Co vlastně čtenářky MP chtějí?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mademoiselle K.
34 příspěvků 24.11.12 20:41
Co vlastně čtenářky MP chtějí?

Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám tuto diskuzi založit, nakonec jsem se k tomu dokopala. Co vlastně většina čtenářek, které ostatní jen kritizují, chce? Chodím na MP od začátku jeho založení a pochytila jsem důvod jeho založení: lidé chodí neupravení, zašpinění, neslušně nebo lacině oblečeni, nosí také jakousi uniformu: džíny+ mikina+ tenisky+ sportovní bunda, často také tmavé odstíny. Primárním zájmem je tedy to, aby se lidé v ČR snažili trochu experimentovat, a aby v ulicích bylo veseleji. Proto nechápu komentáře v kategorii Galerie. Z výše uvedené uniformy se stala jiná, která je pro všechny podle čtenářek MP úplně povinná: šaty nebo sukně+ průhledné punčochy+ boty na podpatečku+ jednoduchá kabelka+ kabát+ něco, co člověk podědil nebo si sám vyrobil. Body navíc jsou také za to, když vyfocená něco pořídí v sekáči. Když někdo elegantní styl prostě rád nemá, necítí se v něm, a vezme si parku (která je mimochodem v zahraničí, které je tu taky velmi velebeno, trendy), hned to schytá, když má někdo placaté boty, barevné či černé punčochy nebo kotníkové kozačky, také. Umíte pochopit, že ne každý v botách na podpatku umí chodit? Já se tedy radši budu dívat na to, když někdo chodí normálně v plochých botách než na to, když někdo pajdá v podpatcích a vypadá jak čáp. S takovým myšlením se té stylovosti, která se nosí v zahraničí, nikdy nedočkáme. Možná by taky bylo vhodné myslet na to, že se většina lidí obléká na různé události jinak- vizte tuto paní (http://www. modnipeklo. cz/inspirace/252/). Opravdu si myslíte, že šla do divadla??? Pochybuju, že má někdo čas jen tak korzovat po Praze v nejlepším oblečení, však se podívejte do diskuze Co jsem měla dnes na sobě. Často je v ní připomínáno, že se tam vkládají fotky toho, co měl(a) dotyčný(á)v ten den skutečně na sobě, ne jeho nejlepší oblečení. V Galerii je tomu možná také tak, mohly byste se proto nad sebou trochu zamyslet a nepsat úplné, s prominutím, blbosti.

Vrátila bych se proto k tomu, co všichni chceme: aby se lidé oblékali slušně, originálně a nosili to, co jim sluší. A to jsou tam snad, až na malé výjimky, úplně všichni.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

mrs.baez
8 příspěvků 24.11.12 21:08

Já si už dlouho kladu úplně tu samou otázku… Radši tu nic nekomentuju ;)

Cotton
44 příspěvků 24.11.12 21:20

Nevím, co chtějí VŠECHNY zdejší čtenářky - a čtenáři.
Co chci já je:

• poučit se - super Adiny články o látkách atp.,
  • pobavit se - některé diskuse jsou fakt vtipné,
  • zachytit postřehy zajímavých lidí nejen o módě, ale tak o životě vůbec (např. Alena Čechová),
  • zjistit tipy na dobré kaufy, od haute couture až po sekáče,,,
  • zvráceně se pokochat nevkusem jiných, což mě utvrdí v tom, že nejsem tak úplná hrůzačka :-)
  • ze začátku mě také fascinovalo Adino použití češtiny, takové elegantní a drsné a vtipné zároveň.

Tož tak.

pabylka
881 příspěvků 24.11.12 21:22

Neviem čo chcú, ale občas niektoré komentáre outfitov zaváňajú nedostatkom tolerancie a zmyslu pre humor:)

Eirean
244 příspěvků 24.11.12 21:25

Aby tady vznikaly podnětné diskuse, ve kterých se lze obohatit o názory inteligentních lidí, a ne tenhle balast.

Viktorie H.
664 příspěvků 24.11.12 21:26

@Mademoiselle K. Máte bohužel pravdu, proto sem už své outfity nedávám, většinou jsem sklidila kritiku, kromě šatů s barevnými punčochy a svetrem. Já sem vlastně chodím už jen na outfity v galerii a komentáře radši nečtu.

Nanynka_02
447 příspěvků 24.11.12 21:49
@Mademoiselle K. píše:
Vrátila bych se proto k tomu, co všichni chceme: aby se lidé oblékali slušně, originálně a nosili to, co jim sluší. A to jsou tam snad, až na malé výjimky, úplně všichni.

Jenže čím bude Galerie přínosná, když pod každou fotkou budou jenom pochlebné komentáře? Když se každému oblečení dostane pochvaly, pokud nebude vyloženě špinavé nebo otrhané? Z těch kritických komentářů - které většinou bývají pečlivě odůvodněny - si my čtenáři něco odneseme. Pravda, pro ego některých modelek může být těžké je rozdýchat, ale jako výukový materiál jsou k nezaplacení.

Kromě toho si nemyslím, že Galerie je plná snímků lidí, kteří zrovna vyběhli z domu s odpadkovým košem. Buď tam obrázek pošle dotyčná dobrovolně anebo dá svůj souhlas Lovci insipirace, který „loví“ hlavně v Praze na Příkopech.

Mademoiselle K.
34 příspěvků 24.11.12 21:55

@Nanynka02

Nemuvím o tom, aby každá fotka byla vynášena do nebes, ale o absenci nadhledu nebo o přístupu „já bych si to nikdy nevzala, takže je to automaticky hnusné“, což se objevuje zatraceně často

rice
348 příspěvků 24.11.12 23:41

Já chci svobodu a svobodomyslnost v oblíkání a toleranci!!! :)

uu  24.11.12 23:46

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:37

Chanel-Diorová
27 příspěvků 25.11.12 00:10

Já jsem strašně šťastná za takovou diskuzi, protože už delší dobu se chci k tomuto vyjádřit… Chodím na MP docela často, ale raději nekomentuji, protože mi přijde, že někteří lidé se chválí, i kdyby měli pytel od brambor a někteří se nechválí ani kdyby nevím co. Džínové kalhoty jsou naprosto zapovězené, nedejbože, aby ten kdo má džíny dostal zelené ramínko. Sto zelených ale dostane ten, kdo nakupuje v sekáčích nebo si něco spíchnul doma, i kdyby to byla sebevětší hrůza a děs.
Ale budiž.
Co mě ale štve nejvíc je to, že některé pěkné outfity jsou shazovány slovy,,já nemám ráda oranžovou barvu, proto dávím červené ramínko" nebo,,mě se nelíbí tyto boty, vzala bych si tak o odstín světlejší" - ruku na srdce dámy, ale kdo z vás má doma boty ve všech možných odstínech, aby se mu hodily ke všem věcem v šatníku?
Myslela jsem, že tady na MP svoje názory vyjadřují inteligentní a vzdělaní lidé, kteří se nesníží k tomu, aby se do někoho naváželi a že si hlavně udržují nadhled a profesionální odstup. Že se na fotky nedívají a nehodnotí je podle toho, co oni sami mají rádi, ale co opravdu dané slečně sluší nebo nesluší a spíš jí poradili… mě je těch slečen opravdu líto, nechají se vyfotit na ulici, a pak si tu o sobě přečtou, že to co mají na sobě je fuj, příšerné, hnusná barva, hnusný střih, blbý boty, jinou kabelku by to chtělo… Spíš než originalita se tu protlačuje uniformita. Jedna uniformita - džíny a něco k tomu, se tu zavrhuje, druhá uniformita (nejlépe sukně a něco ze sekáče) se tu vytváří. Já sama popravdě nemám odvahu sem dát svoji fotku, říkám to na rovinu protože mi právě vadí ta neobjektivnost. Obdivuji všechny, kteří se nebáli jít s kůží na trh.
Klidně mi dejte tisíc červených ramínek, je mi to šumák, ale to je můj názor.

Mademoiselle K.
34 příspěvků 25.11.12 00:32

@Chanel-Diorová

Souhlasím s Vámi úplně ve všem!

quest
19 příspěvků 25.11.12 02:27

Předpokládám, že se tu většinou vyjadřujete k tématu Inspirace a Co jse měla dnes na sobě. Myslím, že Inspirace vznikla proto, aby se vyplnilo vzduchoprázdno po prodeji stránky. Kritika je někdy taky dost nevkusná, na druhou stranu jsem tam párkrát viděla lidi, kteří si myslí jak jsou styloví a skutek utek, tak ať si to o sobě klidně přečtou:), když mají potřebu zviditelnit se. V inspiraci by opravdu mělo být něco inspirativního a ne to vidím dnes a denně, což by si měl uvědomit nejen „lovec“ ale i čtenáři a nechat se vyfotit jen proto, že mám nasobě něco předraženého, nebo naopak ze sekáče je pořád jep snaha dát to všem najevo.
Co jsem měla dnes na sobě je na druhou stranu přesným opakem, je to o tom v čem jdu do práce, do školy, se psem, smetím:) atd. Přičemž pokud se někdo umí dobře obléct i k riflím, tak nevidím důvod ke kritice. Ta pak někdo dá fotku a řekne: „tohle nebo něco jsem viděla v Inspiraci:)“.
Co od pekla chci: jak už někdo řekl, úplně vypadly informace o NOVÝCH látkách a materiálech, jak z nich šít a co. Taky by se hodilo něco o NOVÝCH doplňcích, ať už z řad šperků, bižuterie, šátků, botů, kabelek, atd. Reklamy na věci z výlohy se sice občas hodí, ale neuškodí si něco vyrobit/upravit sám. Předpokládám, že se i Ada si upravuje sem tam nějaký kus. (já například koupila hezké tmavě fialové triko v sekáči s dírou na výstřihu (5kč), kterou jsem vkusně zamaskovala výstřižky ze starorůžové krajky a přišila stříbrnou nití), čímž se nechlubím, ale pro mnohé by to inspirace být mohla.
Navíc se blíží vánoce a tak něco vyrobit je myšlenka, ktrou bych použila, kdyby třeba někdo se zkušenostmi poradil (Ada).
Dale my chybí peklo, tedy fotky z ulice a vtipný komentář. Nějakou dobu se tu točilo dokola totéž, ale měla jsem za to, že Ada je vtipná a umí si udělat srandu z ledasčeho, tak jestli pořád čtenářky posílají něco pekelného, ať nepřestávají (mě příjdou pekelné třeba klapky na uši, čelenky, džegíny:D, zateplené (kroksy), nebo třeba jen jehlové kozačky na ledu. Je jedno co připadá pekelné mě, ale Ada snad vtipně popíše cokoli a nebo už vyhořela a vidí všude jen kasičky a podprdy?).
Tak bych ocnila nějakou opravdovou inspiraci, jako co opravdu letí na skutečných přehlídkových molech v městech módy a ne furt dokola designblok. Navíc jsem minulý rok byla na jedné malé Fashion cross road show v Ostravě a viděla jsem tam moc dobré modely lidí co šijou „doma na koleni“. Výborné zpracování, ceny i prezentace. Tak by třeba stačilo vytáhnou paty z té Prahy ono se totiž občas děje i něco v jiných koutech republiky a nemusí to být nutně prezentace vysokých škol.
Všimli jste si jak se velice rychle rozrůstá oděvní průmysl na zvířata, někdy taky docela peklo, ale někdy ne a taky se to dá tvořit doma nebo koupit v obchodě. No i o tom bych si početla.
Denně vidím na super.cz českou smetánku, jednou za čas bych si přečetla na pekle něco i o nich - od Ady, protože bývala vtipná.
A ještě jednou inspirace. Líbilo se mi, kdž vlezla do nákupního centra a pofotila nové kolekce. K tomu třeba přidat, jak by se to a ono z nové kolekce hodilo k něčemu z výprodeje a k tomu boty, fakt mi tu chybí boty a kabelky (nové, jakže je občas něco málo). Spousta lidí ma zažité, že boty v barvě kabelky, ale to není nutné, ale proč se tu taky něco nedočtu o NOVÝch trendech, nebo co se zas vrací do módy. Samozřejmě i něco vtipného o tom jak to doopravdy vypadat nemá:) a ne jen - bílé kozačky jsou pro k…u.
A jestli už na to prostě Ada nemá čas nebo chuť, tak ať to přizná nebo přizve někoho komu věří a pomůže jí.
No je to dlouhé, ale snad ji to inspiruje, kdyby měla čas to číst:)

quest
19 příspěvků 25.11.12 03:09

Jo a pak mě napadá ještě jedna věc týkající se červených a zelených ramínek, případně nevyjadřování se k tématům. Vadí mi jak na sebe lidi štěkají, jak si musí trucovitě dávat najevo nelibost a jak když někdo vyjádří názor, tak musí být někdo kdo ho má opačný a pak si to vyříkávají. Pokud má admin nějakou funkci, tak ať ji užívá korektně a pokud mají lidé slušnost a takt, tak ať si ho projevují. Pokud má někdo potřebu vyslovit nesouhlas, tak by to taky mohl udělat slušně! Nadhled, sebereflexe aa nějaká pravidla pro úplné nováčky, neboť taky porád neppotřebuju číst na foru: prosím poraďte, ale věřím, že někteří nováčči proste neumějí dohledat to co skutečně potřebují, takže nějaká pravidla, nebo lepší přehlednost pro ty co jsou tu noví a více tolerance pro zkušné.
Ps:asi si vymýšlím, ale Peklo radí je nepřehledné a neutřízené (furt dokola co k čemu) a hlavně si ho čtenářky tvoří samy… Nevím kolik by to dalo adminům práci z toho udelat něco uceleného a ne jen rady co si kdo myslí (ja bych si tohle nekoupila, a blabla…). Rozcestník je dost skromný a diskuse jsou u starých článků zbytečně dlouhé a mnohdy bezpředmětné, když tam je neco užitečného, tak tto težko najdu.

Saphira
22 příspěvků 25.11.12 04:01

@Mademoiselle K. děkuji za založení diskuze, kolikrát jsem si říkala to samé.
Mám občas dojem, že někteří dané fotky komentují ne proto, aby dotyčnému pomohli nebo poradili, ale aby ukázali jací jsou sami odborníci. A naprosto souhlasím s tím, že se jen jedna uniforma vyměnila za jinou.

Myslím si, že k určitým příležitostem je vhodné se obléci řekněme tradičně (např. do divadla, na ples, promoci nebo do práce pokud se to vyžaduje), ale nevím proč by člověk nemohl experimentovat ve svém volném čase třeba. A na světě přeci existuje spousta různých stylů, ne každý se rád obléká elegantně. Já mám například ráda značky jako Wildfox. wildfoxcouture. comACCESSORIES-at-Wildfox-Couture-CID314.aspx nebo Free People:www.freepeople.com/ a živě si umím představit jak bych to tu schytala kdybych se oblékla jako modelky v jejich reklamních kampaních.

Neříkám, že nikdo nemá nic kritizovat, to by nemělo význam pak…když někomu něco vůbec nesedí nebo ten outfit prostě nefunguje tak je v pořádku to říci. Ale od některých by to myslím si chtělo trošku otevřenosti a nadhledu…

Saphira
22 příspěvků 25.11.12 07:08

Ještě mě jako příklad napadla tato slečna…na Lookbooku má spoustu fanoušků a před dvěma lety byla finalistka na It Girl od značky Mango…a asi si umíme všichni představit jak by její hodnocení dopadlo tu na MP. Lua P

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.11.12 08:12

Co tedy vlastně chcete? Aby se komentovalo a hodnotilo podle Vás? A jak toho chcete dosáhnout? Kritické komentáře mazat?
Celý ten přístup je hodně naivní. Jak můžete (myslím tím několik lidí v této diskusi, padlo to tu víckrát) napsat _ už raději nekomentuji a zároveň si stěžovat na diskusi? Když se mi nelíbí některé jevy, tak se snažím sama je nedělat a přispět nějak rozumně. Když se mi styl diskusí příčí natolik, že nemám chuť psát, tak diskusi nečtu.
Tato diskuse je ještě o level dál, než stížnosti na Adu a na to, že nepíše zrovna mně na míru. Vám se nelíbí, jak na web přispívají čtenáři. Co se s tím jako má dělat?
ona ta demokracie a svoboda je holt už taková, každý může projevit svůj názor a to i velmi nepříjemný. A my mu můžeme svobodně odporovat.
A řeči o tom, které oblečení je zde kritizovano atd. to jsou nesmysly. Čtenářky pekla najsou jedna homogenní skupina. Každý má jiný vkus. Mně se párkrát stalo, že jsem měla pocit, že někdo pěkně oblečený má moc červených raminek. Tak jsem do diskuse napsala, oponovala jsem kritikům.
Napadá mě citát tuším, že to řekl Churchill: Svoboda není dědičná, každá generace jí musí znovu vybojovat.
Ono je pěkné mít svobodu v tom, co napíšu já. Ale přiznat jí i ostatním, to už taková sranda není, že…

blacken
2320 příspěvků 25.11.12 08:13

Asi čtu jiné peklo, protože se mi nezdá, že by se tu hledělo na to, jestli je oblečení ze sekáče nebo superdrahésuper­značkové. Sem tam se najde komentář ohledně kvality… ale to je asi tak vše. I spoustu džínových modelů bylo vychvalováno. Takže si nemyslím, že by se kladně hodnotila jen jiná uniforma.

Popravdě spíš nechápu tu touhu po „inspiraci“. Protože inspirativní je trochu širokej pojem - někdo si to tu vysvětluje jako inspiraci celkem, někdo jako inspiraci barvama. A někdo má dojem, že by to mělo být něco extra nového a neotřelého (ale proboha jen ne třeba harajuku nebo tak). A to se musí lovci těžko hledat. Ale pro mě je inspirace i to, co tam je. Tu mě zaujme nějaká barva, tu kombinace bot a sukně…takže s tímhle jsem spokojená. Nechápu, co jiného by tam mělo být - ono ať je zima nebo léto, tak stejně jsou jen možnosti holé nohy, punčochy - kalhoty, sukně, kraťasy. Když jsou nohy v tělových punčochách, tak se tu řve, že vypadají naze. Když v černých, tak se řve, že další slečna s černýma nohama. U barevných je to zase uniforma pekla. Tak opravdu nevím, co má mít ta dotyčná na nohou.
Ale naopak nevidím důvod proč něco chválit jen proto, že to není bunda a vorvaně. Tady se přeci chceme dostat dál - takže konstruktivní kritika je podle mě fajn. Spíš mám dojem, že se tu vzájemně vychvaluje určitá skupinka - takže na jednu stranu sluníčková nálada a tleskánci - a na druhé straně každá polonahá blogerína je rozcupována (i když vypadá dobře). A dost mi chybí přiměřená kritika v tom, co si kdo může dovolit vzít na sebe. Protože komentáře - no tak na to nemá nohy, ale líbí se jí to a to je hlavní - tak trochu popírají význam pekla. Takže hodnotit konstruktivně, slušně, ale celkovou podobu.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.11.12 08:18

@blacken
touhu po inspiraci také nechápu. Jako: koukejte mě už konečně inspirovat, kabát už mám, tak něco jiného. :-)U
Umělci říkají, že inspiraci je nutné jít na půl cesty naproti. Takže pokud někdo projede půl galerie a stále není inspirován, chyba nebude v galerii.

blacken
2320 příspěvků 25.11.12 08:24

@MP Barbucha No jo, je to jako tvrdit, že ta galerie, to je na jedno brďo - vždyť je to všechno plátno a barvy. A pak babo raď…totiž inspiruj. :-D

Saphira
22 příspěvků 25.11.12 08:37

@MP Barbucha Já osobně si na nedostatek inspirace nestěžuji…to se přece nedá vynutit. A nejde ani o to kontrolovat komentáře lidí. Mě se jen nelíbí, že někteří tu píší komentáře jako kdyby věděli všechno nejlépe a snažili se jen ukázat jak jsou světaznalí a jak mají skvělý vkus. Výjádřit, že se někomu nějaký outfit nelíbí je naprosto v pořádku, ale z některých mám prostě pocit povyšování se než snahy poradit či konstruktivně zhodnotit. Jako příklad bych poukázala na model co se tu teď objevil http://www.modnipeklo.cz/inspirace/546/.
Slečna podle mě dobře a zajímavě oblečená. A třeba hned v prvním komentáři „Co ty kříže na kolenou?“ Kříže na legínách jsou módním trendem už asi dva roky…a dalo se to přece napsat jinak, takový komentář mi přijde jako brblání nějaké postarší osoby než konstruktivní kritika…

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.11.12 08:45

To je právě to. Každý tam může napsat, co chce. A třeba se projevit jako ignorant. Lidi mají různé názory a někdo třeba má potřebu do lidí rýpat. Tak to bylo, je a bude.

Saphira
22 příspěvků 25.11.12 08:56

@MP Barbucha No a stejně jako má právo někdo projevit se jako ignorant tak mám já právo pohoršovat se nad jeho ignoranstvím…je to zase jen další projevování svobodného názoru :D To z toho vzniká trošku začarovaný kruh…píšete, že si lidé mohou psát co chtějí, ale pak vlastně v této diskuzi kritizuje, co sem lidé píší…

razorblade  25.11.12 09:33

Kazdej jsme jinej a kazdej mame svuj vkus… me treba inspirovala slecna s kolickem na krku… a co za nej schytala kritiky:) tim si ale nemyslim, ze by bylo neco spatne se mnou, se slecnou nebo se zbytkem pekla. proste to tak je.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 25.11.12 09:34

Já si tedy nemyslím, že by čtenářky MP propagovaly nějaké nové uniformy - tedy, některé asi ano, ale ne masově :) Spíš mi vadí, když někdo k outfitům přidává jízlivé komentáře bez jakékoliv snahy o konstruktivní kritiku (třeba smazaná Lady N.). Jo, a taky mě štvou lidi, kteří k outfitům píšou „ta má ale tlusté nohy“ - wtf? Já jsem tu ještě nikoho s tlustýma nohama neviděla…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit