Co si zabalit na rok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miichalka
78 příspěvků 30.07.12 19:04
Co si zabalit na rok?

Krásný den pekelnice a pekelníci!
Obracím se na vás s prosbou o radu - Co si s sebou zabalit na roční pobyt ve Velké Británii?
Máte nějaké rady, tipy, triky, co do kufru určitě s sebou, a co si radši pořídit až na místě?
Já s balením na takhle dlouhou dobu nemám vůbec žádné zkušenosti. Vždy jsem balila maximálně na dva týdny u moře, a ne na celý rok.
Na nákupy se tam samozřejmě vypravím, a těším se na ně - budu bydlet v Londýně, takže možností k nákupu bude až přespříliš( už si pročítám i diskuzi trochu níže s tipy na obchody).
Jen bych potřebovala od vás poradit, jestli si s sebou vzít věci spíše na ten první měsíc pobytu (září) a ty sezonní pak dokupovat na místě (např. zimní kabát, kozačky…), nebo si s sebou zabalit právě ty vyloženě sezonní (zimní péřový kabát jsem si pořizovala letos v lednu, a nebyl zrovna nejlevnější, tak abych nekupovala další), a ty „základní“ šatníkové věci jako trička, svetry, kalhoty dokoupit radši tam.
Máte tu s tím někdo zkušenosti? Budu moc vděčná za každou radu, a předem vám děkuji za vynaložený čas.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

continuity
5851 příspěvků 30.07.12 19:31

Nechystas opravdu zadnej kontakt s nekym zijicim v cesku? ja bych to v dobe nizkonakladovek, kdy letenka vskutku stoji hubicku otocila domu. nebo bych nekoho pozvala na navstevu.

a urcite levnejsi nez platit nadvahu v letadle vyjde poslat balik z Cech, jestli ho ma kdo poslat. (mam kamarady, co nakupovali nekde v azii a radsi si veci posilali domu balikem, nez to tahali letadlem).

a poznamecka: zimni perovej kabat v Londyne myslim moc neuzijes - tyto veci maji radi tuhy mraz a sucho, co myslim v Londyne zrovna moc nehrozi. ja bych zbalila na tri mesice zakladni kusy - letnejsi i teplejsi, nejaky plast a boty a pak se uvidi. nemas podle mne sanci rozumne zbalit obleceni na cely rok - tomu se pak rika stehovani :D

skuran
44 příspěvků 30.07.12 19:59

Ja jsem loni taky balila na rok do Londyna a moc se mi to nepovedlo. Nic moc jsem si nevzala - predpokladala jsem nakupy na miste (a taky jsem toho fakt moc nemela). V Londyne je vsechno a moda hrozne leti, coz je prima, ale bohuzel to znamena, ze je cela oxford street vzdy plna tech uplne stejnych veci - a me se zrovna lonska moda (takove ty osmdesatkove navraty) hrozne nelibila. Nicmene pokud se vam libi soucasne trendy (a Londyn je jeste o rok napred), tak budete v nebi. Jinak jsem vzdy balila jen sezonni veci - kazde 3 mesice domu a mezitim litaly navstevy (jakoze vazne porad).
Tak preji pekny rok!

Jetthro
1129 příspěvků 30.07.12 21:33

Pokud se nepletu tak vaha kufru je ted 23kg na osobu, ze? To je podle me celkem dost, takze ja bych se zamerila nejdrive na zakladove veci (jednobarevna tricka, kalhoty a tak), potom sezonni veci (treba jeden kabat na jooo zimu, jeden podzimni, neco na jaro, plavky, cepice, saly, satky) a pak stejny postup s botama. Letenky s nizkonakladovkama jsou ted fakt levny, takze bych se pak proste po nejaky dobe otocila pro zbytek satniku nebo pokud nekdo z rodiny nebo znamych zrovna bude mit cestu do Londyna, tak vam muze neco privest. Horsi to pak bude stejne s odvazenim..:D

Katio
196 příspěvků 30.07.12 21:38

Aneb: kdo jede na Erasmus s jednou taškou/kufrem/au­tem, vrací se minimálně se dvěma (můj případ).

gulietta  30.07.12 21:53

@miichalka ja som si na rok do cudziny zabalila kvalitné rifle, čierne a modré. Kvalitné halenky a svetre. Tie drahšie veci vo vyšej kvalite. K tomu kozačky, polobotky, pohory a plášť do chladnejšieho počasia. Veci ako trička, sezónne sukne, trendy halenky a iné lacné veci som si dokúpila namieste. Tričko zoženieš bez problémov, lacné sukne a nohavice tiež, ale na padnúce boty, ktoré máš odskúšané je ťažšie naraziť. Zober si veci ktoré vyžadujú vyššiu investiciu, tie lacné dokúpiš oveľa ľahšie.

Robena
1257 příspěvků 30.07.12 22:59

A jedna znama si zase bali vzdy par kusu, ktere planovite donosi a vyhodi na miste, aby se ji vesly do kufru nakupy…

monicka
565 příspěvků 30.07.12 23:40

Já jsem zatím byla na dvou půlročních pobytech v zahraničí (jeden taky ve VB) a v září odjíždím na rok, takže zkušeností mám poměrně dost, ačkoliv balit jsem se bohužel ještě nenaučila :). Nejdůležitější podle mého názoru je vzít si věci, které unosíte hlavně tak první dva měsíce a potom třeba dražší věci, za které na místě potom nechcete utrácet - kabáty, kozačky a podobně. Takových těch obyčejných sukní a tílek bych s sebou moc netahala, na místě toho člověk potom nakoupí hromadu, zvlášť v Londýně. Třeba já jsem se přistihla, že tak po dvou měsících nikdy nenosím skoro nic z přivezeného oblečení, ale jenom to nakoupené na místě :). Navíc Anglie je naštěstí poměrně blízko, takže pokud si něco zapomenete nebo to nebudete moct sehnat, z Čech tam dorazí balíček do čtrnácti dnů, většinou rychleji (to posílat takový balíček se zapomenutým oblečením do Japonska je daleko zapeklitější - leteckou poštou to dorazí za dva týdny, ale za tu cenu se to nevyplatí a lodí to pluje tři měsíce, takže je velká šance, že až to dorazí, už to nebudete potřebovat :) ).

billie
369 příspěvků 31.07.12 18:56

Tiež plánujem ročný pobyt v zahraničí, ja ale našťastie nebudem obmedzená hmotnosťou (bude stačiť, pokiaľ sa mi to podarí vyložiť do vlaku). Mám ale v pláne zohnať si také tie vákuové vrecia na oblečenie, pretože napr. taká zimná bunda nie je zas až taká ťažká, ale zaberá príliš veľa miesta.

Pre mňa bude najdôležitejšie, aby som si tam doniesla všetky potrebné zimné veci a ďalšiu časť si donesiem z domu na Vianoce a už nepotrebné budem potom posielať domov po návštevách.

teetee
499 příspěvků 02.08.12 19:23

Ahoj. Balila jsem se takhle dvakrát v životě, takže vím, co tě čeká. Dovolím si tedy ve zkratce několik rad.

Zkus si s sebou sbalit jen oblečení, které unosíš a které vydrží-nebudeš ho muset po 2měsících vyhazovat pro žmolky, díry apod. Zkus vyřadit stylově nesourodé prvky, bude se ti to pak v Londýně lépe kombinovat i dokupovat. Obecně kabáty, boty a kvalitní svetry jsou všude drahé - vem je v omezeném počtu s sebou. Nepodceňuj basic trička - těch může být hodně, jsou lehká a hodí se ke všemu.

Neber si s sebou NIC co nenosíš.

Nekalkuluj pro začátek s tím, CO si tam budeš kupovat, prostě si sbal komaktní, minimalistický celý šatník - dokupuj si tam zajímavé věci, ale nebuď odkázaná na to, že až začne pršet, nemůžeš odejít z domu, protože nemáš fusekle :-D

Mimochodem - 23 kilo fakt není tolik. Vezla jsem si s sebou v obou případech i učení a slovníky, piva jako dárek a to naroste fakt hned. :-D

Peta2013
46 příspěvků 13.10.13 10:24

Ahoj,
chci se zeptat, zda se vyplatí jet do Londýna nebo raději letět do USA. I když je to dražší, tak to bihužel nejsem schopen dost dobře plánovat a tak bych tam jel autem a cesta ve dvou mě vyjde na 13 tis se všemi poplatky a ubytováním na 3 dny nákupů. Výhodou cesty autem je téměř neomezený zavazadlový prostor. Nekontroluje to někdo na hranicích? Jsou slevy po Vánocích? Vadí, když tam pojedu na konci října. Koupim na konci října vše od kabátu až po šortky, nebo na jarní a letní oblečení mám zapomenout? Zatím to vidím na Oxford street a https://www.bicestervillage.com. Případně si rád nechám poradit. Tři celé dny jsou dostačující. Kde nejlépe nakupovat Guess, Tommy Hilfiger a ze sportovních O neill Mystic ale i ty klasické jako Puma, Nike atd. Když tam pojedu, chci nás obléknout komplet Sobě kromě těch ležérních věcí i oblek a pár kvalitních košil, dětem spíš ty Nike apod. Přítelkyně Guess atd.
Díky za všechny rady.
PS: Mám čekat spíše nižší ceny, nebo kvalitnější a novější oblečení? Někdo mi říkal, že v outletech v ČR jsou věci i 4 roky staré a v Londýně či UK jsou věci z minulé sezony.

Ems
1482 příspěvků 18.06.14 09:43

Milé dámy, mám podobný problém. V září odlétám studovat na vysokou do skotska, musím si tedy nějak zabalit ovšem absolutně netuším jak to vymyslet co, kolik, jak,…:D Docela mě to děsí, zatím vím jen že se vrátim na Vánoce a pak až na další prázdniny a že asi poletim normálním letem (takže i s kufrem a příručním zavazadlem)…nemáte nějaká nějaký tip, nápad nebo radu?

lioncity  18.06.14 09:46

@Ems, radu bych asi mela. Vzit si toho primerene, protoze na ceste zpatky ten kufr bude vazit jednou tolik, vlastni zkusenost :-)

Ems
1482 příspěvků 18.06.14 09:54

@lioncity No to věřím, už sem koukala co tam je za obchody..:D:D, pak mě napadlo že kluci co jedou taky by mi kdyžtak něco mohli vzít, ale oni jsou snad větší parádníci než já :D takže mám smůlu:D

RueDuPastis
617 příspěvků 18.06.14 09:54

@Ems Hlavně teple!!! Vy už jste tam určitě byla, ale vyprdla bych se na cokoliv jarního a letního. Dobrý boty do deště, bundu do větru (teplej kabát), pořádný kozačky. Já byla nabalená a děsně jsem mrzla :D Jedete do Edinburghu nebo Glasgow, nebo snad St. Andrews? Jéé, já vám tak závidím, Skotsko miluju.

Ems
1482 příspěvků 18.06.14 09:55

@RueDuPastis Glasgow :D sama jsem zvědavá jak rychle dostanu depresi z počasí :D

RueDuPastis
617 příspěvků 18.06.14 09:59

@Ems Né, deprese nebude, z Glasgow to máte přeci kousek na Loch Lomond, tam si zajedete, tam se dá pochodit v přírodě. Och, jsem se zasnila… :)

Zebra33
2038 příspěvků 18.06.14 10:00

@Ems - ze zkusenosti vim, ze u spousty kamaradu/Erasmaku byl spis problem ty veci pak nejak dostat zpatky domu :). Pokud za vami pojede nekdo na navstevu, tak bych se zkusila domluvit, jestli by si nemohli vzit vetsi kufr, ze byste jim na cestu domu par veci pribalila (napr. po zime zimni kabat, saly, kozacky). Byt vami bych s sebou vezla hlavne veci, jejich porizovaci cena je vysoka. Takova ta tricka, kalhotky, ponozky si muzete koupit na miste. Totez pravidlo bych aplikovala na drogerii (drahy krem vzit s sebou, sprchac, telove mleko apod koupit na miste).

Wangwei
121 příspěvků 18.06.14 10:02

Milé dámy, tak toto téma mi přišlo náramně vhod! Moje otázka asi bude směřovat speciálně k @monicka, jelikož se také chystám do Asie.:) V srpnu bych měla odlétat do Číny na pobřeží. Tak bych se ráda zeptala, jaké jsou asijské zimy a jak moc hrotit kozačky a podobné věci. :)

monicka
565 příspěvků 18.06.14 12:52

@Wangwei Já si teda nejsem jistá jaké bývá počasí v Číně a jak moc se to od Japonska liší. Ale něco poradit zkusím :). Já jsem odlítala v září a myslela jsem si, že letní věci nebudu potřebovat - no chyba lávky, vedro bylo až do konce října, v sandálech se dalo chodit i v listopadu, potom se postupně začalo ochlazovat. Byla jsem úplně na jihu Kjúšú a předtím v Tokiu a trochu rozdíl tam byl. Na Kjúšú teploty v zimě neklesly pod nulu snad nikdy, v Tokiu byla trochu větší zima, ale nic jako bývá v Čechách. Takže nějaké super teplé zimní bundy nebo buřtokabáty bych s sebou nevozila - povezete to zase zpátky a nejspíš to ani neunosíte (jestli teda nebudete někde v horách :) ). Kozačky jsem si tam koupila, ale nosila jsem je málokdy, spíš jsem měla takové nižší kotníčkové a bohatě to stačilo.
Jinak jsem si s sebou vzala hlavně letní věci a potom věci, které jsem věděla, že se mi budou špatně shánět - třeba i takové blbosti jako punčocháče: jsem vyšší než průměrná Asiatka a mám širší stehna, takže sehnat punčocháče, u nichž by mi rozkrok nekončil kousek nad koleny, byl docela problém. Stejně tak pokud je člověk trochu širší, tak se mu docela špatně shání oblečení. Háemko tam sice je (nevím jak v Číně), ale s většími velikostmi to moc slavné není a větší než 40 jsem tam snad neviděla. A ještě bych se zásobila podprsenkami - pro trochu vyvinutější osoby je to docela peklo. Ale taky záleží, jestli budete ve větším městě nebo spíš na venkově.
Se zimními věcmi bych se netahala, ale zjistila bych si, jak je to třeba s kosmetikou, kterou používáte. Třeba jestli máte blond nebo kudrnaté vlasy a používáte na ně nějaké speciální šampony, tak je tam nejspíš neseženete. A jestli třeba používáte samoopalováky, tak taky ne - naopak každý obyčejný drogériový krém má SPF 50+ :)

Betty J.
2031 příspěvků 18.06.14 14:47

@Wangwei: záleží na tom, jak moc na severu nebo jihu budete. „Nahoře“ jsou normální kontinentální zimy, takže teplé boty, zimní oblečení: teplota klesá dost pod bod mrazu. Kolem Šanghaje hodně prší, může jednou za čas i sněžit, teploty kolem nuly a vlhko (tedy hodně vlhko). Na jihu vystačíte s oblečením na léto a přechodné období.
Oblečení nakoupíte, pokud nejste příliš objemná, celkem levně na místě, obyvatelstvo na severu je také poněkud urostlejší, takže pokud nejste na středoevropské poměry moc nadprůměrného vzrůstu, nebudete mít v obchodech problém.

Wangwei
121 příspěvků 18.06.14 15:35

@Betty J. Jedu na sever, do Qingdaa, takže do menšího města („pouhých“ 7 milionů obyvatel), které je hlavně hned u moře. Takže mě tedy zatím většina lidí strašila, že zimy jsou tam ne příliš studené teplotně, ale že od moře fouká takový nepříjemný vítr, takže pocitově je to děs.:D Tak moc nevím.:) Na evropské poměry jsem v celku malé výšky, na ty čínské asi vysoké a do konfekčních velikostí se taky vejdu, ale naberu teda podprsenky. :)

Betty J.
2031 příspěvků 18.06.14 16:07

@Wangwei: tak s takovým počasím můžete opravdu počítat, zimní teploty kolem nuly a nepříjemný vlhký vítr. K tomu se obvykle přidává i smog, který celou situaci ještě vylepšuje. Zkuste si také předem zjistit, jestli se v domě, kde budete bydlet a pracovat, v zimě topí (dá se sice očekávat, že ano, ale stále to ještě není čínský standard, občas narazíte na kancelářské budovy, kde zaměstnanci sedí v zimních bundách a čepicích a celý den statečně pijí horký čaj a potahují studenými nosy).
Kromě podprsenek bych Vám, stejně jako @monicka, doporučila vzít s sebou punčochové kalhoty (Číňanky na severu sice nejsou úplně mrňavé, ale mají o dost kratší nohy než my) a ponožky (obvod dámského čínského kotníku či lýtka nebývá veliký, zato gumičky v místních ponožkách jsou obvykle silné až hanba). Z kosmetických prostředků byste si měla dovézt antiperspiran­t/deodorant, před pár lety jsem tohle zboží marně sháněla (netuším, jak to Číňanky řeší, ale na žádné nebylo znát, že by se byť minimálně potila).
Jen na okraj: protože zima v Číně bývá velmi nepříjemná, místní ženy s ní bojují také podvlékačkami - takže není neobvyklé spatřit upravenou dámu, které mezi dolním okrajem sukně a kozačkami vykukují apartní teplé spodky.

Wangwei
121 příspěvků 18.06.14 16:32

@Betty J. Velmi vám děkuji za rady. :) Jedu tam studovat, takže doufám, že univerzitní kampus bude alespoň obstojně vybaven a bude se v něm topit :)Ale budu se snažit zjistit i tyto informace.

gummybee
4595 příspěvků 18.06.14 16:36

@Wangwei jestli vás zajímají zkušenosti jiného erasmáka z číny, můžu doporučit kompletní slepici - autor je občas i celkem vtipný :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit