Co zahraniční móda? Co říkáte na indické oblečení?

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

weushiq
14 příspěvků 26.06.13 14:40
Co zahranicni moda? Co rikate na indicke obleceni?

Ahoj :-) Napadlo me zalozit tuhle diskusi, protoze jsem se uz hodne krat setkala s tim jako " ty vole, kdybych mohla a kdybych pak nebyla za trapku, oblekla bych si tohle… "
Take jsou cesi hloupi - hlavne ta generace pred nami. Jakmile vidi nekoho v neobvyklem obleceni a nebo z jine krajiny ( napr. cernocha - na sikmooke si uz u nas vsichni zvykli hehe ), cumi tak, ze jim oci nevypadnou z dulku.
Ale co obleceni? Co by jste si na sebe radi oblekli, kdyby jste meli tu moznost?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

andreama
228 příspěvků 26.06.13 15:00

Ty první zelený jsou úžasný, ale většinou by to mohly nosit jen tmavší typy, nějak si většinu toho nedovedu představit třeba na korpulentní blondýně.

andreama
228 příspěvků 26.06.13 15:05

Ještě bych dodala, že spousta inspirace najdete na http://www.sarishop.cz/

weushiq
14 příspěvků 26.06.13 15:10
@andreama píše:
Ty první zelený jsou úžasný, ale většinou by to mohly nosit jen tmavší typy, nějak si většinu toho nedovedu představit třeba na korpulentní blondýně.

To by jste se divila… Ja videla i blondyny a nekdy to byva uplne krasna kombinace… :-) Staci dobry make up, doplnky a boty a i blondyna muze vypadat v saree jako princezna ;-)

ravsaprav
19 příspěvků 26.06.13 17:23

Třeba pandžábí bych si neoblékla ani za nic. Udělá to z tebe hrušku, ani nevíš jak. Jinak ségra si dovezla ty indický kalhoty a nemůže si je vynachválit.

Oveeec
1368 příspěvků 27.06.13 08:43

Líbí hrozně moc!!!:)

666mahu
1490 příspěvků 27.06.13 09:04

@weushiq, toto téma se rozebíralo v jiných diskusích (Přijímání kultury v oblékání, Oblečení jiných etnik…) a je tu celý ČLÁNEK (Indická inspirace - sárí). ;-)

Fretkodlak  27.06.13 11:27

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:25

Curry
65 příspěvků 27.06.13 12:24

Sárí se mi líbí, když je z kvalitního materiálu, správně a precizně uvázané. Proto se mi většinou líbí jenom na Indkách. České pojetí nošení sárí považuju za pekelnost. To se koupí laciný, nejlépe kýčovitý nebo ožvejkaný pruh látky, obyčejné triko libovolného střihu z řetězce, popřípadě ještě nějaká sukně nebo harémky. Pak už to jen na sebe nějak naházíte/namotáte. A výsledek vypadá nějak takto: (www. sari. cz)

HertaDeOran
866 příspěvků 27.06.13 12:27

@Curry
Ou nou, že by Orange sisters?

z_dediny
1031 příspěvků 27.06.13 12:34

@weushiq My netolerantní rasističtí příslušníci starší generace používáme místo vašeho nerasistického a tolerantního „šikmoocí“ slovo Asiati. A že by nám černoši připadali jako něco, za čím se ohlížíme, taky nemám dojem. Od šedesátých let minulého století tady poměrně běžně studovali a pracovali Afričané a Kubánci tmavé pleti, mnozí tu zůstali.

Fretkodlak  27.06.13 13:36

.

Curry
65 příspěvků 27.06.13 15:17

@Fretkodlak Vidíte, pro mně je to ukázkový případ diletantismu. Sárí mají sice uvázané podle obecného návodu, ale rozhodně ne správně, protože stěžejní část sárí (křížení látky od boku k rameni) je špatně naaranžovaná. Když se váže sárí, tak musíte brát na zřetel jeho látku. Například pokud máte na látce blíže ke krku lem, tak je vhodné ho nadekorovat tak, aby ho nepřekrývala látka (aby nebyl shrnutý). Když to neuděláte, tak ten lem zabijete tak, jak se to stalo první a páté slečně/paní zleva. U té modro/hnědé slečny to dojem ze sárí úplně nezkazilo jako u té první, nicméně škoda nevyužitého lemu. Druhá slečna zprava s průsvitným sárím by potřebovala lepší řasení na rameni: 1, nedělalo by to z ní krabici, 2, průsvitná látka by měla prosvítat rovnoměrně, ne že pod půlkou prosvítá tričko a pod druhou půlkou neprosvítá.

Fretkodlak  27.06.13 15:38

.

baltik
1704 příspěvků 27.06.13 15:40

A takova blba otazka - jak nosi sve veci zeny v sari?
ty kabelky na fotce vypadaji pres sari priserne

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 27.06.13 15:48

Tak já jsem z té hloupé staré generace, před třiceti lety jsem studovala s černochy, asiaty i araby, s některými z nich stále udržuji kontakty a oči z důlků mi nepadaly tehdy ani teď.

lioncity  27.06.13 16:47
@baltik píše:
A takova blba otazka - jak nosi sve veci zeny v sari?
ty kabelky na fotce vypadaji pres sari priserne

Po nejakem case stravenem v Singapuru, kde to Indky bezne nosi - mivaji normalne kabelku.

Fretkodlak  27.06.13 18:30

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:26

Fretkodlak  27.06.13 18:31

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:26

weushiq
14 příspěvků 27.06.13 21:56
@Ikeya-Seki píše:
Tak já jsem z té hloupé staré generace, před třiceti lety jsem studovala s černochy, asiaty i araby, s některými z nich stále udržuji kontakty a oči z důlků mi nepadaly tehdy ani teď.

To jste jedna z mala spravnych lidi :-)… Myslela jsem to vseobecne a taky to byl z poloviny for…

weushiq
14 příspěvků 27.06.13 22:01
@z_dediny píše:
@weushiq My netolerantní rasističtí příslušníci starší generace používáme místo vašeho nerasistického a tolerantního „šikmoocí“ slovo Asiati. A že by nám černoši připadali jako něco, za čím se ohlížíme, taky nemám dojem. Od šedesátých let minulého století tady poměrně běžně studovali a pracovali Afričané a Kubánci tmavé pleti, mnozí tu zůstali.

to je sice pravda ale… Jinak jsem ze zapomnela zminit, ze ja jsem cigoska… :-D
Byl to jenom for… Ano to zustali, avsak jich u nas neni az tak moc, porad ve mestech prevlada vetsina cechu. Mozna v Praze bych trochu udelala tu vyjimku.
Mela jsem na mysli to, ze v nekterych nasich mensich mestech moc zahranicni populace neni a tak je pro nektere lidi nezvykem potkat nekoho neobvykleho popripade ze zahranici :-)

weushiq
14 příspěvků 27.06.13 22:07
@Fretkodlak píše:
@baltik: Tak ono záleží, při jaké příležitosti.
Dá se vázat i malý uzlík přímo z vlečky, na drobnosti (klíče, telefon).

Podle mého, z kabelek nejlíp vypadají pompadurky, ideálně ušité ke každému sárí, ze stejné látky (většina má stejně kus navíc, protože se počítá s ušitím čoli).
Klasické kabelky mi k sárí moc nesedí, ale sáríženy je běžně nosí.
Je to otázka vkusu.
Většinou se nic nezkazí kabelkou v orientálním stylu - jenže na někoho je to dohromady zase už trochu moc.

Ke společenským sárí jednoznačně malá psaníčka (a mimochodem, líbí se mi i k těm všednějším kouskům, pro mě je to ovšem nepraktické - jsem ten typ, co tahá moc věcí. Psaníčka na běžné nošení nevedu)

Co nosí přímo ženy v Indii, bych tady asi moc neřešila - navzdory všeobecnému mínění, že jedině ony v sárí vypadají za všech okolností jako bohyně, by vás některé kombinace a kreace mohly i vyděsit ;)

A strejda Google přikládá pár fotek, včetně těch zaručeně precizních úvazů, tradičního zavazadla, fešných botiček a jedné sportovně-kabelkové kombinace :D ;)

Jednou jsem natrefila i v obchode Mark & Spencer na uzasnou kabelku primo z indie. Holky, ta byla ale nadherna! Hneda, lemovana kuzi a s koralky - Byla to takova ta „maxi taska“ a musela jsem si ji hned poridit :-) Tohle jsem proste musela mit!!! :-D

weushiq
14 příspěvků 27.06.13 22:13
@weushiq píše:
Ahoj :-) Napadlo me zalozit tuhle diskusi, protoze jsem se uz hodne krat setkala s tim jako " ty vole, kdybych mohla a kdybych pak nebyla za trapku, oblekla bych si tohle… "
Take jsou cesi hloupi - hlavne ta generace pred nami. Jakmile vidi nekoho v neobvyklem obleceni a nebo z jine krajiny ( napr. cernocha - na sikmooke si uz u nas vsichni zvykli hehe ), cumi tak, ze jim oci nevypadnou z dulku.
Ale co obleceni? Co by jste si na sebe radi oblekli, kdyby jste meli tu moznost?

Musim to trochu poupravit : Ja jsem cikanka, takze narazku na nase vselijake kulturni mensiny myslim jenom jako for, jelikoz na nas cikany je hned nekolik prezdivek…
Avsak na to dlabte… Bavime se o hadrech a ne o lidech ne? :-)

andreama
228 příspěvků 27.06.13 22:15

@Curry A přitom na fotce jsou samé kočky!

Atlacoya
2146 příspěvků 27.06.13 22:18
@weushiq píše:
to je sice pravda ale… Jinak jsem ze zapomnela zminit, ze ja jsem cigoska… :-D

Tak to máme cigoška, muslimka, chudák malá jste musela uprchnout z vlasti, kde na ni byli určitě všichni hrozně oškliví, protože Češi jsou fujky rasisti. Škoda že ještě nejste invalidní lesba, to už byste dostala nějaké dotace od EU (toto je humor, konkrétně narážka na seriál Jistě pane ministře, kde hledají nového tajemníka a „Ideálním kandidátem by byla černá ochrnutá lesbická odborářka z Walesu,“ protože jedinou osobou by naplnili hned několik kvót na menšiny ve státní správě.)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit