Co si nechat přivézt z Turecka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jaana
13 příspěvků 01.06.12 09:58
Co si nechat přivézt z Turecka?

Můj drahý jede na pár dní služebně do Turecka a ptá se - co mi má přivézt. Posledně jsem si přála pašmínu, vybral dvě - asi nejsou pravé, ale moc se mi líbí a jsou krásně teplé.
Já v Turecku nikdy nebyla… Sama bych se tam snažila koupit asi kabelku, ale nevím, zda mu tento úkol svěřit. Prosím, poraďte něco jednoduše popsatelného. :-) Jinak to vidím na koření. :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

girl.or.element
360 příspěvků 01.06.12 10:02

Já mám z turecka krásné šachy. Nebylo to nic levného, ale majh tam nádherně udělané, ze slonoviny a z ebenu,
Jinak tam mají tak krásné naušnice a šátečky :)

Eskarína
29 příspěvků 01.06.12 10:13

V Turecku se nejlépe sháněly šátky, ty co turecké ženy někdy nosí na hlavě, u nás spíš na krk. Mají tam krásné vzory, krásné barvy, dají se sehnat kdekoli na jejich tržnicích. Materiál umělé hedvábí a pod. Kabelku jsem se tam také pokoušela sehnat a bylo obdobné jako v čechách. Já osobně bych si nechala přivézt tabák do vodní dýmky a nějaký šperk s „tureckým očkem“ oni tomu myslím říkají nazar - http://en.wikipedia.org/…%28amulet%29

efCZa
19 příspěvků 01.06.12 10:17

olivová mýdla…čaj ze zeleného jablka(instantní, skvělý na cesty)…

Eila
166 příspěvků 01.06.12 10:36

s čajem naprosto souhlasím, grilovanou červenou papriku - koření (naprostá senzace), cokoliv z jejich sladkostí, med s ořechy (nikde jinde jsem neměla něco tak strašně dobrého)

bestia
2296 příspěvků 01.06.12 11:25

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:25

seznam.mih  01.06.12 12:20

já bych si přála šátky veliké bavlněné, či z jiného přírodního materiálu :)

Přeslička
6 příspěvků 01.06.12 15:06

Určitě olivové mýdlo, třeba s kozímmlékem, to jsem si koupila posledně a je naprosto báječný, potom mají pěkný kožený věci (sandále, kabelky taky, hlavně z barvené kůže, ale bundy jsou děs běs, to tam kupují hlavně Rusové, a připadá mi, že jim to šijou na míru :-)) No a hlavně pistácie, člověk zjistí, že už dávno pod tíhou těch přepražených nechutností ze supermarketu zapomněl, jak doopravdy chutnají!

Ziné
82 příspěvků 01.06.12 22:35

Baklavu a jiné cukrovinky, čaj, konvičky a skleničky na čaj, džezvy (bohužel káva v Turecku není nic moc, navíc je dost drahá), místní pálenku Raki, šátky, keramické kachličky s tradičním vzorem a určitě již zmíněný nazar… Také tam mají vynikající jogurt, ale ten by asi moc převážet nešel…

Kabelky a oblečení bych tam moc nekupovala. Nikde jinde jsem neviděla takovou koncentraci padělků jako na místních „bazarech“…

drENT
593 příspěvků 02.06.12 07:51

Kamarádka mi z Turecka přivezla náušnice z tepané mědi - něco na tento způsob , ona sama si jich přivezla nepřeberné množství v nejrůznějších tvarech a barvách. Sice jsou na první pohled etno, ale tak nějak příjemně, necingrlátkově etno; nic, co by mi evokovalo vlnící se břišní tanečnici.

skuran
44 příspěvků 02.06.12 10:46

Ja mam z Turecka nekolik snurek pravych koralu, ktere jsem objevila velmi levne kdesi na okraji Istanbulu. A muj tehdejsi pritel tam nakoupil nekolik tricek Lacoste, pravych, ale levnych - vyrabi se tam, koupil je nekde pod rukou. Ale oboje byla velka nahoda, takze bych tim rozhodne Vaseho pritele neukolovala, jinak mu nezbyde cas na nic jineho:)

lilip  02.06.12 10:48

Kůži a zlato! Mám koženou červenou bundu skvělého střihu, z jehnětiny a za 80 Euro. Neuvěřitelně příjemná a poddajná, jako látka.
Jinak Turci padělají co jde. Všechno ostatní se dá sehnat i u nás.

MP Barbucha
3716 příspěvků 02.06.12 15:24

Lilip hned jsem si na Tebe při čtení tohoto vláka vzpomněla:-) Mohu potvrdit, že ta bunda je eň ňuňo:-)

runningfox  02.06.12 15:40

Rozhodně cukroví.

lilip  02.06.12 15:43

@runningfox to nééé - slečna nechce být jak bečka, ne - ty jejich cukrovinky jsou jako energetická atomovka.

LadyPapajka  04.06.12 07:41

@runningfox
Hlavně aby pan manžel poznal, jeslti to není jenom oslazenej humus jako Milka, jak ste nás nedávno poučila.

RenaLange  04.06.12 11:27

@runningfox
Vy takové věci přece nejíte, proč to doporučujete když nevíte jak to chutná? :-)

runningfox  04.06.12 11:58

RL: dotaz zněl jasně. Nic jiného z Turecka nemá smysl vozit. Můžu doplnit: jste li obézní, z Turecka si nenechávejte vozit nic.
Takto jste spokojená?
Jak chutná vím moc dobře, byla jsem tam stopem s manželem v roce 1990.

MP Barbucha
3716 příspěvků 04.06.12 12:21

@runningfox
Ale no tak, to nerozumíte legraci? Názory se mohou různit, ale snad se aspoň můžeme zasmát, ne? Jdu založit humorné, nepotřebné a off topicové vlákno:-)

lilip  04.06.12 13:34
Běž a už číhám jako první zájemce - myslím že katango a RL se přidá ochotně také,že dámy? :-)
@MP Barbucha píše:
@runningfox
Ale no tak, to nerozumíte legraci? Názory se mohou různit, ale snad se aspoň můžeme zasmát, ne? Jdu založit humorné, nepotřebné a off topicové vlákno:-)

lilijána
69 příspěvků 04.06.12 14:38

já mám z Turecka také měděné tepané naušnice a kdybych tam jela znovu, nakoupím si jich minimálně 10. jsou překrásné. olivový olej a olivové mýdlo je taky super, máme odtud i oblečení a jsme spokojení. ono taky co je v dnešní době padělek a co není?a rozhodně fíky, mandle a pistácie. ta chuť je prostě zcela nesrovnatelná !

Megan.Jacobs
9 příspěvků 07.06.12 11:29

je pravda, že zlato tam mají opravdu levné (byla jsem v Bodrumu v jednom čtyřpatrovém zlatnictví, fakt nádhera), ovšem zase se říká, že kvalita je jiná.. Každopádně souhlasím s šátky, korálky, náušnicemi, konvičkami apod.

Jen ať muž nezapomene smlouvat, platí jako v Egyptě - pokud po vás nezačnou halekat „bandita!!ban­dita!!“ tak kupujete za draho:)

ooola
129 příspěvků 07.06.12 12:05

byli jsme v Istanbulu, mě tam nic nějak extra nezaujalo, že bych to musela mít, ale příbuzní si od nás nechali dovézt henu, chtěli jí co nejvíc, pobrali jsme tři kila (abychom se pak vešli do váhového limitu zavazadla). Přítelova sestra si s ní teď barví vlasy a musím říct, že je to nádherná červená barva

daffny
9 příspěvků 21.06.12 22:16
Hlavně pozor na padělky

Turecko, Tunis a spol. jsou země, kde se to jen hemží padělky známých značek. Takže jestli chceš kabelku, tak hlavně aby ti nedovezl nějaký otřesný padělek LV a podobně:-) Jinak super z Turecka jsou kožené botky, velké šátky, bižuterie a jejich zajímavé parfémy (jsou úplně jiné jak u nás, takové přírodní).

anja.1
268 příspěvků 23.06.12 15:39

Přesně jak tu zaznělo - kůži v jakékoliv formě, šátky, zlato nebo bižuterii. Z jídla oříšky všech druhů a koření (nemyslím ty turistické sety v „ozdobných“ krabičkách).
Pokud se manžel dostane i „domorodých“ čtvrtí, tak doporučuji koupit šaty, resp. kaftany, mají krásné barvy, materiál lehounký jako pírko a v tomto vedru jsou ideálním domácím oděvem.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit