Cosplay kostým

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EmilyNight
3 příspěvky 15.04.16 00:16
Cosplay kostým

Prosím vás o radu. Potrebujem ušiť kostým ako na obrázku. Potrebovala by som vedieť kde zoženiem strih. Staré burdy nemám a v nových nikdy nič nevidím. Stačí na vrchnú časť. Predpokladám, že sukňa je zvlášť a tá bude najmenej náročná. Viete mi nejako poradiť s tým živôtikom?

Reakce:

KKristýna
451 příspěvků 15.04.16 15:07

Zkuste vlákno Burda-domácí šití, ale mě to na obrázku připadá jako úpletová roura ze dvou kusů a našitými ozdobami. (Úplet je pružná látka, co se na těle vytvaruje podle postavy). Asi bych to riskovala a střihla podle nějakého topu na zavazování za krkem a jen si upravila tvar zezadu. Nebo bych rovnou koupila takové tričko a upravila ho. Připadá mi, že na festech se na kvalitu šití kostýmů stejně moc nehledí, pokud teda nejdeš do nějaké soutěže.

EmilyNight
3 příspěvky 15.04.16 16:52

Rozmýšľam, že teoreticky by mohlo fungovať aj všitie plastových kostíc. To z toho trička sa mi veľmi nevidí, bol by to iný materiál ako sukňa. Látku mám už kúpenú len nie je veľmi elastická. No keď už som do toho investovala dosť, tak chcem nech to aspoň vyzerá ako má. :) No nič ďakujem aj tak krásne za radu, nejako to už dopadne.

KKristýna
451 příspěvků 15.04.16 17:12

@EmilyNight Tak to chápu, momentálně pracuju na Astrid , ale musela jsem na nárocích dost slevit, když jsem při šití kapuce zlomila 7 jehel :D A úplet jsem taky nesehnala, takže to budu řešit skrytým zipem na boku, aby se to vůbec dalo obléct. Ty kostice by taky mohly fungovat. Hlavně pro to, aby se to potom moc nekrabatilo. Tvarování bych udělala podle návodu na základní střih. Je tu o něm někde článek. Nejdřív bych si ušila halenku podle návodu ze starého prostěradla a pak bych experimentovala.

EmilyNight
3 příspěvky 15.04.16 20:20

No tak ja som si na začiatok našla niečo jednoduchšie. :D S Astrid to máš asi dosť pestré. Tak držím palce nech sa darí a ihla aby to vydržala. :D

KKristýna
451 příspěvků 15.04.16 21:08

@EmilyNight Během výroby jsem zjistila, že nejlepší řešení se objeví naprostou náhodou pověšené na hřebíku v garáži, když už to člověk vzdá :D Takže taky držím palce :)

whitehorse
141 příspěvků 11.05.16 09:36

Já bych asi vyšla z nějakého střihu na korzetový živůtek nebo něco v princes střihu, aby to pěkně kopírovalo postavu a materiál spíš volila něco jako bavlněné plátno, aby to lépe drželo formu i bez kostic.
jinak doufám, že se dcera někde k podobnému obrázku nedostane, aby ji nenapadlo po „Maidce“ a „Lolita“ stylu něco dalšího :D

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit