ČR - outletový ráj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

prusovka
117 příspěvků 26.07.12 12:09
ČR - outletový ráj

„Jak jsem stará, tak jsem blbá“ - letělo mi včera hlavou, když jsem stála jak opařená v obchodě zn. NEXT v nákupní galerii Myslbek.
14 dní surfuju po internetu, abych si vytipovala zajímavý společenský šaty za rozumnou cenu. Katalogová nabídka NEXTu mě v tomhle směru vyloženě nadchla, vzala jsem si den dovči a vyrazila do velkoměsta, natěšená jak v Nextu nechám aspoň 5.000,– Kč.
Výsledek? Den dovolený v čudu, nohy uchozený až ke kořeni a domů jsem si z tý výpravy vezla pláťáky z Promodu za 200,– něco jsem si prostě koupit musela, to jistě chápete?!
Obešla jsem celý Václavák vč. přilehlých ulic, prošmejdila všechno kromě Labutě a na konci toho turné se mi fakt z těch tun nekvalitních šuntů dělalo blivno.
Obchoďák Debenhams znám dobře z Ańglie a vždycky si to tam náramně užívám, ale tady?! To je skoro na žalobu za urážku na cti, co si tu dovolí nám Čechům prodávat! A ten vysněný NEXT - to byla fakt katastrofa!
Hluboce se tímto omlouvám všem královéhradeckým butikům - je namátkou MARADO, MAX MARA, INFINITE a slibuju jim věrnost až do vyčerpání mýho konta.
" A do Prahy za nákupy již vícekráte nepojedu, protože mě to nebaví a aby se vidělo, že jsem se již poučila!" :-)
Prušovka

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Robena
1257 příspěvků 26.07.12 13:31

Az prijedete priste, Vaclavaku a Prikopum se vyhnete.

lilijána
69 příspěvků 26.07.12 14:34

Je pravda, že české obchody jsou nadnárodními firmami zahlcovány šunty. Co se jinde neprodá se prostě doveze sem. Toť můj názor. Jednou jsem o tom přesvědčila na vlastní oči. Delší dobu jsem žila v Liberci a dojížděla na občasné návštěvy do Jihlavy. V té době se v na Vysočině otvíralo velké nákupní centrum. Asi měsíc před tím jsem si prošla Liberecká OC a o po měsíci jsem to samé našla na Vysočině. Nemusím snad ani psát, že mezi tím bylo toto oblečení staženo z jiných obchodů z ČR. Když se jdete podívat do levnějších obchodů, oblečení bývá zmačkané, často špinavé nebo z velmi nekvalitních materiálů. Proto už většinou do vytipovaných obchodů nechodím. Je to pro mě ztráta času.

prusovka
117 příspěvků 26.07.12 14:36

No tam už nikdy, ale poraďte mi tedy, kde lze nakoupit v Praze kvalitní oblečení, me uz není dávno 20 let, ale abych se strojila jako bába v Marks and Spencer, na to mam jeste dost času, ale na druhou stranu v nekvalitnich i kdyz trendy hadricich taky uz nemuzu chodit, tak jestli vite dejte tip, budu vděčná…
Ale stejne to nechapu, v centru města bych čekala super shopy se super zbožím a ty šunty, že budou prodávat v odlehlých uličkách nebo OC na kraji města…:-(

prusovka
117 příspěvků 26.07.12 14:47

Moje dcera žije přes 10 let v Anglii, proto ty anglický obchoďáky dobře znám, a to nejen přes modu, ale i ty běžný obchoďáky s potravinami a drogerií. TESCO - anglický obchoďák, v Čechách velmi rozšířený - zvenčí stejný, ale sortiment uvnitř naprosto jiný, a to i když koupíte výrobek, který vypadá stejně (balení apod), můžete si být jistý, že obsah bude kvalitativně minimálně o třídu horší!!
Jenže proč by nám to neprodávali, když to kupujeme, že?

Robena
1257 příspěvků 26.07.12 14:48

Kdybych tak vedela, hned bych tam bezela…Ja sama nevim, proto tady porad Peklim.

Jetthro
1129 příspěvků 26.07.12 15:27

V Praze zkuste Max Mara - jedna pobocka je Na Prikope, pak maji pobocku Weekend ve Flore a snad je v Praze nekde jeste jedna mam takovy pocit. Nebo jeste Pietro Filipi. Do tech celosvetovych retezcu typu Promod, HM, Next, Benetton a podobne je v CR lepsi vubec nelezt, fakt se sem vozi sunty co se jinde neprodaj, zarny priklad budiz Benetton - v Italii jsem si tam koupila dvoje kalhoty co nosim uz tak 3. nebo i 4. rok a nejsou nikde osoupany, orvany nebo vybledly. V dobre vire jsem teda vlezla do Benettonu v Praze a kdyz jsem jenom sahla na ty materialy tak jsem si myslela ze se z toho osypu. Jedinou vyjimkou je mozna Zara, ale i tam se clovek musi pohrabat a peclive cist stitky..

Mylady2
12409 příspěvků 26.07.12 15:33

Já jsem dneska šla kolem zary na příkopě… Ha neměla jsem to dělat:-D výprodej hnus fialový… Ale nova kolekce A/W super… ovšem řekla bych že podražili:-( běžte mrknout!

prusovka
117 příspěvků 26.07.12 16:13

Diky, Max Mara a Pietro Filipi v Hradci je, ale Max Mara obzvlášť má ceny příliš vysoké, tam chodím koukat jen na 50% až 75% slevy; myslim, ze Hradec Kr. na tom neni špatně s lepšími butiky, to jsem si jen naběhla s NEXTEm - to jsem ani v nejhoším snu fakt nečekala. Ale pravda je, že kvalita prodávaných oděvů v běžných obchoďákách obecně rok od roku klesá nebo naopak stoupá naše náročnost? Ale přijeďte někdy do HK do butiku Infinite, ceny jako v Pietro Filipi, ale nápady, střihy, materiály možná lepší, na webu už je podzimní i zimní kolekce a mooc pěkný…

Jetthro
1129 příspěvků 26.07.12 16:26

@prusovka Ja mam taky pocit ze kvalita retezcu je uz ted tak strasna ze uz jsem tam par let nic nekoupila a nejhorsi je ze se to porad zhorsuje..taky pamatujete doby, kdy HM byl jeste vcelku kvalitni obchod? :D Jinak me ted napada jeste Jackpot, mam odtud par svetriku a kratasy a zatim dobry :) Cenove si to moc nepamatuju, kratasy tusim kolem 1500? Svetriky ve sleve asi po 700-800Kc mam pocit..

Pavlena
778 příspěvků 26.07.12 17:18

Ano, kvalita oblečení v řetězcích je čím dál horší, hlavně co se týče materiálů. Pochopitelně, všichni musí snižovat náklady.
Vždy mě odradí, když se musím prohrabávat kusy stejného oblečení, abych na každém našla něco (křivé šití, párající švy, zkrabacené zipy), takže že si nakonec nic nekoupím. Zara, Promod, HM, Mango, všechno jedno. Jedině snad Benetton a Sisley zachovávají určitou kvalitu (myslím v této cenové kategorii).
V prvně uvedených řetězcích kupuji až na výjimky jen doplňky.
Mimochodem Next nepovažuji za nijak extra značku, dámské oblečení se mi vůbec nelíbí. Dětské snad, ale ani tam kvalita neodpovídá ceně. A dost mi u dětského oblečení vadí to místní „zbožštění“ značky Next.

Gorilka
658 příspěvků 26.07.12 19:36

Vzhledem k tomu, že nakupuješ v INFINITE, co chceš za radu? ;-) No dobře, až zas půjdeš po Václaváku, zaboč do Opletalky, projdeš okolo Le Chaton a na další křižovatce máš po pravé ruce Le Chaton Chic :-).

teetee
499 příspěvků 26.07.12 20:20
takžéééé

V Praze je to těžké. Mám jen pár oblíbených obchodů, do ostatních chodím na čumendu. Souhlasím s Pietro Filipi - tam mají některé hezké kousky, navíc mi opravdu drží. Pekelnice mne proklejí, ale sem tam (poměrem jeden kus z kolekce) si najdu i v zaře, většinou z těch dražších věcí. Nepřijde mi špatný Jackpot, tam nakupuje máma, typově mi ale tenhle venkovský anglický styl nesedí, kvalitou je ale - řekla bych - o něco výš. Benetton jsem milovala jako malá, ale poslední dobou mi přijde, že sem fakt vozí kolekce s názvem „leftovers“… Pro Mexx a Attrattivo jezdím do outletu, paradoxně mi přijde, že tam mají občas zajímavější věci než v centru. šéfová, kolem 40ti, nakupuje v 1-2-3 a její modely mi přijdou skvělé, musím tam skočit. a nakonec - zamilovala jsem se do šatů v Gantu, ale to už je fakt mimo mojí cenovou… takže tak. předpokládám ale, že Vás nic z toho neosloví/ilo, protože většina ze jmenovaných má pobočky i na Václaváku.

Z těch co píší, že okolí Václaváku nebrat - co je na mnou uvedených obchodech „šmé“? To není útočná otázka, skutečně hapruji v tom, co je kvalitní a co ne a jmenované hadrárny mi přijdou o něco lepší, než český průměr…nemám šanci vyjíždět za každym tričkem za hranice :-D

Jetthro
1129 příspěvků 26.07.12 20:28

@teetee Sme na nich neni nic (mam na mysli PF, Jackpot, Gant a drazsi veci ze Zary, s dalsimi jmenovanymi nemam zkusenost a s Benettonem souhlasim) ale vsadim se, ze pulka osazenstva zde bude mit problem prekousnout fakt, ze nekdo proste da treba 1500 za tricko (vlastne, 1500 za jakykoli kus obleceni) a dostanete nalepku snoba, slepice, rozmazlence..(vy­berte si) protoze nechcete nosit sunt za dve stovky co se po pul roce rozpadne, nebo protoze jsou vam proti srsti sekace :)

gulietta  26.07.12 20:33

@Jetthro chcela som ti len dať zelené ramienko, ale musím si aj zakričať heuréka, konečne niekto čo má rovnaký názor na sekáče a cenu za odev. :-)

LadyPapajka  26.07.12 20:38

@Jetthro
S tím teda nesouhlasim. Kvalitní tričko (například) se dá koupit i za 300 a vydrží věčnost. A i v těch nenáviděných obchodech, do kterých moc nehcodím, se dá najít, jen je potřeba oddělit zrno od pléna. Na 99 hnusůpřipadne jeden kvalitní kousek.

seznam.mih  26.07.12 20:38

Mě teda nejde na mysli, co musí bejt na tričku za 1500 tak super, že to stojí tolik. Značka? A to vážně nejde sehnat kvalitní tričko za rozumější peníz, než za 1500?

Jetthro
1129 příspěvků 26.07.12 21:11

@seznam.mih Tak znacka neco stoji vzdycky, jen nekdy min a nekdy podstatne vic. O to ale nejde :) Ja jsem treba kdysi prolezla vetsinu retezcu a ruznych jinych obchodu v Praze ve snaze najit tricka aspon podobna strihem a materialem tem mym milovanym jednobarevnym z Max Mary (nektera mam 3. rok a vypadaji porad jako novy, ani trochu vytahany, nejsou seprany, vybledly, proste nic) a opravdu jsem nenasla. Bud blbej material, nebo horsi strih, nebo nejaky pripitomely obrazky, trpytky a podobny curinky..Od te doby proste kupuju tricka tam protoze vim, ze jsou kvalitni, pohodlna a prijemna a nenici se. Tim ze jsou jednobarevna bez ozdob tvori zaklad meho satniku a ten by snad mel bejt kvalitni a neco vydrzet :)

Myla
6 příspěvků 27.07.12 05:33

Včera jsem byla v Drážďanech, probíhá poslední obrovská vlna slev. I přes to, že bylo vše dost přebráno, jsem nakoupila skvěle. Moje oblíbené značky Ralh Laurent, Tommy Hilfinger, Esprit - opravdu ceny šly dolů až o 70 %. Nesrovnatelně větší výběr než u nás, milé a ochotné prodavačky. A zároveň jsem se inspirovala na podzim, byly už první vlaštovky :-)) Pokud to nemáte daleko, vyplatí se každopádně výlet do Německa…

prusovka
117 příspěvků 27.07.12 07:10

Rozdíl mezi tričkem za 1.500 a za 300,– poznáš na první pohled (teď nemám na mysli cenu!)- zpracování, materiál, ale především, když je na sebe navlíkneš. To za 1500,– (pokud jsi omylem nekoupila fake)bude i po roce praní vypadat jako nový…problém je, že kvalitní, značkový zboží, pokud ho seženeš, je u nás pořád nechutně a nesmyslně drahý.

prusovka
117 příspěvků 27.07.12 07:14

Díky za tipy, to teetee: na to 1-2-3 se podívám, vůbec neznám, gant je dobrý, ale ty ceny-achjo.
Co si myslíte o Van Graff?

LadyPapajka  27.07.12 07:22

@prusovka No já mám třeba tričko za 200 kč z kenvela, kvalitní, nevytahalo, nosí se strašně příjemně, materiál kvalitní a mám ho asi 7 let a za těch 7 let aktivního nošení akorát maličko vybledlo, čemuž se aboslutně nedivim.

Tak nevim, proč platit za tričko 1500. Ne jenom za 1500 se dá koupit kvalitní tričko.

Jeslti to vypadá, že nejsem schopná si připlatit za kvalitu, tak jsem. Ale ne tam, kde je to zbytečné.

teetee
499 příspěvků 27.07.12 08:14

@prusovka 1-2-3 znám matně z Francie, ale je i ve Vodičkově. Ceny vyšší, ale ona šéfová je schopná tam ulovit ve slevě šaty i za 500, což je skělé.
K Van Graafu… abych nebyla nspravedlivá, lecos se tam jistě dá vyhrabat. Jsou tam koutky neotřelých značek, které jinde nejsou, i notoricky známých, jako je Tommy nebo Guess… Na mě je to ale moc velké. Nebaví mě se za tou jednou suprvěcí honit na dvou hektarech :-D ale to je asi otázka názoru.
Jinak v jiném vlákně jsem zmiňovala ještě onen návrhářský obchod (čeští návrháři, kvalita i vzhled od nula bodů do 10 :-D), to by vás možná také zajímalo.
@Jetthro za tričko dám 1500 fakt výjimečně, ale je fakt, že na šaty, kalhoty sukně..mi to přijde rozumná cena. Proto jsem se ptala na tu kvalitu - narozdíl od většiny z vás se totiž fakt nerozhoduju primárně podle kvality ale podle toho, co se mi líbí. V CaA si prostě nevyberu ani náramek, nákup ve zminovaných obchodech je z nouze - kdyby se mi líbilo jinde, klidně nakoupim za 20,–.

zelena
156 příspěvků 27.07.12 08:16

Čo sa týka tričiek za 1500 korún. Ale dala by som prečo nie, moje rozhorčenie nad tým, čo v mnohých obchodoch predávajú sa za posledný mesiac vystupňovalo do veľkých rozmerov, ale ich jednoducho nemám. A dá sa zohnať kvalitné tričko za naozaj o dosť nižšiu cenu. Jedno z najlepších čo mám je z niekdajšej Slovenky… čierne rebrované, kúpila si ho mama, zo 2 roky ho nosila a potom som jej ho vzala. Písal sa vtedy rok cca 2001 a mala som vtedy 14 rokov. Je pravda, že už je po takom čase trochu vyblednuté, ale ako nátelník je stále vynikajúce, nevyťahané, drží tvar, stále je na tele príjemné.

Mylady2
12409 příspěvků 27.07.12 08:24

@Jetthro Pravda pravda… Bohužel mám poslední dobou pocit že když něco není že sekáče nebo někde z výprodeje vše za 39… Tak je to prašivé, moc světové nebo snobské:-(
Je na člověku kde se rozhodne nakupovat a taky na jeho fin. možnostech…nelze ho dle tohoto soudit.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit