Cosplay aneb "magoři" v kostýmech

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 11:24
Cosplay aneb "magoři" v kostýmech

Kdysi tady jeden sem už nechodící uživatel (pokud si dobře pamatuju přezdívku - Johnny Sixx), založil diskuzi o cosplay a alternativní modě. A ten cosplay mě tehdy zaujal, jelikož se mu trošku věnuji. Ale diskuze byla zrušena. Dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou založit znovu diskuzi o cosplay a dnes jsem se konečně dokopala. Z větší části jde taky o oblečení :-D

Takže co vy a cosplay? Máte nějaký? Jaký? Pochlubte se! :-D A pokud ne, tak co si o něm myslíte? Chtěli byste nějaký?

Tady ještě přidávám odkazy na moje dvě oblíbená cosplayerská videa ze zahraničí:
http://www.youtube.com/watch?…
 http://www.youtube.com/watch?…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 11:39

Tak půjdu příkladem. jako fanoušek Hvězdných válek mám kostými hlavně z nich. Můj První, vyrobený v roce 2007, je Sithský random kostým. víceméně se jedná o běžný jedijský kostým jen v černo-šedé, žádnou prudkou originalitu nehledejte, ani stilling :-D

Foto by Lirael a Han Ellen

Příspěvek upraven 19.05.14 v 12:52

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 11:46

Druhý mám Assaj Ventres ze seriálu Clone Wars. Díky mé lenosti dodnes nedozažená do konce (ne, že bych si kvůli tomu chtěla holit hlavu :-D)

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 11:50

A tady je můj nejnovější kostým. Agent PSI Corps ze seriálu Babylon 5 a na ten jsem náležitě hrdá :-D

A konec spamu :-D

Ghost B.C.
3172 příspěvků 19.05.14 12:03
@Anijsha píše: ..Sithský random kostým…

Četla jsem „shitský“ a překládala si to jako první pokus nebo nedotažený - následně mi začalo hlavou vrtat to velké písmeno a nyní už vidím :D
Fotka z Tesca pobavila, ale osobně můj názor na tento druh odívání kolísá někde mezi super úlet a zastydlá puberta :) Pokud v tom není navlečený nerd, který si tak vybíjí frustraci z neschopnosti žít normální život, tak jsem asi spíš nakloněna k názoru super úlet/fajn koníček. Pokud někdo vypadá, že si fakt myslí, že je princ Nuada (+30kg navrch), tak mě to spíš děsí :D Čiliže dokud je vidět, že se tím dotyčný jen baví, tak se mi to líbí.

defilenaiguille
2675 příspěvků 19.05.14 12:07

@Anijsha
Ty kostýmy jsou na běžné nošení nebo jen na speciální akce?
Protože už jsem trochu postarší, tak bych si na denní nošení troufla maximálně na kostým Nea z Matrixu nebo agentů z MIB ;-) Dřív tak možná ještě na Laru Croft (beze zbraně).

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 12:25

@defilenaiguille Nosí se to jen na zvláštní akce, kde se sejde podobně „postižených“ víc :-) Ale když si musím jít nakoupit do obchodu nebo na oběd do restaurace, tak se nepřevlíkám a jdu v kostýmu.
Jinak jsou ještě ve světe kostýmové organizace, které se zabývají charitativní činností, a člověk je může potkat na různých akcích, kam si je pořadatelé zvou. Vím jen o třech Hvězdněválečných a ti ty kostýmy mají pořádně vymakané :-)

Edit: Chyby

Příspěvek upraven 19.05.14 v 12:51

Demode
1674 příspěvků 19.05.14 12:44

Uááá, kostými, čiností. Stiling asi taky ne :-(

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 12:50

@Demode Och, pořádně jsem si to po sobě nepřečetla. Za způsobenou újmu na zdraví se omlouvám :-)

Jetthro
1129 příspěvků 19.05.14 12:52

Hodne promakany cosplaye fakt obdivuju. Dobrym zdrojem je treba blizzcon, tam bejva spousta krasnejch kostymu :) nebo v podstate na jakymkoliv velkym conu. Tady jeden z nejlepsich co jsem kdy videla: http://us.battle.net/…t-12_15_2011

defilenaiguille
2675 příspěvků 19.05.14 12:54

@Anijsha
To já bych se také nepřevlékla, trocha oživení nudného života v supermarketu není na závadu :-)
Marně akorát přemýšlím, jestli by mě někdo poznal v kostýmech postav z mých dvou nejoblíbenějších sérií - Lost a Heroes :-)

stricc  19.05.14 13:01

Nemám, asi žádný fandom nemiluju natolik, abych měla potřebu vizuálního ztotožnění, ale strašně ráda se na to koukám

panvi
249 příspěvků 19.05.14 13:32

Těm kostýmům by hodně prospěla úprava vlasů (ne dohola, ale třeba nějaký drdol, předtím culík nebo tak), trošku make-upu (a to se nikdy nemaluju, ale tohle si to přímo žádá) a na chvíli odložit brýle (jo, taky jsem slepá jak patrona, na chvíli čočky, nebo to vydržet - dle dioprtií). Jinak moc hezké, taky bych chtěla, ale jsem líná i o tom začít přemýšlet. navíc v ČR je to takový…

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 13:32

@Jetthro Jo, na ty vymakané je radost pohledět, vedle nic si připadám jako trotl :-D
@defilenaiguille Tak u těch „civilních“ kostými je pravda trochu těžší to poznat. To si většinou říkám „Sakra, co mi to jen připomíná?“ Ale lidi, co by to poznali, by se našli :-)

kayav  19.05.14 13:40

Nevím, co je to Cosplay, nemám ráda sci-fi a tudíž tohle opravdu nechápu. Takže to si vytvoříte kostým, jdete na nějakou akci a tím to hasne? nebo na co to je?

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 13:49

@kayav Nemusí to být nutně sci-fi, ale třeba i fantasy a hlavně anime je v tomhle populární (nejen u Japonců). Nejde o to mít ten kostým na sobě, ale i se jako ta daná postava chovat, zahrát si ji, poroto to play v názvu. Existují různé akce pro fansoušky sci-fi, fantasy, anime, počítačových her, atd. kde můžete tyhle lidi potkat. Je to takový fajn únik od každodenní reality, ať už na sobě máte kostým nebo ne.

kayav  19.05.14 13:59

@Anijsha aha, díky. Tak to jde absolutně mimo mě, nemám ráda nic z vámi jmenovaného a počítačové hry úplně nesnáším, takže ocitnout se na takovém místě by pro mě bylo asi dosti traumatickým zážitkem. Nicméně děkuji za vysvětlení :-)

Anijsha
248 příspěvků 19.05.14 14:01

@panvi Jo, těchle nedostatků jsem si vědoma, hlavně ty brýle, taky jsem slepá jak krtek. Asi to nevypadá, ale u to kostýmu z Babylonu 5 jsem se snažila i o tu celkovou úpravu. Jsem aspoň trochu nalíčená a k mýmu štěstí v tom seriálu nosily postavy ve 23. století brýle :-D

Příspěvek upraven 19.05.14 v 14:24

Pirek
6768 příspěvků 19.05.14 14:03

Cosplay ve středoevropských specifikách. Navíc zde zobrazené osoby skutečně žily a ty hadry jsou taky trochu lichotivější.

Moir
1800 příspěvků 19.05.14 14:50

@kayav On vás taky nikdo nenutí, abyste na cony chodila a byla těmto traumatům vystavena. Prostě i věkově starší než děcka si rádi hrají a blbnou a vůbec, neberou sebe a život příliš vážně (většina z nich). Vyřádí se, kolikrát si kostýmy vyrábí sami a je na tom práce a invence neskutečně.

kayav  19.05.14 15:34

@Moir ale vždyť jo, já to beru, jen mne zajímalo, co že to vlastně je :-)

Letadýlko
102 příspěvků 19.05.14 15:52

Zažila jsem dva hoczácké srazy a larpy, takže mám pro tohle pochopení… strávit víkend ve skautské klubovně v divných hadrech, běhat po baráku tam a zpátky, máchat klackem a vykřikovat divná slova s tím, že ostatní reagují tak, jak by normálně kouzelník čekal, že budou reagovat, bylo strašně fajn :-D.

(Pro neznalé, hoczácký sraz je sraz hráčů jedné online hry postavené na příběhu Harryho Pottera. A larp je hraní vlastních postav v reálu).

Jetthro
1129 příspěvků 19.05.14 17:19

@panvi Jo, v CR je to takovy..no rekneme ze tu pro cosplay neni moc prilezitosti, nejbliz je leda tak Gamescom v Koline. Ale kdybych mela moznost objet treba nekolik takovych udalosti v USA (Blizzcon, E3..ach <3) tak bych si nejakej kostym urcite poridila, navlict se nekdy do fakt krasnyho vymakanyho kostymu nejaky moji oblibeny postavy je takovej muj ultimatni nerd sen :D

Meow
189 příspěvků 19.05.14 17:27

@Letadýlko A které? :D
Třeba jsme tam lítaly spolu :D

Eleanor Rigby
552 příspěvků 19.05.14 17:52

Po nějakém tom kostýmu začínám silně toužit, občas už si v džínách připadám fakt nepatřičně, když jsou kolem mě všichni buď v gotických róbách, anebo za enty. Vždyť já vlastně porušuju dress code.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit