Co závidím chlapům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Luisa
6 příspěvků 30.08.11 19:14

Muži mají velikou výhodu. Mohou chodit hezky a zároveň relativně prakticky a pohodlně oblékaní. Plátěné kalhoty, příjemná košile nebo polokošile a normální boty. Vezme-li si žena plátěné kalhoty a košili, nevypadá zdaleka tak elegantně jako muž, spíš jako by šla do lesa na houby. Takže taková žena si (nejde-li skutečně na houby) raději vezme sukni, silonky a boty na podpatku. A ejhle! Při každém pohybu musí dát pozor, aby si neroztrhla silonky (například taškou s nákupem nebo dětskou botičkou při upínání dítěte do autosedačky jsem jich už zničila desítky), aby nezaklínila podpatek do nějaké díry, nespadla na kočičích hlavách, aby se s krátkou sukní nepatřičně neohnula či neroztrhla úzkou sukni při prudkém pohybu.
Z vlastní zkušenosti mohu říct, že toto všechno částěčně zaměstnává mozek, zkrátka a dobře v takovém oblečení se sice cítím na jedné straně skvěle (sluší mi to, vypadám jako profesionálka a ne jako studentka na brigádě), ale na druhé straně přece jen dost svázaně a nepřirozeně. Dřív možná byla hlavní úloha žen dělat ozdobu, ale dneska naštěstí už ne. Dneska se potřebujeme soustředit a přemýšlet, jak a co a kdy říct, odprezentovat, jak zareagovat, a není prostor myslet ještě na to, jak se postavit či posadit. Mám ráda elegantní dámské oblečení, ale nějak nevím, jak z toho ven.
Další věc je, že muž, je-li to potřeba, může v krajním případě ve svém oblečení dělat i věci, s nimiž při oblékání nepočítal. Je třeba kleknout na zem a něco spravit? Fajn, muž se nanejvýš zašpiní, takže klekne a udělá to. Žena si buď roztrhne silonky i sukni, nebo jen postává kolem a tváří se bezradně. Je třeba někam rychle doběhnout? Fajn, muž se možná spotí, ale co potřebuje, to stihne. Žena, ať je ve skutečnosti jakkoliv dobrá běžkyně, může na podpatcích a v úzké sukni jen trapně poskakovat.
Co si pak ti muži mají o nás myslet? Znovu opakuju, hrozně se mi líbí elegantní oblečení, ale nechci díky němu vypadat v žádné situaci jako neschopná, když bych normálně třeba ani nemusela ;-)… tak co s tím?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

sasha
171 příspěvků 30.08.11 19:39

plne suhlasim

anicka  30.08.11 19:57

Hm, a pre vas je elegancia len kratka uzka sukna? Cojaviem, ja nosim dlhe (a vacsinou dost volne) saty alebo sukne, v ktorych mozem robit vsetko, co potrebujem, vratane klaknutia si na zem (a to mam este vyhodu, ze mi nerupne sev na gatiach), silonky sa tak casto netrhaju, lebo su schovane… A fakt nie som az taky otrok elegancie, aby som po starom prazskom meste nosila nieco na uzkom vysokom opatku - nizsi a sirsi, pripadne topanky s klinom mi pripadaju dostatocne zenske, a kluckovanie medzi macacimi hlavami v nich vyzera menej vtipne ako v ihlach. Nie som sice elegantna v „kancelarskom“ alebo pin-up style, ale zle to teda nevyzera…

katango
1356 příspěvků 30.08.11 20:20

Luiso, toto téma rozebírá (mimo jiné)Simone de Beauvoir ve své knize „Druhé pohlaví“. Pochopila jsem to tak, že ženská móda, resp. ženský oděv, jak si ho přejí muži, je takový, že ženě brání v pohybu, ať při útěku nebo vůbec v pohybu a činí ji bezbrannou.

kiwi  30.08.11 20:58

Je ovšem otázkou, zda žena musí nosit oděv, jaký si přejí muži :-))

Karoleenah
2322 příspěvků 30.08.11 21:08

kiwi: Pravda. Někdy mi připadá, že ženy se krášlí spíš kvůli jiným ženám, které by pomlouvaly, než kvůli chlapům, kteří to stejně dostatečně neocení. :))

seznam.mih  30.08.11 21:24

Nikdo z vás si snad ve skrytu duše nepřeje, aby vás při nesnázích pomohli právě muži? Emancipace stranou, pánové byli dycky silnější pohlaví a pomáhali nám ženám (vyjmeme některé známé burany) v nesnázích.
Jinak nějak nevím, jak bych v normálním provozu měla chtít bejt ve všem pohotová. běhat neběhám, ani když mám kalhoty - radši to nechám ujet, nebo chodím dřív prostě. Silonky nevím, jaké si kupujete, ale i když si někde v silonkách kleknu, tak si je neroztrhnu. A že se to nejednou stalo. úzké sukně já osobně nemusím. Boty na podpatku si vemu takovou obuv, ve které nebudu balancovat, tkaže opravdu silnější a nižší podpatek, než jehly na výškách. A dobíhání na bus na jehlách viz výše o běhání ..

kiwi  30.08.11 21:38
seznam.mih ha detto : Nikdo z vás si snad ve skrytu duše nepřeje, aby vás při nesnázích pomohli právě muži? Emancipace stranou, pánové byli dycky silnější pohlaví a pomáhali nám ženám (vyjmeme některé známé burany) v nesnázích.
Do kterých nás sami dostali? :-))
Ovšem žerty vynechme - k čemu dneska taková *seznam.mih *potřebuje chlapa? Neumí zatopit? Neumí řídit auto? Neumí se uživit?
Samozřejmě k odnosu těžkého nákupu do domu je zmíněný tvor vhodný - nicméně bez jeho přítomnosti (a potřeb!) by byl ten nákup nepoměrně lehčí…
Nedovedu si představit nesnáze, které bychom samy nezvládly. A tak nám zbývá jen rozptýlení a zábava, kterou od protějšku očekáváme… dokáže to?!
Konec feministického okénka :-))

seznam.mih  30.08.11 21:50
kiwi ha detto :
seznam.mih ha detto : Nikdo z vás si snad ve skrytu duše nepřeje, aby vás při nesnázích pomohli právě muži? Emancipace stranou, pánové byli dycky silnější pohlaví a pomáhali nám ženám (vyjmeme některé známé burany) v nesnázích.
Do kterých nás sami dostali? :-)) Ovšem žerty vynechme - k čemu dneska taková *seznam.mih *potřebuje chlapa? Neumí zatopit? Neumí řídit auto? Neumí se uživit?Samozřejmě k odnosu těžkého nákupu do domu je zmíněný tvor vhodný - nicméně bez jeho přítomnosti (a potřeb!) by byl ten nákup nepoměrně lehčí… Nedovedu si představit nesnáze, které bychom samy nezvládly. A tak nám zbývá jen rozptýlení a zábava, kterou od protějšku očekáváme… dokáže to?!Konec feministického okénka :-))
K čemu potřebuju chlapa? :)) Chjo to jsou otázky. Auto řídit neumím, zatopit pod krbem teda neumím protože krb nemáme, a neumět se uživit to se uživím.
Když si nákup odnese, tak mi může bejt jedno, kolik toho sežere :))) nepočítám finance.
No pokud už dnešní žena vážně nepotřebuje chlapa na nic, tak pak aby chlapi opravdu ze sebe dělali kašpárky a pak se všechny divíme, že mizí praví muži a nastupují na scénu ti chlapečci, který neunesou pomalu ani tašku s nákupem. Opravdu skvělá feministická éra..

Elwing
26 příspěvků 30.08.11 22:01

Upřímně, já mužům oblékání nezávidím. Jistě, žena nebude v plátěných kalhotech vypadat moc elegantně, ale může si koupit jiné. Ale obecně je mnohem lehčí koupit si oblečení na sebe, zvláště co se bot týče. Ve většíne obchodů, které navštívím, bych si dokázala hezké boty vybrat. Na druhou stranu můj přítel má s tímto velké problémy. Mám štěstí v tom, že se snaží oblékat hezky a elegantně ( byl to po pravdě on, kdo me přivedl na módní peklo ), jenže když si potřebuje koupit hezké boty například na podzim ( o zimě ani nemluvím, to je prakticky nemožné ), tak projde desítky obchodů a stejně tam nenajde nic jiného, než běžecké boty, pohory, nebo žabky. Takže to nakonec končí tak, že si nějaké musí objednat ze zahraničí. U ostatního oblečení už to tak hrozné není, až na košile, protože on se svojí postavou potřebuje slim košili, kterou je v Česku prakticky nemožné sehnat, až na pár případů v Zaře.
To si mnohem raději koupím sukni a boty na podpadku a budu vypadat hloupě, když dobíhám na autobus, než mít takový problém sehnat něco na sebe.

kiwi  30.08.11 22:10
seznam.mih ha detto :

No pokud už dnešní žena vážně nepotřebuje chlapa na nic, tak pak aby chlapi opravdu ze sebe dělali kašpárky a pak se všechny divíme, že mizí praví muži a nastupují na scénu ti chlapečci, který neunesou pomalu ani tašku s nákupem. Opravdu skvělá feministická éra..
Já si naopak myslím, že pravý muž dnes nemusí skolit mamuta pěstí (neboť v dnešní smutné moderní době máme rozličná udělátka, dostupná kupodivu i ženám), ale že se může jako takový projevit i jinak. Není všechno jen ve fyzické síle… :-)

A.C.
153 příspěvků 30.08.11 22:20

Napsala jsem krátký,ale důležitý seznam toho, k čemu muže potřebuju. Pak jsem ho raději smazala, abych nebyla smazána já za obscénnost.
A zpět k tématu. Ženské oblečení v té prvoplánové zdobivosti je méně pohodlé, než mužské. Ale kde je řečeno, že jediný ženský oděv je úzká sukně a jehly? Já si naopak myslím, že formální mužský oděv je mnohem víc nepraktický, nepohodlný.. kde já si s přimhouřením oka můžu vystačit se solidní sukní, kvalitním tričkem, nějakou tou šáličkou a šperkem a nebudu považována za špatně oblečenou, muž se potácí v kompletním obleku. Kde si já můžu vzít šaty s holými zády a páskové střevíce, muž maximálně tak košili s krátkým rukávem…

Ani  30.08.11 23:04

Já docela zásadně nesouhlasím. Dokonce mám přesně opačný názor. Žena má možnost velmi plynulého přechodu od džínů a trička k eleganci (a dále přes všemožné dress cody až k velké večerní). V létě stačí vyměnit džíny za lněné plátěné kalhoty nebo sukni, tričko za vzdušnou halenku, tenisky za sandálky nebo lodičky… a hned je elegantní, nemusí mít jehly, punčocháče, pouzdrovku… ale kdyby chtěla, má k tomu prostě velmi plynulý přechod.
Muž může nosit to, co nosí všichni, nebo oblek. Mezi tím má jen vetchou berličku sportovní elegance. Jakmile musí mít vrchní knoflíček košile zapnutý a sako, stává se i jeho oblečení nepohodlné, a to velmi. V tanečních a na plesech to byli vždy muži, nikoli ženy, kdo trpěl.
Ale jak říkám, ten hlavní rozdíl vidím v plynulosti přechodu. Ženy mají celkově mnohem více možností.
Jinak mě se klasický styl a office dress code dost příčí, přesto věřím, že se oblékám poměrně elegantně, k sukni si vezmu klidně tričko, podpatky zásadně nízké a širší (vysoké si ani nemůžu dovolit), pásek, šperky nebo šátek… a výsledný dojem mi pro běhání po městě vyhovuje. Otrokem nepohodlného oblečení bych být nechtěla.

Alena Cechova  31.08.11 08:05

Já si teda v ženském oblečení bezmocná nepřipadám, spíš velmi mocná. Simone de Beauvoir zřejmě myslela oděv přelomu 19.-20. stol., který byl silně formální zvláště pro její vrstvu (žádná plebejka nebyla) a asi myslela ty šněrovačky, spodničky a jiné nezbytnosti. Dneska je žena mnohem svobodnější ve výběru oblečení, taky proto, že většina oděvních firem cílí na ženy jelikož dobře ví, že holky utrácejí za hadříky mnohem ochotněji. A ano, myslím si, že mnoho mužů by dalo nevímco za to moci nosit sukně, zvláště v těch vedrech.
Jinak co se týče ne/potřebnosti mužů pro ženy, je to jako se vším. Správná harmonie potřebuje všechny části. Nejde o nákupy, o auto, o fyzickou sílu. Já si třeba neumím představit, jak bych vychovávala syny bez manžela. Skoro si myslím, že bych z nich vychovala citově postižené jedince. Prostě bych jim určité vzorce chhování a myšlení neuměla předat. Ale stejně tak by můj muž asi nedokázal zvládnout beze ztrát výchovu našich dětí. Spojujeme se s chlapama hlavně kvůi dětem, ne?
A je pravda, že když jdu někam s manželem a syny, cítím se jistější (všichni jsou velmi vysocí) a hned tak si na mě Někdo nedovolí.

Lara
208 příspěvků 31.08.11 11:11

Myslím že ženské oblečení je variabilnější a nemyslím, že by nás v současné době muselo omezovat. Elegantní můžete být i v balerínách a kalhotách. Dokonce i v pánském oblečení lze být sexy.
Další výhodu bych viděla v tom, že u ženy se ztratí některé nedokonalosti v provedení oděvu. Samozřejmě nesmí to být příliš. Ale nepadnoucí oblek, špatně ušitý oblek padne do očí víc, protože není moc ve střihu zase tak variabilní a všechny tak nějak víme, co na něm má jak být. Když je něco odfláknuté na šatech, také to lze poznat, ale dá to větší práci než u obleku.
Navíc… oblek… Kolik mužů, zejména třeba studentů má na lehčí oblek na léto. Na zkoušky. Já si ta vezmu šaty. Nebožák se tam potí v kravatě a vlněném či tesilové obleku.
Řekla bych, že v oblečení už není moc co emancipovat. Tam jsme na tom i lépe. Horší je to v jiných oblastech. Zkuste si někde i v dnešní době říct, že nechcete děti. Sežerou Vás kolikrát i jiné ženy.

Alena Cechova  31.08.11 15:17
Lara ha detto : Myslím že ženské oblečení je variabilnější a nemyslím, že by nás v současné době muselo omezovat. Elegantní můžete být i v balerínách a kalhotách. Dokonce i v pánském oblečení lze být sexy. Další výhodu bych viděla v tom, že u ženy se ztratí některé nedokonalosti v provedení oděvu. Samozřejmě nesmí to být příliš. Ale nepadnoucí oblek, špatně ušitý oblek padne do očí víc, protože není moc ve střihu zase tak variabilní a všechny tak nějak víme, co na něm má jak být. Když je něco odfláknuté na šatech, také to lze poznat, ale dá to větší práci než u obleku.Navíc… oblek… Kolik mužů, zejména třeba studentů má na lehčí oblek na léto. Na zkoušky. Já si ta vezmu šaty. Nebožák se tam potí v kravatě a vlněném či tesilové obleku. Řekla bych, že v oblečení už není moc co emancipovat. Tam jsme na tom i lépe. Horší je to v jiných oblastech. Zkuste si někde i v dnešní době říct, že nechcete děti. Sežerou Vás kolikrát i jiné ženy.
Já bych vás nesežrala, naopak. Lidí je dost, tudíž všichni ti, kdo se rozhodnou nerozmnožovat, dělají službu Lidstvu a Planetě a měli by být vyznamenaní.

Lama_z_Lana  31.08.11 16:04
V ženském oblečení je ukryta taková moc a síla, že by ji mohli mistři světa ve vzpírání závidět. Pokud je si toho navíc majitelka vědoma, může se z toho stát i zbraň hromadného ničení :) A proto ho taky tak miluji.
Bohužel jsou již pryč doby, kdy jedno poodhalené kolínko nebo ramínko dokázalo divy.
Jinak mužům oblečení nezávidím. Jak už tu bylo řečeno, žena má více možností a hlavně to vnímám třeba u společenské­ho oděvu.
Jen doufám, že když nám muži začínají „krást“ kabelky, že rtěnku a podpatky nám ještě nechají v arsenálu.

Lola  31.08.11 18:15
Alena Cechova ha detto :

Já bych vás nesežrala, naopak. Lidí je dost, tudíž všichni ti, kdo se rozhodnou nerozmnožovat, dělají službu Lidstvu a Planetě a měli by být vyznamenaní.

Já s vámi souhlasím, ale pouze a výhradně za předpokladu, že ti vyznamenaní nebudou jednou chtít po dětech těch nevyznamenaných, aby jim vydělávaly na důchod. 

MP scully  31.08.11 19:21

Souhlasim. Muj chlap je napul American a napul Rek. V zivote by nevysel na ulici jen v tilku, protoze tilko je spodni odev, maximalne v nem sedi na plazi a nebo doma u pocitace. Na ven zasadne bud polokosili nebo kosili a pod ni tilko, i tricka jen obcas, coz mi uprimne trosku pride zvlastni, protoze postavu ma skvelou a v tricku je k sezrani :-) ja bych teda chlapem byt nechtela, ziju v Recku a jsem kancelarska krysa - nemame sice prisny dresscode, ale minimalne na pondelni porady v riflich jit nemuzu. Co uz jsem si nakoupila kosil bez rukavu, halenek, satu atd! V elegantnich placatych sandalkach se tremi jednoduchymi cernymi pasky muzu klidne i na tu poradu! Chlap si otevrene boty do prace vzit nemuze, v sandalech by vypadal jak krupan, byt by byly z buvoli kuze a usite u Armaniho. Muz proste musi mit do kancelare dlouhe kalhoty (pomijim ajtaky, ale ti maji celkove specificke oblekani a nidko jim to nebere), to same na ples, nebo vubec kamkoli, kde musi vypadat dobre. A co si budeme povidat, hole nohy a vzdusne sandalky, treba i na podpatku, jsou proste jina liga nez platene kalhoty a polobotky…Jsem rada, ze jsem zena a na podpatcich klidne dobehnu i tu tramvaj, chodim na nich od nejakych 12-13 a davno jsem si zvykla ;-))

Lara
208 příspěvků 31.08.11 23:40

Lolo nechtě jsem ťukla debatu, která na peklo vlastně nepatří. Chtěla jsem říct, že emancipace u oblečení bylo dosaženo spíše tak, že teď jsou diskriminováni řekla bych víc muži (obleky, kravaty versus šaty atd.). Je třeba obrátit pozornost jinam. Ale stejně mi to nedá… Zamyslete se na daňovým systémem. Třeba na to přijdete.
Ale neřekla bych, že to Luisa naťukla špatně. Je třeba si uvědomit, že vyjádřit ženskost a eleganci lze mnoha způsoby. Lze říct, že džíny a kecky jsou mor. Ovšem není třeba zjednávat nápravu sukněmi a jehlami. V tom je to kouzlo. Jako ženy nebudeme porušovat etiketu, když si vezmeme do společnosti oblek, smoking, jednoduše to, co je předepsáno mužům. Opačně to ale nejde. Nebo dobře jde, ale bude to nejspíše kvitováno posměšky. A ne, nebude to takové laskavé jako „Hrajete si na dámičku“ :)
Co si o nás mají muži myslet?
Spousta mužů tvrdí, že ženy jsou slípky (a jiná označení vedoucí až po naše umístění k plotně). Pak je mnoho žen beroucích muže jako zbytečné existence, trubce… Doplňte si ty tečky samy. Závěr si udělejte raději také samy. Lidé nejsou dokonalá hodná přemýšlivá stvoření. Ale jsme tvorové společenští. Tak možná až zblbnu, budu chodit jako Díogenés a hledat člověka :)))

FoxInTheBox
278 příspěvků 01.09.11 00:31
Lama_z_Lana ha detto : Jen doufám, že když nám muži začínají „krást“ kabelky, že rtěnku a podpatky nám ještě nechají v arsenálu.
Pozdě:) Podpatky už nosí ( http://highheelspassion.blogspot.com/) a rtěnku snad ještě ne, ale make-up, bronzer, pudr a jánevímcoještě ano…(http://www.wikihow.com/…eup-as-a-Man, http://www.kenmen.net/…r/index.html)

Alena Cechova  01.09.11 07:33
Lola ha detto :
Alena Cechova ha detto :
Já bych vás nesežrala, naopak. Lidí je dost, tudíž všichni ti, kdo se rozhodnou nerozmnožovat, dělají službu Lidstvu a Planetě a měli by být vyznamenaní. Já s vámi souhlasím, ale pouze a výhradně za předpokladu, že ti vyznamenaní nebudou jednou chtít po dětech těch nevyznamenaných, aby jim vydělávaly na důchod.
Tenhle argument jsem čekala, považuju ho za přihlouplý. To, že máte děti, ještě neznamená, že budou jednou vydělávat a přispívat na váš (nebo můj) důchod.
Kde se vzala ta potřeba všechno přepočítávat na prachy? Pokud budou moje děti jednou vydělávat, tak mi vadit nebude, že budou přispívat na důchod i bezdětným.

Lara
208 příspěvků 01.09.11 12:56

Aleno, Vy a ještě pár uživatelek jste jako zjevení zdravého rozumu. Ale jinak mám pocit, že už je to dělání trollů i z netrollů. Mít vlastní názor lze třeba na červenou, jestli je červená hezká barva. Pokud někdo baží mít názor na to, že trojúhelník má tři strany, úsečku vymezují dva apod., je to k pláči.
Uvažuju kolik tak na daních odvede moje kamarádka, která je svobodná, bezdětná a kolik žena, která gepí půlku života se třema dětma na mateřské a pobírá dávky. Fakt přínos pro společnost, když to ještě nezvládne ani vychovat. Ne, tady není třeba emancipace. Já se spletla. Omlouvám se. Tady je třeba používat tu věc v hlavě, jejímiž funkcemi se lišíme od zvířat.
Raději bojovat za reformu mužských obleků. To je méně donquijotské.

Ani  01.09.11 15:19
Alena Cechova ha detto :
Lola ha detto :
Alena Cechova ha detto :
Já bych vás nesežrala, naopak. Lidí je dost, tudíž všichni ti, kdo se rozhodnou nerozmnožovat, dělají službu Lidstvu a Planetě a měli by být vyznamenaní. Já s vámi souhlasím, ale pouze a výhradně za předpokladu, že ti vyznamenaní nebudou jednou chtít po dětech těch nevyznamenaných, aby jim vydělávaly na důchod.
Tenhle argument jsem čekala, považuju ho za přihlouplý. To, že máte děti, ještě neznamená, že budou jednou vydělávat a přispívat na váš (nebo můj) důchod.Kde se vzala ta potřeba všechno přepočítávat na prachy? Pokud budou moje děti jednou vydělávat, tak mi vadit nebude, že budou přispívat na důchod i bezdětným.
Mně teda vadí, pokud bude kdokoli přispívat na jakýkoli jiný důchod než svůj.

MP Luisa
6 příspěvků 01.09.11 18:49
**No já právě jako jednu z výhod pro muže vidím

to, že mají celkem jednoduchý a jasný návod jak vypadat dobře, a to i když

nemají vkus a móda není jejich koníček. Když jdou na formální příležitost, tak

prostě vezmou sako nebo oblek a kravatu v nějaké ne úplně blbé barvě a je to.

Ale ženy se na té spojité škále formálnosti pohybují tam a zpátky a kombinují a

výsledek je, že pak v tom svém tričku nebo bavlněných šatičkách kolikrát

vypadají vedle toho chlapa špatně oblečené! Vždycky mě dostanou svatby. Muži jsou

všichni O.K., kdežto většina žen má buď nějaké tmavé usedlé kostýmky ze stánku

z podivného hadru, nebo tmavou krátkou sukni a bílou halenku jak nějaká

servírka, nebo, pokud jsou mladé, dokonce ta zmiňovaná trička, což mi vedle

chlapa v kvádru přijde skoro nevhod… na moji svatbu dokonce přišla jedna

holka v riflích a tílku. Myslela si, že slavnostní vzhled zachrání sponečky s

flitry. A to byla prosím svatba aspoň trochu v nějakém stylu, ne parta kamarádů

na louce :-)**<m:smallfrac m:val=„off“><m:dis­pdef><m:lmargin m:val=„0“><m:­rmargin m:val=„0“><m:defjc m:val=„center­Group“><m:wra­pindent m:val=„1440“>­<m:intlim m:val=„subSup“><m:na­rylim m:val=„undOvr“></m:na­rylim></m:intlim></m:wra­pindent><!--[if gte mso 9]><xml>

<w:LatentStyles DefLockedState=„fal­se“ DefUnhideWhenU­sed=„true“

DefSemiHidden=„tru­e“ DefQFormat=„false“ DefPriority=„99“

LatentStyleCou­nt=„267“>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„0“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Normal“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„heading 1“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ QFormat=„true“ Name=„heading 2“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ QFormat=„true“ Name=„heading 3“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ QFormat=„true“ Name=„heading 4“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ QFormat=„true“ Name=„heading 5“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ QFormat=„true“ Name=„heading 6“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ QFormat=„true“ Name=„heading 7“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ QFormat=„true“ Name=„heading 8“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„9“ QFormat=„true“ Name=„heading 9“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 1“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 2“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 3“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 4“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 5“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 6“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 7“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 8“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ Name=„toc 9“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„35“ QFormat=„true“ Name=„caption“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„10“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Title“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„1“ Name=„Default Paragraph Font“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„11“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Subtitle“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„22“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Strong“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„20“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Emphasis“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„59“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Table Grid“/>
<w:LsdException Locked=„false“ UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Placeholder Text“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„1“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„No Spacing“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„60“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Shading“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„61“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light List“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„62“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Grid“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„63“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 1“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„64“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 2“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„65“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 1“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„66“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 2“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„67“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 1“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„68“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 2“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„69“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 3“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„70“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Dark List“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„71“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Shading“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„72“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful List“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„73“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Grid“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Shading Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light List Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Grid Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 1 Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 2 Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 1 Accent 1“/>
<w:LsdException Locked=„false“ UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Revision“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„34“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„List Paragraph“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„29“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Quote“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„30“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Intense Quote“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 2 Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 1 Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 2 Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 3 Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Dark List Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Shading Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful List Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Grid Accent 1“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Shading Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light List Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Grid Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 1 Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 2 Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 1 Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 2 Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 1 Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 2 Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 3 Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Dark List Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Shading Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful List Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Grid Accent 2“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Shading Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light List Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Grid Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 1 Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 2 Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 1 Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 2 Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 1 Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 2 Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 3 Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Dark List Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Shading Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful List Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Grid Accent 3“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Shading Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light List Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Grid Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 1 Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 2 Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 1 Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 2 Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 1 Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 2 Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 3 Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Dark List Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Shading Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful List Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Grid Accent 4“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Shading Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light List Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Grid Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 1 Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 2 Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 1 Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 2 Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 1 Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 2 Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 3 Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Dark List Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Shading Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful List Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Grid Accent 5“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Shading Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light List Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Light Grid Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 1 Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Shading 2 Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 1 Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium List 2 Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 1 Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 2 Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Medium Grid 3 Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Dark List Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Shading Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful List Accent 6“/>

UnhideWhenUsed=„fal­se“ Name=„Colorful Grid Accent 6“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„19“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Subtle Emphasis“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„21“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Intense Emphasis“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„31“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Subtle Reference“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„32“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Intense Reference“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„33“ SemiHidden=„false“

UnhideWhenUsed=„fal­se“ QFormat=„true“ Name=„Book Title“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„37“ Name=„Bibliograp­hy“/>
<w:LsdException Locked=„false“ Priority=„39“ QFormat=„true“ Name=„TOC Heading“/>
</w:LatentStyles>
</xml><![endif]-->
<!--

/* Font Definitions */

@font-face
{font-family:„Cambria Math“;

panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4;

mso-font-charset:0;

mso-generic-font-family:roman;

mso-font-pitch:variable;

mso-font-signature:-1610611985 11­07304683 0 0 159 0;}
@font-face
{font-family:Calibri;

panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;

mso-font-charset:0;

mso-generic-font-family:swiss;

mso-font-pitch:variable;

mso-font-signature:-1610611985 10­73750139 0 0 159 0;}

/* Style Definitions */

p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal
{mso-style-unhide:no;

mso-style-qformat:yes;

mso-style-parent:"";

margin-top:0in;

margin-right:0in;

margin-bottom:10.0pt;

margin-left:0in;

line-height:115%;

mso-pagination:widow-orphan;

font-size:9.0pt;

font-family:„Calibri“,„sans-serif“;

mso-fareast-font-family:Calibri;

mso-bidi-font-family:„Times New Roman“;

mso-ansi-language:CS;

font-weight:bold;}
.MsoChpDefault
{mso-style-type:export-only;

mso-default-props:yes;

font-size:10.0pt;

mso-ansi-font-size:10.0pt;

mso-bidi-font-size:10.0pt;

mso-ascii-font-family:Calibri;

mso-fareast-font-family:Calibri;

mso-hansi-font-family:Calibri;}
@page Section1
{size:8.5in 11.0in;

margin:1.0in 1.0in 1.0in 1.0in;

mso-header-margin:.5in;

mso-footer-margin:.5in;

mso-paper-source:0;}

div.Section1
{page:Section1;}
-->
<!--[if gte mso 10]>

/* Style Definitions */

table.MsoNormal­Table
{mso-style-name:„Table Normal“;

mso-tstyle-rowband-size:0;

mso-tstyle-colband-size:0;

mso-style-noshow:yes;

mso-style-priority:99;

mso-style-qformat:yes;

mso-style-parent:"";

mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;

mso-para-margin:0in;

mso-para-margin-bottom:.0001pt;

mso-pagination:widow-orphan;

font-size:11.0pt;

font-family:„Calibri“,„sans-serif“;

mso-ascii-font-family:Calibri;

mso-ascii-theme-font:minor-latin;

mso-fareast-font-family:„Times New Roman“;

mso-fareast-theme-font:minor-fareast;

mso-hansi-font-family:Calibri;

mso-hansi-theme-font:minor-latin;

mso-bidi-font-family:„Times New Roman“;

mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

<![endif]-->

A ještě jedna věc: co třeba kabelka? Chlap nacpe klíče, doklady i mobil do nějakých kapes. Klasické ženské oblečení kapsy nemá, navíc u dámy se předpokládá kabelka. Na slavnost je to asi O.K., ale na každodenní nošení je kabelka podle mě dost nezdravá. Končí to ztuhlým krkem a jedním ramenem výš, jak to má moje mamka. Chlap když nosí aktovku, tak ji aspoň přendává z ruky do ruky a i kdyby ne, tak mi to přijde přeci jen zdravější :-)
Jsem osobně dost ráda, že se vymyslelo něco jako společenský batoh, i když ten taky není žádná výhra, protože se bimbá na zádech místo aby pevně seděl, tenká ramínka se často zařezávají a navíc je kolikrát z materiálu, který je na zádech dost nepříjemný, protože se v tom člověk potí. Ale na krátkodobé nošení je to O.K., co myslíte, znalci módy?
Ještě jsem chtěla nadhodit ledvinu, myslíte, že existuje nějaká vkusná?
</m:defjc></m:rmar­gin></m:lmargin></m:dis­pdef></m:smallfrac>

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit