CouchSurfing-skúsili ste?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

modny guru
280 příspěvků 23.07.13 16:00
CouchSurfing-skúsili ste?

Ahojte, zaujímal by ma Váš názor na CouchSurfing. Je to vlastne cestovanie po svete s tým, že ste ubytovaní doma u nejakého obyvateľa danej krajiny, takže ubytovanie máte zadarmo a navyše môžete naozaj spoznavať domorodé obyvateľstvo, ich zvyky, nových priateľov. Zaregistrujete sa na stránke www.couchsurfing.org, vyplníte o sebe údaje a potom si už môžete nájsť ponuku, ktorá Vám vyhovuje. Treba si dať pozor a vyberať podobných ľudí, skontrolovať ich hodnotenia, ktoré dostali od ich predchádzajúcich hostí. Poskytovať ubytovanie však pre couchsurferov nie je povinnosťou, je to iba slušné. Čo si o CouchSurfingu myslíte? Je to podľa Vás dobrý nápad? Alebo ste sa už niekedy aj zúčastnili?

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 23.07.13 16:18

To uz funguje dost dlouho, ne? Ani by me nenapadlo si nekoho neznameho, potazmo znameho pres internet, nastehovat domu, br. Divam se moc na detektivky asi.

Jetthro
1129 příspěvků 23.07.13 16:20

Byla jsem s kamaradkou v Berline, i kdyz jen na jednu noc - jely jsme tam na koncert. Nicmene nas hostitel byl naprosto skvely, po prijezdu nas pohostil domaci kremovou polivkou a v noci po koncerte nam s kamaradem udelal nocni prochazku Berlinem po ne uplne turistickych mistech (Reichstag jsme videly jen z busu) - bylo to fakt super a zajimavej nevsedni zazitek :)

Podruhe jsme CS vyuzily bez prespavani (mely jsme hotel) letos v dubnu, jen nam v Rotterdamu mistni kluk delal „pruvodce“ - proste tam s nami stravil 3 dny flakanim po meste, prochazkami a tak :) CS pratelstvi navic muze pretrvat, nebot ten klucina tu za nami pred par tydny taky na par dni byl :)

Sama misto k prespani nenabizim neb jaksi nemam kde, ale znam nekolik lidi co hosti vikendove couchserfery celkem pravidelne a vzdycky meli jen samy dobry zkusenosti :)

modny guru
280 příspěvků 23.07.13 16:23

Neviem, ako dlho to funguje, pre mna osobne je to novinka. Rozpravala som sa o tom s priatelmi, ktori to uz vyskusali, a ti hovorili, ze nic zle sa zatial nestalo, ale najprv si prezreli dane osoby a kontaktovali sa s ich byvalymi navstevnikmi. Nie, nepozerate vela detektivok, ja by som tam prvykrat sama urcite nesla.

Příspěvek upraven 23.07.13 v 16:27

Babebiz
140 příspěvků 23.07.13 16:25

Já jsem takhle bydlela pár nocí v Maďarsku a bylo to skvělé. Momentálně nemám ubytovací kapacitu, ale podobné věci se mi líbí

Jetthro
1129 příspěvků 23.07.13 16:38

Poprvy bych sama asi taky nejela, ale myslim ze neni ceho se bat - kazdy clovek tam ma verejne viditelne reference, tech lidi od kterych jsou se muzete na toho cloveka poptat. Plus je dobre snazit se vybrat si cloveka s hodne referencemi, poradne vyplnenym profilem a tak..navic se tam muzete i overit - nekde tam zadate adresu, prijde vam postou snad pohled nebo tak nejak snad s nejakym kodem, vy ho pak zadate a tim jste overeny uzivatel a ostatni tak vi ze jste opravu Mana Vomackova z Dolnich Pocernic a ne nejakej tlustej uchylak z Modran s prazdnym sklepem :)

edit: jo a jestli se bojite u nekoho prespavat nebo si nekoho brat domu tak muzete jednoduse delat to, ze budete lidem nabizet pri jejich pobytu ve vasem meste spolecnost, vzit je na kafe, do baru, po pamatkach a tak a v zahranici pak vyuzivat stejnych lidi :)

Kate 123
73 příspěvků 23.07.13 16:47

@modny guru dříve jsme takto cestovali po celém světě. Nikdy žádné problémy nebyly :-) Vždy jsme dostali vlastní klíče, což nás hodně překvapilo. Dnes už chceme soukromí i větší komfort, ale máme přes tento server mnoho kamarádů, takže když někam přijedeme, rádi si dáme sraz a poznáme zas jiné zajímavé restaurace atd.

modny guru
280 příspěvků 23.07.13 21:10

Ano, myslim si ze ste presne pochopili, o co pri couch surfingu ide. Som mlada a preto chcem spoznavat inych, nieco sa od nich naucit a nebyt od nich oddelena hotelom, pre mna je to akasi bariera. Spat na gauci mi nevadi, som mlada a na komfort si nepotrpim. A nechcem byt ako moja mama, co vidi uchyla v kazdom muzovi co na za mnou obzrie, netreba byt prilis domyslavy. Presne, referencie su smerodajne a keby to bolo nebezpecne, nerobilo by to tak vela ludi, nie?

Aphris
90 příspěvků 23.07.13 21:41

Já osobně mám tu zkušenost, že jsem jela do Budapešti a tam jsem s přítelem spala pár dní u jednoho Maďara, byl moc fajn a seznámil nás se spoustou super lidí, kteří nám doporučili k navštívení místa (restaurace, puby…), která v průvodci nenajdete. No a taky si člověk potrénuje jazyky, které nějak ovládá (oprášila jsem i těch pár maďarských slovíček, co umím :) ). Jinak kamarádi u sebe i ubytovávají a mají zatím jen pozitivní zkušenosti. Já říkám - Směle do toho!

Sylvika
77 příspěvků 23.07.13 22:32

Nějaký ten pátek už CS je na světě, poprvé jsem jej využila 3 roky zpátky v Mnichově, spaly jsme tam jednu noc s kamarádkou, surfers nám udělali průvodce nočním Mnichovem, pohostili, pošprechtili jsme si.
Poslední rok jsem zase na CS aktivní a teď jen hostím, většinou jen na jednu noc, je to fajn poznat někoho nového, oprášit si aj nebo nj, něco nového se dozvědět a tak.

katkarinka
1255 příspěvků 23.07.13 22:51

Bola viackrát :) Podľa mňa je to super, kedysi som si hovorila, že kým som mladá…ale časti takto chodia celé rodiny s deťmi :) Väčšina užívateľov má referencie, môžete si určitý čas spolu písať a uvidíte, aký máte z neho dojem…
Ja som tak bola vo Švédsku, Dánsku, Francúzsku, Anglicku, Maďarsku. Medzi couchsurfermi panuje určitý vzťah dôvery - napríklad keď sme prileteli do Dánska, od hostiteľa mi prišla sms, že kľúče sú za grilom a máme si vziať vodu a jedlo z chladničky a zapnúť telku, kým príde z práce. :D

Sara5
5 příspěvků 01.08.13 11:50

My jsme spali přes CS dvakrát v New Yorku a jednou v Helsinkách. Pokaždé bez problémů, jde o to, vybrat ověřeného uživatele s hodně referencemi.

S jedním z newyorčanů jsme dodnes v kontaktu, píšeme si na Vánoce a prováděli jsme ho po Praze. Ubytovával nás u sebe tenkrát jen na jednu noc před odletem, ale i tak si s náma dal pivo v baru, procházku po přístavu, nechal nám ráno snídani i klíče od dost luxusního Wall Street bytu - se vzkazem, že bazén je ve 40. patře :)

katkarinka
1255 příspěvků 02.08.13 16:16

@Sara5 tak na toho chcem kontakt :D :D

hanija
164 příspěvků 02.08.13 16:35

Já ke couchsurfingu přemlouvám svoji spolubydlící. Máme veliký rozkládací gauč a chceme cestovat za levno :-D. Ty zkušenosti, co jsem si tu přečetla, mě ještě utvrdily.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit