Co vy a čeští módní návrháři?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patane
43 příspěvků 22.07.12 22:26
Co vy a čeští módní návrháři?

Diskuzí o různých obchodech je tu hodně. Tak mě napadlo co vy a česká móda? Kupujete někdo u mladých nebo „zajetých“ českých módních návrhářů? Odpovídá kvalita ceně?
Já osobně nemám žádnou zkušenost, toto téma mě napadlo, když jsem náhodou narazila na stránky návrhářky Lenky Greplové a její poslední kolekce mě docela oslovila.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

miuskas
10 příspěvků 23.07.12 19:56

No já mám zatím jen negativní zkušenost(více­násobnou) s jednou známou českou návrhářkou a což mě tak zklamalo, že už mě to neláká… Naprosto nemožně ušité šaty, nechtěla mi u ní koupené šaty dodatečně zúžit po tom co jsem zhubla, jiné už zapravené jsou od ní skoro na odpis- sice je zapravila, ale na konci se rýsuje velká boule- no tak to bych od návrhářky nečekala… A ani levné to nebylo…
Ale mám i dobrou zkušenost s paní Burkalo- navrhla jsem si šaty a ona mi je ušila, ochotná byla, se zapravením problémy nebyly…
Jinak oceňuji na návrhářích originalitu (v rámci mezí :)) a to, že ve stejném výrobku nepotkám ve městě každou třetí slečnu/paní

A vlastně přemýšlím, proč se nepodělit o jméno návrhářky se kterou mám tuto špatnou zkušenost: Gábina Páralová…

Příspěvek upraven 24.07.12 v 15:29

MP Barbucha
3716 příspěvků 23.07.12 20:01

Miluji Lukáše Lindnera, je to výborný návrhář, šil mi šaty na svatbu, manželovi několik košil a kalhoty. Je to i hrozně fajn člověk, kterého si vážím a jsem ráda, že je to můj kamarád. Bohužel, vždycky když se vidíme, odmítá se bavit a módě (prý toho má dost) a chce se bavit o sushi (o tom se zase odmítám bavit já) Takže kecáme většinou o životě a tak, žádná módní moudra z něho nedostanu:-)

Mylady2
12409 příspěvků 23.07.12 20:05

@MP Barbucha Tak tady u toho pána mám špatnou zkušenost zase já:-( a upřímně…pánskou bych u něj nešila ani ve snu!
Nicméně Vám přeji spokojenost:-)

Robena
1257 příspěvků 24.07.12 08:36

Mam zkusenost. Odevni atelier, ktery nechava sit sve zakazky u domacich svadlen. Hedvabne saty, ktere visi ve skrini…

katango
1356 příspěvků 24.07.12 11:03

Co já a čeští návrháři? Nic.

Martina xyz
125 příspěvků 25.07.12 11:38

Mám pocit, že čeští návrháři, zvláště pak ti progresivnější (či s pocitem vlastní progresivity) nabízejí za „hodně peněz málo muziky“. Kolekce Jakuba Polanky, nejvýraznější tváře českého návrhářství (díky tlačenky „nejčtenějšího módního časopisu“), jsou často zcela nenositelní. Neberu v potaz, že neberou ohled na anatomii ženského těla. A to mám prosím 1,75 a 50 kilo takže u mě moc o ženském těle mluvit nelze :D

alter ego
904 příspěvků 30.07.12 12:43

Co si myslíte o Gábině Páralové? http://www.gabinaparalova.cz/
Líbí? Nelíbí? Jaké máte zkušenosti s kvalitou?

miuskas
10 příspěvků 31.07.12 22:09

2 @alter ego No jak jsem psala já viz výše- už bych k ní nikdy nešla… Mám od ní šaty do tanečních- už to chvilku je- musela mi je zúžit- a dole po zúžení je na šatech viditelná boule- jsem blbá, že jsem si toho dřív nevšimla- dnes bych jí to omlátila o hlavu. A loni jsem koupila šaty- nechtěli mi je o měsíc později zúžit, protože měli mnoho práce- tak jsem šla jinam a švadlenka mi ještě říkala, že se mi to ve výstřihu trochu krabatí a upravovaly jsme to. A prý to nebylo poprvé co měla šaty na opravu od Gábiny Páralové

P. S: foto té boule- foceno dříve, aby to bylo vidět co nejmíň :)

Cinkitoo  01.08.12 06:09

Martina xyz: Nicméně je to ale ohromný fešák :)

Sibyla
2639 příspěvků 01.08.12 08:14

Mám jednu sukni od Heleny Fejkové a líbí se mi moc, má šmrnc. Ale nezevšeobecňuji, další její věci neznám. Poblíž Navarily jsem pracovala a musím přiznat, že se mi nelíbila. Tenkrát - je to jistě 8 let, možná se změnila.

marca
437 příspěvků 01.08.12 08:35

Od Gábiny Páralové mám více věcí. Plesové šaty mi sedly perfektně, šaty k promoci mi byly ochotní zúžit, když jsem zhubla. Díky děsným prodavačkám tam už nepůjdu. Některé věci jsou opravdu ušité podivně což jim nebrání je vnucovat. Nebo naopak vyhodnotí člověka jako čumila a naprosto ho ignorují. Myslím, že od butiku čekám poněkud jiný chování zaměstnanců. Věci od ní mám už několik let a pořád jsou dobrý, ale chce si to opravdu dobře prohlédnout co kupujete a dobře to uvážit. Nebo si sebou vzít hubatou kamarádku.

Jinak mám pár kousků od méně známých např. lehce extravagantní http://www.yanathal.com/ Zaujala mě na předhlídce Nová róba, ale zatím jsem tam nebyla. Má někdo zkušenost?

alter ego
904 příspěvků 01.08.12 12:50

@miuskas:
Omlouvám se, přehlédla jsem ve Vašem prvním příspěvku jméno Gábiny Páralové (nebo nedoplnila jste tu poslední větu v rámci editace?).

@miuskas, @marca:
Děkuji Vám za Vaše reakce. Sama jsem z butiku GP rozpačitá, resp. mám z něj smíšené pocity, tak mě zajímaly zkušenosti a názory ostatních.
Přijde mi, že GP má některé dobré a originální nápady a zajímavé materiály, ale kvalita ušití a personálu(!) pokulhává. Také mi přijdou předražené ceny basic kousků. Mám dojem, že mají plus mínus stejnou cenu např. za sukně bez ohledu na to, že jedna je originální/z ex­kluzivního materiálu/složitého střihu apod. a druhá je „obyčejná“ pouzdrovka z „obyčejné“ směsovky.

Sibyla
2639 příspěvků 01.08.12 20:59

Dnes jsem vlezla do pietro filippi - je to přece česká firma, že? A byla jsem nadšená: elegantní, kvalitní - ach, mít tak zbytečných 30000!

miuskas
10 příspěvků 01.08.12 21:17

@alter ego Omlouvat se nemusíte, dopisovala jsem to o pár hodin později po napsání prvního příspěvku, kdy jsem si uvědomila, že se jsem se s tak hrozným chováním dlouho nesetkala a že nevidím důvod, proč by to neměli ostatní vědět… A mimochodem jsem vděčná, že jste napsala váš příspěvek, uplně s vámi souhlasím :)

Patane
43 příspěvků 01.08.12 23:06

A můžu se vás všech, kteří nějaké kousky máte, v jakých cenových řádech se pohybují?
Někdy bych se ráda do nějakého butiku zašla jen tak kouknout, tak bych se chtěla ještě zeptat, jestli se tam chovají mile, i když si nakonec nic nekoupíte? Nerada bych se cítila jako Pretty woman :)

marca
437 příspěvků 02.08.12 07:51

Sukně tak 1500-3000kč, šaty krátký od 2500kč. Ve srovnání s cenami třeba v Zaře mi to nepřijde tak hrozné, spíš řetězec je pak na tu bídu zpracování předražený.

Prodavačky jsou jak kde. Některé návrhářky jsem okoukla na Fashion marketech, ale samozřejmě zavedený butik nemá potřebu na takové akce nosit věci.

top topic
949 příspěvků 02.08.12 13:50

@alter ego: chodím ke GP už pár let a pát věcí mám, ušitých na míru. S nějakým hrozným chováním jsem se tedy nikdy nesetkala (je fakt, že už jsem tam tedy pár peněz nechala, ale zas k zákazníkovi by měli mít stejný přístup bez ohledu na objem utracených peněz, nemůžou nikdy vědět, jestli z jednoho „blbého trička“ nebude zimní kabát a kostým). Látky jsou dobré, i po 6 letech nemám žmolkovaté své oblíbené tričko, které mám nejdelší dobu a tahám ho opravdu dost často. Pokud jsem někdy měla něco špatně ušité, ve smyslu že to nesedí a pozná se to až při pořádné chůzi (ne těch pár krůčků v obchodě), nebyl problém upravit. Zdarma jsem měla upravené věci třeba i po roce nošení.
Přijde mi, že člověk už musí přijít a mít namyšlený střih, o kterém ví, že mu padne, tam mu s tím moc neporadí, myslím prodavačky. Pokud má člověk štěstí a narazí na samotnou paní Páralovou, to je jiná. Taky mi přijde, že slečny moc neví, co a na jakou příležitost je vhodné nosit, neumí moc pracovat s tím, že člověk nemá konfekční postavu, ale to už jsme zas u toho vhodného střihu. Nesmí se nechat uvrtat do něčeho, o čem jsou ony přesvědčené, že mu padne. Neříkám, že nemůžou mít pravdu:-)
Pro mě pořád převažují pozitiva nad negativy.

alter ego
904 příspěvků 02.08.12 18:04

@ToP topic:
Děkuji Vám za reakci. Vlastně mám pocit, že máme více méně podobné zkušenosti, ačkoliv v mém případě jsou pozitiva/negativa fifty-fifty.

Píšete: „chodím ke GP už pár let a pát věcí mám, ušitých na míru. S nějakým hrozným chováním jsem se tedy nikdy nesetkala (je fakt, že už jsem tam tedy pár peněz nechala, ale zas k zákazníkovi by měli mít stejný přístup bez ohledu na objem utracených peněz, nemůžou nikdy vědět, jestli z jednoho „blbého trička“ nebude zimní kabát a kostým).“

Podle mojí zkušenosti bohužel mají rozdílný přístup. Ke mně jsou tedy už od druhého kostýmu šitého na míru prodavačky slušné (až bych řekla vlezlé). Nicméně já u GP nemám problém s chováním prodavaček ke mně, ale s jejich „kvalitou“, tedy s tím, co popisujete ve druhém odstavci: „Přijde mi, že člověk už musí přijít a mít namyšlený střih, o kterém ví, že mu padne, tam mu s tím moc neporadí, myslím prodavačky. Pokud má člověk štěstí a narazí na samotnou paní Páralovou, to je jiná. Taky mi přijde, že slečny moc neví, co a na jakou příležitost je vhodné nosit, neumí moc pracovat s tím, že člověk nemá konfekční postavu, ale to už jsme zas u toho vhodného střihu. Nesmí se nechat uvrtat do něčeho, o čem jsou ony přesvědčené, že mu padne.“

V tomto mám stejné zkušenosti. Od „kvalitních“ prodavaček v návrhářském butiku však očekávám víc.

Ještě jednou Vám děkuji za Vaši zkušenost.

alter ego
904 příspěvků 02.08.12 18:07
U Gábiny Páralové jsem vloni platila cca 4 tisíce za šaty a za kostým: cca 4 tisíce za sako a cca 2,5 tisíce za sukni.
@Patane píše:
A můžu se vás všech, kteří nějaké kousky máte, v jakých cenových řádech se pohybují?
Někdy bych se ráda do nějakého butiku zašla jen tak kouknout, tak bych se chtěla ještě zeptat, jestli se tam chovají mile, i když si nakonec nic nekoupíte? Nerada bych se cítila jako Pretty woman :)

top topic
949 příspěvků 02.08.12 20:26

@alter ego: v předposlední větě se shodnem.
Nejsem si ale jistá, jestli by „individuálnější“ přístup neměl vliv na cenu oblečení. Přijde mi to tam celkem masovka, nevím, jak se vyjádřit lépe a nemyslím to špatně. Prostě prodavačky se snaží odbavit co nejvíce lidí, tj. prodat co nejvíc oblečení. Myslím, že kdyby se „sjednávaly“ schůzky, kde by se vše individuálně řešilo, do ceny by se to určitě promítlo. Aby prodavačka dokázala doporučit konkrétní oděv a odhadnout styl zákaznice, bylo by to asi na delší dobu, ne na chvilku v krámě. I když záleží asi i na praxi, slečny u GP jsou mladé, nevím, kolik toho samy našily, ale švadlena, která šije dvacet let (teď už teda ne:-), věděla přesně, co s mojí postavou:-)
Třeba to u jiné návrhářky ve stejné cenové relaci chodí jinak, třeba taky ne. Ale myslím si, že třeba svatební šaty a jejich zkoušky řeší vždycky paní Páralová a že ten přístup tam bude tip ťop.
Rozhodně zákaznice, která ví, co jí sluší a co chce, je ve výhodě. Obávám se, že to tak platí nejen v oblečení, ale všude jinde.
Neříkám, že by se mi přístup ve stylu zavřený obchod, půlhodinová diskuze nad velikostí výstřihu nelíbila, ale obávám se, že už bych nebyla ochotná třeba platit cenu o tisíc vyšší;-)

Co třeba Denisa Nová, nezkoušela jste? Tam o tom nevím vůbec nic.

marca
437 příspěvků 03.08.12 07:31

Koukněte a dejte vědět :) Pravidelně jsem chodila kolem, obchod byl prázdný a ve výloze měli vždy něco podivného tak mě to nenalákalo.

Sibyla
2639 příspěvků 03.08.12 08:21

Vždycky jsem ráda chodila do butiků s autorskou tvorbou: Galerie A+G Flora (původně H. Fejkové, pak se přesunula do Lucerny), Blanka Maříková bývala ve Zlaté uličce, IF v Ungeltě, další byly v Husově a Truhlářské? na Starém městě. Většinou tam byl základ tvorby majitelky, a okolo výrobky různých spřízněných duší. Ale nějak vám nevím… V posledních letech jich hodně zaniklo, a na jejich místo se vecpaly buď předražené luxusní shopy, nebo vietnamské večerky, ale většinou ruské pračky peněz. Ale hlavně jsem nějak rozpačitá z těch, co zbyly. Nevím, jestli se zvýšily mé požadavky, nebo poklesla jejich úroveň, ale nějak mi připadá, že kvalitou šití - a nakonec i vzhledem - některé zamrzly v minulém století. Určitě je to i tím, že vzhledem k omezenému počtu kusů se každý snaží, aby si jeho model mohly koupit zákaznice rozdílné postavy, takže střihy bývají dost univerzální (nepadnoucí). Možná i tím, že schopnější se vyprofilovali a získali okruh odbytu jinde, takže zbyli jen slabší? Se zanikáním butiků ubývá odbytu, takže se mnozí asi přeorientovali. Ráda bych kupovala původní českou tvorbu, ale tohle mě opravdu neoslovuje. Určitě bych radši nakoupila v A+G Flora, než v blízkém paláci Flora - ceny vyjdou nakonec nastejno - ale spíš bych zamířila k Pietro Filippi.

alter ego
904 příspěvků 03.08.12 11:01

@ToP topic:
No, individuální schůzky by byly fajn, ale na tom bych ani netrvala.:-) Spíš mi vadí, že některé z těch mladých prodavaček u GP se na mě ani pořádně nepodívají a vnucují mi oblečení/stři­hy/barvy, které mi absolutně nelichotí. Toho jsem si všimla i ve vztahu k ostatním zákaznicím. Příklad: žena typická hruška s dlouhým útlým trupem a hoodně velkým zadkem (v poměru ke trupu) a prodavačka jí vnucuje lesklou světlou sukni balónového střihu a bokovou k tomu (to si snad neumím představit větší nesmysl, ale viděla jsem to na vlastní oči); žena evidentně světlý/tlumený studený typ, na sobě má světlé studené pastelové tóny, které jí úžasně sluší, a prodavačka jí vnucuje extra výrazné teplé oranžové tričko a málem se urazí, když si ho slečna nechce ani vyzkoušet… Sama jsem si nechala oblečení šít na míru, zkoušely prodavačky, které evidentně nebyly vyučené švadleny a šití vůbec nerozuměly. Navíc, když jsem upozornila na nějakou bouli, pnutí přes prsa, „zařezané“ kalhoty v rozkroku (tedy poměrně zásadní vady), prodavačka se mně snažila přesvědčit, že to není vidět, že se to tak nosí… Toto mi v ne zcela levném „návrhářském butiku“ vadí, očekávala bych víc profesionality. Proto jsem psala, že mi v butiku GP chybí kvalitní prodavačky. Jinak GP osobně je v pohodě, bohužel už asi osobně věnuje jen svatebním šatům.

Edit: přesto nemám na GP negativní názor, spíš rozporuplný, jak jsem psala dříve (+nápady, +materiály, ale -personál, servis).

Denisu Novou neznám, podívám se na ni.

Podle fotek v časopisech mě láká Timoure et group, ale zatím jsem tam nebyla. Nezkoušela jste?

Příspěvek upraven 03.08.12 v 11:06

alter ego
904 příspěvků 03.08.12 11:03

@all:
Máte nějaké zkušenosti s Timoure et group? Zaujalo mě jejich oblečení v časopisech, ale zatím jsem na ně neslyšela žádné reference (ani pozitivní ani negativní). Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit