno je normálně načechrané. Z čepic vylezám upláclá jak mokrý tuleň.

GirlfromWonderland
22 příspěvků 13.11.12 16:26

Já zbožňuju jakékoliv klobouky a jsem moc ráda když někoho s kloboukem potkám:)
A jaké klobouky nosíte vy?

Jiná Realita
13791 příspěvků 13.11.12 16:52

..že nich vypadám jak magor :-)

lidem s obrovskou měsíčkoidní tváří á la já bohužel neslušely, nesluší a slušet nebudou :-(

Alizon
1233 příspěvků 13.11.12 16:58

Ja bych je i nosila, ale vypadam v nich jak blbec… takze je nenosim.
Jinak si o nich myslim, ze kdyz nekomu slusi tak je to takova tresnicka na dortu - ne vlasy, ale klobouk koruna krasy.

Alizon
1233 příspěvků 13.11.12 16:59

@Jiná Realita
Proc ja si tu davam praci s psanim prispevku, mohla jsem okopirovat ten vas o mesickoidni tvari a taky by to na me sedelo. Ted jsem byla „donucena“ mit klobouk na jednu svatbu kde byl takovy dress code - neco alespon trochu uchazejiciho jsem nasla po X tydnech hledani a klobouk asi na vecne casy skonci ve skrini.

seznam.mih  13.11.12 17:16

Ráda bych kloboukly nosila, ale připadám si v nich divně a navíc každej klobouk, co jsme kdy vyzkoušela na hlavě mi byla docela malá. Co jsme koukala na klobouky, co mi sedly na hlavě, ale nelíbili se mi, tak mám velikost hlavy 60 :D a většinou, když se na sebe v klobouku podívám, tak buď si připadám o několik století starší, nebo si připadám, jak kdyby mě ten klobouk měl sežrat.

Grossularia
3204 příspěvků 13.11.12 17:23

@seznam.mih V kloboučnictví na počkání velikost klobouku upraví. Taky mám velký obvod hlavy. Obyč. klobouky za pár korun (třeba letos asi za 150 z CA) si zvětšuju sama - stačí popošít tu pevnou stužku uvnitř.

Pavučinec plyšový  13.11.12 17:25

@seznam.mih Mně některé klobouky snad i sluší, ale taky mám jaksi problémy s velikostí. Ve směru předozadním, abych tak řekla, jsou mi většinou malé, zatímco na stranách spíš volné. Navíc mi v nich bývá moc teplo na hlavu a mačkají se mi vlasy. Takže nakonec chodím většinou prostovlasá, i když se mi klobouky moc líbí.

Bugatti
4051 příspěvků 13.11.12 17:28

Když už tu bylo zmíněno kloboučnictví. Nevíte někdo o kloboučnictví (ne prodejně klobouků) v Brně? Kdysi bývalo jedno na Hybešové, ale již před mnoha lety zmizelo a o žádném jiném nevím.

Grossularia
3204 příspěvků 13.11.12 17:28

@Pavučinec plyšový Nechte si udělat na míru ;)
Jeden na míru mám (vlastně 4 - mám 4in1:) a sedne jak dítě na hrnec.
U těch levných slamáků se zas nerozpakuju je navlhčit a vytvarovat podle vlastní hlavy. Jde to nejlíp s těmi pletenými z trávy, sláma moc drží tvar.

seznam.mih  13.11.12 17:29

@Pavučinec plyšový @Grossularia Už sem na to přišla, jak působím - že si na hlavu narvu klobouk, co mi je malej a jak vyleze nahoru, tak to působí jak kdyby se mi ten klobouk zcvrkl už na hlavě.
Posunovat stužku uvnitř klobouku? Jéje kupovat si klobouk a ještě si ho upravovat? Tak to nechci.

Grossularia
3204 příspěvků 13.11.12 17:30

@Bugatti Třeba se tu objeví Rabbit-Heart, ta má krásný klobouk z Brna a v Galerii u fotky píše, odkud přesně je. Nepamatuju si to,. Brno mám z ruky.

Bugatti
4051 příspěvků 13.11.12 17:40

@Grossularia Všechny brněnské obchody s klobouky znám. Hledám kloboučnici, která by mi „revitalizovala“ jeden starší, ale oblíbený kousek.

Jiná Realita
13791 příspěvků 13.11.12 17:41

@seznam.mih
jaj, přesně tak jsem na tom já - všechny jsou mi malé :-( chtěla jsem moc aspoň óbr klobouk na léto, na tůry, protože mi vadí slunko na hlavu, ale kde, na moji hlavu klobouk v běžné konfekci nedělají. musela bych si ho nafest narazit na hlavu :)

myslím, že hodně typů klobouků (hlavně letní velké) nesluší lidem, kteří nemají vlasy = nic jim zpod klobouky neleze. což jsem taky já jak vyšitá.

katango
1356 příspěvků 13.11.12 17:55

@Grossularia Asi se zeptám jako blbec - celou stužku vypárat a znova přišít? Mám podobný problém z CA a stačilo by o půl centimetru.

radbuza
81 příspěvků 13.11.12 18:13

Osobně mám dojem, že s čímkoliv na hlavě je to u mě lepší než bez :) Právě uvažuji, že si pořídím malý plstěný klobouček. Jen váhám, jestli to není poněkud hučkoidní. Co o tom soudíte? klobouk

Grossularia
3204 příspěvků 13.11.12 18:13
@Bugatti píše:
@Grossularia Všechny brněnské obchody s klobouky znám. Hledám kloboučnici, která by mi „revitalizovala“ jeden starší, ale oblíbený kousek.

Rabbit tam psala o kloboučnici, od níž má klobouk. Tj. předpokládám, že jde o kloboučnictví.

Jiná Realita
13791 příspěvků 13.11.12 18:15

@radbuza
Nezlobte se, ale mě osobně připadá jako od nějaké stoleté tety. pokud je vám méně než 50, tak vám to těch 50 přidá.

noemi
1547 příspěvků 13.11.12 18:16

Dnes jsem potkala slečnu, která měla klobouk a moc jí to slušelo, klobouky se mi líbí, ale já je nenosím, protože to neumím a nesluší mi.

Grossularia
3204 příspěvků 13.11.12 18:16

@katango Já to právě u těch laciných moc neřeším, prostě odpárnu u toho překryvu několik cm, tak 5, a pak to přišiju volněji. Ono u drahého klobouku by tohle bylo asi barbarství, ale s takovým obyčejným nepůjdu do kloboučnictví, a by mi to upravili za stejnou cenu :)
Jinak klobouky zakoupené v kloboučnictví mi vždy upravili na velikost na počkání zdarma, u „svých“ to dělají.
u doneseného (ale lepšího) jsem platila tuším stovku? Nevím, měla jsem to včetně napaření a i s tím to bylo za 300.

Grossularia
3204 příspěvků 13.11.12 18:23

@radbuza Taky mi přijde trochu hučkoidní. Něco velmi podobného si pořídila loni má máti - jen v červené barvě. Zdálky to není zlé, ale zblízka to vypadá tak nějak odrbaně (ač je to tak už výroby, tak spíš než jako „schválně chundelatá plsť“ to vypadá jako plsť, kterou nepořádně vyžehlili). ALe já jsem staromódní a zatížená na opravdové plstěné klobouky, tak nejsem směroplatná ;)

Sibyla
2639 příspěvků 13.11.12 18:33

@radbuza Podle toho, kolik vám je. Jste-li dívčina, bude to na vás roztomile ulítlé. Je-li vám 30+ a tíhnete-li k usedlosti, udělá to z vás maminu.
Já nosím v zimě barety. Klobouk bych ráda, ale všude narážím jen na Tonak, a ten bohužel působí tak nějak tonakovitě - prostě pro starší dámy. Ale určitě to chce pokrývku hlavy, stejně jako sladěné rukavice, případně šálu - dotáhne to outfit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit